Dodaj do ulubionych

Pytanie do kadrowych

24.09.20, 17:09
Mam takie pytanie : zostały mi 3 dni zaległego urlopu za 2019 , kadrowa powiedział mi że z uwagi że w tym roku nie brałam urlopu na żądanie to zgodnie z Kodeksem Pracy mogę ten urlop wykorzystać do grudnia. Bardzo mnie to cieszy ale nie wiem czy wykorzystując te 3 dni do gtudnia tracę prawo do 3 dni urlopu na żądanie w tym roku ? Czy któraś emama się orientuje?
Obserwuj wątek
    • viridiana73 Re: Pytanie do kadrowych 24.09.20, 17:19
      Na żądanie możesz wziąć po jednym dniu cztery razy w roku. Czy też dwa plus dwa, trzy plus jeden, no w każdym razie cztery dni możesz wykorzystać w ten sposób w danym roku kalendarzowym.
      Urlop z zeszłego roku to zwykły zaległy urlop. Nie ma nic do rzeczy, czy w zeszłym roku brałaś dni na żądanie, czy nie. To prawo nie przechodzi z roku na rok.
      • fandorina Re: Pytanie do kadrowych 24.09.20, 17:22
        No właśnie kadrowa tak mi to przedstawiła że gdybym korzystała z urlopu na żądanie to zaległy muszę wykorzystać do końca września ( co nie do końca jest mi na rękę) A ponieważ nie korzystałam to mogę wykorzystać do grudnia.
        • zonazolnierza Re: Pytanie do kadrowych 24.09.20, 19:58
          Zalegly urlop mozesz wykorzystac kiedy tylko chcesz. Nie tylko do końca wrzesnia. Z urlopem na zadanie nie ma to nic wspolnego. Po prostu w tym roku kalendarzowym masz do wykorzystania 4dni na zadanie ( ktory zawieralby 3 dni z zaleglego i 1 z 2020)
          Z terminem wrzesniowym chodzi tylko o to ze w razie kontroli z Pip gdy ktos wykryje ze nie wykorzystalas zaleglego urlopu, pip moze nad zyc na pracodawce kare. Dlatego pracodawcy beda bez zgody pracownika wysylac na urlopy z poprzedniego roku. Gdy odmowisz Ty placisz kare/obnizaja Ci wynagrodzenie.
          Ale termin wykorzystania zaleglego urlopu z urlopem na zadanie nie ma nic wspolnego.
          • pyza-wedrowniczka Re: Pytanie do kadrowych 24.09.20, 21:11
            W ogóle nie trzeba brać urlopu na żądanie przecież ani razu w roku. Możesz wziąć 26 dni planowanego urlopu. Tzn. to nie jest tak, że masz 22 dni urlopu + 4 na żądanie, tylko masz po prostu 26 dni urlopu, z czego 4 razy w roku masz prawo go wziąć z zaskoczenia. Jak ci przejdą jakieś dni na kolejny rok, to np. masz 30 dni urlopu w tym 4 na żądanie.
    • slonko1335 Re: Pytanie do kadrowych 25.09.20, 09:04
      www.pip.gov.pl/pl/porady-prawne/urlopy/15430,w-jakim-terminie-pracownik-powinien-wykorzystac-zalegly-urlop-na-zadanie-.html?fbclid=IwAR2-5Nl1u4dtqsLFG_9V6eCNYSsb9l1z28vmjk4t7gX4LjEyGtKoDwIw8No

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka