Dodaj do ulubionych

bojkot Podkarpacia

15.07.20, 16:17
Co sądzicie na temat tej 'akcji', która podobno ma coraz większy zasięg? Chodzi o bojkot ekonomiczny, związany z wynikiem wyborów.
Ludzie tlumacza, że skoro są strefy wolne od lgbt to nie ma nic złego w tym żeby były wolne od Podkarpacia, że nie będą kupować żywności pochodzącej od tamtejszych rolników, jeździć (również na Podlasie) tam, zawierać kontraktów i zostawiać tam pieniędzy.
Myślicie, że jest to zasadne?
Obserwuj wątek
    • volta2 Re: bojkot Podkarpacia 15.07.20, 16:30
      no nie wiem, bo jak inne rejony wpadną na pomsył bojkotu pomorskiego i reszty wybrzeża to chyba też nie będzie wesoło.

zresztą te bojkoty są nawet zabawne, jematka już od pięciu lat głosi śmierć tvpis, która ponoć jest tak nieoglądana, że aż wybrała nam prezydenta, nie tankuje na orlenie a ten ma rekordy obrotowe, nie lata lotem i ten dlatego już rok temu zbankrutował, a na podhale nie jeździła już i tak od wieków, bo jej górale śmierdzą. ale zawsze ponakręcać się można, energię wyładować i jest git.
          • 1elka26 Re: bojkot Podkarpacia 15.07.20, 17:00
            Cóż za wspaniały wątek. Dziękuję bardzo za ten wątek i mam nadzieję, że pojawi się w nim mnóstwo wpisów.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym tzw. "obrońcom demokracji" za ich bezcenny wkład
            w przekonanie do głosowania na prezydenta Dudę niezdecydowanych wyborców którzy według wszelkich statystyk nie tolerują oszołomstwa chamstwa i buractwa
            Warto też podziękować za to że nie ustają w wysiłkach w walce o trzecią kadencję dla PiS.

To, co robicie jest wspaniałe. Mam nadzieję, że pojawią się kolejne wątki o podobnej treści.

• 1elka26 Re: bojkot Podkarpacia 15.07.20, 17:26
                Co z tego? To, że w ogóle może komuś przyjść taki pomysł do głowy doskonale świadczy o mentalności środowiska "totalnej opozycji".
                Jeszcze jak dodamy pochwały zamieszczone w waszym organie prasowym w artykule w którym można przeczytać rozmowę z inicjatorem tzw. Ruchu ośmiu gwiazdek, oraz wypowiedzi czołowych celebrytów i oraz przedstawicieli lewej strony sceny politycznej, takie jak wypowiedź Lempart, używającej okreslenia Nazi-Barbie.
                to naprawdę mogę tylko dziękować za niereformowalną głupotę tzw. "obrońców demokracji".

Pieknie walczycie o trzecią kadencję dla PIS
    • ira_08 Re: bojkot Podkarpacia 15.07.20, 17:21
      Myślimy, że niczym się to nie różni od "stref wolnych od LGBT". W dodatku z deczka to bez sensu - bo skąd wiesz, czy rolnik, który wykopał ziemniaka pod Sanokiem nie głosował przypadkiem na Trzaskowskiego, a rolnik, który wykopał swojego pod Poznaniem nie głosował na Dudę...?
      • dyzurny_troll_forum Re: bojkot Podkarpacia 15.07.20, 21:15
        ira_08 napisała:

> Myślimy, że niczym się to nie różni od "stref wolnych od LGBT". W dodatku z de
        > czka to bez sensu - bo skąd wiesz, czy rolnik, który wykopał ziemniaka pod Sano
        > kiem nie głosował przypadkiem na Trzaskowskiego, a rolnik, który wykopał swojeg
        > o pod Poznaniem nie głosował na Dudę...?

Poparcie dla Dudy wśród rolników wynosiło 70-80%, więc szansa jest bardzo nikła.... A poza tym Bóg rozpozna swoich!
      • martishia7 Re: bojkot Podkarpacia 16.07.20, 11:31
        > Myślimy, że niczym się to nie różni od "stref wolnych od LGBT".

Sam pomysł uważam za idiotyczny, ale Twoja analogia nie wydaje mi się trafna, bo nie ten jest kierunek. Strefa wolna od LGBT to sytuacja w której ci, którzy są stąd, mówią tym z zewnątrz "won". Konsumencki bojkot Podkarpacia, to bardziej sytuacja "ok, to nie miejsce dla nas, nie idziemy". Wyobraź sobie pięknych chłopców z Konfederacji. Jeżeli mówią "przestajemy chodzić do gejowskich klubów", to to jest bojkot konsumencki, który uważam za względnie spoko. Ale jak na klubie gejowskim wywieszają plakat "pięknych narodowców nie wpuszczamy" - to to jest dyskryminacja i jest nie OK.
      • 1elka26 Re: bojkot Podkarpacia 15.07.20, 17:31
        Przecież przedstawiciele "totalnej opozycji" inaczej nie potrafią.
        Trafnie skomentował irracjonalne zachowanie "obrońców demokracji" Szczepan Twardoch, pisarz na pewno nie będący sympatykiem PIS:

"Nie ma nic zabawniejszego, niż polski antyfaszysta bohatersko walczący z rasizmem w USA za pomocą nakładek na zdjęcia profilowe na fejsie, wyrażający jednocześnie swoje głębokie obrzydzenie do wyborcy PiS z Podkarpacia" - napisał na swoim Facebooku pisarz.
          • 1elka26 Re: bojkot Podkarpacia 15.07.20, 18:18
            Nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi. Wystarczy czytać chociażby forum. To, że w tym konkretnym tego typu bojkot spotkał się z negatywnym odbiorem w niczym nie zmienia tego, że nawet momentami nie potraficie ukryć swojej pogardy dla osób głosujących na PIS, nie mowiąc o tych którzy ośmielają się miec inne poglądy.

Ponownie zacytuję Twardocha:

"Jest to zarzut do tych popierających go osób publicznych, które tradycyjnie nie potrafiły powstrzymać swojej pogardy dla śmierdzących wódką i kiełbasą (ja tam lubię wódkę i kiełbasę bardzo, mi nie śmierdzą), starych, niewykształconych, którzy na dodatek mają czelność głosować (starzy ludzie ze wsi głosują, urządzając kraj młodym! Okropność!), a ich głos, o zgrozo, waży tyle samo, co głos mądrych, oświeconych, często myjących zęby i ładnie ubranych."

Pomysł bojkotu Podkarpacia jest tylko wyrazoną w sposob skrajny konsekwencją posiadania takich właśnie poglądów - pogardy, połączonej ze skrywaną z trudem nietolerancją.
            • bistian Re: bojkot Podkarpacia 15.07.20, 18:52
              1elka26 napisał(a):

> Ponownie zacytuję Twardocha:

Również czytaj, ucz się. Gość ma niezły styl, a ty bardzo kiepski. Może cię natchnie? big_grin

Trochę ma racji Twardoch, ale też nie do końca. To tak, jak w Szwajcarii, kobiety głosowały za tym, żeby mężczyźni mieli obowiązkowe szkolenie wojskowe. Same dla siebie już tego nie chciały.
              Tutaj jest podobnie, są duże grupy osób, które same niewiele wkładają do wspólnego garnka i nigdy tego nie robiły na poważnie, natomiast do wydawania wspólnych pieniędzy są pierwsze, przy tym, wspierają partię, która niszczy państwo i zachowuje się jak mafia. To musi oburzać.

Ja jestem za bojkotem krętaczy, cwaniaków, nieuczciwych pracodawców, nieuczciwych pracowników itd. Od wielu lat to robię i często mówię wprost, dlaczego nie chcę żadnych układów z taką osobą, jeżeli sama zapyta. Zobaczyć minę takiej osoby, którą większość klepie po plecach, a tutaj nagle dostaje prawdę w twarz, bezcenne. Z tobą też bym nie chciał żadnych kontaktów
              • 1elka26 Re: bojkot Podkarpacia 15.07.20, 20:47
                Bardzo dziękuję za powyższy wpis. Doskonale wpisuje się w sposób myślenia osoby która wymyśliła ten ciekawy bojkot.

Pozwolę sobie na zacytowanie wypowiedzi zasłużonej aktorki - podpory "obrońców demokracji":

"-Brała Pani udział w akcji "Trzask i po długopisie", jak Pani przyjęła wynik wyborów?
                #Janda: Mam dosyć, idę na emigrację! Jestem tym zmęczona; zwyciężyło zło; wiedza nie jest w cenie, inteligencja jest w pogardzie, jeżeli będą troglodyci głosować, to dobro nigdy nie zwycięży."
                twitter.com/waldemarkowal/status/1283408124582428672

Rozumiem, że nie chcesz mieć nic wspólnego z troglodytami - podobnie jak p. Janda. No cóż - może w takim razie rzeczywiście emigracja jest dobrym wyjściem, gdyż jak wiadomo tamtejsi troglodyci są europejskimi troglodytami.
    • runny.babbit Re: bojkot Podkarpacia 15.07.20, 17:30
      Pomysł jest zły, a także zwyczajnie bez sensu- w końcu nie każdy z tamtych rejonów jest wielbicielem PiS. Ale rozumiem z jakich uczuć się to wzięło. I tak jak po zwycięstwie PiS w 2015 wielu socjologów twierdziło że powodem było niedocenianie i frustracja "suwerena", tak teraz uważam że narastająca frustracja po drugiej stronie społeczeństwa może mieć poważne skutki. To wszystko zabrnęło za daleko, zbyt wielu ma poczucie wykorzystania i niedocenienia, ciągłego poczucia że transfery odbywają się tylko w jedną stronę.

• anorektycznazdzira Re: bojkot Podkarpacia 15.07.20, 17:50
      To (jeszcze na tyle) wolny kraj, że każdy na szczęście może podejmować decyzje, gdzie jeździ, na co wydaje prywatne pieniądze i z kim robi biznesy a z kim nie. Nie wyobrażam sobie bojkotu państwowego, nawet abstrahując od tego, że to nie z tym rządemwink ale w ogóle. Natomiast prywatny? Kto mnie zmusi, żeby wakacje spędzać na Podlasiu, bo nie wiem.
      • taniarada Re: bojkot Podkarpacia 15.07.20, 18:57
        anorektycznazdzira napisała:

> To (jeszcze na tyle) wolny kraj, że każdy na szczęście może podejmować decyzje,
        > gdzie jeździ, na co wydaje prywatne pieniądze i z kim robi biznesy a z kim nie
        > . Nie wyobrażam sobie bojkotu państwowego, nawet abstrahując od tego, że to nie
        > z tym rządemwink ale w ogóle. Natomiast prywatny? Kto mnie zmusi, żeby wakacje s
        > pędzać na Podlasiu, bo nie wiem.
        >
        > Normalnego kraju, w którym się nie szczuje, nie kradnie, nie kłamie, nie oszukuje." - czyli takiego, które w 2015 zostało zmiecione przez PIS.
        "nieprzekupna" - bardzo przekupna i podatna na poczucie przynależności do wyimaginowanej elity (czyli hołoty Gretkowskich, Jand, Dehnelów, Hołdysów, Podsiadłów, reszty menelów)
    • mia_mia Re: bojkot Podkarpacia 15.07.20, 18:02
      Bez dopisywania ideologii nie jeżdżę na Podkarpacie, źle się tam czuję, za górami nie przepadam. Górale mają niewyparzony język i często zupełnie bez związku z sytuacją wygłaszają swoje dla mnie nieakceptowalne poglądy, wchodzić w polemikę nie zamierzam, bo szkoda czasu, a przejść obok bez sprostowania to też dyskomfort. Oni nas też nie lubią więc po co wchodzić sobie w drogę?
      To co mówili, robili i jak głosowali delikatnie mówiąc nie skłoniło mnie do zmiany zdania.
      Pochodzenie produktów trudno jest śledzić, bo polski to nie wiadomo czy z mojej okolicy czy z innych.
      • wtop.ek Re: bojkot Podkarpacia 15.07.20, 19:14
        Górale na Podkarpaciu....oto wykształcona Ełropejka pełną gębę big_grin

A Kaszubi pod Szczecinem big_grin

mia_mia napisał(a):

> Bez dopisywania ideologii nie jeżdżę na Podkarpacie, źle się tam czuję, za góra
        > mi nie przepadam. Górale mają niewyparzony język i często zupełnie bez związku
        > z sytuacją wygłaszają swoje dla mnie nieakceptowalne poglądy, wchodzić w polemi
        > kę nie zamierzam, bo szkoda czasu, a przejść obok bez sprostowania to też dysko
        > mfort. Oni nas też nie lubią więc po co wchodzić sobie w drogę?
        > To co mówili, robili i jak głosowali delikatnie mówiąc nie skłoniło mnie do zmi
        > any zdania.
        > Pochodzenie produktów trudno jest śledzić, bo polski to nie wiadomo czy z mojej
        > okolicy czy z innych.
    • saszanasza Re: bojkot Podkarpacia 15.07.20, 18:28
      Oj nie, nie....jest lepszy sposób na bojkot.
      Przestańcie chodzić do kościoła, zobaczycie jak szybko kościół przestanie agitować i wpieprzać się w politykę, ba! nie wykluczam, że sam w trosce o wlasne interesy zacznie dążyć do zmiany polityki rządu.
      • taniarada Re: bojkot Podkarpacia 15.07.20, 19:01
        saszanasza napisała:

> Oj nie, nie....jest lepszy sposób na bojkot.
        > Przestańcie chodzić do kościoła, zobaczycie jak szybko kościół przestanie agito
        > wać i wpieprzać się w politykę, ba! nie wykluczam, że sam w trosce o wlasne int
        > eresy zacznie dążyć do zmiany polityki rządu.
        >
        Nie da się trza się modlić w tych ciężkich czasach .Modlitwa czyni cuda.Tylko dzięki niej wygrał Duda.Jak będziesz w chorobie lub w kłopotach .Sprawdź to.
        • saszanasza Re: bojkot Podkarpacia 15.07.20, 19:04
          taniarada napisał(a):

> saszanasza napisała:
          >
          > > Oj nie, nie....jest lepszy sposób na bojkot.
          > > Przestańcie chodzić do kościoła, zobaczycie jak szybko kościół przestanie
          > agito
          > > wać i wpieprzać się w politykę, ba! nie wykluczam, że sam w trosce o wlas
          > ne int
          > > eresy zacznie dążyć do zmiany polityki rządu.
          > >
          > Nie da się trza się modlić w tych ciężkich czasach .Modlitwa czyni cuda.Tylko d
          > zięki niej wygrał Duda.Jak będziesz w chorobie lub w kłopotach .Sprawdź to.

Mój mąż był w chorobie, dokładnie zawał miał i pacz pani.....lekarze go uratowali, nie bóg! Nawet przez myśl mi nie przeszło by się modlić.
        • mia_mia Re: bojkot Podkarpacia 15.07.20, 19:18
          Nie dzięki modlitwie, a dzięki jawnej agitacji w kościołach i straszeniu piekłem głupich ludzi wygrał (nie ma łagodniejszego określenia, na tych którzy są w stanie uwierzyć, że panbuk każe piekłem głosujących na Trzaskowskiego)
          Na szczęście jeszcze trochę covidowych sakramentów i mszy i trudniej będzie znaleźć łykających takie bzdury.
      • ana119 Re: bojkot Podkarpacia 15.07.20, 19:44
        Ciebie już całkiem pogięło. Całe życie na kogoś szczuć i podżegać. Włosi, Francuzi też się nie lubią a jednak potrafią coś razem robić. Przestań wmawiać pogardę innym.
        Odchrzan się od tych co chcą wierzyć i praktykować
        • saszanasza Re: bojkot Podkarpacia 16.07.20, 06:56
          ana119 napisała:

> Ciebie już całkiem pogięło. Całe życie na kogoś szczuć i podżegać. Włosi, Franc
          > uzi też się nie lubią a jednak potrafią coś razem robić. Przestań wmawiać pogar
          > dę innym.

> Odchrzan się od tych co chcą wierzyć i praktykować

Prawdziwie katolicki wpis. kwintesencja katolicyzmu. Vi co wierzą i praktykują mają w du.pie to co napisałam, nie zwracam się do nich.