Dodaj do ulubionych

Zmarł już nauczyciel 31 lat

11.10.20, 14:00
Na Covid.
Obserwuj wątek
      • antonina.n Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 11.10.20, 14:19
        Bardzo przykre...

W szkołach warunki są nie najlepsze, wiadomo. No ale to tak samo, jak w fabrykach czy innych miejscach gdzie są duże skupiska ludzi. Naprawdę nie przesadzajmy z tymi NAJGORSZYMI warunkami nauczycieli, bo nauczyciel to przynajmniej może wziąć urlop dla poratowania zdrowia i może w razie „W” pracować zdalnie. I nauczyciela trudno zwolnić. A pracownik fabryki to nawet nie może pisnąć, bo po prostu wyleci w godzinę i następnego nikt już nie pamięta, ze w ogóle tam pracował.
                  • antonina.n Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 11.10.20, 14:54
                    Poczekaj: my chyba nie rozmawiamy
                    o różnicach pomiędzy słowami, tylko warunkami pracy nauczyciela i pracownika dużej fabryki. Serio uważasz, ze nauczyciel ma nieporównywalnie gorzej, I nie ma znaczenia fakt, że jego pracę DA SIĘ wykonać zdalnie?
                    • elf1977 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 11.10.20, 15:40
                      antonina.n napisała:

> Poczekaj: my chyba nie rozmawiamy
                      > o różnicach pomiędzy słowami, tylko warunkami pracy nauczyciela i pracownika du
                      > żej fabryki. Serio uważasz, ze nauczyciel ma nieporównywalnie gorzej, I nie ma
                      > znaczenia fakt, że jego pracę DA SIĘ wykonać zdalnie?
                      To co piszesz nijak się ma do wątku.
                      • little_fish Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 11.10.20, 15:47
                        Dokładnie. Nigdzie nie napisałam, że ma gorzej. To ty napisałaś, że może sobie pójść na urlop dla poratowania zdrowia albo pracować zdalnie. Tak jakby to była jego autonomiczna decyzja. A tymczasem zdalnie to on może popracować jak już wystąpiła sytuacja zagrażającą zarażeniem
                        • mokka39 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 19:50
                          dokładnie - teraz nie można "tak sobie pójść". Kiedyś mógł skierować każdy lekarz, teraz opinię wydać może wyłącznie jeden jedyny lekarz medycyny pracy, ten z którym szkoła ma podpisaną umowę. Jak wiadomo, organ prowadzący stara się jak może aby nauczyciele na ten urlop nie szli (koszty), a skoro lekarzowi płaci szkoła (organ prowadzący), więc można sobie wyobrazić jak na ten urlop teraz łatwo iść. Zdalnie pracować można tylko jak zgodę wyda sanepid, a zwykle nie wydaje. U mnie w pracy po raz kolejny (!) jest covid, tym razem już całkiem blisko, bo nie na oddziale, ale w samym budynku szkoły. Nauczycielka z dodatnim wynikiem testu pracuje wprawdzie na część etatu i była w szkole dwa razy w tygodniu, ale np. siedziała z nami na przerwie stłoczona w malutkim pokoju nauczycielskim, łokieć w łokieć, bo nie ma miejsca. Jak ktoś chce przejść albo wyjść, to ktoś inny musi wstać i wsunąć się z krzesłem, tak jest tu ciasno. No i co? I nic. Szkoła działa normalnie, nie ma żadnego zdalnego. Testów nikomu poza uczniami nie robią, bo ponoć "nie było kontaktu powyżej 15 minut", bo to były przerwy międzylekcyjne. Jedna z przerw miała wprawdzie 25 minut, ale nikt z Sanepidu się tym jakoś specjalnie nie przejął. Więc co mi z tego, że teoretycznie mogę wykonywać zdalnie, jeśli i tak nie będę? Na tej samej zasadzie można powiedzieć, że ci co pracują w fabryce mogą sobie iść na zwolnienie lekarskie itd. Tyle, że to tak prosto nie działa.
            • rozwiane_marzenie Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 11.10.20, 14:42
              U mojego dziecka w szkole byli chorzy na covid i co? I tylko klasa i kilku nauczycieli wylądowała na kwarantannie. A równie dobrze reszta też mogła się zarazić, bo nie ma żadnych zasad bezpieczeństwa, na przerwach się mieszają, bez maseczek. Żadnego zdalnego nauczania, więc to chyba nie jest wybór nauczyciela.
              • antonina.n Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 11.10.20, 14:47
                Ja nie pisze, ze nauczyciel ma lepiej, bo ma wybór. Tylko, ze w razie takiego zarządzenia idzie to domu i może pracować. A pracownikowi fabryki, zatrudnionemu przez agencję mówi się „proszę od jutra nie przychodzić”.

Warunki pracy są porównywalne, ale jednak nauczyciel w analogicznej sytuacji dostaje pensję i pracuje z domu. A nawet jeśli z domu pracuje byle jak, to i tak ma wypłatę.
                • elf1977 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 11.10.20, 15:42
                  antonina.n napisała:

> Ja nie pisze, ze nauczyciel ma lepiej, bo ma wybór. Tylko, ze w razie takiego z
                  > arządzenia idzie to domu i może pracować. A pracownikowi fabryki, zatrudnionemu
                  > przez agencję mówi się „proszę od jutra nie przychodzić”.
                  >
                  > Warunki pracy są porównywalne, ale jednak nauczyciel w analogicznej sytuacji do
                  > staje pensję i pracuje z domu. A nawet jeśli z domu pracuje byle jak, to i tak
                  > ma wypłatę.
                  Od kiedy to świat składa się z robotników i nauczycieli? Jest też mnóstwo grup pracujących zdalnie do dziś albo z pełnymi zabezpieczeniami, może byś o nich napisała? Młody gościu zmarł, pracował jako nauczyciel, o tym jest wątek.
        • izabelka55 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 11.10.20, 18:00
          Wiesz z tymi urlopami, to nie przesadzaj...
          Może wziąć urlop, ale to wcale nie jest takie proste. Nie każdy też pracuje w szkole państwowej. Żeby wziąć taki urlop, trzeba spełniać określone warunki. Wiem że wszędzie można się zarazić, ale wybacz siedzenie na 40m2 w sali przez 45 minut z grupą 32uczniow, klasa mimo wietrzenia duszna, bo na przerwach też siedzą i ni jak wywietrzyć się nie da. Na korytarzu ścisk, przejść ciężko, co 5 bez maseczki co 2 maseczka jest na brodzie. Naprawdę nie czułam się tak fatalnie ani na wakacjach ani w sklepie, bo takich tłumów nie doświadczałam.
        • fibi00 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 11.10.20, 14:16
          mae224 napisała:

> A nie czekamy na dowód, że szkoły w dobie pandemii są niebezpueczne?

Aha, czyli jak lekarz zachoruje i umrze na covid tzn że przychodnie mają nadal być zamknięte bo przychodnie są niebezpieczne. Jak ktoś zarazi się w sklepie to też należy sklepy zamknąć.
          • mokka39 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 19:56
            do sklepu nie możesz wejść bez zabezpieczenia - obowiązkowe maseczki, są szyby plexi itd. Przychodnie pozamykane. Przyjmując pacjenta do szpitala robi mu się testy (co prawda czasem tak jak u nas na oddziale dopiero po 4 dniach i potem za chwilę 7 pacjentów było zarażonych, zamykanie oddziału, dezynfekcja, wypisywanie pacjentów do domu i innych szpitali, no ale jednak). Także porównanie niezbyt trafne, bo w szkole nie ma zabezpieczeń żadnych.
        • lauren6 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 11.10.20, 14:51
          W artykule jest napisane, że po stwierdzeniu covida u tego nauczyciela inni zostali poddani kwarantannie, a szkoła przeszła na tryb zdalny.
          Czyli pacjentem zero w tej szkole był zmqrły nauczyciel.
          Nigdzie nie jest napisane, że zaraził się w szkole, a tym bardziej od ucznia.
              • araceli Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 11:42
                slonko1335 napisała:
                > Przebadano nauczycieli jak u niego stwierdzono. Nie znalazłam informacji że kto
                > ś jeszcze był zarazony .

"Warto odnotować, że COVID-19 potwierdzono także u czworga innych pracowników szkoły podstawowej nr 5 w Zawierciu. Na razie nie wiadomo, jaki jest stan tych zakażonych."
                www.o2.pl/informacje/31-latek-mial-covid-19-wstrzasajace-doniesienia-z-zawiercia-6563758969014816a
                • slonko1335 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 16:32
                  Jest też coś takiego: "Nie słyszałem o tym, żeby chorował na cokolwiek, na nic się nie uskarżał. A w szkole pracował do samego końca, nie był na żadnym zwolnieniu lekarskim - zapewnia Dariusz Misiak. Według dyrektora Pietrzyk jako pierwszy zakaził się SARS-CoV-2. Nauczyciel źle się poczuł w weekend. Wówczas został zabrany do szpitala, a testy potwierdziły, że zachorował na koronawirusa." Tak dzisiaj podano że wykryto także zakażenie u 4 nauczycieli. Nauczycieli. O dzieciach póki co nic nie ma.
                    • slonko1335 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 16:40
                      U nas badają. Dzisiaj na testy idzie męża bratanica. W czwartek było zbadanie dziecko z kontaktu z klasy mojej córki chociaż też wszyscy twierdzili że nie badaja ale fakt jak jest w Zawierciu to nie wiem. Jednak zakładanie że to bezobjawowe dzieci zarazily tych nauczycieli jest jednak nadinterpretacją. Pan sporo się udzielał poza szkołą. Miał z tego co widzę bogate życie twórcze kulturalne i towarzyskie więc zarazić mógł się gdziekolwiek.
                  • snajper55 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 17:58
                    slonko1335 napisała:

> Jest też coś takiego: "Nie słyszałem o tym, żeby chorował na cokolwiek, na nic
                    > się nie uskarżał. A w szkole pracował do samego końca, nie był na żadnym zwolni
                    > eniu lekarskim - zapewnia Dariusz Misiak. Według dyrektora Pietrzyk jako pierws
                    > zy zakaził się SARS-CoV-2. Nauczyciel źle się poczuł w weekend. Wówczas został
                    > zabrany do szpitala, a testy potwierdziły, że zachorował na koronawirusa." Tak
                    > dzisiaj podano że wykryto także zakażenie u 4 nauczycieli. Nauczycieli. O dzie
                    > ciach póki co nic nie ma.

A co ma być o dzieciach? Dzieci chorują bezobjawowo, a bezobjawowych się nie testuje. Dzieci spokojnie zarażają kolejne osoby - inne dzieci w szkole, nauczycieli, rodziny...

S.
                    • slonko1335 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 18:15
                      Nie wiem jak to bezobjawe dziecko nie kaszlace i nie kichajace ma zarażać akurat na potege nauczycieli z ktorymi generalnie sie nie sciska zwlaszcza w starszych klasach. W klasie córki oboje rodziców pozytywnych, dziecko negatywne ale jasne zapewne zarazilo ich tak bezobjawowe dziecko że nawet test mu nie wyszedł.
                      • araceli Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 18:19
                        slonko1335 napisała:
                        > Nie wiem jak to bezobjawe dziecko nie kaszlace i nie kichajace ma zarażać akura
                        > t na potege nauczycieli z ktorymi generalnie sie nie sciska zwlaszcza w starszy
                        > ch klasach.

Zapytaj naukowców z Izraela - oni temat drugiej fali po otwarciu szkół maja zbadany bardzo dokładnie.
                      • snajper55 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 18:25
                        slonko1335 napisała:

> Nie wiem jak to bezobjawe dziecko nie kaszlace i nie kichajace ma zarażać akura
                        > t na potege nauczycieli z ktorymi generalnie sie nie sciska zwlaszcza w starszy
                        > ch klasach.

Jak? Normalnie. Rozsiewając wirusa w czasie mówienia czy oddychania. Dzieci mające wirusa zarażają dokładnie tak samo jak dorośli mający wirusa. Chyba nie sądzisz, że zarażają tylko ci, którzy leżą pod respiratorami?

S.
                        • slonko1335 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 18:36
                          Fantastycznie. Tylko dzieci sa cały czas a nie od września. Spotykają się że sobą, mają rodziny, jeździły na kolonie, wakacje, chodza na imorezy, wesela, basen, trenują i chodzą na zajęcia dodatkowe. Wiekszosc mówi, krzyczy, i sie śmieje. Wszyscy powinni być już dawno zarazeni. A nie sa.
                          • snajper55 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 18:40
                            slonko1335 napisała:

> Fantastycznie. Tylko dzieci sa cały czas a nie od września. Spotykają się że so
                            > bą, mają rodziny, jeździły na kolonie, wakacje, chodza na imorezy, wesela, base
                            > n, trenują i chodzą na zajęcia dodatkowe. Wiekszosc mówi, krzyczy, i sie śmiej
                            > e. Wszyscy powinni być już dawno zarazeni. A nie sa.

Cały czas, co najmniej od marca, są wśród nas nosiciele wirusa. Dlatego się zarażamy. Otwarcie szkół znakomicie ułatwia to zarażanie, dlatego po otwarciu szkół liczba zarażeń poszybowała w górę. Czego ci jeszcze trzeba? Mało ci?

S.
                          • araceli Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 18:42
                            slonko1335 napisała:
                            > Fantastycznie. Tylko dzieci sa cały czas a nie od września. Spotykają się że so
                            > bą, mają rodziny, jeździły na kolonie, wakacje, chodza na imorezy, wesela, base
                            > n, trenują i chodzą na zajęcia dodatkowe. Wiekszosc mówi, krzyczy, i sie śmiej
                            > e. Wszyscy powinni być już dawno zarazeni. A nie sa.

Wakacje czyli zwykle na powietrzu. Z wyjątkiem wesel, ktore (niespodzianka!) były jednym z głównych ognisk epidemii latem. Teraz mamy wesela w szkołach.
                            • slonko1335 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 19:02
                              Byliśmy na wakacjach w 24 osoby. Było 12 dzieci. Potem w 42 osoby. Było 20 dzieci. Potem w 27 osób, było 14 dzieci. Nie nie przebywaly ciagle na dworze. Ba nocowaly w namiocie wszystkie razem i w jednym pokoju/domku/apartamencie/ sciskaly sie/ wariowaly/smialt/krzyczaly. Na obozie tych dzieci było więcej. Ba na tym obozie trenowaly sport kontaktowy, cały czas go trenują na sali. Jakim cudem jesteśmy wszyscy zdrowi.?
                              • araceli Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 19:10
                                slonko1335 napisała:
                                > Byliśmy na wakacjach w 24 osoby. Było 12 dzieci. Potem w 42 osoby. Było 20 dzi
                                > eci. Potem w 27 osób, było 14 dzieci. Nie nie przebywaly ciagle na dworze. Ba n
                                > ocowaly w namiocie wszystkie razem i w jednym pokoju/domku/apartamencie/ sciska
                                > ly sie/ wariowaly/smialt/krzyczaly. Na obozie tych dzieci było więcej. Ba na t
                                > ym obozie trenowaly sport kontaktowy, cały czas go trenują na sali. Jakim cudem
                                > jesteśmy wszyscy zdrowi.?

Takim cudem, że nie było wśród was osoby zarażonej - warunki do rozprzestrzeniania się wirusa stworzyliście idealne - na wasze szczęście nie było iskry.

U mnie w robocie na początku września jedna dziewczyna zaraziła dwie pozostałe w pokoju nie wykazując żadnych objawów. Nie - nie ściskały się, nie całowały - wystarczyło, że jedna była zarażona - takie warunki to pewna transmisja wirusa.
                                • snajper55 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 19:17
                                  araceli napisała:

> Takim cudem, że nie było wśród was osoby zarażonej - warunki do rozprzestrzenia
                                  > nia się wirusa stworzyliście idealne - na wasze szczęście nie było iskry.

Nigdy nie potrafiłem zrozumieć ludzi, których bawi zabawa w rosyjską ruletkę.

S.
                                • slonko1335 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 19:17
                                  Wsrod tylu bezobjawowych dzieci które zarazaja nauczycieli siedząc dwa metry od nich tylko mówiąc nie ma szans żeby nie było zakażonych dzieci wśród nas. Nie ma szans bo te same dzieci chodzą teraz do szkoly i zarazaja nauczycieli przecież. Czekaly kurna na wrzesień specjalnie z tym zakażeniem.. ..borze szumiacy. Tak wirus jest, wirus jest dla niektórych groźby a nawet śmiertelny ale nie dajmy się zwariować że każdy dzieciak usmierca nauczycieli. U mnie w pracy w każdym razie oszczędzają tych nauczycieli a każdy tych dzieci od mają przyjął kilkadziesiąt sztuk po kilkadziesiąt minut/Kilka godzin kazdego, twarzą w twarz ,nie stojąc przy tablicy. Ba logopedzi to nawet do buzi im zaglądają i są opluwani codziennie.
                                  • araceli Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 19:24
                                    slonko1335 napisała:
                                    > Wsrod tylu bezobjawowych dzieci które zarazaja nauczycieli siedząc dwa metry od
                                    > nich tylko mówiąc nie ma szans żeby nie było zakażonych dzieci wśród nas.

Oczywiście, że są i to całkiem duże. Nadal nie rozumiesz, że to nie "tyle bezobjawowych dzieci" tylko to jedno, czy klika, które trafiając w sprzyjające warunki roznosi wirusa ekspresowo. Możesz rzucić tysiąc iskier na wodę i nic się nie stanie - jedna rzucona na belę siana wywoła ogromny pożar.

> Czekaly kurna na wrzesień specjalnie z tym zakażeniem.. ..borze szumiacy.

Nie - wirus czekał do września w autobusach i sklepach. W sierpniu ludzie jeździli do pracy, pracowali, robili zakupy i zakażeń było średnio pińcet. Teraz 4-5 tysięcy. Ale to pewnie nagle sklepy stały się niebezpieczne big_grin
                                    • slonko1335 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 19:34
                                      Zarazić można się wszędzie w szkole, sklepie, w domu. Nauczyciel tez mógł się zarazić w tych miejscach, niekoniecznie w szkole od bezobjawowych dzieci. Moi robi a sobie w środę imprezę na kilkadziesiąt osób ale jak ktoś zachoruje to na bank jakies nuezidentyfikowane dziecko bezobjawowe będzie winne .
                                      • araceli Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 20:03
                                        slonko1335 napisała:
                                        > Zarazić można się wszędzie w szkole, sklepie, w domu.

Do zarażenia potrzeba kontaktu z osobą zarażoną i odpowiednich warunków. W sklepie jest nakaz noszenia maseczek, kasjerki siedzą za plexi a kontakt z nimi nasz przez 2-3 minuty. Gdyby sklepy były niebezpieczne to mielibyśmy te 4 tysiące zachorowań wcześniej.
                                        • slonko1335 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 20:21
                                          Jasne za pleksa, jeszcze nie widziałam żadnej w strefie pakowania zakupów gdzie najdłużej stoi klient bardzo blisko kasjera i pakuje towar. Maseczki dotychczas to była fikcją. Całą obsługa carrefourze miała maseczki w wyhaftowane dziurki, większość tak klientów jak i obsługi w sklepach i knajpach maseczki miało na brodzie lub pod nosem o ile w ogóle. Mam nadzieję że teraz się to zmieni bo wcześniej nic nie można było zrobić na hasło alergia/astma. Płynów do rąk nie ma od dawna w sklepach że nie wspomnę o rękawiczkach. Mize z miesiac lockdownu sie ludzie bali i stosowali i to wszystko. W piątek byłam z synem na badaniach do karty sportowca. Pielegniarka pobierajaca krew nie tylko jemu przecież miala maseczke na uchu zawieszona i jrdna rekawiczke...ale jasne to bezobjawowe dzieci szkolne są źródłem zarazy.
                                          • araceli Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 20:25
                                            slonko1335 napisała:
                                            > Mize z miesiac lockdownu si
                                            > e ludzie bali i stosowali i to wszystko.

Skoro się nie stosowali i nie zarażali to co sprawia, że TERAZ jest 4-5 tysięcy nowych przypadków dziennie? No cóż takiego w skupiskach ludzkich się zmieniło OD WRZEŚNIA, że mamy załamanie? Hę?
                                              • araceli Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 20:35
                                                slonko1335 napisała:
                                                > Liczba robionych testow

AAAA... to ludzie zarażają się od testów! Boszz...

> plus gdy nie robi się już ponownych testow chorym i kwa
                                                > rantannowym bezobjawowym tylko tym z objawami to jest jednak znacznie wieksza
                                                > teraz więc trudno i sie dziwic ze wiecej dodatnich wynikow.

No pacz pani - od nierobienia testów bezobjawowym przybywa objawowych!! <FACEPALM>!!!
                                                • slonko1335 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 20:39
                                                  Nie im wiecej testow tym wiecej zakazonych to chyba oczywiste jezeli to tak zarazliwe. Jak było mało testow to i mało zakażonych. Bez testu nie stwierdzisz ile osób jest zarażonych. Jak zrobią testy 100 przypadkowymosobom to 200 chorych z tego ni cholery nie wyjdzie. Jak zrobią 500 objawowym to już to 200 jest mocno prawdopodobne. Serio takie rzeczy trzeba komuś tłumaczyć?
                                                  • araceli Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 20:46
                                                    slonko1335 napisała:
                                                    > No i oczywiście ludzie którzy wrócili już że zdalnego, rodzice z opieki, pogoda
                                                    > , zarazliwosc . W koncu ma sie zarazic 80 procent .

Opieka w lipcu i sierpniu?? Powrót ze zdalnego akurat we wrześniu??? Jassssne big_grin
                                                  • slonko1335 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 20:51
                                                    Oczywiście że tak. Połowa dzieci nie miala przedszkola /zlobka a dzieci małe szkolne opieki zapewnione bo połowa lat w mieście się nie odbyła. Mnóstwo ludzi wrocilo normalnie do pracy we wrześniu gdy normalnie bez ograniczeń zaczęły funkcjonować żłobki przedszkola i szkoły.
                                                  • slonko1335 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 22:37
                                                    Ja? Przecież były ograniczenia metrów i ilości dzieci w placówkach. Nie wszystkie dzieci zostały przyjęte. Byly tez ograniczenua czasowe. Ileż tu było wątku a że jak się pracuje zdalnie to przedszkole nie przysługuje.
                                                  • araceli Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 20:44
                                                    slonko1335 napisała:
                                                    > Nie im wiecej testow tym wiecej zakazonych to chyba oczywiste

Nie - więcej się testuje BO jest więcej potencjalnie zakażonych - nie odwrotnie. A liczba testów nie wzrosła 10-krotnie od końca września:
                                                    koronawirusunas.pl/

> ak zrobią testy 100 przypadkowymosobom to 200 chorych
                                                    > z tego ni cholery nie wyjdzie. Jak zrobią 500 objawowym to już to 200 jest mocn
                                                    > o prawdopodobne.

Nie robi się testów przypadkowym osobom - robi się osobom z objawami. I jak jest 200 zakażonych to jak zrobisz milion testów to więcej niż 200 nie będzie.
                                                  • araceli Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 20:55
                                                    slonko1335 napisała:
                                                    > Niekoniecznie z kontaktu bo domownicy na kwarantannie też mieli robione i wszys
                                                    > cy na kwarantannie bez objawów, teraz się im nie robi jak nie mają objawów prz
                                                    > ecież.

Sugerujesz, że między kwietniem a sierpniem po PL chodziły dziesiątki tysięcy ludzi z gorączką, kaszlem, utratą węchu i smaku ale nikt ich nie testował bo testowali bezobjawowych na kwarantannach? big_grin

Bredzisz w oparach absurdu.
                                                  • araceli Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 21:15
                                                    slonko1335 napisała:
                                                    > Zwracam uwagę że mnóstwo bezobjawowych przypadkowych osób miało robione testy
                                                    > których się już teraz takich osobom nie robi .

I od tego przybyły dziesiątki tysięcy objawowych??? Pytam co się zmieniło, że TERAZ jest tyle zakażonych a wtedy ich nie było a ty pitolisz o testowaniu ludzi na kwaratnatnnie.
                                                  • slonko1335 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 21:21
                                                    Zarażają się między sobą niekoniecznie w szkole i niekoniecznie jest dużo ich więcej niż było wcześniej. wcześniej też byli tylko nie wiedzieli że maja covid. Dużo osób pisał i tu że ma przeciwciał w po różnych intencjach. Nikt ich wtedy nie zbadał żeby stwierdzić zakażenie. Bez sensu badali za to rodziny bezobjawowych powracających zza granicy czy górników.
                                                  • araceli Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 21:44
                                                    slonko1335 napisała:
                                                    > Zarażają się między sobą niekoniecznie w szkole

No pacz pani - w lipcu czy sierpniu się nie zarażali. Cuda!

i niekoniecznie jest dużo ich
                                                    > więcej niż było wcześniej. wcześniej też byli tylko nie wiedzieli że maja covid

Aaa... mieli gorączkę, kaszel, duszności, utratę węchu ale po prostu 'nie wiedzieli'. A teraz ich nagle olśniło i wiedzą big_grin
                                                  • slonko1335 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 22:15
                                                    Nie wtedy nie robiono testow z takimi objawami. Mnóstwo osób miało kaszel i utratę węchu i nikt im nie zrobił testu. Zarazi się 80% ludzi zatem to oczywiste że ich będzie więcej. Polacy tlumnie w sierpniu pojechali na wakacje(ponoć w lipcu były pustki na co można zobaczyć zdjecia na forum, ja tam w sierpniu pustek nie widziałam tylko masakre bez maseczek) We wrześniu poeracali do pracy z urlopów i zdalnego po olewaniu kompletnie zasad ostrożności.
                                                  • araceli Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 13.10.20, 09:33
                                                    slonko1335 napisała:
                                                    > Takich opowieści są setki ale lepiej było badac ebzobjawowych górników i kwarantanny: wyborcza.pl/7,162657,26216617,jestem-mlody-przeszedlem-koronawirus-i-jestem-zalamany-bo.html

Setki tysięcy - miliony. Normalnie ulice rozbrzmiewały kaszlem miesiącami!
                                            • fibi00 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 22:49
                                              araceli napisała:

> slonko1335 napisała:
                                              > > Mize z miesiac lockdownu si
                                              > > e ludzie bali i stosowali i to wszystko.
                                              >
                                              > Skoro się nie stosowali i nie zarażali to co sprawia, że TERAZ jest 4-5 tysięcy
                                              > nowych przypadków dziennie? No cóż takiego w skupiskach ludzkich się zmieniło
                                              > OD WRZEŚNIA, że mamy załamanie? Hę?
                                              >
                                              >
                                              >
                                              >
                                              A też to, że jest sezon gryp i przeziębień. A testy są tak małowiarygodne że wychodzą jak chcą.
                                                • fibi00 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 13.10.20, 09:45
                                                  araceli napisała:

> fibi00 napisała:
                                                  > > A też to, że jest sezon gryp i przeziębień. A testy są tak małowiarygodne
                                                  > że wy
                                                  > > chodzą jak chcą.
                                                  >
                                                  > Kolejne rewelacje - grypa powoduje covid!
                                                  >
                                                  >

Nie. Testy są bardzo niedokładne, wychodzą jak chcą. Ktoś będzie przeziębiony i test może wyjść dodatni.
                            • snajper55 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 19:16
                              araceli napisała:

> Wakacje czyli zwykle na powietrzu. Z wyjątkiem wesel, ktore (niespodzianka!) by
                              > ły jednym z głównych ognisk epidemii latem. Teraz mamy wesela w szkołach.

Codziennie dziesiątki tysięcy wesel w dziesiątkach tysięcy szkół. Jak miało nie "drgnąć"?

S.
                          • little_fish Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 12.10.20, 18:43
                            No wiesz, moje dzieci nie były na koloniach, na wakacjach nie przesiadywały przez 6-8 godzin z grupą 30 osób w zamkniętym pomieszczeniu, w życiu nie były na weselu. Zajęcia dodatkowe mają w grupach 4 osobowych, na basenie plywaja , nie gadają w dużej grupie. Wychodzi na to, że w ich przypadku to jednak szkoła jest najbardziej prawdopodobnym miejscem na złapanie wirusa.
          • elf1977 Re: Zmarł już nauczyciel 31 lat 11.10.20, 15:45
            lauren6 napisała:

> W artykule jest napisane, że po stwierdzeniu covida u tego nauczyciela inni zos
            > tali poddani kwarantannie, a szkoła przeszła na tryb zdalny.
            > Czyli pacjentem zero w tej szkole był zmqrły nauczyciel.
            > Nigdzie nie jest napisane, że zaraził się w szkole, a tym bardziej od ucznia.
            Jezu, przecież zarazić się mógł id ucznia przechodzącego bezobjawowo. Mój brat i bratowa zachorowali, mieli wykonane testy, bratanek również chorował, ale nie zrobili mu testu, za mało miał objawów. Wniosek, miał covid, tak jak rodzice, ale potraktowany został jako osoba zdrowa.