Dodaj do ulubionych

Zbieracie coś?

24.08.20, 21:46
W sensie kolekcjonowania?
Lata temu miałam fazę na kubki - ale takie firmowe, w sensie ze z logo czegoś. Kolekcja jednak na etapie ok 400 okazała się zbyt kłopotliwa i ja rozsprzedalam smile a niektóre okazy były naprawdę zdobyczne.
Teraz tylko magnesy na lodówkę. Mamy już ścianę z paskiem metr szerokim z farba magnetyczna i prawie pełen smile Plus oczywiście lodowka!

Taki wątek lajtowy smile
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Zbieracie coś? 24.08.20, 21:58
      Kiedyś pocztówki i kartki świąteczne (najchętniej zagraniczne). Sentyment do kartek mi został, ale kolekcji się pozbyłam.
      Teraz zbieram porcelanę-głównie angielską, choć nie tylko.
      • bovirag Re: Zbieracie coś? 24.08.20, 22:08
        Nienawidzę zbieractwa. Pozbywam się rzeczy kiedy tylko moge. Lubię fajna porcelanę, ale mam tylko kilka okazów i więcej mieć nie będę. Zbieram za to wspomnienia.
        • daniela34 Re: Zbieracie coś? 24.08.20, 22:13
          Ja używam kazdej sztuki porcelany, którą mam, więc łączę piękne z pożytecznym. Zbieranie przedmiotow nie wyklucza zbierania wspomnień. W tym-wspomnień związanych z przedmiotami.
    • panna.nasturcja Re: Zbieracie coś? 24.08.20, 22:22
      Jako dziecko zbierałam pocztówki, serwetki i opakowania po czekoladach - cóż, takie czasy były wink
      Potem jako nastolatka słonie i spora cześć tej kolekcji wciąż mam.
      Teraz filiżanki porcelanowe, ale ich używam, dobieram do okazji, humoru, pory roku. I sprawia mi to przyjemność. Tylko miejsca w szafkach coraz mniej.
      A, i zakładki do książek zbieram, ale mało miejsca zajmują.
    • hosta_73 Re: Zbieracie coś? 24.08.20, 22:26
      Nie.
      Mój tato zbierał wycinki z gazet z przepisami kulinarnymi, poradami prawnymi, ogrodniczymi itp. zbierał też śrubki, stare grzałki, kable, stare długopisy, kalendarze kieszonkowe, notesy, zeszyty, żyletki i wiele, wiele innych rzeczy.
      Jak tylko zacznę coś zbierać, strzelę sobie w łeb.
    • mayaalex Re: Zbieracie coś? 24.08.20, 22:46
      Nie wiem, czy to mozna nazwac zbieraniem, po prostu za skapa jestem zeby kupic od razu caly komplet wiec zbieram konkretny zestaw porcelany. I uzywam go jednoczesnie.
    • mysiulek08 Re: Zbieracie coś? 24.08.20, 22:46
      juz nie!

jak zobaczylam ile kolekcji mam do wyrzucenia przy likwidowaniu mieszkania mamuski, po powrocie zrobilam solidny przeglad i powiedzialam stop wszelkim kubkom, filizankom,figurkom itp

zostaly mi koty i ksiazki tongue_out
    • bi_scotti Re: Zbieracie coś? 24.08.20, 22:47
      Bo ja wiem czy to jest classic zbieractwo wink Odkladam na "forever" niektore issues prenumerowanych pism typu The Economist czy Foreign Policy; czasem wracam do niektorych texts ale czesciej po 2-3 latach "odlezenia sie" ktorys taki egzemplarz (badz eglzemplarze) laduje w recycling bin. Moj tatus zbieral Przekroj i WIK, mama Ty i Ja smile Cheers.
    • asfiksja Re: Zbieracie coś? 25.08.20, 09:42
      Nie, ale to dlatego, że nie miałabym ochoty zbierać byle czego (no i miejsca brak), a na drogie kolekcjonerstwo mnie nie stać + bałabym się, że mnie okradną.
    • heca7 Re: Zbieracie coś? 25.08.20, 10:05
      Zbieram pocztówki i zdjęcia z niemieckiego poligonu w Prusach- Stablack. Mam ich już ponad 100. Kupuję głównie na Allegro i eBayu z Niemiec, Francji, WB, Belgii i Polski. Ale w czasie korona wirusa kupiłam też z Czech. Pan wysłał mi ją dopiero po miesiącu ale to było ustalone. Miejsca dużo nie zajmują.
      Syn zbiera od kilku lat pudełka zapałek. Ma z całego świata bo mamy rodzinę w Stanach, która przywozi z wycieczek swoich. No i pracownicy nasi ze swoich urlopów np w Afryce. Najbardziej egzotyczne jest to z Pakistanu wg niego 😉 ma ich ponad 200.
    • mama-ola Re: Zbieracie coś? 25.08.20, 10:12
      Kubki z miejsc odwiedzonych. Ale nie jest to zbieractwo dochodzące do 400. Mamy tych kubków koło 20 może. No i pijemy z nich, więc się niszczą i czasem trzeba któryś wyrzucić.
    • rosapulchra-0 Re: Zbieracie coś? 25.08.20, 22:02
      Teściowa bardzo skutecznie oduczała mnie zbieractwa, a zbierała wszystko: nic, agrafki, torebki foliowe różnej wielkości, zwijała je w ruloniki i pakowana do największego, znaczki - kilka nic niewartych klaserów, pocztówki, drobne monety, ciuchu, których nie włożyła, pościel, której nie użyła i wiele, wiele innych śmieci.

Niestety, mój mąż tez ma skłonności do zbieractwa, więc muszę z nią ciągle walczyć.
      • sylwik7 Re: Zbieracie coś? 25.08.20, 22:29
        Ale czy to nie miał być wątek o kolekcjonowaniu? Nie chodzi o zbieractwo chyba. Kolekcjonuje się z pasji i dla przyjemności.
        Ja mam z dawnych czasów studenckich sporą kolekcję kart telefonicznych. Niektóre serie prześliczne.
        Teraz kupuję od lat z każdego miasta 2 pocztówki. To taka pamiątka z wyjazdów. Ale chodzi o miejsca gdzie osobiście byłam.
        A jako dziecko zbierałam pocztówki ze zwierzętami - a były to wczesne lata 80 te.
        Więcej grzechów nie pamiętam😀. Za to mąż kolekcjonuje monety i serie książek pewnego autora. Tak więc mamy w domu 5 różnych rodzajów serii tych samych książek z różnych roczników..Ale i tak mamy tyle książek, że to bez różnicy.
        A tak przy okazji trochę mnie przerażają domy bez choćby jednej książki, które ostatnio widuje.
        • aerra Re: Zbieracie coś? 26.08.20, 15:58
          O, ja też kupuję pocztówki, jak gdzieś jesteśmy - i jeszcze na dodatek jedną do siebie wysyłam (w sensie, że na domowy adres wink )
          Nie jest o może stricte kolekcjonerstwo, bo potem używam tego w albumie, ale powiedzmy wink
    • andaba Re: Zbieracie coś? 25.08.20, 22:35
      Kwiaty:
      Skrętniki.
      Piwonie.
      Irysy.
      Ostróżki.
      Narcyzy.
      Róże (ale tu jest zbyt duze pole do popisu, nigdy nie będę mieć wszystkich).

Wzory na serwetki.
      Kordonki.
      Koraliki.
      I w ogóle wszystkie pasmanteryjne duperele, jakie mi wpadają w ręce.

Serie książkowe.

Zdjęcia (własne) roślin, motyli.
      • czekoladazkremem Re: Zbieracie coś? 26.08.20, 11:32
        O, to tak jak ja - też zbieram rośliny. Liliowce, kosaćce, jeżówki, piwonie, lilie, hosty, żurawki, trawy, hortensje, berberysy, pięciorniki, wrzosy, wrzośce, czosnki, powojniki, róże, tulipany, szachownice, dziewanny, szałwie, zioła, mam też dużą kolekcję iglastych płożących. No i dzwonki wietrzne - taka moja słabostka, bo raczej wolę wyrzucać niż zbierać.
          • magia Re: Zbieracie coś? 26.08.20, 18:42
            ja tez rosliny smile
            Mam ładna kolekcje bodziszkow - kilkanaście odmian, cebulowych. Lubie unikatowe rosliny - i jestem w stanie wydac na nie absurdalne pieniądze. Na szczęście kupuje tylko te ktore mają szansę przetry w naszym klimacie.
            Przywożę tez rosliny z podrozy, ale głównie do domu.
    • mrs.solis Re: Zbieracie coś? 25.08.20, 23:54
      Kiedys kolekcjonowalam puszki po piwie i napojach 😂opakowania po czekoladach i obrazki z gum. Na szczescie mi przeszlo. Z wyjazdow tez przywozilam magnesy na lodowke, ale juz mi to obrzydlo, co za duzo to nie zdrowo. W tej chwili zbieram sea glass. Lubie chodzic po plazach i szukac, na szczescie nie wystepuje to w ilosciach hurtowych , wiec narazie mi nie grozi brak miejsca na moje trofea.
    • kosmos_pierzasty Re: Zbieracie coś? 26.08.20, 07:28
      Nie, są przedmioty, do których mam słabość, więc mam ich trochę więcej niż potrzeba, ale typowe kolekcje nie, dla mnie są bez sensu, chyba że w muzeum, gdzie raz jest na nie miejsce, dwa oglądają je chętnie inni.
      A lubię książki, filiżanki, kubki, dzbanki, ściereczki kuchenne, elfy, dzwonki.
    • chococaffe Re: Zbieracie coś? 26.08.20, 07:51
      Jak byłam dzieckiem - widokówki, zwłaszcza zagraniczne, muszle i bursztyny. Chwilowo podpięłam się pod klasową modę i parę miesięcy "zbierałam" znaczki (nawet klaser miałam! big_grin).

Teraz chyba nic.
    • eliszka25 Re: Zbieracie coś? 26.08.20, 07:58
      I tak i nie. Zbieram/kupuję herbaty. Przywożę sobie różne herbaciane wynalazki z wakacji, mąż mi zwozi ze swoich delegacji, poluję na jakieś nietypowe herbaty na zakupach itd. Z tym, że ja te herbaty wypijam, więc nie tworzy mi się jakaś kolekcja, choć mam w domu naprawdę dużo różnych herbat, ale ciągle inne, bo je wypijam. Zapasy mam tylko kilku ulubionych rodzajów.
    • zazou1980 Re: Zbieracie coś? 26.08.20, 08:45
      Kolekcjonuje pieniadze, numizmaty oraz gotowke z roznych zrodel. Na specjalne konto przelewam co miesiac jakies 60% mojej wyplaty, regularnie odkad zaczelam prace ponad 15 lat temu. Lubie ogladac przyrastajace srodki, mimo iz odsetki szoruja po dnie. Kompensuje sobie wieczne braki z dziecinstwa.
      Mam juz tyle, ze przy obecnym wkladzie w nasze gospodarstwo domowe moge nie tyrac przez co najmniej 18 lat. To daje mi duzy komfort w razie ewentualnego zwolnienia...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka