Dodaj do ulubionych

Zarobki Razemków

03.07.20, 09:06
Panie, ja to tu tylko tak zostawię.
wiadomosci.onet.pl/kraj/partia-razem-ogromne-zarobki-zarzadu-zandberg-zawisza-konieczny-i-matysiak-dostali-po/11wxghf

Komentarze? smile Zwłaszcza liczę na Triss.
Ja nie uważam tego za ogromne zarobki. Tak napisał onet. Tylko jak się ma do pomysłów opodatkowania "bogaczy" przez Razemków? Komuniści to jednak mówią jedno a czynią drugie smile
Obserwuj wątek
      • dramatika Re: Zarobki Razemków 03.07.20, 11:39
        semihora napisała:

> Typowy pisior. Nie siej fejków, doczytaj. Oni tę kasę przeznaczali na kampanię.

W celu rozwikłania zagadki dotarliśmy do wykazu wpłat na fundusz wyborczy SLD w w 2019 roku. Po pierwsze, z rejestru wynika, że znaczne kwoty wpłacali też inni członkowie zarządu Razem, którzy nie są posłami: Konrad Mostek, Maciej Szlinder i Julia Zimmermann. Po drugie, nie przekraczali limitów. Np. Zawisza, Konieczny i Matysiak wpłacili po ponad 50 tys. zł, przy czym Zawisza i Konieczny rozbili to na kilka wpłat. Bardziej złożona jest sytuacja z Adrianem Zandbergiem, który wpłacił 71 tys. w czterech ratach, za każdym razem z żoną.

Poza tym Barbara Audycka-Zandberg osobno wpłaciła 28 tys. zł. Nazwiska Szlinder, Zimmermann, Zawisza, Konieczny i Matysiak również pojawiają się w rejestrze z różnymi imionami. Prawdopodobnie oznacza to, że w celu obejścia limitów członkowie zarządu przekazywali partyjne pieniądze członkom rodzin, prosząc ich o wpłatę.

Czy doszło do złamania prawa, sprawdzi PKW. Prawdopodobnie doszło do innego naruszenia. Każdy z posłów wpłat dokonywał od sierpnia do października. Czyli jednorazowe wyższe wynagrodzenie z partii musieli dostać co najmniej w połowie roku. Powinni ujawnić je w pierwszym oświadczeniu majątkowym, złożonym na początku kadencji, ale tego nie zrobili.
        Za zatajenie prawdy w oświadczeniu majątkowym grozi do ośmiu lat więzienia. Dlaczego posłowie nie ujawnili majątku? Czy partyjne pieniądze wpłacali członkowie ich rodzin? W czwartek telefonu nie odebrało żadne z czworga polityków.

www.rp.pl/Razem/307029898-Poslowie-Razem-ukryli-majatek.html

• dramatika Re: Zarobki Razemków 03.07.20, 13:56
            bywalec.hoteli napisał:

> Dzięki Dramatika za ten wątek. Czyli Czerwony Adrian zwiększył sobie pensję do
            > prawie 200k ale wpłacił tylko 71k?

Yep. Poza tym posłużył się rodziną, aby wpłacić 71k, a nie dozwolone 56 (czy tam ile), poza tym jest też wątpliwe, aby posłowie zawodowi mogli wpłacać nawet te 56 k.
            Generalnie ktoś tu chyba pił szampana ustami swoich przywódców wink
      • a23a23 Re: Zarobki Razemków 03.07.20, 13:10
        Co po pierwsze, jest niezgodne z prawem (a przynajmniej jest jego sporym obejściem).
        A po drugie - jednak nie całą, a mniej więcej 1/4, tłumacząc się maksymalnym progiem.
    • mdro Re: Zarobki Razemków 03.07.20, 09:46
      Ty się lepiej spytaj, skąd działacze PiS mają taką forsę na wpłaty na kampanię wyborczą:
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25999859,wplaty-na-kampanie-pis-rekordzisci-wplacali-po-56-tys-zl.html

(tzn. wiadomo skąd, ze spółek skarbu państwa - czyli taki ładny transerek państwowych pieniędzy do partyjnych kieszeni).
    • sumire Re: Zarobki Razemków 03.07.20, 09:52
      Najbardziej podoba mi się wtręt "ja nie uważam tego za ogromne zarobki". Tak, wiemy, w swojej głowie jesteś niebywale zamożny i właśnie kupiłeś nieruchomość oraz chcesz jechać na miesiąc do Afryki.
    • ichi51e Re: Zarobki Razemków 03.07.20, 12:41
      16k i fortuna? Przeciez ktos wczoraj wyliczyl ze alimenty to po 8k powinny byc...
      A czy ww sa bogaczami - pewnie sa bo jakies tam pensje to jest czesc trgo co zarabiaja...
    • gyubal_wahazar Re: Zarobki Razemków 03.07.20, 12:45
      To są wypróbowani towarzysze i towarzyszki !
      Kto stoi za tą imperialistyczną prowokacją, mającą położyć się cieniem, na naszych umiłowanych przywódcach ?!

Jakie wrogie siły reakcyjnych rozgłośni, sypią piach w tryby komunizmu, próbując siać zamęt w zwartych jak nigdy szeregach naszego proletariatu ?

Zaintonujmy wspólnie by dac im odpór: 'Wyklęęęęęęęty powstań ludu zieeeeeemiiii .. ' wink
      • ludzikmichelin4245 Re: Zarobki Razemków 03.07.20, 13:07
        Możesz śmieszkować, ale nie sądzisz, że tu chodzi o niskie standardy clickbaitowego dziennikarstwa? I że to jak z tymi samochodami rozdawanymi na placu Armii Czerwonej - w artykule okazuje się, że nie samochody, tylko rowery, i nie rozdają, tylko kradną.
        • matacznik Re: Zarobki Razemków 03.07.20, 13:14
          ludzikmichelin4245 napisał(a):

> niskie standardy clickbaitowego dziennikarstwa
          >
          Onet był clickbaitowy i skupił się na zarobkach. W komentarzach pojawiły się głosy zwolenników lewicy, którzy wyjaśniali, że to na kampanię. W temacie pogrzebała Rzepa i dopiero zrobiło się wesoło (czy też niewesoło), bo zamiast pasienia się partyjnej wierchuszki na partyjnej kasie mamy podejrzenie omijania prawa dotyczącego finansowania kampanii i zatajenia dochodów w oświadczeniach majątkowych (tych jesiennych).
          • ludzikmichelin4245 Re: Zarobki Razemków 03.07.20, 13:28
            matacznik napisał:

> ludzikmichelin4245 napisał(a):

> zamiast pasienia
            > się partyjnej wierchuszki na partyjnej kasie mamy podejrzenie omijania prawa d
            > otyczącego finansowania kampanii

Owszem, ale to nadal nie jest sensacja dla gawiedzi w rodzaju: wypranie pieniędzy pochodzących z narkotyków i hazardu, tylko przekazanie pochodzących z subwencji i składek członkowskich funduszy partii politycznej na sfinansowanie kampanii komitetu wyborczego. Oczywiście, PKW oceni na ile doszło do złamania prawa poprzez powyższy manewr, ale nie sądzisz, że sytuacja świadczy raczej o wadliwości kodeksu wyborczego a nie o złej woli?
            • matacznik Re: Zarobki Razemków 03.07.20, 13:42
              ludzikmichelin4245 napisał(a):

> nie sądzisz, że sytuacja świadczy raczej o wadliwości kodeksu wyborczego a nie o złej woli?
              >
              Nie sądzę. Ograniczenia w finansowaniu kampanii wyborczej i wymóg przejrzystości finansów osób pełniących funkcje publiczne to są lewicowe postulaty, które miały ograniczyć wpływ bogaczy (osób i firm) na politykę. Teraz lewica próbuje obchodzić te ograniczenia.
              A dlaczego? Ano dlatego, że bali się progu 8% dla koalicji (i słusznie, w 2015 KWW Zjednoczona Lewica się o ten próg boleśnie wywrócił, i niesłusznie, bo ostatecznie zgarnęli ponad 12%), więc lista była zarejestrowana na SLD, ale w takiej sytuacji nie mogła być finansowana bezpośrednio z kont Razem i Wiosny.
          • dramatika Re: Zarobki Razemków 03.07.20, 14:01
            matacznik napisał:

> W temacie pogrzeb
            > ała Rzepa i dopiero zrobiło się wesoło

To nie Rzepa. Całą sprawę wywęszył "lewicowy publicysta"* Rafał Otoka - Frąckiewicz (btw randkowałam z nim kiedyś big_grin )

* taki ma przydomek, jako że zdarza mi się równo jechać także po prawakach tongue_out
            • matacznik Re: Zarobki Razemków 03.07.20, 14:05
              dramatika napisał(a):

> Całą sprawę wywęszył "lewicowy publicysta"* Rafał Otoka - Frąckiewicz
              >
              Racja, to pod jego nazwiskiem czytałem pierwsze zastrzeżenia co do legalności tego sposobu finansowania kampanii.
        • gyubal_wahazar Re: Zarobki Razemków 03.07.20, 14:28
          Z całym szacunkiem dla standardów dziennikarstwa, na moje to ledwie 3-rzędny aspekt sprawy.
          Jej istota zaś, to odwieczne załganie towarzyszy, gloryfikujących nędzną dolę proletariatu, zza okien swych limuzyn czy pałaców. I warto to pokazywać, bo młodzież myśli o tej ideologicznej aberracji w kategoriach janosikowych, zamiast zapoznać się z jej historią
        • gyubal_wahazar Re: Zarobki Razemków 03.07.20, 14:45
          Coś wspaniałego. Autorowi tłumaczenia, należy się najlepsza prycza w całym łagrze.
          Osobliwie, poniższe 2 kawałki poruszyły we mnie najtkliwsze struny:

> W tej bandy kasie ogniotrwalej
          > Stopiony w zloto krwawy pot.

Nie taję, że ten numer najsilniej działa mi na wyobraźnię

> Na wlasnosc do nas przejdzie caly,

A nawet parę razy więcej, nie popadajmy towarzysze w nadmierną ascezę

> Jak naleznosci slusznej zwrot.

No nie inaczej przecież

> Precz darmozjadów rodzie sepi!

To o umiłowanych przywódcach partyi Razem, czy coś mi umknęło ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka