15.05.20, 16:58
Czy ktoś śledzie to na bieżąco? Bo jakoś przez tę epidemię wszystko ucichło w prasie.
Chodzi mi o to, czy już wiadomo, kiedy należy składać deklaracje transfery środków z OFE do ZUS-u. Czy w ogóle juź ustawa podpisana?
Właśnie sobie uświadomiłam, że kompletnie wypadłam ze śledzenia wiadomości na ten temat...
A z wielu przyczyn interesuje mnie transfer środków z OFE do ZUSu....
No i dowiedzenie się, co ma zrobić rencista (w sumie od niedawna i który raczej ma ogromne "szanse" pobycia na tej rencie dłużej uncertain) ze swoimi środkami na OFE .A trochę tam ma.
Obserwuj wątek
      • riki_i Re: OFE/ZUS ? 15.05.20, 22:48
        Sprawa jest odłożona. Ustawa miała wrócić z Senatu do Sejmu i zostać ostatecznie przegłosowana, ale wybuchł covid19 i się zesrało. Wyceny wszystkich OFE spadły na pysk. W obecnej sytuacji środki z OFE do ZUS przerzuciłoby nie 20% ludzi (jak szacowano), a pewnie z 90% (przy przerzuceniu kasy do ZUS miała obowiązywać wycena funduszy z kwietnia 2019 r.).

Zdaje się, że wycofano już z ustawy budżetowej szacunkowe wpływy z 15% opłaty przekształceniowej, co oznacza, że w tym roku tematu już nie będzie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka