24.06.20, 19:58
Ktoś dziś oglądał? Niewiarygodne. Niewiarygodnie. Czemu wyborcy PiS się na to godzą?
Obserwuj wątek
      • gaskama Re: Dziennik 24.06.20, 21:27
        Dziś dali czadu, wiadomości 20 minut poświęciły zbawcy narodu #WYPAD2020. Pozostałe 10 opluwano PO i #Trzask. Korea północna w pełnej krasie.
        • mdro Re: Dziennik 25.06.20, 08:46
          Ja zalinkuję:
          streamable.com/i7w11b

To jest materiał z "Wiadomości". Nie spot wyborczy. Materiał przygotowany przez dziennikarzy (?) i wyemitowany w programie informacyjnym (?).

Powiem szczerze, czegoś takiego nie widziałam w TV w latach 80. (70. słabo pamiętam, ale też nie wydaje mi się, by coś podobnego mogli wyprodukować). Jedyne, co mi się kojarzy, to rosyjska czytanka "Lenin wśród dzieci" z podstawówki. Standard iście północnokoreański, bo nawet nie białoruski czy rosyjski.
          • myfaith Re: Dziennik 25.06.20, 09:01
            Muzyczka ( jak) koreanska , wstawki rodem z dziennika północnokoeranskiego . No ewentualnie mozna dopasować do modnych w czasach komuny kronik.

Ktos mocno popłynął - ale trafia to na pewno do ludzi wychowanych na kronikach i pochodach pierwszomajowych - taki powrot do czasów kiedy byli młodzi -)
            No i trafia do tych ktorzy bardzo zidentyfikowali sie z filozofia PIS - tym nie przetłumaczysz bo jakby do nich dotarło to by było jakbyś obdarl ich z szat i ujawnił cała ich nijakość i miałkość ich egzystencji a kto lubi jak mu sie pokazuje ze jest sterowany i popelnil błąd ?
            • pani_tau Re: Dziennik 25.06.20, 11:08
              Myfaith ma rację. Dokładnie tacy ludzie ulicy wypowiadają się przed pisowska kamerą. Z przyczyn, które są dla bardzo smutne często zahaczam o TVP i nigdy nie widzę tam nikogo młodego i wykształconego kogo by poproszono o wypowiedź w tzw. sondzie ulicznej.
          • cauliflowerpl Re: Dziennik 25.06.20, 09:28
            Ja widze taki reportaz: sportowiec ulega wypadkowi, ma polamane pol ciala, ale powoli wraca do zdrowia, do treningow, do formy, w koncu jedzie na olimpiade, staje na podium i wraca z medalem do rodzinnej miejscowosci, gdzie czekaja na niego wzruszone tlumy. Piekna historia o walce z przeciwnosciami losu, sile charakteru, mozliwosciach czlowieka.

Tylko muzyka mniej koreanska a bardziej klasyczna i na koniec triumfalna.

Widzę to.

Ale do kampanii i wiadomosci mi jakby lekko nie pasuje big_grin

(Wciaz jestem zafascynowana)
      • gaskama Re: Dziennik 25.06.20, 10:04
        To był wyjątkowy Dziennik, nawet jak na PiS.
        wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,143907,26066080,material-w-wiadomosciach-o-dudzie-spot-ktory-nawet-nie.html#a=351&c=160&s=BoxNewsImg1
      • gaskama Re: Dziennik 25.06.20, 10:04
        wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,143907,26066080,material-w-wiadomosciach-o-dudzie-spot-ktory-nawet-nie.html#a=351&c=160&s=BoxNewsImg1

Był spot przedwyborczy.
    • cauliflowerpl Re: Dziennik 25.06.20, 07:51
      Obejrzałam fragment, pierwszy raz od lat.
      Jestem autentycznie zafascynowana.

Pamiętam jak kilka lat temu pojechałam do Polski, włączyłam telewizor i raził mnie lektor w filmach, ale jednak lata przyzwyczajeń po jakimś czasie zminimalizowały dysonans big_grin Ale w tym przypadku chyba nigdy nie uwierzę, że to są wiadomości.
    • m_incubo Re: Dziennik 25.06.20, 08:07
      Zadajesz dziwne pytania. Wyborcy PiS w dużej części (nie, nie wszyscy) tacy właśnie są i tego właśnie chcą, o co ci chodzi?
    • sumire Re: Dziennik 25.06.20, 08:55
      Od kilku lat nie oglądam, nie mam zdrowia, ale facet z powodów zawodowych ogląda wszystkie programy informacyjne i opowiedział mi 🙂 bo sam był pod wrażeniem.
      No cóż. 2 miliardy dobrze wydane.
    • stasi1 Re: Dziennik 25.06.20, 09:46
      A czemu mieli by się nie godzić? Pokazali to co chcieli zobaczyć. A że niby to program informacyjny? Przecież były informacje jaki to prezydent jest wspaniały i czemu na niego trzeba głosować.
      • pani07 Re: Dziennik 25.06.20, 10:22
        bulzemba napisała:

> Włącz sobie fakty. Tam jest zupełnie na odwrót. Ale retoryka identyczna.

Dlatego jak już chcę włączyć na jakieś wiadomości, oglądam po prostu co jakiś czas PolsatNews.
      • sumire Re: Dziennik 25.06.20, 10:25
        1) Fakty to program prywatnego nadawcy
        2) Mamy kampanię wyborczą, komitety kandydatów maja wyznaczony czas w TV na prezentację swoich spotów. Po co to robić w "Wiadomościach"?
      • taniarada No właśnie 25.06.20, 10:38
        bulzemba napisała:

> Włącz sobie fakty. Tam jest zupełnie na odwrót. Ale retoryka identyczna.
        TVN 24 pl to partia opozycyjna.I taki wczorajszy cytacik .Prezydent Duda jedzie do USA .Nie wiadomo po co .Będziemy to śledzić.Spadłem z krzesła i kwiczałem .🤣
        • pani07 Re: No właśnie 25.06.20, 10:48
          taniarada napisał(a):

> bulzemba napisała:
          >
          > > Włącz sobie fakty. Tam jest zupełnie na odwrót. Ale retoryka identyczna.
          > TVN 24 pl to partia opozycyjna.I taki wczorajszy cytacik .Prezydent Duda jedzie
          > do USA .Nie wiadomo po co .Będziemy to śledzić.Spadłem z krzesła i kwiczałem .
          > 🤣
          Dlatego jak chcę zobaczyć, coś co w ogóle jest wiadomościami po prostu oglądam Polsat. Ktoś, kto "wiadomości ze świata i kraju" ma albo z TVP1, albo TVN, ma zaburzone widzenie rzeczywistości. Mocno zaburzone. W mojej pracy jest koleżanka,która jest w PO i tylko TVN ogląda- szok, jak widzi świat; i kolegę, który tylko TVP1- to samo. Sami siebie krzywdzą.
        • malia Re: No właśnie 25.06.20, 18:29
          Jak założysz sobie swoją własną stację, to możesz nawet pokazywać tam siebie jak spadłeś i kwiczałeś, pijanego Janiaka, albo prezesa tańczącego dookoła kaczego stawu. A dopóki to jest telewizja PUBLICZNA i finansowana z pieniędzy publicznych powinna reprezentować i interesy wszystkich i poziom powyżej rynsztoka

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka