Dodaj do ulubionych

Życie seksualne nastolatek

21.06.20, 18:56
Nastolatek hiszpańskich. Na oko dziewczyny miały z 15, moze 16 lat. Radośnie rozprawialy przy kawiarnianym stoliku o relacjach z chłopakami. Że najlepsze są friends with benefits ze ślicznymi chłopcami, ale nic na poważnie. I że podczas lockdownu mieszkały z tymi chłopakami i to była najnormalniejsza rzecz pod słońcem.
Przyznam, ze byłam lekkim szoku ze względu na młody wiek dziewcząt. Gdybym miała córkę w tym wieku myslalabym że coś poszło mocno nie tak. Że to chyba jest jednak za wcześnie na takie zabawy.
Mamy nastolatek z Pl, czy to jest teraz normą? Bo może to ja się czepiam? Jako ta dinozaurzyca, bo za moich czasów to...itp. A moze w Hiszpanii dzieciaki szybciej dojrzewają czy jak?
Obserwuj wątek
  • triss_merigold6 Re: Życie seksualne nastolatek 21.06.20, 19:04
   Hiszpania i Meksyk - wcześniej dojrzewają, wcześniej zaczynają jak wieść gminna niesie, ale z kolei badania pokazują, że średni wiek inicjacji w Hiszpanii jest wyższy niż w np. Polsce.
   Inna możliwość - źle oceniłaś wiek dziewczyn.
   Jeszcze inna - panienki kłamały, żeby się pochwalić.
  • obrus_w_paski Re: Życie seksualne nastolatek 21.06.20, 19:36
   Mieszkam blisko liceum i często przechodzę koło kawiarenek gdzie siedzą nastolatki. Takich rozmów jeszcze nie słyszałam. Dziś głównym tematem jest koniec roku szkolnego i fakt ze nie mogą zrobić wakacji w Tajlandii bo koronawirus- piłam obok nich kawę i słyszałam wink
   A tak naprawdd to wszystko przecież zależy. Będą takie natolatki i takie. To nie kwestia narodowości
  • bistian Re: Życie seksualne nastolatek 21.06.20, 19:40
   homohominilupus napisała:

   > Jako ta dinozaurzyca, bo za moich czasów to...itp. A moze w Hiszpanii dzieciaki szyb
   > ciej dojrzewają czy jak?

   U nas też tak bywało, nawet jeszcze młodsze dziewczęta podrywały chłopaków czy nawet facetów do seksu, tylko tym się nie chwaliły po kawiarniach. Wiem to z własnego doświadczenia, nawet się żaliły znajomym, że ja jestem taki mało konkretny big_grin ale ja nie potrzebowałem problemów
    • bistian Re: Życie seksualne nastolatek 21.06.20, 21:59
     triismegistos napisała:

     > Niemożliwe. Każdy, absolutnie KAŻDY facet skorzysta z okazji darmowego pociupci
     > ania, a kto twierdzi inaczej ten życia nie zna.

     Ja nie korzystałem, więc jestem kobietą? wink
     Nie chciałem tych dziewczyn, które mnie chciały i nie potrzebowałem problemów, a ogólnie, dziewczyny, jak dla mnie, miały zrytą banię, pewnie z wzajemnością big_grin

     A co do seksu, to jeszcze dopiszę. Ja znam te tematy również z doświadczeń niektórych chłopaków, którzy nie za dużo mówili, ale czasami się wygadali, że np. dyskoteka bez seksu na koniec, to nie dyskoteka. Koleżanki ze szkoły też się czasami wygadały, chociaż starały się pilnować, ale ciąż już się nie udało ukryć. big_grin

     Powiedziałbym, że dawniej dziewczyny miały luźniejsze podejście do tematu, a teraz bardziej koloryzują
  • gru_z_gru Re: Życie seksualne nastolatek 21.06.20, 19:54
   To były trzydziestoletnie hiszpańskie ematki big_grin
   A serio to wiadomo - w rozmowach szesnastolatków seksu i alkoholu jest zawsze więcej niż w rzeczywistości wink Natomiast na pewno jest podział na tych, co mają podejście romantyczne i na tych, którzy mają podejście rozrywkowe. Z moich szacunków wynika, ze to mniej więcej pół na pół jest.
   • homohominilupus Re: Życie seksualne nastolatek 21.06.20, 21:42
    swiecaca napisała:

    > seks 16latków nie jest niczym dziwnym, ale mieszkanie razem już tak

    A relacje friends with benefits też nie sa niczym dziwnym? Bo to mnie najbardziej zafrapowalo. Takie relacje nie da niczym dziwnym wśród ludzi 20+ powiedzmy.
  • trampki-w-kwiatki Re: Życie seksualne nastolatek 21.06.20, 21:10
   Pamiętam jak miałam 14 lat, kolega z klasy opowiadał nam na ławce w parku, jak dzień wcześniej jego korepetytorka z matematyki, jakaś studentka pierwszego roku, przyszła do niego na korki, zamknęła drzwi, położyła go na stole, rozebrała się i zrobiła to wszystko, co można było wtedy zobaczyć w gazetkach dla dorosłych. My słuchaliśmy, kręciliśmy z uznaniem głowami i udawaliśmy, że wierzymy.
   Jak ktoś dorosły to wtedy usłyszał, to pewnie też potem się dziwował co ta młodzież teraz takie rozpustne życie seksualne prowadzi.
   A prawda była taka, że ten kolega jeszcze parę ładnych lat kobietę nago to sobie tylko imaginował.
  • fragile_f Re: Życie seksualne nastolatek 21.06.20, 21:13
   Za moich czasów było tak, że te które się bzykały, siedziały cicho a pikatne historię opowiadały takie, które w rzeczywistości wstydziły się pokazać pół piersi chłopakowi wink Z chłopakami zresztą było tak samo, w którymś momencie liceum okazało się, że dziewicą nie jest tylko najcichszy i niezbyt atrakcyjny kolega, za to "ogiery" myślały że dziewczyny siusiają pochwą i generalnie ich wiedza anatomiczna była taka sobie tongue_out w dobie pornhuba na pewno jest inaczej, doszło też to, że wreszcie kobiety nie boją się przyznać do seksu i swoich potrzeb, natomiast nadal patrzyłabym na takie przechwałki przez palce smile
  • olena.s Re: Życie seksualne nastolatek 21.06.20, 21:16
   30 lat temu z okładem, mój ślubny, podówczas niewinny licealista, udał się do Fr na obóz. Nie był to obóz rozrywkowy, tylko ciężka harówa sporej grupy młodzieży przy budowie schroniska czy czegoś podobnego. I był on wstrząśnięty swobodą seksualną, czy może bardziej otwartością seksualną młodych Francuzek. Młodych z jego ówczesnego, późnolicealnego punktu widzenia.

   Więc ja nie wiem, jaka jest akurat normą, ale dinozaurzycą to jesteś z pewnością.
    • alicia033 Re: Życie seksualne nastolatek 22.06.20, 09:13
     memphis90 napisała:

     > No chyba nie zagonili dzieci do tej budowy schroniska...?

     "Młodych z jego ówczesnego, późnolicealnego punktu widzenia."

     hint: późnolicealnego, czyli raczej 17-18 lat, niż 14-15.
     I owszem, 30 lat temu, czyli na przełomie lat 80/90 był w Polsce dużo gorszy obyczajowy zaścianek, niż we Francji, słowo "seks" praktycznie nie istniało tu w przestrzeni publicznej, nieślubna ciąża to był powód do wstydu dla rodziny, powszechne teraz mieszkanie z chłopakiem np. na studiach też w zasadzie nie istniało, a "konkubina" to było określenie z kronik sądowych.
  • ga-ti Re: Życie seksualne nastolatek 21.06.20, 22:19
   No nie wiem, koleżanki mego dziecka raczej nie mieszkają z chłopakami i nagminnie seksu nie uprawiają, ale pewnie są i takie, które uprawiają.
   Miałam koleżanki, które krótko po zakończeniu podstawówki zaszły w ciążę, wiatropylne nie były przecież. Miałam też takie, które wyszły za mąż za swoich chłopaków z podstawówki, po ładnych kilku latach, ale czy tak sobie przez te lata chodzili trzymając się za ręce? Nie mam pojęcie wink
   Ale to obcy, bo moje własne dzieci to nie, o co to to nie tongue_out
   • mama_duzych_dzieci Re: Życie seksualne nastolatek 22.06.20, 06:36
    hej, z tym " o co to to nie" żebyś kiedyś nie padła jak przyjdzie Twojemu dziecięciu ochota powiedzenia jak to było. Kiedy wzięłam syna na rozmowę przed wyjazdem na wakacje (w kwietniu skończył 18 lat) i wytłumaczyłam jeszcze raz - że dziewczynę trzeba szanować, że przygodny seks itd i żeby nigdy nie zabrakło mu kasy na prezerwatywy ( dając dodatkową kasę, pomimo że już dostał środki na wyjazd) usłyszałam - dziękuje, ale spóźniłaś się Mamuś, już dawno tato to ze mną obgadał, kasa się przyda smile Minęło sporo lat, do dzisiaj z tego się śmiejemy.
  • asia_i_p Re: Życie seksualne nastolatek 22.06.20, 07:32
   Podejrzewam, że po prostu się trafiły młodo wyglądające. Treść rozmowy, możliwość mieszkania z chłopakami jednak wskazuje na studentki, być może pierwszego roku, skoro aż tak się upoiły wolnością, że muszą o tym przez cały czas gadać.
   Inna opcja - rzeczywiście 15, 16-latki się popisywały.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka