Dodaj do ulubionych

Moda u nastolatek...

28.07.20, 10:03
Luźny temat....zauważyłam, że moja 12 latka nabyła „specyficznego” gustu, jeśli chodzi o ubiór. Generalnie wszystko powinno być bez żadnych wzorów graficznych, najlepiej w jednolitym kolorze, proste, bez falbanek i innych udziwniaczy. Wczoraj stwierdziła, że mi dziękuje, że kiedy (całkiem zreszta niedawno) chciała mieć firmowe bluzki (typu addidas, nike etc) nie kupiłam jej, bo, jak przyznała, już by ich nie nosiła🙈
Lubi kolorowe buty, ale zwraca uwagę na wygodę. pewnie to „moda„, ale chciałaby potrafić ubierać się fajnie ale w szmateksach, niestety w okolicy żadnego ciekawego nie mamy. Muszę zrobić jakiś research.
Lubi spodnie z wysokim stanem (czego ja u niej nie lubię, bo ma żyrafie nogi a w tych spodniach wygląda jakby jej nogi zaczynały się przy brodzie🙈).
Lubi ubrania z sieciówek, ale nie z sekcji dziecięcej😉 Nie chce „drogich ubrań” bo od razu przelicza, ile w tej cenie miałaby tańszych😅 Syn 18 lat również jest raczej „klasyczny”, ale ten z kolei bardzo lubi koszule w kwiaty, lniane (bo nie chce mu się prasować).
Próbuję sobie przypomnieć jaka ja byłam w wieku córki i zupełnie nie pamiętam.

Z czystej ciekawości i trochę z nudów więc pytam, jak ubierają się wasi nastolatkowie?
Obserwuj wątek
        • saszanasza Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 10:14
          hanusinamama napisała:

> I spodenki z tak wysokim stanem ze prawie pod pachami się zaczynają...nie lubię
          > biodrówek, sama kubie wysoki stan ale kurła konczący się na wysokosci talii a
          > nie pod biustem.
          >
          o tak!
        • beataj1 Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 10:20
          JA ostatnio przyuważyłam moją 16 letnią kuzynkę i dziewczyny gdzieś tam w wakacyjnych warunkach. Najbardziej lubi zwykłe szare dresy ale noszone tak wysoko że prawie pod pachami. Co jednocześnie oznacza że nogawki kończą jej się grubo nad kostką.
          Do tego krótka gładka bluzeczka i gotowe.
          No i z fryzur pojawiły się takie wypuszczone długie strąki grzywki po bokach twarzy. Ewidentne inspiracje latami 90 bo sama takie nosiłam.
          • saszanasza Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 10:31
            beataj1 napisała:

> No i z fryzur pojawiły się takie wypuszczone długie strąki grzywki po bokach tw
            > arzy. Ewidentne inspiracje latami 90 bo sama takie nosiłam.
            >
            O tak, moja też wypuszcza i ja też tak robiłam🙈
          • sabek81 Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 10:40
            Beataj1 wypisz wymaluj moja 12 latka😀 zamiast dresów pod pachami, jeansy z wysokim stanem, strąki wypuszczone sama przycięła, twierdzi, że bez nich wygląda na łysą jak ma włosy związane🤦‍♀️Dodam, że ma ciemne
      • saszanasza Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 10:14
        simply_z napisała:

> tak patrzac po ulicach, to widze duza inspiracje latami 90-tymi..
        > szorty dzinsowe, bluzki z dekoltem w stylu body. Te koszule w kwiaty u chlopako
        > w sa straszne..

Ejjj, niektóre są fajne, chociaż rzeczywiście większość odpada. Za duże wzory i zbyt wulgarne.
      • saszanasza Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 10:30
        O, myślę, że ta koszula by się mojemu spodobała, niestety cena za wysoka i krój nieodpowiedni, ale fakturę chcę pokazać😅
        www.peek-cloppenburg.pl/joop-collection/mezczyzni-koszula-casualowa-o-kroju-regular-fit-z-bawelny-model-hanjo-niebieski-1025598_10/
    • czarna_kita Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 10:15
      Moja też w wieku 12 lat właśnie weszła w fazę dresów. Spodnie dresowe ( teraz szorty), adidasy i koszulki sportowe. W zeszłym roku miała bum na sukienki. Podejrzewam że w przyszłym roku coś innego będzie dla niej "modne".
      • saszanasza Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 10:16
        czarna_kita napisał(a):

> Moja też w wieku 12 lat właśnie weszła w fazę dresów. Spodnie dresowe ( teraz s
        > zorty), adidasy i koszulki sportowe. W zeszłym roku miała bum na sukienki. Pode
        > jrzewam że w przyszłym roku coś innego będzie dla niej "modne".

Właśnie! Moja tech chce dresy, takie zwykłe bawełniane! Zapomniałam o nich🙈 Sukienki są be, ewentualnie mogą być spódnice, ale te trudno kupić bo każda wygląda za krótko, a te trochę dłuższe są za szerokie w pasie.
      • grey_delphinum Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 10:26
        Mojemu 14- latkowi podoba się streetwear, ale go na niego nie stać 😉
        Ulubiony sklep to Cropp, chyba wszystkie koszulki i spodnie dresowe ma z tej sieciowki. Wzory bywają różne, ale mocno.kontroluję napisy i rysunki, bo zdarzają się w kolekcji kontrowersyjne (np. ostanio na wyprzedaży byla fajna koszulka z białym i czarnym koniem, ale napis brzmiał "zróbmy zebrę" czy jakoś tak...).
        Bluzy syn kupuje często w Pull&Bear.
        Ogolnie po kilku.latach ubierania się wyłącznie w czerń, szarość i moro syn wybiera teraz kolorowe ciuchy z odjazdowymi wzorami, fajnie 😃👍
    • anika772 Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 10:22
      Moja 12- latka identycznie, nie mam nic przeciwko. 14- latka nieco bardzie wymyślnie, czasami zakłada sukienkę albo spódnicę.
      Zakupy robią często przez internet, sh też lubią.
    • kosmos_pierzasty_x Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 10:28
      Fajnie 🙂 spodnie z wysokim stanem rządzą, ale b. Ładnie w nich wygląda. Adidasy na grubej podeszwie. Jeśli chodzi o tzw. Firmówki to lubi ck, ale też chce chodzić do lumpeksu, i to chyba faktycznie jest moda na sh promowana w sieci - świetna wiadomość, ze względu na środowisko. Z sieciówek Zara i Bershka, ale bardzo wybiórczo. Ma też oczywiście ulubione kolory.
    • gru_z_gru Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 10:34
      18-latka: czarno, czarno i może dla odmiany coś czarnego. Przy czym ona jest plus size, więc jest często problematycznie z wyborem.
      15-latek: sportowo, kolory typu czarny, szary, z wzorów może być moro. Takie typowe marki sieciówkowo - sportowe
      • wzosia Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 17:40
        16 latka - czarny to nie kolor. Musi być kolorowo ale bluzki raczej gładkie, bez wzorów. Spodnie z wysokim stanem, po pachy. Lubi różniaste spódnice i bardzo kolorowe rajstopy. Do tego buty sportowe - ostatnio sneakersy we wzór w muchy.
        13 latek - zakłada to co leży na wierzchu w szafie. Konsekwentnie. Ostatnio dostał burę bo upał 30 stopni a on założył długie spodnie i buzkę z długim rękawem. To było na półce. Sięgnąć po lżejsze stroje mu się nie chciało.
    • mikams75 Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 10:35
      Moja w tym samym wieku ma podobnie, malo kolorow, malo wzorow, neutralnie i zachowawczo, krotkie szorty z wysokim stanem, bluzki albo waskie albo na maksa oversizowe, glownie z sieciowek ale moja chyba nie zna drozszych sklepow, lumpeksow u nas nie ma, a po sasiadce juz kiedys odrzucila, zreszta przez te pare lat moda sie troche zmienila.
      Ja tylko zaluje, ze sukienek nie chce nosic, nawet takich w sportowym stylu, b. ladnie jej. Sandalow kolejny rok nie kupilam. Udalo mi sie tylko wybic z glowy zakryte buty na plaze.
      • saszanasza Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 10:38
        mikams75 napisała:

> a po sasiadce juz kiedys odrzucila, zreszta przez te pare lat m
        > oda sie troche zmienila.

bo co innego jak idzie do lumpeksu i sama ma wplyw na wybór a co innego jak dostaje😉
        > Ja tylko zaluje, ze sukienek nie chce nosic, nawet takich w sportowym stylu, b.
        > ladnie jej. Sandalow kolejny rok nie kupilam. Udalo mi sie tylko wybic z glowy
        > zakryte buty na plaze.

Sandały moja założyła raz🙈 chyba też przestanę kupować
        • mikams75 Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 10:41
          Ja juz od 3 lat nie kupuje, 2 lata temu jeszcze miala takie sportowe buty powycinane i dziurkowane z decathlonu, w tym roku juz nie, bo kolor nie taki, ale calkiem fajna alternatywa na lato to byla.
        • kosmos_pierzasty Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 10:43
          Ja w tym roku nie kupiłam, po tym jak rok temu kupiłam dwie pary (sportowe i zwykłe) i nie chodziła w żadnej, za to adidasy przez całe lato... Wyraziła zdziwienie, że nie ma, ale powiedziałam czemu i się zgodziła.
        • sabek81 Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 15:57
          O sandały tak samo, w tamtym roku założyła kilka razy, na wyjeździe a tak przechodziła cały rok w filach, również w zimie, w tym roku vansy i nike, sandałów nie kupiłamsmile, poza tym ,czerń, biel, szarość, czasami jakiś kolor, teraz fiolet aaa no i bucket hat
    • mikams75 Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 10:39
      Ale jak tak sobie wspominam to kiedys chyba pozniej zaczynala mlodziez z wlasnym stylem. W wieku corki bylym w 5 klasie i z tego co kojarze, to dziecinne stroje byly. Wszystko na czarno to w liceum mialam.
    • mona-taran Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 10:52
      Czternastolatek nosi się na sportowo-obojętnie, czyli szare dresy, sportowe buty i wszystko jedno jaki t-shirt :p na bardziej "formalne" wyjścia dżinsy i polo- to szczyt jego możliwości na tą chwilę :p
    • aguha Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 10:57
      13-latek - zwraca uwagę na to, co na siebie zakłada. Żadnych wzorów, kolory raczej stonowane (czarny, biały, szary), dżinsy odpadają. Odzież nie musi być firmowa. Inaczej jest z butami - kupujemy wyłącznie Nike albo Vansy. Moda ma oczywiście znaczenie, ale ważniejsze jest to, że są wygodniejsze i bardziej trwałe. No i do takiego obuwia obowiązkowo długie skarpety🙄.
      • mondovi Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 11:25
        Tak, tymi skarpetami to dziwna sprawa, raz swojego czternastolatka zapytałam, czy nie mógł znaleźć krótkich skarpet, bo nie widziałam, że "tak się teraz nosi"... Syn po fazie na tylko czarne przerzucił się na wściekłe kolory i obecnie jego ulubiona bluza jest dziko żółta. Buty - klasyczne modele nike itp. Im bardziej vintage, tym lepiej.
    • iberka Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 10:58
      11 latka: żadnych firmowych u rań typu Nike/ adidas etc. Dresy i legginsy tylko domowo i na rower, rolki itp. Na co dzień sukienki, spódniczki i spodnie klasyczne (nie jeansy). O, jedyne legginsy do ludzi, to te jeansowe i jedyne akceptowalne co do miękkości ma Tchibo. Kolory stonowane: biel, granat, mięta, szary, pastelowy róż i błękit.
      19 latek od zawsze w jeansach i klasycznych spodniach (nie garniturowych), dresy j.w.tylko w kwestii sportowej/wf/ w domu. Koszule bez dużych wzorów do kwiatów nie chce dać się przekonać (chyba, że na podszewce garnituru wink lub mankietach/ kołnierzyku koszuli). Kolorystycznie bez ekstrawagancji, najchętniej nosi granat/ błękit/ czerń/ szarość/ biel i w tym sezonie wprowadzony khaki. Czapki z daszkiem (nie te siateczkowe), kapelusze (najbardziej lubi Reserved) i kaszkiety.
      Ani jedno ani drugie nie przykłada wagi do metek od zawsze. Nieważne czy Lacoste, Zara czy inny Gap - noszą tak samo.
    • alpepe Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 11:24
      Moja młodsza zwykle wygląda jak dziecko wojny, które zdarło ubranie z trupa starszej siostry. Woda w piwnicy, więc zbyt duże jeansy trzymające się na pasku są dość mocno podwinięte, do tego lekko jeszcze za duże martensy i bluza odkrywająca talię, ale skrywająca wszystko inne. Wczoraj zresztą przyniosłam z piwnicy dużą plastikową skrzynię z ubraniami po starszej, młodsza kilka rzeczy wygrzebała i zabrała do noszenia, bo wchodzi w 152 (jest bardzo chuda), reszta pójdzie między ludzi, obiektywnie patrząc, fajne rzeczy, ale ona jest na nie. Poza tym ostatnio usiłowałam jej kupić buty, podobały jej się tylko lekkie adidasy za 200 euro, a tyle nie wydam za jedne buty na jeden sezon dla dziecka. Ostatecznie przytachała do domu jakiś odpowiednik vansów, w mokre dni martensy po siostrze (siostrze one nadal pasują, ale przestała chodzić), klapki, kupione przeze mnie awaryjnie, brzydkie jak diabli, ale wygodne i styknie.
    • katriel Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 11:35
      11-latek. Spodnie muszą być ciemnoniebieskie albo granatowe, mogą to być dżinsy, joggery jakieś, dresy, latem chętnie dresowe bermudy. Żadnych napisów, wzorów ani haftów. Koszulka jednolita albo w poziome paski, też żadnych obrazków ani napisów. Ulubione koszulki są niebieskie, ale inne kolory też wchodzą w grę (ma czarne, granatowe, szare, ciemnozielone i czerwone - i wszystkie nosi). Kurtki wierzchnie mają być z kapturem, a bluzy dresowe czy polarowe - bez.
    • jolie Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 11:37
      Mój 13-letni syn, co w sumie trochę mnie zaskoczyło, fajnie komponuje sobie ubrania. Styl ma sportowy, jak najbardziej zwraca uwagę na marki, choć ja nie mam problemu, żeby mu powiedzieć, że uważam, że na jakieś buty czy bluzę mnie nie stać. Zbiera sobie sam na coś upatrzonego. Uważa, że kupowanie w ciucharni to obciach, ale kiedyś przypadkiem go zawlokłam do takiego obiektu i jak już tam był, to wypatrzył sobie naprawdę fajne rzeczy. Ma oko (oczywiście po mamusi😉).
    • bazia8 Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 11:41
      Stylowa na bohaterke z Domu z papieru.
      Ciemne wlosy spiete w kucyk (ufarbowane szamponem), bialy golf z krótkimi rekawami szerokie dzinsy z wysooookim stanem.
      Nawet fajnie smile
      Poza tym swetry i bluzy xxl najchetniej czarne. Zadnych sandalow, rurek i sukienek. Czern biel szarosc i dzins. Lat 14.
      • saszanasza Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 13:55
        bazia8 napisała:

> Stylowa na bohaterke z Domu z papieru.
        > Ciemne wlosy spiete w kucyk (ufarbowane szamponem), bialy golf z krótkimi rekaw
        > ami szerokie dzinsy z wysooookim stanem.
        > Nawet fajnie smile
        > Poza tym swetry i bluzy xxl najchetniej czarne. Zadnych sandalow, rurek i sukie
        > nek. Czern biel szarosc i dzins. Lat 14.
        >
        Moja córka zaczęła podbierać bluzy bratu, ostatnio nawet stwierdziła, że męskie t-shirty są fajniejsze od damskich😉
    • 18lipcowa3 Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 11:41
      Generalnie wszystko powinno być bez żadnych wzorów graficznych
      > , najlepiej w jednolitym kolorze, proste, bez falbanek i innych udziwniaczy. Wc
      > zoraj stwierdziła, że mi dziękuje, że kiedy (całkiem zreszta niedawno) chciała
      > mieć firmowe bluzki (typu addidas, nike etc) nie kupiłam jej, bo, jak przyznała
      > , już by ich nie nosiła🙈
      > Lubi kolorowe buty, ale zwraca uwagę na wygodę. pewnie to „moda„, ale chciałaby
      > potrafić ubierać się fajnie ale w szmateksach, niestety w okolicy żadnego ciek
      > awego nie mamy. Muszę zrobić jakiś research.
      > Lubi spodnie z wysokim stanem (czego ja u niej nie lubię, bo ma żyrafie nogi a
      > w tych spodniach wygląda jakby jej nogi zaczynały się przy brodzie🙈).
      > Lubi ubrania z sieciówek, ale nie z sekcji dziecięcej😉 Nie chce „drogich ubrań
      > ” bo od razu przelicza, ile w tej cenie miałaby tańszych😅

U mnie identycznie.

• laura.palmer Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 12:05
      Przypomniałaś mi, jak w późnej podstawówce (czyli też jakieś 12 lat) mama kupiła mi dwie, prześliczne jej zdaniem i dosyć drogie bluzki - jedna różowa, a druga jasny fiolet we wzory i obie z falbanami. Po czym obraziła się śmiertelnie, bo nigdy żadnej nie założyłam. A w szkole za założenie czegoś takiego groził ostracyzm towarzyski. wink Dzieciaki w tym wieku takie są.
    • gaskama Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 12:19
      Syn do jakiegoś 15 roku życia nosił ubrania tylko wygodne. To było jedyne kryterium, które się liczyło. Na marki nie zwracał uwagi. Najchętniej spodnie z materiału dresowego. Miał ze dwie pary bojówek z dresówki, kilka T-shirtów i tyle. Potem zaczęły go kręcić takie marki typu quicksilver, zaczął nosić jeansy, koszule w kratę. Jak skończył 16/17 lat (poszedł do LO) zaczął zwracać uwagę na marki, ale pod kątem jakości ubrań. Zauważa, że sweter z merynosów za 400 zł trzyma się od roku, nie zmienia wyglądu, nie mechaci się a jego odpowiednik za 100 zł po pierwszym praniu wygląda jak psu z gardła wyrwany. Ubiera się bardzo fajnie. Ma fajne jeansy, koszulki, do tego często fajna koszula, zwraca uwagę na dobór kolorów. Ma ze dwie, trzy rzeczy zakupione za kwoty, do których nigdy bym się nie przyznała znajomym ani rodzinie. Generalnie bardzo dobrze się ubiera. Oczywiście moim zdaniem.
    • em_em71 Re: Moda u nastolatek... 28.07.20, 13:01
      16-latek na spokojnie, ale zwraca uwagę na marki. Od dolu: buty sportowe, najlepiej takie do biegania, bo najwygodniejsze, ale w kolorach szary, czarny, granatowy. Pstrokate tylko do sporrtu. Dżinsy, woli ciemniejsze lub czarne, t-shirty raczej ciemne: granat, czerń, grafit, na to koszula w typie sportowym, lubi kratki (kolor + czerń). Raz kupiłam mu fajną granatową, chętnie założył ale dostrzegł na zapięciu malutką naszywkę cropp: ale bieda, stwierdził. Popukałam się w czoło, nosił. Chętnie zaklada tez bluzy z kapturem, ale ideałem są te gdzie logo nie rzuca się w oczy. Krótkie spodenki mogą być w stylu bojówek, długie nie. Największy odpał ma z włosami. Od dołu krótko, ale na czubie skręt utrwalony i opanowany pianką. Pasuje mu. Wlosy ma prawie czarne.
      13-latek. Generalnie mu wisi, ale najchętniej bawełna, na sportowo, luźno. Od jakiegoś czasu marka ma znaczenie. Włosy muszą być krótkie. Do 5 rż nosił długie, wystarczy wink Jak wróci do szkoły (o ile) będzie ból, długie ciemne spodnie (dzinsy akceptowane, zakaz drresów) + mundurek.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka