14.10.20, 10:04
nie wyrabia się, mają mało ludzi, i mimo, ze wszystkie swoje siły rzucili do epidemiologii, to jest to okruszek w bochenku potrzeb. Marne zarobki, wiec o nowych pracowników trudno, a i tak nie ma pieniędzy by wspomóc nowymi pracownikami placówki.
Testy, na które potrzebujący nie mogą się doczekać, Kwarantanny, które nie mogą się zacząć lub skończyć, rozsypany system. Mija ósmy miesiąc, a jest tylko gorzej, i będzie jeszcze gorzej. Wciąż pracuje ich garstka, wykruszają się już ostatni, co to dla idei siedzieli w pracy po nocach i za darmo. Rząd śpi☹️

Obserwuj wątek
  • anika772 Re: Sanepid 14.10.20, 10:21
   Rząd ma wywalone na pandemię, bo wie doskonale, że w zasadzie nic ie da się zrobić.
   Najważniejsze, żeby Unia nam niczego nie narzucała! Nie damy się terroryzować pieniędzmi!!!!
   • sumire Re: Sanepid 14.10.20, 10:35
    No dokładnie. Ich nastawienie do pandemii widać po rzucaniu się z twarzą do dziennikarzy, jak Duda wczoraj - "po co się tym w ogóle interesujecie, na ch** drążyć temat". Sasin zaczyna atakować lekarzy, bo cóż im zostało.
    A mieli czas, żeby chociaż kogoś do odbierania telefonów zatrudnić. Chociaż tyle można było zrobić.
  • ga-ti Re: Sanepid 14.10.20, 10:26
   To nie pierwsza grupa zawodowa, której proponuje się pracę dla idei uncertain
   Było wiadomo, że wirus da popalić, był czas żeby się choć trochę przygotować, ale wtedy były ważniejsze sprawy, nie pamiętasz? wybory.
  • spanish_fly Re: Sanepid 14.10.20, 10:30
   Nie rozumiem co za problem wynająć jakąś firmę telemarketingową, żeby odwalała te telefony za Sanepid. Robiliby to 10 razy bardziej efektywnie, mają przygotowane do tego systemy, ludzi. Władzunia wywala tyle pieniędzy na kompletne bzdury, a na istotne sprawy nie ma sad
   • alicia033 Re: Sanepid 14.10.20, 10:40
    spanish_fly napisała:

    > Nie rozumiem co za problem wynająć jakąś firmę telemarketingową, żeby odwalała te telefony za Sanepid. Robiliby to 10 razy bardziej efektywnie,

    bo ludzie w tym kraju jeszcze funkcjonują tylko dlatego, że sanepid jest niewydolny i nie zdołał go sparaliżować durnymi kwarantannami.
    • spanish_fly Re: Sanepid 14.10.20, 10:45
     Gdyby działać efektywnie od początku to może nie byłoby potrzeby teraz kierować tylu ludzi na kwarantannę. Z kolei zaniechania teraz mogą doprowadzić do masowych śmierci i całkowitego lockdownu. Udawanie, że problemu nie ma, nie sprawi, że on zniknie.
     • alicia033 Re: Sanepid 14.10.20, 11:02
      spanish_fly napisała:

      > Gdyby działać efektywnie od początku to może nie byłoby potrzeby teraz kierować tylu ludzi na kwarantannę.

      raczej nie. Przyrost zachorowań jest podobny w calej Europie, nie tylko w niewydolnej Polsce, co pokazuje, że raczej obrany model walki z covidem jest nieskuteczny (kwarantanny, izolacje)

      > Z kolei zaniechania teraz mogą doprowadzić do masowych śmierci i całkowitego lockdownu.

      Lockdown już ćwiczono - nie pomógł.
      Masowych śmierci nie bedzie, bo ten wirus nie jest aż tak śmiertelny.

      > Udawanie, że problemu nie ma, nie sprawi, że on zniknie.

      W zasadzie to w pewien sposób zniknie: należy się przyzwyczaić, że koronawirus z nami już zostanie, bo nie jesteśmy go w stanie powstrzymać.
      • spanish_fly Re: Sanepid 14.10.20, 11:14
       >>>raczej nie. Przyrost zachorowań jest podobny w calej Europie, nie tylko w niewydolnej Polsce, co pokazuje, że raczej obrany model walki z covidem jest nieskuteczny (kwarantanny, izolacje)

       Nie. Jaki jest rzeczywisty przyrost w Polsce po prostu nie wiemy, bo nie badamy tyle ile kraje cywilizowane. Dopiero mając testowanie na takim poziomie jak inni moglibyśmy te wyniki porównywać. W tej chwili nie można ich porównywać. Że te różnice są istotne pokazuję np. takie zestawienie:

       Polska -> potwierdzone zachorowania 135 tys., zgony 3101
       Czechy -> potwierdzone zachorowania 130 tys., zgony 1106

       >>>Lockdown już ćwiczono - nie pomógł.
       Masowych śmierci nie bedzie, bo ten wirus nie jest aż tak śmiertelny.

       Lockdown pomógł, tylko, że ten czas po prostu zmarnowano. Powinno się przygotować sanepid do śledzenia zakażeń i kontaktów zakażonych, laboratoria do badania, izolatoria dla zakażonych, miejsca szpitalne dla ciężko chorych itd. Dzisiaj zmarło ponad 100 osób. Miejsc w szpitalach już nie ma. Będzie tych śmierci więcej. Władze wiedziała, co robi przestając podawać wiek zmarłych. Niech przez miesiąc umiera z tego powodu 200 osób dziennie - to dla Ciebie nie są masowe zgony?
    • droch Re: Sanepid 14.10.20, 10:53
     Być może zaufanie poważnych prywatnych firm do wypłacalności państwa jest ograniczone i niekoniecznie chcą wchodzić w niepewny biznes.
   • ludzikmichelin4245 Re: Sanepid 14.10.20, 10:44
    Może problem jest taki jak z wieloma sytuacjami partnerstwa publiczno-prywatnego - musieliby rozpisać przetarg, a dysponują kwotą, która żadnej firmy nie satysfakcjonuje.
   • fandorina Re: Sanepid 14.10.20, 18:26
    A to hit -Sanepid dostał nowe smartfony od GIS , plotka głosi, że 40 , bałwany trzeba było dać telefony z pracownikami do obsługi.
  • antyideal Re: Sanepid 14.10.20, 10:35
   Rząd nie śpi, rząd ciężko pracuje troszcząc się o własne interesy i prowadząc swoje małe wojenki,
   jakby żadnej kryzysowej sytuacji nie było. Znajduje tez trochę czasu, żeby poszczuć na lekarzy. Niech się sanepid cieszy, że jeszcze ich nie oskarżyl o brak dostatecznego zaangażowania.
  • snaefrid Re: Sanepid 14.10.20, 10:48
   Nie dramatyzujmy z tym dofinansowaniem, bo Pinkas zorganizował dla sanepidu koło 100 dużych baniek na nagrody i nadgodziny, a zanosi się na więcej.

   businessinsider.com.pl/finanse/kontrolerzy-sanepidu-dostana-75-proc-dodatek-do-pensji/xlj4vfv
  • fandorina Re: Sanepid 14.10.20, 10:57
   Dokładnie tak , system już padł, ludzie nie dostają decyzji o kwarantannie która jest potrzebna dla pracodawcy.Tak się nie dzieje ze złej woli sanepidu czy ich lenistwa. Wiem z bliskiego źródła że dziennie są dziesiątki zgłoszeń ze szkól - rodzice czekaja na decyzje na kwarantanne bo nie chodza do pracy, do wpisania setki decyzji o kwarantannie dla osób z kontaktu i rodzin chorych które są ludziom pilnie potrzebne, zaległości rosną lawinowo A pomocy z znikąd.
  • leann32 Re: Sanepid 14.10.20, 11:16
   dokladnie tak jest. jak do mnie dzwoniła pani z sanepidu to była 21,z prywatnego telefonu.
   brzmiała na wykończoną.
   jak dosylałam wyniki to prosiła o podanie konkretnej godziny wysłania maila bo z tej godziny bylo ich kilkaset.
   dodzwonic się nie da.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka