Dodaj do ulubionych

Adieu demokracjo!

28.03.20, 16:10
Pod osłoną koronawirusa w Polsce w dniu wczorajszym ostatecznie skończyła się demokracja:
- nie wiadomo kto głosuje,
- nie wiadomo jak liczone są głosy i czy właściwie (zgodnie z oddanymi) i czy w ogóle. nawet jeśli przyjąć że zmiana regulaminu Sejmu była zgodna z prawem to teraz na niededykowanym, niejawnym, niesprawnym (rozsyłanie loginów i haseł w jednym mailu/ sms, nie szyfrowanym, w tym osobom nieupoważnionym np. Rafałowi Trzaskowskiemu). Nie wiemy jak z frekwencją - gdzie są tablety, kto przed nimi siedzi.
- ogranicza się prawa konstytucyjne (do pracy, nauki, przemieszczania, zgromadzeń, prowadzenia działalności gospodarczej, sądu i kilka innych) bez wprowadzenia ustawą jednego ze znanych konstytucji stanów wyjątkowych (zapewne klęski żywiołowej) a to jedyny dopuszczalny tryb ograniczania podstawowych praw obywatelskich,
- zmieniono kodeks wyborczy 42 dni przed wyborami (zakaz pół roku przed wyborami),
- zmieniono kodeks wyborczy bez zachowania koniecznego do jego zmiany trybu (14 dni przed zmianą posłowie muszą dostać projekt zmian) metodą wrzuty o 2 nad ranem do ustawy mającej być odpowiedzią na kryzys. Na przeanalizowanie 79 stron zmian dano posłom (o 2 w nocy) 10 minut,
- ogranicza się prawa wyborcze (a żadnych wyborów w ogóle z uwagi na stan wyjątkowy nie powinno być, znaczy powinno się któryś ze stanów wyjątkowych ogłosić) bo np. osoby w kwarantannie muszą zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego (wprowadzonego ot tak - jak to niby realizować na kwarantannie?) 5 dni wcześniej. Co z tymi którzy przez kolejne 5 dni w kwarantannie się znajdą? Również obywatele polscy poza granicami państwa pozbawieni są prawa głosu (a jest ich sporo),
- spróbowano (to po nagłosnieniu przez prasę zlikwidowano w drodze autopoprawki) wprowadzić nieznaną polskiemu systemowi karę pozbawienia wolności - areszt domowy - w sposób sprzeczny z prawem (kodeksy można zmieniać jeżeli posłowie 14 dni przed głosowaniem dostali propozycję poprawki, a to jest KPK) oraz bez nadzoru sądu (do 3 miesięcy prokurator, odnawialna). Dotąd przypominam zatrzymania były możliwe na 48 godzin.

Parę kwiatków pominęłam bo już mi się nie chciało ich opisywać.

Adieu demokracjo! Miło było! Może nasze dzieci znów Cię kiedyś odzyskają.

--
Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku" a on odpowie "Nic się nie martw. Zaraz tam będę"
Obserwuj wątek
      • turzyca Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 16:40
        W sumie można się zastanowić nad obejściem przepisów.
        Można organizować protest wychodząc przed budynki o określonej godzinie z określonym przedmiotem w ręku. Stać w odstępach co trzy metry.

--
        "Zaproszenie wykonane jest z białego gładkiego papieru i ma zaokrąglone rogi. Na rzeczenie Klienta rogi mogą pozostać ostre."
        • chococaffe Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 16:49
          turzyca - wszystko jest możliwe, tylko opozycja jest jak jest. Nie jest mniej winna temu co się dzieje, wewnętrzene gierki partyjne plus ego pozwalały na rozpanoszenie się PiSu nie byli w stanie przełożyć dobra państwa nad dobro partyjne. W obliczu TAKIEGO zagrożenia naprawdę małżeństwa jednopłciowe, 500+, religia w szkole, podatek 5 czy 10% w te czy w drugą stronę itd to są drugorzędne problemy.
        • tiszantul Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 17:13
          "Można organizować protest wychodząc przed budynki o określonej godzinie z określonym przedmiotem w ręku. Stać w odstępach co trzy metry"

Oczywiście ze można, ale komu się będzie chciało? Z tradycyjnych środków polecam jeszcze petycję oraz poskarżyć się Niemcom. Niemcy chętnie sfinansują jeszcze jedna opozycyjną fundację
            • zona_glusia Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 18:59
              26 marca przed siedzibą PiS. Będą mieli sprawy z kodeksu wykroczeń.

Za OKO Press:
              "Pull up, idioto!” - transparent tej treści ustawiono przed budynkiem, w którym gabinet ma prezes Jarosław Kaczyński. Demonstrację przed główną siedzibą Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej w Warszawie i przed Sejmem zorganizowali Obywatele RP.
              Miała nietypowy przebieg - kilkanaście osób, wszyscy w maskach ochronnych i rękawiczkach starało się stać z dala od siebie, zgodnie z zaleceniami epidemiologów. Dopiero interweniująca Policja upchnęła ich tak, że stali stłoczeni w jednym miejscu czekając na wylegitymowanie. Niektórzy spryskiwali dowody osobiste środkiem do dezynfekcji przed podaniem go policjantom."
              • mdro Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 19:10
                A, to nawet nie wiedziałam - pod sejmem takiej samej (tzn. z innym transparentem) pikiety ORP nikt nie przepędzał.

--
                "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 (vel andrzej585858) na forum emama
        • mdro Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 18:27
          Ja pamiętam. Niedawno. Wbrew twoim kłamstwom, pisowski trollu, było ich całkiem dużo.

--
          "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 (vel andrzej585858) na forum emama
      • tiszantul Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 17:29
        "I nawet nie można protestu zrobić"

W 2016, 2017 opozycja miała tłumy na protestach KOD-u i efekt był zerowy. Co może opozycja dzisiaj, kiedy porządnego protestu ulicznego nie było chyba od dwóch lat? Kiedy ostatnio słyszeliście coś o KOD, Obywatelach RP itp?
              • 1elka26 Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 18:58
                Muszę przyznać, że podziwiam za konsekwencje. Praktycznie żadnego postu nie potrafisz napisac bez użycia wyzwisk i pomówień.
                No cóż - czasy zmieniły się, ale metody przypominające najlepsze lata demokracji socjalistycznej pozostały bez zmian.
                • malgosiagosia Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 19:07
                  1elka26 napisał(a):

> Muszę przyznać, że podziwiam za konsekwencje. Praktycznie żadnego postu nie pot
                  > rafisz napisac bez użycia wyzwisk i pomówień.

"Forumowa opluwaczka" to moj pomysl na nazywanie tych opluwaczek. Bardzo przepraszam, ale tego ciaglego opluwania, zaden czlowiek spokojnie nie zniesie. Opluwaczka, to moim zdaniem lagodne okreslenie. Ja musze znosic duzo gorsze.
                • mdro Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 19:13
                  Tak, Andrzeju, niejednokrotnie dałeś dowody, że nie rozumiesz funkcji cudzysłowu big_grinbig_grinbig_grin.

Btw. miałeś przytoczyć jeden swój wpis, w którym nikogo nie obrażasz. Jeszcze nie znalazłeś?

--
        • znowu.to.samo Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 17:45
          Granda pisowska przed niczym się nie cofnie, i zaraza ani nic ich nie powstrzyma przedbezwzględną walką o władzę

Czarno na białym widać kto pluje suwerenowi w twarz. Tylko że suweren mówi: deszcz pada.

--
          *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
          • tiszantul Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 17:56
            "Granda pisowska przed niczym się nie cofnie, i zaraza ani nic ich nie powstrzyma przedbezwzględną walką o władzę"

Mówicie dokładnie to samo od pięciu lat, więc dramatyzm nieco uleciał

"Czarno na białym widać kto pluje suwerenowi w twarz. Tylko że suweren mówi: deszcz pada"

Dlatego najlepiej będzie, jak opozycja znajdzie sobie jakieś inne społeczeństwo do zarządzania. Polacy ewidentnie nie dorastają do oczekiwań opozycji
          • malgosiagosia Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 18:15
            znowu.to.samo napisała:

> Granda pisowska przed niczym się nie cofnie, i zaraza ani nic ich nie powstrzym
            > a przedbezwzględną walką o władzę
            >
            >
            > Czarno na białym widać kto pluje suwerenowi w twarz. Tylko że suweren mówi: des
            > zcz pada.

Dlaczego klamiesz? Obecna wladza zostala wybrana w powszechnych wyborach. To Ty plujesz w twarz ludziom, ktorzy wybrali obecna wladze.
            • morekac Re: Adieu demokracjo! 29.03.20, 06:06
              Obecnej władzy nie obchodzą obywatele ani państwo. Obchodzi ich tylko władza i będą do niej dążyli po trupach. Właśnie tego dowiedli.
              Wielu ludzi straci zaraz pracę (o ile już nie dostali wypowiedzeń), działania osłonowe są śmieszne, a oni prą do głosowania w środku epidemii. I żadnemu pisowskiemu posłowi ręka nie zadrży.
              Kaczyński i Duda są cyniczni i bez sumienia. A żaden z nich nie umie matematyki oraz biologii.
              Suweren będzie jeszcze wzdychał do ciepłej wody w kranie.Ty również.

--
              -------------------------------------------------------------
              "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
      • tiszantul Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 17:20
        "Dojrzewam od kilku ostatnich lat do decyzji o przeprowadzce poza ten ciemny grajdoł"

Znowu "wyjechałabym, ale nie wyjadę"? Chyba jesteś z PiSu. Opozycja od pięciu lat przy każdej okazji "wyjeżdża z tego kraju", więc dziwne, ze ktoś jeszcze został.
        Zresztą z okazji koronawirusa do kraju samymi samolotami lotu wróciło kilkadziesiąt tysięcy ludzi, jakoś rządy pis ich nie zniechęciły. A przecież wracali też samochodami, autobusami itd.
      • livia.kalina Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 16:44
        „Niewola”- Kornel Filipowicz

W państwie totalitarnym
        Wolność
        Nie będzie nam odebrana
        Nagle
        Z dnia na dzień
        Z wtorku na środę
        Będą nam jej skąpić powoli
        Zabierać po kawałku
        (Czasem nawet oddawać
        Ale zawsze mniej, niż zabrano)
        Codziennie po trochę
        W ilościach niezauważalnych
        Aż pewnego dnia
        Po kilku lub kilkunastu latach
        Zbudzimy się w niewoli

Ale nie będziemy o tym wiedzieli
        Będziemy przekonani
        Że tak być powinno
        Bo tak było zawsze.

--
        super_hetero_dyna:
        "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
            • tiszantul Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 17:49
              Jesteś pewna, ze teraz to ostatni koniec demokracji?
              Byłby to prawdziwy ewenement. Moim zdaniem jeszcze w tym roku opozycja ogłosi 50 następnych końców demokracji. Oczywiście za każdym razem z solennym "ale teraz to już naprawdę-naorawde" .

Wczoraj czy przedwczoraj przewodniczący Platformy Budka powiedział, ze PiS dzieli Polaków. Repertuar opozycji jest dramatycznie ograniczony. "Koniec demokracji" i "PiS dzieli Polaków". Oraz plany zorganizowania protestu tak jakby około pięciuset protestów w ostatnich latach przyniosło jakieś efekty. Pięćset pierwszy będzie przełomowy
                  • angazetka Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 18:40
                    Na przykład dzisiaj w nocy odebrano prawa wyborcze ludziom, którzy są poza krajem albo tym, którzy trafią na kwarantannę na mniej niż pięć dni przed wyborami.
                    A tak ogólnie to nie można zakazywać przemieszczania się bez stanu wyjątkowego, a tego nie mamy. taki tam detal.
                      • angazetka Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 18:52
                        Jeśli nie ma powodu do wprowadzania stanu wyjątkowego, nie można też zakazać ludziom przemieszczania się. Tak działa prawo. Cierpliwość nie ma tu nic do rzeczy.
                        I jakoś nic nie piszesz o prawach do głosowania, dziwne.
                        • malgosiagosia Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 18:59
                          angazetka napisała:

> Jeśli nie ma powodu do wprowadzania stanu wyjątkowego, nie można też zakazać lu
                          > dziom przemieszczania się. Tak działa prawo. Cierpliwość nie ma tu nic do rzecz
                          > y.
                          > I jakoś nic nie piszesz o prawach do głosowania, dziwne.

W innych krajach tez nie mozna sie przemieszczac, a stanu wyjatkowego nie ma.
                          Sytuacja zmienia sie z dnia na dzien. Podejmowanie decyzji, co bedzie za miesiac jest niemadre.
                          Korzystajac z trudnej sytuacji kujesz to swoje zelazo.
                          • berber_rock Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 19:58
                            malgosiagosia napisała:

> W innych krajach tez nie mozna sie przemieszczac, a stanu wyjatkowego nie ma.

Ale w innych krajach nie wykorzystuje się epidemii jako pretekstu do odbierania praw wyborczych.

• malgosiagosia Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 20:22
                              berber_rock napisał(a):

> malgosiagosia napisała:
                              >
                              > > W innych krajach tez nie mozna sie przemieszczac, a stanu wyjatkowego nie
                              > ma.
                              >
                              > Ale w innych krajach nie wykorzystuje się epidemii jako pretekstu do odbierania
                              > praw wyborczych.

Nie wiem komu te prawa odebrali. Ale w wybory w maju nie wierze. Uwazam, ze powinny byc przelozone.
              • maadzik3 Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 19:32
                czy bycie wybranym oznacza prawo robienia wszystkiego? odbierania pracy? majątków? wsadzania wg widzimisie do więzienia? wsadzania do obozów koncentracyjnych?

--
                magdatravelblog.blogspot.com
          • livia.kalina Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 23:05
            Pokaz mi linka. A nawet gdybym to wklejała codziennie od kilku lat- jak to osłabia silę przekazu wiersza?

--
            super_hetero_dyna:
        • tiszantul Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 17:26
          Co masz na myśli wklejając poezję o "państwie totalitarnym"? PiS wygrywa demokratyczne wybory z rekordowo wysokim poparciem. Takiego demokratycznego mandatu do sprawowania władzy nie miał nikt przed PiSem. Moim zdaniem jeśli spróbujecie opowiadać ludziom o państwie totalitarnym, to będą się tylko pukać w głowę i w przyszłości unikać kontaktu.

Z wklejonego tekstu zresztą wynika, ze demokracja spokojnie może umrzeć jeszcze tysiąc razy. Nic dziwnego, ze nie wywołuje to większych emocji w społeczeństwie
        • mdro Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 18:29
          Większą winę ponosi Lewica i PSL. Za zgodę na niekonstytucyjne głosowanie i opluwanie KO.

--
            • lellapolella Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 21:28
              Zgadzam się, angazetka. Czepiać się Lewicy, że nie uległa samozachwytowi KO to lekkie odklejenie, tym bardziej, że ostatnimi czasy PO zapomniała, kto jest wrogiem. czego zresztą dowód.

--
              Jest w mówieniu „Nie” ogromna siła i czasem wydaje mi się,

że jest ona tak wielka, iż nawet nią samą można żyć.Canetti
              • mdro Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 21:48
                Jeszcze raz - ja PO i jej ostatniego głosowania nie bronię, też dali ciała. Ale to Lewica (i PSL) zaczęła najeżdżać na KO, że chce ich pozabijać, nie zgadzając się na zdalne przegłosowanie regulaminu i sprzeciwiając się w ogóle zdalnemu głosowaniu. Jak widać, tutaj KO miała rację - gdyby nie to zdalne głosowanie, taka "poprawka" by nie przeszła.

Pierwszym błędem posłów opozycji w tej całej sytuacji była oczywiście zgoda na ten nieszczęsny "stan epidemii", ale zdaję sobie sprawę, że chcieli - wbrew licznym poprzednim dowodom - wierzyć w minimum dobrej woli i odpowiedzialności PiS i wykazać się konstruktywnym działaniem w obliczu zagrożenia.

--
                • pola84 Re: Adieu demokracjo! 29.03.20, 09:02
                  Jak taka poprawka by nie przeszła? Przecież posłowie PO znali tekst nad którym głosują i zagłosowali tak jak zagłosowali. Nie umieją głosując zdalnie?
                  • morekac Re: Adieu demokracjo! 29.03.20, 09:33
                    Dostali na zapiznanie się z 79 stronami jakies 10 minut. Nikt - poza tymi, kto to pisał - nie wiedział, co jest w tych ustawach.

--
                    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
        • tiszantul Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 18:04
          "Przyglądałam się jego zachowaniom w Sejmie wczoraj i stwierdzam, że jest to możliwe. Cysorz ma wyraźnie wywalone na wirusa"

Jakiś czas temu opozycja insynuowała, że prezes ma raka, teraz liczy na koronowirusa, a w międzyczasie prezes miał umrzeć na kolano. Opozycja to stan umysłu
          • livia.kalina Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 23:06
            A biskupi polscy insynuowali, że koronawirus to kara za homoseksualizm. Sam przyznasz, że akurat prezes spać spokojnie w takim razie nie może.

--
            super_hetero_dyna:
          • morekac Re: Adieu demokracjo! 29.03.20, 09:36
            Żeby to kolano nie było chorobą współistniejącą...
            Bo jakieś inne też ma, w wieku 67 lat mało kto jest zupełnue zdrowy.

--
      • morekac Re: Adieu demokracjo! 29.03.20, 09:38
        Ciekaweb czy znajdzie chętnych na wycieczkę do Smoleńska... Podobno ma 50 osób jechać.

--
    • solejrolia Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 17:24
      Protest będzie. Ja przynajmniej obserwuję, jak ludzie próbuję się organizować.

--
      Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
      • tiszantul Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 17:39
        "Protest będzie. Ja przynajmniej obserwuję, jak ludzie próbuję się organizować"

Nie zbierzecie drobnej części frekwencji, która mieliście w 2016/17 na KOD-zie, a coś udało się Wam wtedy ugrać? Moim zdaniem nic.
        I kto Wam to zorganizuje? Kijowski skompromitowany, ma problemy w sądzie, KOD formalnie istnieje, w praktyce go nie ma. Obywatele RP Wam zorganizują protest? Z Bajkowskim, Szczurkiem i panią Leokadią? Oni od dwóch lat mają na swoich protestach frekwę poniżej 10 osób
    • tanebo2.0 Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 17:32
      Pocieszę was - nigdy żadna nie demokracja nie przetrwała długo.

--
      Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
    • zona_glusia Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 17:46
      Plus biedny opluwany na ulicy kandydat niezależny, któremu szybko udało się zebrać głosy poparcia.

www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Fdzialacze-pis-mieli-zbierac-podpisy-dla-marka-jakubiaka-dotarlismy-do-instrukcji-w-tej-sprawie-6493119876741249a&nil=
      • olena.s Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 18:51
        A bo widzisz, są takie że tak powiem, masy, którym zależy głównie na pełnej misce i wąskie grupy, którym chodzi o coś więcej z szerokiego zestawu imponderabiliów.
        W schyłku komuny nie było milionów opornych, tylko pręnaście - dziesiąt tysięcy. I popatrz, jak im się ładnie mimo wszystko udało. big_grin
      • livia.kalina Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 20:50
        Z batami to bym nie przesadzała. Kaczyńskiemu marzy się większość konstytucyjna, do której się nawet nie zbliżył. W ostatnich wyborach przegrał Senat, w samorządowych przegrał wszystkie większe miasta.

--
        super_hetero_dyna:
    • saszanasza Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 17:53
      Właśnie ogladam ten dokumnt na HBO
      hbogo.pl/filmy/kill-chain-cyberatak-na-demokracje

--
      Gdy tysiąc ludzi przez miesiąc wierzy w jakąś zmyśloną opowieść, jest to fake news. Gdy miliard ludzi wierzy w nią przez tysiąc lat, jest to religia ...Y.N.Harari
    • fornita111 Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 18:01
      Na wlasne oczy widzimy przeksztalcanie sie naszego kraju w rezim pelna geba. Straszne, ale na swoj sposob fascynujace- jakie to proste i jak szybko idzie. I jak ciemny lud temu przyklaskuje.
      • malgosiagosia Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 18:27
        fornita111 napisała:

> Na wlasne oczy widzimy przeksztalcanie sie naszego kraju w rezim pelna geba. St
        > raszne, ale na swoj sposob fascynujace- jakie to proste i jak szybko idzie. I j
        > ak ciemny lud temu przyklaskuje.

Niczego takiego nie widze. Pelana geba jedzie opluwanie wszystkiego, co zaleca i proponuje rzad.
        Opluwaczki pracuja pelna para.
        • mdro Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 18:30
          Przecież tu nie mieszkasz podobno, więc co możesz widzieć?

I jak szybciutko spadła z ciebie maska wrażliwej istotki, pisowski trollu.

--
          • malgosiagosia Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 18:43
            mdro napisała:

> Przecież tu nie mieszkasz podobno, więc co możesz widzieć?
            >
            > I jak szybciutko spadła z ciebie maska wrażliwej istotki, pisowski trollu.

Wlasnie z powodu pewnej wrazliwosci nie moge patrzec na to wasze opluwanie wszystkiego wokol. Opluwaczki, w waszych slowach jest pelno wirusow nienawisci . Poza tym wyczekiwanie na cudza smierc i zyczenie jej komu kolwiek jest podloscia.
            Nie jestem za PIS-em, jestem przeciwko forumowym opluwaczkom. Nie macie krzty przyzwoitosci.
            • mdro Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 18:52
              Potrafisz coś poza wyzwiskami? A teksty "nie jestem za PiS" możesz próbować wciskać przedszkolakom, może się nabiorą.

--
                      • tiszantul Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 19:17
                        Wystarczy że poprzesz Borysa Budkę i już nie będziesz "tym czymś", tylko uświadomioną politycznie spontaniczną internautką. Nie skusisz się? Poprzesz Budkę, dasz parę antypisowskich wpisów i od razu zyskasz uznanie na forum
                        • malgosiagosia Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 19:25
                          tiszantul napisała:

> Wystarczy że poprzesz Borysa Budkę i już nie będziesz "tym czymś",

"To cos" odbieram jako slabosc intelektualna, ubeckie praktyki, czy komusze traktowanie przeciwnikow. Jednym slowem moralne dno forumowych opluwaczek. Opluja kazdego, kto ma odmienne zdanie.
                      • maadzik3 Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 21:36
                        to skoro takie masz o uczestniczkach forum zdanie to nie marnuj czasu i wreszcie spadaj stąd. na razie ty wyzywasz innych. widać ci to daje jakąś radość.

--
                        Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku" a on odpowie "Nic się nie martw. Zaraz tam będę"
                        • malgosiagosia Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 21:58
                          maadzik3 napisała:

> to skoro takie masz o uczestniczkach forum zdanie to nie marnuj czasu i wreszci
                          > e spadaj stąd. na razie ty wyzywasz innych. widać ci to daje jakąś radość.

Ktos, kto pisze takie kocopaly

autor maadzik3

czy bycie wybranym oznacza prawo robienia wszystkiego? odbierania pracy? majątków? wsadzania wg widzimisie do więzienia? wsadzania do obozów koncentracyjnych?

Ktos , kto pisze takie kocopaly jest albo chory, albo...hm... chory. Bo to nie jest glupota czy klamstwo. to jest choroba. Wspolczuje.
    • buldog2 W siedzibie PIS i na Kremlu szampan. Adieu! 28.03.20, 18:06
      W dzisiejszych "Wyborach w TOKu" Pani Dominiki Wielowiejskiej PISowsko-putinowski minister Bortniczuk na swój sposób, intelektualnie nieporadnie, broni złamania kodeksu wyborczego.
      Przestępstwo PISu Bortniczuk tłumaczy tak samo, jak jego przełożony na Kremlu o potrzebie głosowania zmian konstytucji:

Не считаю, что этот вопрос принципиальный, но согласен с этим.
      NIE UWAŻAM, ŻE TO SPRAWA ZASADNICZA, NIE ZGADZAM SIĘ Z TYM.

Bortniczuk i PIS mówią, że zmiana ordynacji wyborczej miesiąc przed wyborami, to nieistotne, chyba tego albo bardzo bliskiego znaczeniowo określenia kilka razy użył Bortniczuk. Mówił dokładnie to samo, co Putin. Słowo w słowo.

--
      Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
      Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
      Im bliżej polexit'u tym plepiej dla nas - piter125k, PIS Bùten z tobą!
      • buldog2 Re: W siedzibie PIS i na Kremlu szampan. Adieu! 28.03.20, 18:49
        A konkretnie, o szanowaniu porządku konstytucyjnego WWPutin wypowiedział się tak:

Знаю также, что в нашем обществе обсуждается конституционное положение о том, что одно и то же лицо не должно занимать должность Президента Российской Федерации более двух сроков подряд. Не считаю, что этот вопрос принципиальный, но согласен с этим.

Wiem także, że w naszym społeczeństwie dyskutuje się konstytucyjne postanowienie o tym, że jedna i ta sama osoba nie powinna zajmować stanowiska Prezydenta Federacji Rosyjskiej więcej niż dwa razy pod rząd. Nie uważam, że to kwestia zasadnicza, nie zgadzam się z tym.

Zbieżność postaw PIS i przełożonych ma jest pryncypialna i wrodzona:

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/lb/ge/5mpo/En3QXsiYtazMmfSWX.jpg

--
        Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
        Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
      • janja11 Re: W siedzibie PIS i na Kremlu szampan. Adieu! 28.03.20, 19:07
        buldog2 napisał:

> W dzisiejszych "Wyborach w TOKu" Pani Dominiki Wielowiejskiej PISowsko-putinows
        > ki minister Bortniczuk na swój sposób, intelektualnie nieporadnie, broni złaman
        > ia kodeksu wyborczego.
        > Przestępstwo PISu Bortniczuk tłumaczy tak samo, jak jego przełożony na Kremlu o
        > potrzebie głosowania zmian konstytucji:
        >
        > Не считаю, что этот вопрос принципиальный, но согласен с этим.
        > NIE UWAŻAM, ŻE TO SPRAWA ZASADNICZA, NIE ZGADZAM SIĘ Z TYM.
        >
        >
        Toż to oczywiste, że Wołodia to idol i wzór niedościgniony.
        Być takim jak wołodia.
    • 1elka26 Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 18:08
      maadzik3 napisała:

>
      > Adieu demokracjo! Miło było! Może nasze dzieci znów Cię kiedyś odzyskają.
      >
      No proszę. jednak nadal w Polsce są ludzie którzy tęsknią za PRL, ewentualnie PRL-bis tworzonym przez prawie ćwierć wieku przez lewicę postsolidarnościową pod rączkę z postkomunistami. Jeżeli nie wiesz o kogo chodzi - patrz Koalicja Obywatelska z Cimoszewiczem, Millerem, Rossatim i innymi dawnymi towarzyszami na czele.

Nie - takiej wersji demokracji Polacy już nie chcą. Dość pogardy dla współobywateli i wysyłania na szczaw i mirabelki.
      Chcecie rządzić? to wygrajcie wybory i wtedy przegłosujecie to, co chcecie.
      • mdro Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 18:32
        To jak, zgłosiłeś się do komisji wyborczej? Żonę i dzieci też namówiłeś?

--
      • mdro Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 18:34
        I nie wypowiadaj się za Polaków. Tacy zdrajcy jak ty nie mają do tego prawa. Mów za siebie - za żałosne indywiduum, z którym nikt nie chce rozmawiać i które podszywa się pod kobietę na forum dla matek.

--
        • 1elka26 Re: Adieu demokracjo! 28.03.20, 18:43
          Zdrajcy głosują za nałożeniem sankcji na swój kraj i wysługują sie obcym panom -

"To się powtarza. To jest ten nawyk donoszenia na Polskę zagranicą. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest własnie nawiązywanie do tego. To jest jakby w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort jest teraz właśnie niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony. Wojna, później komuznim, później transformacja, tak, jak ją przeprowadzono, właśnie ten typ ludzi promowała. Dawała mu wielkie szanse i on dzisiaj boi się, że te czasy się zmienią, że przyjdzie czas, w którym tak jak to być powinno inny typ ludzi, ludzi mających motywacje wyższe, patriotyczne, będzie wysunięty na czoło [...]. Tu jest ten wielki strach o to, jaki rodzaj Polaków będzie miał największe szanse. Czy ci, dla których wszystkie sprawy związane z czymś szerszym niż własne interesy, z narodem, godnością narodową, czy też ci, dla których to nie ma żadnego znaczenia" - słowa J. Kaczyńskiego okazały się prorocze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka