Dodaj do ulubionych

Wiadomości TVP - problem z rodzicami

24.06.20, 21:36
Co zrobić z rodzicami którzy mają poglądy zbieżne z tym co mówią w wiadomościach TVP i nie da się ich przekonać żeby zmienili swoje zdanie. Już nawet mi się nie chce chodzić do nich na obiady, bo kończy się do kłótnią. Czy można w jakikolwiek sposób sprawić żeby się zmienili. Czy sobie odpuścić i zerwać z nimi kontakty?
Obserwuj wątek
   • izabelka55 Re: Wiadomości TVP - problem z rodzicami 24.06.20, 21:44
    No ja swoim poradziłam, żeby zaczęli oglądać informacje na Polsacie lub tvn'ie. Powiedziałam, żeby o polityce że mną nie rozmawiali, bo się tylko denerwuje i jak tak mają nasze spotkania wyglądać, to ja odpuszczam. To jest temat miną, więc nie wchodzimy na niego 😉
   • ivaz Re: Wiadomości TVP - problem z rodzicami 24.06.20, 21:47
    no własnie, ja ze swoim szwagrem mamy zupełnie inne poglądy polityczne, ale oboje też chcemy utrzymać dobre kontakty rodzinne, więc ustaliliśmy, że nie poruszamy tematów politycznych, uwierz poza polityką mamy o czym pogadać.
    • ira_08 Re: Wiadomości TVP - problem z rodzicami 25.06.20, 09:31
     Tylko problem w tym, że poglądy polityczne są odzwierciedleniem światopoglądu i podejścia do świata. I ok, jeśli uważasz, że Polska powinna zacieśniać więzy z UE, a on woli USA, albo jesteś za państwem opiekuńczym a on chce podatku liniowego, to można o tym nie rozmawiać wink Ale jeśli cieszysz się z Nobla dla Tokarczuk, a ktoś ci wypala, że to antypolska zdrajczyni, jeśli masz tęczową torebkę a ktoś ci zaczyna mówić o masturbacji 2-latków i żydowskim spisku przeciw polskiej rodzinie, to już robią się schody. PiS nie działa jak partia polityczna, działa jak sekta. Z jej wyznawcami nie da się porozmawiać na wiele neutralnych tematów, bo i tak zacznie się gadka o dżenderze, ataku na kościół i ośmiorniczkach.
     • mikamyka Re: Wiadomości TVP - problem z rodzicami 25.06.20, 20:57
      Ale dzięki temu wiemy co jest aktualnie modne u prawicowych ekstremistów, czyż nie ?
      Moi sa tak na bieżąco ze od razu jak tylko powiedziałam o Noblu , usłyszałam "ona obraża Polakow". A moja tęczowa parasolka zaginela ( musieli ja ukraść przy jakiejś wizycie).
      Nie zmienia się i sensu nie widzę żeby probowac ich zmieniać argumentami. Zerwać kontaktów nie zamierzam. Nie wiadomo jak mi odbije na starość i nie chciałabym żeby moje dziecko zerwało ze mną kontakt. Ja zwykle zmieniam temat na temat dziecka, rozumieją że ucinam dyskusje. Sprawdza się. Rozmawiamy głównie o dziecku, less waste, pogodzie bo te tematy są w miarę nie zapalne. Jak się domyślasz nie spędzam jakoś dużo czasu z nimi.
   • aerra Re: Wiadomości TVP - problem z rodzicami 24.06.20, 22:05
    Tylko wiesz - nie zawsze się da. Mój teść jest betonowym pisowcem i dopóki myśmy starali się nie zaogniać, to ciągle zaczynał, ciągle docinał, nawet jak było niby ustalone, że wszyscy wiedzą, że polityka powoduje kwasy, więc tematu polityki nie poruszamy na rodzinnych spotkaniach. Tylko akurat tak się zdarzyło, że jest sam jeden "po tamtej stronie" wink. I jak kiedyś przestaliśmy grzecznie udawać, że ignorujemy temat i posypały się kontrargumenty, a potem po każdej jego zaczepce było to samo, to się w końcu nauczył, żeby nie zaczynać. Bo nie to, że go cokolwiek przekonało, po prostu było mu źle, że "wszyscy są przeciwko".
    Ale jakby miał jakiegokolwiek sprzymierzeńca to miałby w nosie nasze prośby, żeby tematu polityki nie poruszać.
  • zazou1980 Re: Wiadomości TVP - problem z rodzicami 24.06.20, 21:43
   My tak jednego dziadka z podlaskiej glebokiej wsi przekabacamy. Persfazja, persfazja i lopatologiczne tlumaczenie jak dany reportaz ma zaklamac rzeczywistosc. Musze jednak przyznac, ze to orka na ugorze, a i nerwy mozna stracic na jego argumenty totalnie z dudy.
   Na dzis dzien urobilismy go na tyle, ze na wybory nie pojdzie. 2 inne osoby, ktore glosowaly na Adriana same skasaly swoj blad i ich glosow juz tez nie zobaczy 😁
   • homohominilupus Re: Wiadomości TVP - problem z rodzicami 24.06.20, 21:54
    Moim zdaniem założycielka wątku to troll który prowokuje ale odpowiem, bo ostatnio pewna sprawa bardzo mnie poruszyła. Moi rodzice są wyznawcami PiS i nic na to nie poradzę. Zupełnie się nie zgadzamy ale po wielu awanturach odpuściłam. Nie rozmawiamy na niektóre tematy i tyle. Nie zamierzam im niczego persWadowac ani zrywać kontaktow. Kochają mnie, poszliby za mną w ogień, zawsze mogę na nich liczyć.
    Niedawno moja koleżanka zrobiła na swoim fb czarna listę głosujących na PiS. I opisała tam między innymi moich rodziców. To dobra koleżanka, wieloletnia znajomość, określa się jako moja 'przyjaciolka'
    Bardzo brzydko ich opisała, mimo że nie podawala nazwisk, byli b łatwi do zidentyfikowania. Zrobiło mi się bardzo przykro a jak przeczytałam komentarze jej klakierow wyzywajacych ludzi takich jak moi rodzice od kretynów, debili i bezmozgow to się zagotowałam.
    Tacy ludzie nie są w niczym lepsi od tych, którymi tak głęboko gardza. Doskonale wiemy z historii do czego prowadzi mowa nienawiści.
   • beaucouptrop Re: Wiadomości TVP - problem z rodzicami 25.06.20, 10:46
    》My tak jednego dziadka z podlaskiej glebokiej wsi przekabacamy. Persfazja, persfazja i lopatologiczne tlumaczenie jak dany reportaz ma zaklamac rzeczywistosc. 《
    Na szczęście mamy elyty ze stolicy, które wykonują za darmo pracę u podstaw i uświadamiają lud z podlaskich wsi gdzie psy dudami szczekają.
  • mama303 Re: Wiadomości TVP - problem z rodzicami 24.06.20, 21:58
   jak TVP wpływa na ludzi, widze po mojej mamie. Jak żył ojciec, który się interesował polityką i ogladał różne programy to i mama miała jakiś sensowny pogląd na politykę. po śmierci taty mama praktycznie mało się polityką interesuje a czasem obejrzy jakies wiadomości w tvp i stała się taką symetrystką: "i Ci źli i Ci źli"
  • feliz_madre Re: Wiadomości TVP - problem z rodzicami 25.06.20, 06:35
   Chyba Cię ostro pogło.
   Kazdy ma prawo do własnych poglądów i opinii.
   To co tobie wydaje się słuszne im też. Co zrobisz, jak Twoje dzieci będą miały inne poglądy polityczne niż Ty i z tego powodu zerwą z Tobą kontakty? Strasznie to smutne, jeżeli z rodzicami raz na jakiś czas przy wspólnym obiedzie nie po trafisz rozmawiać o niczym innym niż polityka. Zapytaj ich o marzenia, lęki, zdrowie, pogadaj o podróżach, kulturze, książkach, podziel się opinia o fajnym filmie. Zapytaj o remont, wizję idealnego mieszkania, starości. Powspominajcie twoje dzieciństwo, albo ich - pierwsze miłości, praca, szkoła, wygłupy, imprezy... Jest tyle tematów, a wy tylko w kółko polityka i kłótnie? Współczuję.
   • aerra Re: Wiadomości TVP - problem z rodzicami 25.06.20, 16:23
    Pytasz o marzenia, a oni na to: teraz to już o niczym nie marzę, bo odkąd rządzi PiS to wszystko jest wspaniale, w końcu wstaliśmy z kolan (i tak dalej, przez 10 minut)
    Pytasz o lęki: najbardziej to się boję, że do władzy wróci PO/KO albo niedajbóg komuchy
    Pytasz o zdrowie: No zdrowie, jak zdrowie, ale teraz, za PiSu to chociaż tych lekarzy trochę spacyfikowali!

    Żeby nie było, to nie są przykłady z dudy, tak z teściem mieliśmy. Naprawdę ostro trzeba było reagować, żeby w końcu przestał w każdy temat wplątywać PiS i to jak jest teraz "super" dzięki PiSowi.
   • iwoniaw Re: Wiadomości TVP - problem z rodzicami 25.06.20, 16:48

    > Polsat kobieta urodzila piecioraczki w tym jedno z glowa krokodyla!
    >
    > Taka wartosc
    >
    😂 To prawda, dlatego zawsze mnie bardzo dziwi, że tyle osób w wątkach o informacjach w tv pisze, że ogląda Polsat. To już lepiej propagandę z różnych źródeł chyba porównać do tego, co widzę na własne oczy, albo całkiem sobie darować przekaziory, niż karmić się historiami z cyklu "nie śpi, bo trzyma kredens".
  • ariathedevil Re: Wiadomości TVP - problem z rodzicami 25.06.20, 08:15
   Nie było jeszcze w tym kraju takiego czasu, żeby o polityce nie można było normalnie porozmawiać. Po raz pierwszy w historii widać tak dużą nienawiść, która eskaluje- zabójstwo Adamowicza, zabójstwo Igora Stachowiaka, szarpanie, plucie, bicie, molestowanie seksualne na wiecach , werbalne szambo, które ciągle wylewa się z TV z ust pisowców - ohyda . To co pis zrobił z tym narodem jest przerażające. Ludzie kłócą się nawet w święta. Mentalna wojna domowa. Tak głębokich podziałów nie da się zakopać. Na Twoim miejscu rozmawiałabym bym z rodzicami i starała się ich przekonać, że świat, który widzą w tv to bolszewicka propaganda.
  • stasi1 Re: Wiadomości TVP - problem z rodzicami 25.06.20, 09:56
   Z rodzicami chcesz zrywać kontakty z powodu polityki? Koszmar. To może nie rozmawiaj z nimi o polityce. Ja z mamą prawie nie rozmawiam o polityce czasami coś powie wspaniałego na kaczkę. Chwali jak to ostatnio dostała 2000 na 13 emeryturę. Ja jej na to dostałaś 2 tys ale kaczka ci zabrał 3.5 tys z oszczędności(inflacja) więc miał z czego ci wypłacić.
   Z prawie teściową kiedyś lubiłem się kłócić na tematy polityczne. Ostatnio cicho siedzę, czasami tylko odezwę się w temacie że nie zawsze ta kaczka jest taka cudowna. Choć ostatnio mi podpadła bo mojemu 8 letniemu synowi przekazała że Duda jest dobry. Mama i ta prawie oglądają tylko publiczną, ta prawie jeszcze dodatkowo Trwam
  • masz_ci_los Re: Wiadomości TVP - problem z rodzicami 25.06.20, 10:31
   Ale jakim cudem dajesz sobie prawo do zmieniania dorosłych ludzi? Boże, oby moje dziecko w przyszłości nie miało takiego odpału... Jak Ty byś się czuła, gdyby ktoś wiedział lepiej, na kogo powinnaś głosować i nieustannie męczył w temacie? Ban na politykowanie przy stole rodzinnym i tyle. Pomysłu zrywania kontaktów w ogóle nie skomentuję.
  • gazdzina Re: Wiadomości TVP - problem z rodzicami 25.06.20, 10:44
   Jedna z sióstr mojej mamy ma poglądy polityczne, nazwijmy to, zbieżne z linią przewodniej partii. Ale poza tym jest dobrym człowiekiem 😉 I moja mama nie zrywa z nią kontaktów. Spotykają się, rozmawiają. Jest tyle tematów poza polityką. I jeśli tylko dyskusja schodzi na tematy polityczne, to moja mama po prostu prosi, żeby tego tematu nie poruszać, bo przecież wiadomo, że w tym punkcie się nigdy nie zgodzą. I tyle. Można, naprawdę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka