Dodaj do ulubionych

Agencja Rezerw Materiałowych zabiera

25.03.20, 16:07
środki ochrony osobistej kupowane przez szpitale.
oko.press/lekarka-z-warszawy-rzad-nie-informuje-o-wszystkich-zgonach-na-koronawirusa/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR05eQQY6lmTPu2q04mfWLPuq7P4fIc-E0YkNDljdAnD-VCPhTzl4f9596k#Echobox=1585141487
Obserwuj wątek
    • malia Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 16:22
      Tak to wygląda, zdziwiona nie jestem, ale wk...ona bardzo. A wąteczek obok tyle obrońców ministra zdrowia, jaki mądry, jaki wyksztalcony i dbający o naród. Klapki na oczach im się otworzą jak ich to dotknie osobiście. A może i wtedy umrą z imieniem wodza na ustach.
      Mamy teraz chorą osobę w rodzinie, nie na covid, i normalne szpitale funkcjonują w strasznym trybie. Osoba zabrana do szpitala wczoraj w b złym stanie, wejść się nie da, dodzwonić od wczoraj się nie da, z chorą kontaktu nie ma.
    • kosmos_pierzasty Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 17:31
      Czemu nie jestem zdziwiona?

A potem pytania, czemu ludzie się nie przyznają, że mogą mieć koronę. Nie przyznają się, bo nie ufają, że zostaną właściwie potraktowani.
      Zaś to zatajanie zgonów mnie zwyczajnie złości. To są, kurczę, metody państw reżimowych. Ludzie natomiast (ci jeszcze zdrowi) w większości łykają tę politykę bez najmniejszego ale. No nie ogarniam.
      • nenia1 Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 17:38
        kosmos_pierzasty napisała:

> Czemu nie jestem zdziwiona?
        >
        > A potem pytania, czemu ludzie się nie przyznają, że mogą mieć koronę. Nie przyz
        > nają się, bo nie ufają, że zostaną właściwie potraktowani.

Ale rozumiesz, że to jeszcze tylko pogarsza całą sytuację? Nie czas teraz na zrozumienie takich przypadków, na pochylanie się nad tym, że ludzie nie ufają, wcześniej zresztą też nie ufali, ale teraz to jest szkodzenie innym, nam wszystkim. Nie nakręcajcie tego dziewczyny, bo w pewnym momencie nie da się już zatrzymać.
        Nawet jeśli to w jakiś sposób ci pomaga, nakręcanie paniki tylko nam zaszkodzi, a więc i tobie zaszkodzi, i twoim bliskim, a służby zdrowia i tak w żaden sposób w tej chwili nie naprawi.

• araceli Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 17:43
          nenia1 napisała:
          > Ale rozumiesz, że to jeszcze tylko pogarsza całą sytuację? Nie czas teraz na zr
          > ozumienie takich przypadków, na pochylanie się nad tym,

Wręcz przeciwnie - jak nie zrozumiesz czego się ludzie boją to nie jesteś w stanie skłonić ich do mówienia prawdy. Dlaczego akcja #niekłammedytka to tylko hejt i pomyje? Czemu za każdym 'nie kłam' nie stoi wyraźnie zapewnienie, że mimo informacji dostaniesz niezwłocznie pomoc?

--
          Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
        • kosmos_pierzasty Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 17:45
          Hę? Zwykle się z Tobą zgadzam, ale nie tu. Nierzetelne statystyki to zwykłe świństwo. A dorosły obywatel demokratycznego państwa ma prawo do informacji. Ukrywanie prawdy to dobra metoda na nakręcanie niepewności i pogarszanie sytuacji, a nie ujawnianie tego procederu (jak lekarka w linkowanym tekście).

• nenia1 Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 18:00

> Hę? Zwykle się z Tobą zgadzam, ale nie tu. Nierzetelne statystyki to zwykłe świ
            > ństwo. A dorosły obywatel demokratycznego państwa ma prawo do informacji. Ukryw
            > anie prawdy to dobra metoda na nakręcanie niepewności i pogarszanie sytuacji, a
            > nie ujawnianie tego procederu (jak lekarka w linkowanym tekście).
            >
            A to dobrze jak ludzie się czasem nie zgadzają, o ile potrafią o tym normalnie rozmawiać smile
            Tak, z jednej strony oczywiście tak, tylko, że mnożenie spekulacji, katastroficznych wizji, podkreślanie, że jesteśmy w czarnej d...e w sytuacji w jakiej wszyscy tkwimy i tkwić jeszcze będziemy według mnie nie doprowadzi do tego, że ludzie się uspokoją bo poznają prawdę, tylko zwiększy się niepokój, nieracjonalne działania, bo ludzie nie będą wiedzieć, kto mówi prawdę, czyli najlepiej uznać, że nikomu nie można ufać i w efekcie takich "zaradnych" czy "wystraszonych" babć będzie tylko coraz więcej.
            Jeśli ludzie dojdą do wniosku, że "wszyscy kłamią" to też zaczną kłamać, kombinować, usprawiedliwiać swoje egoistyczne zachowania, tym bardziej, że żyjemy w społeczeństwie rozproszonym a nie obywatelskim.

• nenia1 Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 18:16
                Tak, oczywiście, że kłamią i to mało udolnie, jak np. z kwotą przeznaczoną na tarczę antykryzysową, niemniej doklejające się do tego coraz bardziej paniczne wypowiedzi, albo wałkowanie bez końca, że nie ma tego, nie ma tamtego, wszystko pieprzenie, wszystko się wali niestety kończy się tym, że ludzie zachowują się coraz mniej racjonalnie. Według mnie teraz lepiej wziąć się po prostu w garść, skupić na tym co sami możemy zrobić, zdać sobie sprawę, że coś zależy też od nas, od tego jak się będziemy teraz zachowywać, a rozliczyć rząd z tego co się dzieje jak się sytuacja uspokoi, ale faktycznie się za to wziąć, zamiast znowu całą parę wypuścić w internecie.
            • kosmos_pierzasty Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 18:04
              I nie sądzisz jednak, że każdy ma prawo zadbać o siebie i swoją rodzinę najlepiej jak potrafi? A jeśli rezygnuje z zadbania o nich, bo słyszy nieprawdę, to jest zwyczajnie oszukiwany, a jego poczucie bezpieczeństwa oparte na bardzo kruchych podstawach? Owszem solidarność jest wspaniałą ideą i całym sercem byłabym za... gdybyśmy tylko mieli godnych zaufania rządzących.
              • nenia1 Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 18:27
                Co to znaczy "najlepiej jak potrafi"? Idę do szpitala, okłamuję lekarzy i zamykają z tego powodu połowę szpitala. No tak, zadbałam o siebie i swoją rodzinę, tylko to będzie działać o ile to ja będę pierwsza, bo cała reszta za mną już z tego szpitala nie skorzysta. I za dwa tygodnie nie będzie działał już żaden.
                Solidarność to nie jest wspaniała idea, szlachetna i wzniosła, tylko zwyczajnie sensowna.
                • kosmos_pierzasty Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 18:30
                  Ciekawe na ile solidarni są rządzący. Właśnie ich polityka prowadzi do takich nieodpowiedzialnych zachowań. Tu nie chodzi o solidarność, a o odpowiedzialność i zdrowy rozsądek. Solidarnie to można by np. zrezygnować z robienia zapasów, wierząc, że na bogatym Zachodzie jedzenia nie braknie (racja), ale najwyraźniej żaden naród na świecie nie dał się do tego przekonać.
                  • nenia1 Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 18:51

> Ciekawe na ile solidarni są rządzący. Właśnie ich polityka prowadzi do takich n
                    > ieodpowiedzialnych zachowań. Tu nie chodzi o solidarność, a o odpowiedzialność
                    > i zdrowy rozsądek.

A ch..j mnie obchodzą teraz rządzący. Prowadzę latami działalność gospodarczą i wiem jedno, patrzę na siebie, liczę na siebie a nie na rząd, i lubię działać, nie gadać i narzekać. Doprowadzili i co teraz się zmieni, że będę nad tym ubolewać. Nic. Oprócz tego, że pogorszę sobie nastrój i innym. Nic się nie zmieni.
                    Mogę sama zachowywać się racjonalnie i rozmawiać o tym, z tymi, którzy być może to zrozumieją. Bo rząd nie zrozumie, to banda posłusznych klakierów, mówiąca i działająca jak klony, nawet wybory chcą w obecnej sytuacji przeprowadzać bo wódź tak powiedział. Na cóż można tu liczyć, na jakąś refleksję z ich strony?

Nie, to my się powinniśmy obudzić, tylko nie w formie żali, pretensji, utyskiwać, linkowania sobie na internecie czegoś o czym i tak tu większość wie - mamy rząd do dupy. Więc przetrwajmy koronawirusa a potem ich wypieprzmy, zamiast mówić "przez nich nie przetrwamy", "doprowadzili nas do zguby". Możliwe, ale ciągle przecież żyjemy.
                    • bananananas Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 22:17
                      Ciekawe zestawienie z aktualnych badań opinii społecznej za Rzeczpospolitą www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/200329460-Sondaz-Jedynie-polowa-Polakow-przestrzega-odgornych-zasad.html

"Jak wynika z badania zleconego przez Onet, Polacy są zdecydowanie bardziej krytyczni wobec własnego rządu niż Brytyjczycy. 24 proc. z nas jest w pełni przekonanych, że władza źle chroni swoich obywateli. Tymczasem w Wielkiej Brytanii sądzi tak jedynie 5 proc. badanych.

Zupełnie inaczej w czasie epidemii kształtuje się również nasze zaufanie do mediów. 20 proc. Brytyjczyków uważa, że koronawirus jest medialnym wymysł, podczas gdy podobnego zdania jest tylko 2 proc. obywateli."
                      Jednocześnie:
                      „Na dzień dzisiejszy społeczeństwo polskie charakteryzuje się dużym spokojem i opanowaniem. Poziom przerażenia Polaków jest bardzo niski – jedynie 14 proc. odczuwa lęk związany z bieżącą sytuacją (...) Co ważne, aż 60 proc. Polaków uważa, że uda nam się pokonać koronawirusa. Tak wysoki wynik i pogłębiona wiara w poskromienie pandemii napawa optymizmem” - podkreślono w analizie badań."

Czyli można nie wierzyć rządowi i zachowywać spokój.

• alicia033 Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 22:38
                        bananananas napisała:

> Czyli można nie wierzyć rządowi

akurat z tym Polacy mają bogate doświadczenia. Można wręcz powiedzieć, że wysysają to z mlekiem matki.

>i zachowywać spokój.

i słusznie, panika tu nic nie da.
                        Ostatni raz podnosiliśmy się z niedostatku ledwie 30 lat temu. Więc i z pisiego nierządu, wspartego koronawirusem też się Polacy podniosą. Spora część niestety straci w najbliższym czasie albo już straciła dochody ale tkanka materialna jest niezniszczona i ponowny start będzie z nieporównanie lepszego punktu, niż miało to miejsce w przypadkach powojennych czy po 45 latach PRLu.

--
                        www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=YFs7-MQ-sug
          • hanusinamama Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 22:25
            Kosmos a ekipa karetki juz nie ma prawa do prawdziwej informaicji?? Bo obywatelen kłamać nie można (tu sie zgadzam) ale juz ratowników można...pokrętna logika.

--
            "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
            • kosmos_pierzasty Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 23:41
              Nikogo nie należy okłamywać, szczególnie w tak poważnych kwestiach. Nie wiem, skąd pomysł, że należy... Naprawdę chyba emocje ludziom rzucają się na rozum, bo jak nigdy tego nie pisałam, tak teraz widzę, że umiejętność czytania ze zrozumieniem zanika nawet u całkiem mądrych i fajnych forumek. Szkoda. Mam nadzieję, że po wirusie wróci na swoje dawne miejsce 🙂
        • malia Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 18:16
          Według mnie to jest bardzo odpowiedni czas by patrzeć rządowi na ręce. Bo w taki min. sposób ludzie usiłują pilnować, by to wszystko nie pieprznęło teraz, tylko odwlec to w czasie.
          I co to w ogóle za zdanie - nie czas na zrozumienie takich przypadków? To kiedy ten czas będzie?
          • nenia1 Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 18:19
            Nie czas na rozumienie w sensie usprawiedliwiania dlaczego "troskliwa" czy "wystraszona" babci tak się zachowała. Ja nawet rozumiem dlaczego ludzie uciekają z podejrzeniem wirusa ze szpitala, ale dla wspólnego dobra nie można teraz mówić "nie dziwię się" albo "rząd kłamie, więc nic dziwnego, że babcia też kłamie". Priorytetem powinno być teraz przetrwanie i jak najszybsze wyjście z tej sytuacji, a nie zarażanie połowy szpitala bo mamy rząd do d...y i ludzie się boją. W niczym nam teraz lęk nie pomoże, o ile nie będę z niego wypływały racjonalne zachowania.
            • kosmos_pierzasty Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 18:24
              Mimo wszystko założenie, że jak się przemówi do rozsądku społeczeństwu, to 100 proc. pacjentów zachowa się odpowiedzialnie, jest zdecydowanie nierealistyczne. I rozumieć, to nie znaczy usprawiedliwiać. To dość istotna różnica. Potępianie jeszcze nikogo nie naprostowało.
              Już nawet Niemcy, którzy od dłuższego czasu apelowali, by nie robić zapasów, zmienili taktykę i zaczynają doradzać, jak robić s e n s o w n e zapasy (FAZ przynajmniej). Bo ludziom nie wyperswadujesz przemawiając z pozycji wszechwiedzącej Wiedźmy Ple-Ple.
              • nenia1 Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 18:36
                Tu nie chodzi o zawody, kto mądrzejszy i o pozycję wszechwiedzącej, to jest zwyczajnie zdrowy rozsądek, na którym wszyscy skorzystamy. Można to nawet podciągnąć pod egoizm, bo tak, ja wcale nie chcę czuć się szlachetna, ale zwyczajnie myślę o sobie, bo lepiej się żyje w działającym rozsądnie społeczeństwie a nie w społeczeństwie ogarniętym paniką. Właśnie na rozsądnym podejściu bazują Niemcy podając ilość zakupów. Bo nie ma sensu mówić "nie rób zapasów", czy "nie odczuwaj lęku" nie powinniśmy wyskakiwać co chwilę do sklepu, powinniśmy dać sobie prawo do odczuwania lęku, ale nie do ulegania panice, podkręcania atmosfery i działania pod jej wpływem na rzecz bardzo pozornego i krótkotrwałego "dobra siebie i rodziny", szkodząc przy okazji innym. Bo inni będą szkodzić nam.
              • araceli Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 20:00
                > Mimo wszystko założenie, że jak się przemówi do rozsądku społeczeństwu,

Apelując 'postaw dobro innych nad swoim' komu się przemówi do rozsądku?

--
                Emigrancka troska o ojczyznę:
                araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
                black_halo: Na zlosc tobie spale.
            • malia Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 18:29
              Ależ wątek o tym własnie jest - o o tym że rząd uniemożliwia przetrwanie. Ty bedziesz robiła wszystko by wyjść z trudnej sytuacji, przyjdzie truteń i wszystko popsuje. Mam go nie napiętnować?
              Nie, nie piszę o tej kobiecie, piszę o rządzie
              • nenia1 Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 18:42
                Ale czy masz teraz wpływ na to, żeby pozbyć się trutnia? Piszesz, "rząd uniemożliwia nam przetrwanie". Jaki z tego będzie skutek? Rząd powie "a ok, to w takim razie zmieniamy się"?
                Wierzysz w to?
                Nie, tylko ludzie pomyślą "o k...a, nie przetrwamy".
                Ja sądzę, że trzeba punktować, ale bez takich właśnie haseł "wszyscy umrzemy", "nie przetrwamy", "ukrywają masowe zgony", "kłam w szpitalu, bo inaczej cię nie przyjmą", "niczego nie ma, nic nie działa", "u nas umiera najwięcej ludzi" itd, itd.
                  • nenia1 Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 19:49

> Jeżu kolczasty, ale płyniesz, Nenia. Stałaś się kolejną osobą, która czyta co i
                    > nnego niż napisano. Masowe zgony? Wow! Zwykle robisz na mnie wrażenie racjonaln
                    > ej, ale nie dziś.

A bo to tak zawsze działa smile Jak ktoś pisze zgodnie z tym co sami myślimy, to się wydaje racjonalny i mądry,
                    ale jak pisze z czym się nie zgadzamy, to nierozsądny i głupi. Tyle, że żadne z nas nie leży jako wzorzec w Sevres,
                    więc wszystko jest tylko subiektywną oceną.
            • araceli Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 19:59
              nenia1 napisała:
              > Nie czas na rozumienie w sensie usprawiedliwiania dlaczego "troskliwa" czy "wys
              > traszona" babci tak się zachowała.

Powtórzę, choć jak za pierwszym razem nie dotarło to pewnie wołanie na puszczy. To własnie TEN CZAS, żeby rozumieć bo tylko zrozumienie pomaga wdrożyć cokolwiek, żeby ZAPOBIEC kolejnym tego typu przypadkom. Tobie nie zależy na znalezieniu rozwiązania po prostu.

--
              Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
          • szczypawka100 Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 18:38
            malia napisała:

> Według mnie to jest bardzo odpowiedni czas by patrzeć rządowi na ręce. Bo w tak
            > i min. sposób ludzie usiłują pilnować, by to wszystko nie pieprznęło teraz, tyl
            > ko odwlec to w czasie.
            Słusznie, ale czas i na ostrożne przyjmowanie rewelacji "dziennikarskich", bo przecież anonimowa "lekarka" z tajemniczego "szpitala" podaje szokujące "coś tam ktoś tam" : Ministerstwo codziennie podaje informacje o zgonach z powodu koronawirusa.
            Do nas jednak docierają inne wieści od kolegów. We wspomnianym szpitalu MSWiA, który obecnie pełni rolę szpitala zakaźnego, zmarły ostatnio 2 osoby. W piątek zmarł pacjent po przyjeździe z Austrii, wczoraj pacjentka psychiatryczna.
            Mówi się też o zgonach związanych z wirusem w warszawskim szpitalu przy ul. Szaserów, choć nie wiem, czy to prawda, bo to wiadomość z trzeciej ręki.
            Nie opowiadam o tym, by siać panikę. Naprawdę nie chodzi mi o to, by media upajały się każdym kolejnym zgonem.

• hanusinamama Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 22:23
        Serio kosmos rozumiesz czemu ludzie oszukują ratowników medycznych?? Ich narazaja, innych pacjentów naraza....bo władzy sie nie ufa. ja temu rządowi nie ufam za grosz ale wiem jaką teraz heroiczną prace wykonują ekipy w karetkach. W szpitalach cały personel.

--
        "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
    • mary_lu Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 18:21
      Większość tych „nierzetelnych statystyk” to niezrozumienie zasady ustalania przyczyny zgonu. Nawet medycy często tego nie rozumieją.

Jeśli pacjent umrze przed potwierdzeniem zakażenia i jego ciało trafi na sekcję, to nie ma oficjalnie przyczyny zgonu i nie można jej ujmować w żadnych statystykach aż do wyniku sekcji (w normalnym okresie ok. Miesiąc). I nie jest to żaden spiseg i kreatywna stystyka, tylko zasada ustalona już dawno, i jak pomyślimy - jedyna logiczna.
      • alicia033 Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 19:09
        mary_lu napisała:

> Jeśli pacjent umrze przed potwierdzeniem zakażenia i jego ciało trafi na sekcję, to nie ma oficjalnie przyczyny zgonu i nie można jej ujmować w żadnych statystykach aż do wyniku sekcji (w normalnym okresie ok. Miesiąc).

a dlaczego jego ciało w ogóle miałoby trafić na sekcję, jeżeli lekarz może przypisać zgon np. niewydolności oddechowej? Albo sepsie?
        Sorry, mary_lu, ale to, co napisałaś kompletnie nie wytrzymuje konfrontacji z praktyką polskiej służby zdrowia.

--
        black_halo napisała:
        >Piłsudski to największa tragedia w polskiej historii a pomnik ma w każdej dziurze i się >go prawie na ołtarze wynosi jako symbol patriotyzmu.
          • alicia033 Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 21:34
            mary_lu napisała:

> Skierowanie ciała na sekcję nie jest niczym rzadkim w naszych szpitalach i w takich przypadkach jest po prostu niemal automatyczne.

a świstak siedzi i zawija w sreberka.
            I nie, zmarłym z podejrzeniem koronawirusa nie robią sekcji, bo to zwyczajnie bezcelowe.

--
            bo_ob napisała:

>W wioskach powszechnie dostępne są chyba tylko okresowo cytryny i pomarańcze, jeśli >chodzi o owoce egzotyczne, no, może jeszcze banany.
          • malia Re: Agencja Rezerw Materiałowych zabiera 25.03.20, 21:40
            mary_lu napisała:
            Skierowanie ciała na sekcję nie jest niczym rzadkim w naszych szpitalach i w takich przypadkach jest po prostu niemal automatyczne.

Człowiek z podejrzeniem covidu umiera w szpitalu przed zrobieniem testu.
            I mówisz, że sekcje mu teraz robią i ciągnie się to miesiąc big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka