Dodaj do ulubionych

Ciąć czy nie?

19.06.20, 19:16
Przez ostatnie dwa miesiące bardzo przerzedziły mi się włosy - nie wiem dlaczego, może stres, może leki cukrzycowe, nie wiem, zresztą nie o to chodzi. W każdym razie jest ich dużo mniej, więc nie wyglądają zbyt dobrze, długość mam do ramion. I tak zastanawiam się, czy nie obciąć ich krótko, tak bardzo krótko, na jeżyka. Nigdy nie miałam bardzo krótkich czy krótkich włosów, więc nie wiem, jak będę się w nich czuła. Mam twarz owalną, z pięknymi kościami policzkowymi, to mój duży atut urodowy. Jestem po czterdziestce, ale zmarszczek nie mam dużo. Zdecydowałybyście się na cięcie???
Obserwuj wątek
          • nuclearwinter Re: Ciąć czy nie? 19.06.20, 22:23
            Cudów to chyba tak naprawdę nic nie robi, poza wyeliminowaniem prawdziwych przyczyn wypadania (choroby czy stres itp.) i poza ewentualnie dobrą dietą. Ale jako produkty do pielęgnacji u mnie się Orientana bardzo dobrze sprawdza, choć wiadomo, że to zależy od włosów oczywiście.

Pasty z amli kojarzę jakieś chyba Dabur i Sattva, ale nie próbowałam, za to amla jako zioło sama w sobie bardzo fajnie działa.
            • aaa-aaa-pl Re: Ciąć czy nie? 20.06.20, 09:19
              Ten olejek z Orientany ma lepszy skład niż Amla Dabur.Nie zawiera m.in.parafiny.
              Produkty te nie są cudowym eliksirem, ale widać różnicę, gdy je stosuję.
              Mam 46 lat i długie włosy, ludzie mówią, że ładne. Chociaż ja zawsze uważam, że dobrze jest mi w krótkich.
              Tylko, ja tak lubię te swoje długie włosy....
              • nuclearwinter Re: Ciąć czy nie? 20.06.20, 09:30
                To prawda, skład Orientany jest lepszy, w ogóle Amla Dabur nie dość, że ma parafinę, więc nie stosowałabym jej nigdy na skórę głowy, to jeszcze nieziemsko śmierdzi 😁
    • nuclearwinter Re: Ciąć czy nie? 19.06.20, 19:30
      Ja osobiście bym się nie zdecydowała, ale wiesz, trudno jest wyrokować nie widząc kogoś. Takie bardzo krótkie fryzury nie podobają mi się, ale może akurat jesteś w tym 1% kobiet, który wygląda dobrze obcięty na jeżyka. A nie lepiej się skupić na odratowaniu włosów, ewentualnie trochę je podciąć?
    • joanna05 Re: Ciąć czy nie? 19.06.20, 19:33
      Ciężko powiedzieć, czy będziesz zadowolona. Ja nie byłam, na dłuższa metę - po prostu było mi nudno z ta sama, krotka fryzura przez kilka miesięcy. Kilka razy ścinałam, zwykle żałowałam prędzej czy później.
      Wole długie, zawsze mogę upiać, zakręcić, kok, kucyk, warkocz, opaska, spinka no milion możliwości. No i jednak krótkie odbieraja mi urodę, nie da się ukryć.
      Jednak jest typ kobiet, którym zwyczajnie lepiej w krótkich. No i to oczywiście superwygodne na lato. Zrób sobie symulację komputerowa i zobacz, jak się sobie podobasz.
    • ichi51e Re: Ciąć czy nie? 19.06.20, 19:36
      Ja dojrzewam do mysli o obcieciu. Rozgladam sie po ulicy - nawet jak widze kobiety z dlugimi ladnymu wlosami tak naprawde malo komu w kucu zalosci czy topielicy dobrze. Wolalabym miec lekko krecona chmurke lokiw do ucha jak moje dziecko albo jakas wariacje tegoz...
    • 3-mamuska Re: Ciąć czy nie? 19.06.20, 19:42
      Będziesz wyglądać jak osoba chora na raka niestety.
      Nie zdecydowała bym się, skoro chcesz krótko idź do dobrego salonu nich ci dobiorą fajna fryzurę do ciebie przy takich włosach jakich masz.
    • jolie Re: Ciąć czy nie? 19.06.20, 19:44
      Ja przez większą część życia miałam długie włosy (ciemne, kręcone) i po 2. ciąży, po części z przyczyn obiektywnych, ścięłam na krótko (nie jeż, ale krótko). Bardzo ciekawe doświadczenie coś jak wyzwolenie, bo ta burza loków była do mnie jakby przyspawana od zawsze. Dobrze mi było w krótkich (mam ładne uszy i owal twarzy). Nie namawiam jednak, radykalna zmiana wizerunku wymaga trochę odwagi. Uważam, że moje włosy skorzystały, nie czułam tego codziennego ciężaru grubych włosów. Dzisiaj znowu mam długie włosy, bardzo szybko mi rosną (i to był minus krótkiej fryzury - częste wizyty u fryzjera).
    • ga-ti Re: Ciąć czy nie? 19.06.20, 20:11
      A jeśli tak Ci sie diametralni przerzedziły to nie będzie to jeszcze bardziej widoczne przy króciutkim jeżyku?
      Jeśli masz ciemne włosy to będzie duży kontrast między białą skórą głowy i ciemnymi włosami, a jeśli ich mało to tym większy kontrast wink
      Poszukaj dobrego fryzjera, niech doradzi, może obcinaj po kawałku wink
      • mami2 Re: Ciąć czy nie? 19.06.20, 21:26
        Heh, u mnie tak było. Wychodziłam od włosów do połowy pleców - poszłam do fryzjera, żeby ciachnął na pixie cut, ale się nie zgodził big_grin " Z takich włosów? W życiu! Będzie Pani żałować" Na nic sie zdały przekonywania że już kiedyś tak miałam. Więc łaskawca zgodził się obciąć do obojczyków. Za jakiś czas poszłam do następnego, żeby ciachnął na pixie cut. Ten z kolei stwierdził- zrobie Pani tak trochę za ucho z jednej strony, z drugiej krócej, fajna fryzurka będzie, nie pożałuje Pani, ale tak całkiem krótko to nie. Dopiero trzecia dziewczyna, młoda laska zrobiła mi fryzurę jaką chciałam. I tak nosiłam przez 2 lata aż do lockdownu.
          • ichi51e Re: Ciąć czy nie? 19.06.20, 22:00
            Bob nic nie zmienia tak samo sie musisz pitolic uklada i jeszcze efekt marny. Tylko krotkie daja lekkosc fajna fryzure bez meki i wygodr mycia wlosow razem z twarza. Tylko musi byc pixie a nie na babke z miesnego
            • chatgris01 Re: Ciąć czy nie? 20.06.20, 20:28
              Zależy od włosów, moje krótkie sterczą na wszystkie strony i muszę się mozolić układając codziennie na piankach, woskach i lakierach (z efektem takimse), a boba tylko myję, rozczesuję i tyle, schną same i same się dobrze układają (czasem tylko spryskam mgiełką Urtekramu, ale nie zaraz po myciu).
            • eliszka25 Re: Ciąć czy nie? 21.06.20, 03:38
              A wcale nieprawda. Dobry fryzjer obetnie boba tak, że sam się układa. Też zawsze myślałam, że boba trzeba codziennie układać, aż trafiłam na fryzjera, który wiedział, co robi. Kilka razy wcześniej miałam boba i mimo układania włosów codziennie efekt był taki, że końcówki albo wywijały mi się we wszystkie strony, albo wszystkie w jedną stronę, czyli po prawej miałam wywinięte w spód, po lewej na zewnątrz. Fryzjer, o którym mowa, wysłuchał mojej wizji fryzury, a potem stwierdził, że jak bardzo chcę, to obetnie na taką długość, jaką pokazałam, ale on by obciął krócej, pokazał ile, bo wtedy włosy będą mi się automatycznie wywijać w spód. Posłuchałam rady i dokładnie tak było. Po umyciu włosy rozczesywałam, roztrzepywałam, a one schły i zawijały się w spód. Jak chciałam bardziej elegancko, to traktowałam je prostownicą, a końcówki i tak same wywijały się w spód.

Ostatnio 2 lata temu też miałam coś jakby boba do brody. Poszłam do fryzjera, pokazałam fryzurę na zdjęciu i powiedziałam, że chciałabym coś w tym stylu. Tylko spytałam, czy da się taką fryzurę zrobić tak, żebym nie musiała codziennie spędzać długich godzin przed lustrem. Fryzjerka powiedziała, że się da, ale będzie to lekka wariacja na temat pokazanej przeze mnie fryzury. Zdałam się na nią i było super. Jak chciałam, to układałam, a jak mi się nie chciało, to czesałam i też było dobrze.
          • karola2122 Re: Ciąć czy nie? 22.06.20, 13:36
            akseinga1975 napisała:

> Calkiem krotkie to tylko przy gestych wlosach i ksztaltnej glowie. Proponuje sk
            > rocic, ale max do boba.

jasne, że boba... Mam cienkie (chociaż gęste) włosy, które dodatkowo powypadały po narkozie. Zrobiłam wtedy krótką fryzurę. Była bardzo ładna, ale taka jakaś nie moja. Zapuściłam włosy, potem zrobiłam boba (którego mam w różnych wersjach od 15 r.ż), i to był dobry wybór. Co więcej, obecnie ścinam dość krótko i chodzę do fryzjerki raz na 3 miesiące. Do tego czasu mam różne wersje boba-krótsze i dłuższe. Jak już nie da się ładnie ułożyć, to idę do fryzjerki, i tyle. Bob - przynajmniej w moim przypadku - jest uniwersalny. Oczywiście to się łączy z układaniem za pomocą pianki, lakieru, suszarki i lokówki. I nikt nie wierzy, że jest tyle zachodów, to wygląda całkiem naturalnie
    • mami2 Re: Ciąć czy nie? 19.06.20, 20:37
      Ja się obcięłam jakieś 2 lata temu na krótko.. Miałam taką fryzurkę 20 lat temu i chciałam zobaczyć jak to będzie wyglądać u Pani po 40 stcetongue_out. Eeeee, no nie wyglądało to już tak samo. Jednak twarz z czasem się zmienia, tu opada, tam zmarchy wyłażą. Nie wyglądałam źle, ale przy okazji zmiany tej fryzury bardzo musiałam uważać na to co zakładam, żeby to się razem jakoś dobrze komponowało i nie przypominało ciotki-klotki z krótkimi włosami + oczywiście taka fryzura bardzo zwraca uwagę na twarz moim zdaniem. Chodzenie do fryzjera- co miesiąc/6 tygodni było normą, żeby fryzura trzymała formę. Mi dość szybko rosną włosy i mam raczej gęste. Co dziwne, obcięłam się głównie dlatego, żeby nie mieć problemów z suszeniem włosów ze względu na ich ilość - myję codziennie/ co drugi dzień i dłuższe włosy u mnie to męczarnia. Nie wiem jak takie krótkie włosy wyglądają jak się ma bardzo mało włosów- jednak żeby uzyskać jakiś kształt fryzury to trochę ich trzeba mieć IMO.
      Ogólnie nie żałuję tej decyzji, ale siedzenie przez parę miesięcy w lockdownie spowodowało, że nie chodziłam do fryzjera i jakoś przetrwałam ten najgorszy czas odrastania włosów. Gdyby nie to, pewnie chodziłabym cały czas podcinać na krótko. Byłam niedawno podciąć tył (boki i przód odrastają) i teraz idę w kierunku boba.
    • snakelilith Re: Ciąć czy nie? 19.06.20, 20:59
      Tak. Krótkie włosy to najlepsza fryzura dla nieco lichych włosów. Wszystko inne jest tylko rozwiązaniem suboptymalnym, bo z takich włosów wiele nie wyczarujesz. Możesz jednak modnym statementem pokazać klasę. A jak masz do tego warunki twarzowe, to bomba. Tylko nie tnij męskiego jeżyka, a zrób sobie pixie cut.
      • minniemouse Re: Ciąć czy nie? 20.06.20, 01:41
        popieram cie Snake ale moglabys dac zdjecie kobiery w naszym mlodziezowym wieku.
        ja bez wahania zrobilabym sobie nawet buzz cut, bardzo lubie ale mam za mala glowesad

https://i.pinimg.com/originals/2c/c0/7f/2cc07f615fae21a01f383941bc3ec581.jpg
        https://www.short-haircut.com/wp-content/uploads/2019/02/42-short-pixie-cuts-for-older-women-www.short-haircut.com-20191402.jpg
        https://www.gransnet.com/cms/uploads/GN_Images/content/life-and-style/style-and-beauty/beauty/2018/all_tildaswinton_shutterstock.jpg
        https://www.closetcouture.com/wp-content/uploads/2019/01/74030119-hairstyles-for-Women-Over-60-.jpg
        https://imagesvc.meredithcorp.io/v3/mm/image?q=85&c=sc&poi=%5B250%2C375%5D&w=500&h=667&url=https%3A%2F%2Fstatic.onecms.io%2Fwp-content%2Fuploads%2Fsites%2F24%2F2018%2F02%2Fchoppy-pixie.jpg

najbardziej mi sie podoba to
        https://i.pinimg.com/originals/e0/35/c0/e035c04d680681b3a516b5ac3cb42264.jpg

piękna kobieta z charakterem, klasa i wielka indywidualnością! 👍
      • 3-mamuska Re: Ciąć czy nie? 20.06.20, 02:11
        Tak. Krótkie włosy to najlepsza fryzura dla nieco lichych włosów.

Totalna bzdura mam koleżankę niżej już pisałam.
        Wcale nie wyglada dobrze w krótkich takich jak pozujesz.
        Druga tez ma liche włosy ,ma klasycznego boba takiego do brody i wyglada o niebo lepiej.
        • snakelilith Re: Ciąć czy nie? 20.06.20, 15:17
          3-mamuska napisała:

> Totalna bzdura mam koleżankę niżej już pisałam.
          > Wcale nie wyglada dobrze w krótkich takich jak pozujesz.
          > Druga tez ma liche włosy ,ma klasycznego boba takiego do brody i wyglada o nieb
          > o lepiej.
          >
          >

To potwierdza mnie tylko w mojej racji. Twoje zdanie byłoby ostatnim, które wzięłabym pod uwagę w jakiejkolwiek życiowej decyzji. Także estetycznej.
      • anahera Re: Ciąć czy nie? 20.06.20, 05:33
        Dlugo nosilam dokladnie taka fryzure jak Anne Hathaway powyzej. Tez mam duze oczy z ladna oprawa i ladne kosci policzkowe. Bardzo sie u mnie ta fryzura sprawdzala do momentu kiedy nie utylam i rozlala mi sie twarz. Teraz znowu schudlam i bym mogla taka miec ale za namowa kolezanki po wielu latach zapuscilam i narazie pewnie przrz kilka lat nie zetne bo narazie mi sie dlugie podobaja, poza tym nie lubie czasu zapuszczania, ze srednimi nie wygladam dobrze, musi byc albo dlugo albo krotko.
    • petronella Re: Ciąć czy nie? 19.06.20, 21:12
      Ja mam krotkie cale zycie, przez kilka ostatnich lat platyne, bo siwialy, w pandemii farba zlazla, wlosy odrosly to machnelam znow na krotko ze swoim- mocno siwym kolorem. Wyglada to fajnie, ale ja mam bardzo geste wlosy, schna same, troche dosuszam, ciapkam pasta to wlosow, robie roztrzepanca i tyle. Ale jesli masz rzadkie swoje to czeka cie ukladanie zeby sprawic wrazenie, ze masz wiecej wlosow, pracochlonne i do kitu, musisz jednak ocenic przed radykalnym cieciem, bo niby to nie reka, odrosna, ale troche to jednak trwa.
      • 3-mamuska Re: Ciąć czy nie? 19.06.20, 21:25
        Mama koleżankę z przerzedzonymi włosami i właśnie takimi krótkimi fryzurami.
        Wygląda dobrze tylko po umyciu i ułożeniu włosów i maks tydzień po cięciu. Jak zaczynaja odrastać lub nie może umyć rano wyglada okropnie takie przyklepane.
        I sama o tym mówi żeby nie było.
    • stephanie.plum Re: Ciąć czy nie? 19.06.20, 21:33
      tnij. jak nie teraz, to kiedy?
      przecież odrosną.

a super fajnie jest móc się tak poczochrać po króciutkich włosach!

włosy bardzo mi się poprawiły, kiedy łykałam piguły o nazwie sufrin, z siarką. łykałam wytrwale, ponad rok, może nawet przez 2 lata.
      rosły jak szalone.
    • milupaa Re: Ciąć czy nie? 19.06.20, 21:45
      Polecam Biotebal, niby reklamowany (Nie wierzę w skuteczność mocno reklamowanych specyfików) ale działa! Poleciła mi moja fryzjerka, po miesiącu już są efekty. Dużo baby hear, włosy mocniejsze, grubsze. Bierze się 3 opakowania i miesiąc przerwy. I od nowa.
      Co do obcięcia ja bym nie ryzykowala. Jak Ci będzie nieładnie to nic z tym nie zrobisz. Włosy odrastają dłuuugo. Przez rok ok 12 cm tylko. No u mnie więcej kiedyś mierzyłam i rosną mi 1,5 cm/miesiac wink
    • swiecaca Re: Ciąć czy nie? 19.06.20, 21:47
      Zależy jak bardzo masz przerzedzone. Jeśli bardzo, to będą gorzej wyglądać takie krótkie. Do bardzo krótkiej fryzury trzeba też mieć śliczną buzię, duże oczy, łagodne rysy jak choćby przywołana tu halle berry. Jeśli się tego nie ma to zawsze lepiej się wygląda w trochę dłuższych.
      • mami2 Re: Ciąć czy nie? 19.06.20, 22:24
        O to to. Nie sztuka linkować tu zdjęcia młodych dziewczyn w pixi z atrakcyjnymi twarzami. Ok, Halle już nie taka młoda, ale twarz ma spektakularną przecież! Dajcie zdjęcie przeciętnej 40. stki z krótkimi włosami, a nie celebrytek. Wtedy już to tak dobrze nie wygląda. Wiem, bo tam byłam tongue_out. Nie uważam się ani za paszteta ani za piękność, normalna babka po 40 stce. Jednak krótkie włosy bardzo zwracają uwagę na to jaką się ma twarz - rysy, nos, owal itd.
                    • milupaa Re: Ciąć czy nie? 20.06.20, 20:55
                      Nie wyłączając mnie. Czytaj ze zrozumieniem a nie jak wyborcy PIS wink Odniosłam się tylko do tego, że niby większość chodzi w związanych. Jak kto wygląda to inna sprawa.
                • swiecaca Re: Ciąć czy nie? 20.06.20, 16:14
                  nie wiem dlaczego pokazujesz przykłady mężczyzn skoro mówimy o kobietach. osoby mające ostre rysy wyglądają łagodniej w dłuższych włosach - dlatego przyjęło się że kobiety lepiej, a w przypadku mężczyzn to kwestia gustu (ja akurat lubię długowłosych panów). generalnie jest asocjacja ostre rysy=mężczyzna, łagodne=kobieta.
                        • 3-mamuska Re: Ciąć czy nie? 20.06.20, 16:55
                          ichi51e napisała:

> Tu np dlugie vs krotkie. Co kto woli w sumie. Na pewno nie sa sie powiedziec ze
                          > dlugie zawsze sa lepsze
                          >

Tyle ze tu pokazujesz włosy gęste i fajne. Wiec to kwestia gustu.
                          Przy rzadkich włosach będzie wyglądała jak wyskubana kura.
                          • snakelilith Re: Ciąć czy nie? 20.06.20, 17:14
                            A przy dłuższych będzie wyglądała jak zmokła kura. I co, lepiej? Akurat pokazywane w tym wątku pixie są bardzo często na włosach cieniutkich, te wszystkie aktorki blondyneczki niżej z baby hair na głowie i na więcej, czyli na modny look, wygląda to właśnie przez cięcie.
                        • swiecaca Re: Ciąć czy nie? 20.06.20, 17:14
                          to co pokazałaś potwierdza moją tezę. panie 1, 2 i 3 mają ładne twarze, regularne rysy, więc w krótkich włosach im ładnie. pani nr 4 na zdjęciu z prawej jest po prostu umalowana a włosy dalej okalają twarz, nie są takie krótkie.
                          • 3-mamuska Re: Ciąć czy nie? 20.06.20, 17:17
                            swiecaca napisała:

> to co pokazałaś potwierdza moją tezę. panie 1, 2 i 3 mają ładne twarze, regular
                            > ne rysy, więc w krótkich włosach im ładnie. pani nr 4 na zdjęciu z prawej jest
                            > po prostu umalowana a włosy dalej okalają twarz, nie są takie krótkie.

Zdjęcia są retuszowane. Pani nr.4 ma krzywy nos z nową fryzura prosty.
                            I ma najdłuższe włosy czyli w króciutkich byłby jej brzydko. (Skoro „fachowcy” zostawili jej najdłuższe włosy z podanych przykładów)
                • swiecaca Re: Ciąć czy nie? 21.06.20, 10:39
                  ichi51e napisała:

> Tez jestem tego zdania ale najwidoczniej sie mylimy bo swicaca jest innego.
                  >
                  świecaca ma z was największe doświadczenie z przerzedzonymi włosami. oczywiście nie sposób nosić długich ale ścinanie na jeża też nie jest dobrym pomysłem, a poza tym pisałam głównie o tym jak wygląda twarz przy różnych fryzurach. jak włosy są bardzo rzadkie to i tak będzie to widać przy każdej fryzurze.
              • 3-mamuska Re: Ciąć czy nie? 20.06.20, 23:53
                evolventa napisała:

> Mnie się wydaje, że nie ma nic gorszego jak smętne, przerzedzone długie włosy.
                > Już sto razy bardziej wolałabym krótkie.

Między długimi, a jeżykiem jest jeszcze coś po środku.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Ciąć czy nie? 19.06.20, 22:06
      Mialam takie jak dziewczyna po prawej, to chyba moja najlepsza fryzura, w jasnym blondzie. Mialam takie włosy w wieku 20 a potem 30 lat.
      Mam rzadkie włosy.
      Natomiast proponuję najpierw zastosować kurację na wypadanie, bo i tak będziesz musiała, ja dwa razy stosowałam vichy (szampon + odżywkę) a teraz stosuję dermene (szampon + odżywkę).
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Ciąć czy nie? 19.06.20, 22:22
      Ha, mam dokładnie to samo. Przez ostatnie 4 miesiące leciały mi jak szalone, na szczęście od dwóch tygodni sytuacja się unormowała. Ja zdecydowałam się podciąć, jakieś 7 cm, niby nie jakoś strasznie dużo, ale zapuszczałam i cieszyłam się, że już mi sięgają ramion. Teraz skupiam na odzyskaniu chociaż części, robiąc wcierki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka