26.06.20, 11:37
Dwudziestokilkuletni kierowca autobusu, który w czwartek przebił barierki i spadł z wiaduktu na trasie S8, został zatrzymany. Już w czwartek informowano, że kierowca miał odpowiednie certyfikaty, a w chwili wypadku był trzeźwy, bo autobusy miejskie w Warszawie mają automatyczne alkomaty. Autobusu nie można więc uruchomić bez sprawdzenia trzeźwości. Jak jednak dowiedział się reporter Radia ZET, późniejsze badania krwi i moczu wykazały, że są tam ślady narkotyków, a torebkę - najprawdopodobniej z amfetaminą - znaleziono też w kabinie kierowcy. 
www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Warszawa/Wypadek-autobusu-w-Warszawie.-Kierowca-byl-pod-wplywem-amfetaminy&ved=2ahUKEwjK3-bxlZ_qAhX-wsQBHeWvBCgQxfQBMAF6BAgHEAg&usg=AOvVaw2y64b0s3huqip8hY94y6uW&cshid=1593164106067
Obserwuj wątek
    • taniarada Re: Wypadek 26.06.20, 11:39
      Gdyby przetestować 100 kierowców ciężarówek jeżdżących w transporcie międzynarodowym to by się okazało że 70 jest pod wpływem albo ma śladowe ilości narkotyków we krwi.
      Wszyscy o tym wiedzą i wszyscy mają to gdzieś.
      • maliniak665 Re: Wypadek 26.06.20, 11:49
        taniarada napisał(a):

> Gdyby przetestować 100 kierowców ciężarówek jeżdżących w transporcie międzynaro
        > dowym to by się okazało że 70 jest pod wpływem albo ma śladowe ilości narkotykó
        > w we krwi.
        > Wszyscy o tym wiedzą i wszyscy mają to gdzieś.

chyba troche odpłynęłaś.... big_grin
      • aurinko Re: Wypadek 28.06.20, 08:12
        taniarada napisał(a):

> Gdyby przetestować 100 kierowców ciężarówek jeżdżących w transporcie międzynaro
        > dowym to by się okazało że 70 jest pod wpływem albo ma śladowe ilości narkotykó
        > w we krwi.
        > Wszyscy o tym wiedzą i wszyscy mają to gdzieś.

Serio wszyscy o tym wiedzą? I rząd ma to gdzieś? Dlaczego rząd nic z tym nie robi?
        Nie sil się na odpowiedź wink Wszyscy ją znają 😂
        • n4rmoorr Warszawa to nie USA 28.06.20, 11:02
          aurinko napisała:

> taniarada napisał(a):
          >
          > > Gdyby przetestować 100 kierowców ciężarówek jeżdżących w transporcie międ
          > zynaro
          > > dowym to by się okazało że 70 jest pod wpływem albo ma śladowe ilości nar
          > kotykó
          > > w we krwi.
          > > Wszyscy o tym wiedzą i wszyscy mają to gdzieś.
          >
          > Serio wszyscy o tym wiedzą? I rząd ma to gdzieś? Dlaczego rząd nic z tym nie ro
          > bi?
          > Nie sil się na odpowiedź wink Wszyscy ją znają 😂
          W USA sprawy mają się tak. Powiedziała mi o tym moja przyjaciółka, która pracuje w sporej firmie transportowej w okolicach Chicago i jej zadaniem jest m. in. obsługa blisko setki kierowców TIR-ów jeżdżących po całych Stanach. Kierowcy są zgłoszeni przez firmę do bazy danych w stanowym wydziale komunikacji, skąd każdego tygodnia dostaje zlecenie, by 2-3 losowo wybranych kierowców (przesyłają nazwiska) poddało się badaniu na obecność narkotyków. I nie ma znaczenia, czy kierowca jest w okolicach Huston, Bostonu czy Nowego Jorku. Po prostu ma na to bodajże 48 godzin. Przyjaciółka wie, gdzie będzie kierowca następnego dnia (np. będzie rozładunek w Los Angeles) i wysyła mu polecenie(!), by następnego dnia zgłosił się pod wskazany adres w celu przeprowadzenia testu. (W swojej bazie danych ma listę certyfikowanych laboratoriów i wcześniej uprzedza, że następnego dnia pojawi się konkretny kierowca). Wyniki testu trafiają do firmy, w której pracuje oraz do tegoż wydziału komunikacji, który zlecił badania. Kierowca może być nawet na krótkim urlopie, nie ma to znaczenia - musi zgłosić się na badanie.
    • bei Re: Wypadek 26.06.20, 12:11
      Straszne. Gdy podawano, ze miał wysoką gorączkę to myślałam, ze to skutek wirusa, albo dopadła go jakaś mega infekcja. Może wymyślą jakiś sposób na Ekspresowe sprawdzanie kierowcy, czy nie jest w innym stanie jaźni.
      • taniarada Dziwne? 26.06.20, 13:33
        bei napisała:

> Straszne. Gdy podawano, ze miał wysoką gorączkę to myślałam, ze to skutek wirus
        > a, albo dopadła go jakaś mega infekcja. Może wymyślą jakiś sposób na Ekspresowe
        > sprawdzanie kierowcy, czy nie jest w innym stanie jaźni.
        A w Warszawie nie testuje się kierowcy, jak przychodzi rano do pracy? Prosty test immunochemiczny, na ślinę albo pot.W każdym zachodnim przedsiębiorstwie komunikacji miejskiej jakie znam, dzień się zaczyna od alkometru i szybkiego testu wykrywającego trawkę, amfę, kokainę i opiaty.
        • bei Re: Dziwne? 26.06.20, 19:19
          Zapewne w żadnym przedsiębiorstwie komunikacyjnym w Polsce nie sprawdzają, poza tym, jak ktoś ma takie ciągoty, to w czasie pracy - nawet podczas jazdy- zażyje.
      • snajper55 Re: Wypadek 27.06.20, 14:14
        bei napisała:

> Straszne. Gdy podawano, ze miał wysoką gorączkę to myślałam, ze to skutek wirus
        > a, albo dopadła go jakaś mega infekcja. Może wymyślą jakiś sposób na Ekspresowe
        > sprawdzanie kierowcy, czy nie jest w innym stanie jaźni.

Ślady narkotyku we krwi nie oznaczają że był naćpany.

S.
          • n4rmoorr Re: Wypadek 27.06.20, 20:51
            morekac napisała:

> Tak trochę miał dużo...
            >
            Faktycznie dużo .Z danych zgromadzonych w trakcie śledztwa wynika również, że Tomasz U. od listopada 2014 r. do marca 2018 r. był 13-krotnie karany za wykroczenia w ruchu drogowym, w tym za przekroczenie prędkości, niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych. Jak ustalił portal tvn24.pl, cztery lata temu odebrano mu prawo jazdy, ponieważ przekroczył dozwoloną liczbę punktów karnych. Gdy odzyskał prawo jazdy, zatrudnił się w firmie świadczącej usługi transportowe.
            - Podejrzany uprawnienia do kierowania autobusem uzyskał w kwietniu 2019 r., zaś już w maju 2019, bez żadnego doświadczenia w prowadzeniu autobusu, został zatrudniony jako kierowca autobusu miejskiego – przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.Zaje CV .
    • kkalipso Re: Wypadek 26.06.20, 13:44
      Wcale mnie ta wiadomość nie zaskoczyła, jak się dowiedziałam, że jest taki młody to mi przeszło przez myśl. No i niestety....
        • n4rmoorr Re: Wypadek 27.06.20, 13:42
          e-ness napisała:

> W czasach Corona alkomaty zostały wycofane. Można i pod wpływem siąść za kółko
          > sad
          Cos ci się pochrzaniło.Autobus był wyposażony a alkomat .Gość byl na prochach.
          • e-ness Re: Wypadek 27.06.20, 22:13
            Ztm na czas epidemii wstrzymał testowanie. Nie testują ani przy odbiorze kluczyków ani nie dmucha się w autobusie. Spytaj u źródła a potem podważaj.
            W pl nie testuje się kierowców na dragi. wiec nawet jakby dmuchał to i tak by pojechał.
      • n4rmoorr Re: Wypadek 27.06.20, 20:46
        aaa-aaa-pl napisał:

> Dziewczęta- codziennie jeżdżę tym cholernym 186.( z Tarcho).Mój syn też.
        Miałaś farta w ten dzień.
        • pani07 Re: Wypadek 28.06.20, 10:05
          Oprócz tego, że być naćpany i narkotyki przy nim znaleziono, mnie zszokowało to, jakim cudem mogli do przyjąć do pracy, gdy jak podawali- miał 13 razy z tego powody nadmiernej prędkości itp. problemy z prawem- nie sprawdza się tego zawodowemu kierowcy?
          • nisar Re: Wypadek 28.06.20, 10:10
            Nie wiem jakie są szczególne przepisy dotyczące kierowców, ale nie wolno żądać od kandydata do pracy przedstawienia zaświadczenia o niekaralności. Tak że przepisy cudownie utrudniają sprawdzanie kandydata, a pracodawca potem winien.
              • przepio Re: Wypadek 28.06.20, 10:29
                pani07 napisał(a):

> Ale odnośnie niektórych zawodów serio to także obowiązuje? Np. nauczycieli, pra
                > wników, kierowców zawodowych?

Tajemnica. Lubitz, który spowodował wypadek lotniczy leczył się psychiatrycznie, a linie lnie miały o tym pojęcia, bo to tajemnica.
                • n4rmoorr Bzdury 28.06.20, 11:05
                  przepio napisała:

> pani07 napisał(a):
                  >
                  > > Ale odnośnie niektórych zawodów serio to także obowiązuje? Np. nauczyciel
                  > i, pra
                  > > wników, kierowców zawodowych?
                  >
                  > Tajemnica. Lubitz, który spowodował wypadek lotniczy leczył się psychiatrycznie
                  > , a linie lnie miały o tym pojęcia, bo to tajemnica.
                  Ktoś nie dopilnował .Tak jakby do ochrony banku przyjąć włamywacza.
          • astrologia333 Re: Wypadek 28.06.20, 12:02
            Pracodawca można zażądać zaświadczenia jedynie o niekaralności. Ono nie uwzględnia wykroczeń drogowych. Widziałam wczoraj reportaż nt. Wypowiadała się strona od pracodawcy, jak i eksperci.

Jeśli Aviva bodajże ( mogę się mylić co do nazwy) nie miała żadnych sygnałów, że chłopek ćpa. Sygnałów, które zignorowała - nie mogli za wiele zrobić aby temu zapobiec.
            Dodam też, że może emama z wyższych sfer się nie orientuje, ale starsi panowie z autobusów odchodzą z każdym rokiem na emerytury a młodzi ludzie nie garną się do takiej pracy. Mam znajomego, właściciela firmy przewozowej (bus) i on mówi, że to jest już dramat. Starsi odchodzą, a z młodymi to nigdy nie wiadomo. Przyucza się ich, zatrudni a potem albo nie przychodzą z dnia na dzień, albo rozwalą auto, albo są skargi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka