Dodaj do ulubionych

Pies przedłużacz

22.08.20, 00:09
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26229743,atak-bulteriera-w-parku-w-krakowie-jego-wlasciciel-rzucil-sie.html#s=BoxOpImg podoba mi się ten komentarz:"pies przedłużeniem penisa właściciela". I to chyba wszystko tłumaczy. Dlatego groźne zwierzęta cieszą się popularnością klasy próżniaczej...
Obserwuj wątek
    • asiairma Re: Pies przedłużacz 22.08.20, 08:10
      Uuu a już myślałam że będzie to miły wąteczek o kimś kto zastanawia się nad włączeniem w grono rodziny jamniczka, i czemuż to tak brzydko nazwany - przedłużacz ...
      A w temacie: zgadzam się, że niestety u niektórych z psami jak z samochodami. Mam nadzieję, że policja się temu przyjrzy, i temu wydarzeniu i prewencyjnie, bo w parze stanowią realne zagrożenie.
    • dr.amy.farrah.fowler Re: Pies przedłużacz 22.08.20, 09:26
      O, jaki ładny fejk news.

W rzeczywistości było tak, że to mniejszy pies zaatakował bullteriera, na co ten odpowiedział atakiem, właściciel zachował się prawidłowo, uciskając bullterierowi tętnicę, żeby go zamroczyć, a potem to właściciel mniejszego psa zaatakował właściciela bullteriera.

To był wybieg dla psów, więc bullterier nie musiał być na smyczy.
      • rb_111222333 Re: Pies przedłużacz 22.08.20, 11:11
        Własciciel małego psa go odciągał, kto inny filmował, to raz. Dwa, że właciciel agresywnego psa rzucił się na filmującego i pozwolił, żeby jego pies go gryzł to dwa. Na filmiki właściciel bulteriera sam powiedział, że mały pies SZCZEKAŁ na jego psa, a nie że zaatakował jego psa to trzy. Ten koleś jest niezrównoważony i nie powinien móc trzymać groźnych zwierząt, bo jest niebezpieczny
      • 3-mamuska Re: Pies przedłużacz 22.08.20, 14:57
        dr.amy.farrah.fowler napisał(a):

> O, jaki ładny fejk news.
        >
        > W rzeczywistości było tak, że to mniejszy pies zaatakował bullteriera, na co te
        > n odpowiedział atakiem, właściciel zachował się prawidłowo, uciskając bullterie
        > rowi tętnicę, żeby go zamroczyć, a potem to właściciel mniejszego psa zaatakowa
        > ł właściciela bullteriera.
        >
        > To był wybieg dla psów, więc bullterier nie musiał być na smyczy.
        >

W końcu ktoś mądry się wyprowadził uff.
      • ichi51e Re: Pies przedłużacz 22.08.20, 16:34
        Imho. Maly szczekal i zaczepial bul go zlapal wlasciciel probowal ale sobie nie radzil dopiero kiedy koles ktory krecil (pewnie tez psiarz) powiedzial mu zeby przydusil i wtedy wlasciciel przydusil. No i klotnia zaczela sie wlasnie z tym co krecil bo on zwrocil uwage ze pies powinien byc na smyczy
            • berdebul Re: Pies przedłużacz 22.08.20, 20:37
              Nie masz psa, prawda?
              Guano, a nie konsekwencje, bo namierzyć kogoś kto zwieje z psem jest ciężko. Większość znanych mi właścicieli, po kilku miesiącach posiadania psa dokupuje gaz pieprzowy. Bo agresywne psy (wszelkich rozmiarów) podbiegają i atakują, hen hen jest właściciel który krzyczy „on się tak bawi!”, albo „on nie jest agresywny...” (doprawdy, to dlaczego próbuje zagryźć mojego szczeniaka?), „nie wołam, bo i tak nie wróci”, „to jeszcze szczeniak, nauczy się(!) wracać...”.
              Szkoliłam mase psów i odkręcałam agresje lekowa po takich atakach.
              Starcia mały ujdacz leci, drażni i podgryza większego, większy się odwija i następuje ryk „jaktotakto jego Pimpuś chciał się tylko pobawić, a ta krwiożercza bestia...” to niestety norma.
      • hanusinamama Re: Pies przedłużacz 22.08.20, 20:10
        Tego sie nie da oglądac. Jak ten mały skomlał musiałam przewinąć. Kurła ja bym goscia po sądach do usranej śmierci ciągała. I jeszcze wina małego, bo szczekał....koles powinien miec zakaz posiadania psów dożywotnio.
    • majenkir Re: Pies przedłużacz 22.08.20, 15:00
      Video:

Powiem Wam, ze te parki dla psow to najgorsza rzecz pod sloncem. Sprawdza sie moze dla mlodych pieskow, ktore lubia sie jeszcze bawic z innymi, ale pozniej to tylko proszenie sie o klopoty.

A tak w ogole to ludzie sa glupi. Widzicie ta kobiete i jej szczekajacego psa z tylu? Przeciez oni moga byc nastepnym targetem rozochoconego bullteriera. Naprawde, zero wyobrazni uncertain
      • sasha_m Re: Pies przedłużacz 22.08.20, 15:45
        Jestem ciekawa, co zrobił pies, jak go pan postawił na ziemi i zajął się kolejną atrakcyjną dla siebie rozrywką. Szczekający pies z tyłu mogł być następny.
      • berdebul Re: Pies przedłużacz 22.08.20, 15:55
        Ludzie są głupi. W takich „parkach” jest mnóstwo psów, które podbiegają do innych, bo właściciel ma zerowa kontrole. uncertain omijam szerokim łukiem, bo ani nie można się spokojnie pobawić ze swoim psem (bo inne psy zabierają zabawki/atakują psa), ani czuć się bezpiecznie.

Stawiam dolary przeciwko orzechom, że bullek po prostu złapał ujadacza, który go gryzł po kostkach.
      • lianis Re: Pies przedłużacz 22.08.20, 20:02
        majenkir napisała:

>
        > A tak w ogole to ludzie sa glupi. Widzicie ta kobiete i jej szczekajacego psa z
        > tylu? Przeciez oni moga byc nastepnym targetem rozochoconego bullteriera. Napr
        > awde, zero wyobrazni uncertain
        >

A moze pani z pieskiem stojaca z tylu wie ze bulek nie jest agresorem i nie trzeba sie go bac. To ze maly robi jazgot trzymany przez bula, nie oznacza ze bul winny.
        Bule nie sa rasa psow agresywnych
    • sasha_m Re: Pies przedłużacz 22.08.20, 15:40
      Jeśli miałabym psa, o którym wiem, że może odpowiedzieć agresją, to bym go nie spuszczała ze smyczy lub puszczala w kagańcu. Jeśli miałabym małego pieska, który ujada i jest agresywny wobec większych od siebie, tak samo, bo to jak proszenie się o kłopoty.
      A co do pana, to brak słów. Ktoś, kto nad sobą nie panuje, nie wychowa dobrze psa, obojętnie, jakiej rasy i wielkości. Mam nadzieję, że policja odnajdzie go i wlepi mandat za brak smyczy i kagańca, a zaatakowany nagrywający złoży zawiadomienie. Nie bedzie mi absolutnie żal, jeśli po rozpowszechnieniu tego filmiku ktoś panu oklepie gębę 😉 Pan wygląda na takiego, do którego przemawiają tylko metody, jakie sam stosuje. Jeśli sprawi to, że swojego pieska będzie trzymał przy sobie, to jestem jak najbardziej za.
      • berdebul Re: Pies przedłużacz 22.08.20, 15:59
        Ciekawe jak pobawisz się frisbee z psem w kagańcu. 🙄
        Kaganiec to nie jest rozwiązanie. Rozwiązaniem jest wychowywanie swoich psów, żeby nie podchodziły do innych bez zgody właściciela.
        • sasha_m Re: Pies przedłużacz 22.08.20, 17:32
          Pobawię się z psem we frisbee z daleka od ludzi. Jak nie radzę sobie z ułożeniem psa, nie ryzykuję dla jego i mojej rozrywki spuszczenia go ze smyczy wśród ludzi i innych psów. Nie powinno być od tego odstępstw. Dlatego też niektórzy ludzie nie powinni mieć psów.
          • berdebul Re: Pies przedłużacz 22.08.20, 19:25
            Ten człowiek mógł się bawić ze swoim psem na uboczu. Podleciał mały pimpek, drąc ryja i podgryzając. Bulterier się odwinął. Bywa.
            Z jakiegoś powodu nagranie jest bardzo krótkie i nie pokazuje całej sytuacji.
            • sasha_m Re: Pies przedłużacz 22.08.20, 19:50
              Dobrze ułożony i zsocjalizowany pies nie reaguje aż taką agresją na szczekanie jakiegoś wypierda, podobnie, jak na pociągnięcie za ucho przez dziecko. Pomiędzy spokojem a skutecznym ugryzieniem jest cała gama psich zachowań, które wystarczają, żeby ostrzec i odgonić innego agresora. To nie jest wina psa, tylko właściciela, również agresywnego.
              • berdebul Re: Pies przedłużacz 22.08.20, 20:22
                Złapał i dostał szczekoscisku. Typowe dla rasy.

Mój pies nienawidzi podniecających psów, bo kilka razy została zaatakowana, zanim nauczyłam się kopać agresora od razu. Mój pies ma na sumieniu yorka, którego mocno poturbowała, traktując go jak szczura - złapała za kark i potrzepała. Typowa reakcja dla rasy. Tak, wraca na komendę. Tak, puszcza na komendę. Nie, nie będę zabraniała się bronić.
                • sasha_m Re: Pies przedłużacz 22.08.20, 20:59
                  berdebul napisała:

> Mój pies nienawidzi podniecających psów, bo kilka razy została zaatakowana, zan
                  > im nauczyłam się kopać agresora od razu. Mój pies ma na sumieniu yorka, którego
                  > mocno poturbowała, traktując go jak szczura - złapała za kark i potrzepała. Ty
                  > powa reakcja dla rasy. Tak, wraca na komendę. Tak, puszcza na komendę. Nie, nie
                  > będę zabraniała się bronić.

Straszne to, co napisałaś. Czyli pies, który podbiegnie (a z tego, co widuję, to częste sytuacje, że psy do siebie podbiegają, obwąchują się i na szczęście bardzo rzadko wybucha konflikt), najpierw zostanie przez Ciebie skopany, a potem TYPOWO DLA RASY poszarpany przez Twojego psa 😟 I prowadzasz go bez kagańca? I jeszcze mówisz, że szkolisz psy? Dramat.
                  • berdebul Re: Pies przedłużacz 22.08.20, 21:44
                    Uprzedzam właściciela, żeby zabrał psa (jak widzę psa bez smyczy), 9/10 nie reaguje. Następnie pies rzuca się na mojego, zanim dobiegnie dostaje kopa/gazem. Następnie w magiczny sposób właściciel odnajduje smycz i zabiera psa, mówiąc ze jego toczący pianę Pimpuś się chciał tylko zaprzyjaźnić.

W cywilizowanych krajach wyglada to tak - idę z psem na smyczy/bez smyczy, widząc innego opiekuna z psem wołam swojego i się mijamy. Jezeli właściciel pyta, czy psy mogą się pobawić/poznać/whatever pozwalam jak mamy czas, jak nie mamy czasu to mówię, ze nie i odchodzimy. W tym czasie żaden z psów nie nawiązuje kontaktu z drugim, nie ujada, nie ciągnie, nie szarpie.

Btw znam psa terapeutę, który zabił innego psa, właśnie takiego ujadacza, który podbiegł i gryzł po kostkach. Pies terapeuta, z uprawnieniami do pracy z dziecmi, w kagańcu.
                    • berdebul Re: Pies przedłużacz 22.08.20, 21:47
                      Dodam, ze właściciel yorka został poproszony o zabranie psa, wciąż naciskał ze się tylko pobawią (york w tym czasie molestował mojego psa, który dostał komendę „nie rusz”). Uprzedziłam właściciela, żeby pies zabrał, nic. Zwolniłam wiec swojego psa, pies potrzepał yorkiem, puścił na komendę, wrócił do nogi. Od tego czasu właściciel wciąż chciał, żeby psy się bawiły. York był mądrzejszy i więcej (naście lat...) do nas nie podszedł.
                      • sasha_m Re: Pies przedłużacz 22.08.20, 23:30
                        Poszczułaś swojego psa na drugiego, mniejszego psa, który odpowiedział za głupotę właściciela? Słabo 😕
                        Historia o psie-terapeucie mnie jakoś nie przekonuje, coś było z nim nie w porządku, skoro to zrobił. Niechlubny wyjątek, który nie powinien się zdarzyć. Dobrze, że trafiło na innego psa, a nie dziecko.
                        • ajaksiowa Re: Pies przedłużacz 23.08.20, 07:32
                          Wieki temu mój mieszaniec z wilczurem napadł małego psa który wbiegł na naszą posesję,przygniótł go do ziemi i na moją komendę,,nie rusz,,stał nad nim,odwołałam go i mały wrócił do pana,Boże jaka by£am dumna z mojego psa😄😄😄
                • majenkir Re: 23.08.20, 15:28
                  berdebul napisała:
                  > Złapał i dostał szczekoscisku. Typowe dla rasy.

Szczekoscisk to nieistniejacy mit. Trzyma, bo chce.
        • hanusinamama Re: Pies przedłużacz 22.08.20, 20:12
          Jak pies agresywny to sie nie bawi frisbee...no sorry. A jakby ci tak noge uwalił? Albo dziecka dopadł? Twarz dziecka w wózku jest na wysokosci paszczy tego potwora. Dziecko mogło zapiszczeć a piesek w nerwach dorwać do niego.
          • berdebul Re: Pies przedłużacz 22.08.20, 20:33
            Zanim wpadniesz s histerie, to obejrzyj nagranie - bullek trzyma małego psa w paszczy. Nie wiesz, dlaczego go złapał, ani w jakich okolicznościach. Właściciel mówi, ze to nie jego pies zaatakował pierwszy.

Terriery typu bull nie są na szczycie listy psów odpowiedzialnych za pogryzienia. Rzadko tez są niebezpieczne dla ludzi - lata prostej selekcji, bo psy rozdzielane w ringu nie mogły gryźć właścicieli.

„However, when evaluating dog bite attacks by breed, a 2008 study compiled by The Coalition for Living Safely with Dogs looked at all dog bites occurring in the Denver, CO area during the prior year. The study concluded that dog attacks were most common with the following breeds:

Labrador retrievers: 13.3%
            Pit Bulls: 8.4%
            German Shepherds: 7.8%
            Rottweilers: 3.9%
            Chows: 3.5%”
            Rozumiem, ze odczuwasz paniczny lek przed labradorami i owczarkami niemieckimi?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka