03.11.20, 07:14
tvn24.pl/polska/men-grozi-konsekwencjami-nauczycielom-za-udzial-w-protestach-lub-namawianie-uczniow-4740310
Co oznaczają te konsekwencje?
Zastanawiam się, czy pakować walizki, bo może obozy reedukacji zafundują większości społeczeństwa?
Coś gorszego?
Obserwuj wątek
          • iwles Re: MEN grozi 03.11.20, 10:45
            woman_in_love napisała:

> no nie wiem, mam nauczycieli w rodzinie i gardzę nimi za ich żałosną miękkość i
            > strach przed własnym wręcz cieniem

Widocznie takie geny.
          • elf1977 Re: MEN grozi 03.11.20, 12:10
            woman_in_love napisała:

> no nie wiem, mam nauczycieli w rodzinie i gardzę nimi za ich żałosną miękkość i
            > strach przed własnym wręcz cieniem
            Bez przesady z tą pogardą, tak jakby otaczali nas zewsząd bohaterowie. Ja tam się nie boję wyrażać swojego zdania i nie zacznę się bać tylko dlatego, że jakiś mierny minister mi grozi.
      • elf1977 Re: MEN grozi 03.11.20, 12:08
        woman_in_love napisała:

> nic, ale nauczycielki to są najczęściej miękkie i strachliwe faje, więc 80% z n
        > ich zrezygnuje na dzień dobry z dalszych protestów
        Z tym się niestety muszę zgodzić, często nauczycielki nie mają odwagi cywilnej.
    • kyrelime Re: MEN grozi 03.11.20, 07:31
      No jasne, zamiast wesprzeć szkoły w nauce zdalnej lub pomyśleć nad jakimś rozsądnym systemem nauki hybrydowej zajmują się pierdołami (nie mam na myśli strajku, tylko próby śledzenia nauczycieli).

Tylko tak dalej a pozostanie nam ed, nauczycieli już jest coraz mniej, a traktowanie ich jak śmiecić na pewno ich do pracy nie będzie zachęcać.
    • lauren6 Re: MEN grozi 03.11.20, 08:03
      Jak to co? Zwolnią je, a na ich miejsce zatrudnią tych młodych, ambitnych, którzy tylko czekają na zwolnienie etatów w edukacji 😄
      • milva24 Re: MEN grozi 03.11.20, 08:24
        Masz rację, ja słyszałam, że szczególnie na pracę na pracę w szkołach czekają potencjalni nauczyciele przedmiotów ścisłych big_grin
    • beznickova Re: MEN grozi 03.11.20, 08:22
      Co za chuje, brak słów. Szczerze współczuję nauczycielom i dzieciakom ze szkoł z nadgorliwą dyrekcją, która zechce się wykazać i przy okazji poupajać władzą (i normalnym dyrektorom). Tak jak mam dystans do porównań z Białorusią (z szacunku do Bialorusinów), tak tu skojarzenia nasuwają się same... Oby się to obróciło przeciwko nim.
      • asia_i_p Re: MEN grozi 03.11.20, 09:34
        Takich nadgorliwych dyrekcji to dużo nie ma. Ja w sumie bardziej chyba współczuję dyrekcji - gdzie się nie obrócisz, dupa z tyłu, a są z tym sami, podczas gdy nauczyciele są w grupie.
        • beznickova Re: MEN grozi 03.11.20, 10:19
          Też mam taką nadzieję, bo znam niestety opowieści z pierwszej ręki, jak można skutecznie uprzykrzyć życie ludziom, którzy idą pod prąd (albo po prostu próbują robić swoje, nie podlizując się władzy) i dzielić nauczycieli – „Cesarz” Kapuścińskiego w mikroskali...

• asia_i_p Re: MEN grozi 03.11.20, 11:45
            No właśnie się zastanawiam - jak? Mam 27 godzin, więc zastępstwa niełatwo wcisnąć; zajęć w projektach unijnych nie chcę, dodatek motywacyjny jest zaniedbywalnej wysokości - nie bardzo widzę, jak mogliby mi uprzykrzyć życie poza wyrzuceniem mnie, na co się nie zdecydują, bo nie mają kogo za mnie wziąć.
            • beznickova Re: MEN grozi 03.11.20, 12:01
              Teraz może faktycznie jest to trudniejsze w warunkach nauczania online – w szkole, o której myślę, to były regularne szykany, włącznie z fikcyjnymi skargami od rodziców, którzy rzekomo życzyli sobie zachować anonimowość (czyli masz się tłumaczyć nie wiadomo z czego właściwie), regularnym wzywaniem na dywanik w trakcie lekcji pod pretekstem jakichś pierdół i tym samym rozwalaniem zajęć itp. Z subitelniejszych metod: ustawianie dyżuru przed pierwszą lekcją komuś, kto zaczyna trzy godziny później. Wszelkie dodatki motywacyjne wiadomo, dla klakierów, ale to akurat najmniejszy ból. Kreatywność psychopatów u władzy, choćby to był najnędzniejszy stołek, jest niestety nieograniczona...

Choć oczywiście Tobie i wszystkim nauczycielom życzę z całego serca, żeby nic z tego pisma nie wynikło smile Ale tak czy owak to metody rodem z poprzedniego systemu i mam nadzieję, że efekt znów okaże się odwrotny od zamierzonego.
        • ewolajda88 Re: MEN grozi 03.11.20, 22:24
          Tu ladnie pewien dyrektor odpowiedział kuratorium
          www.onet.pl/informacje/onetwarszawa/strajk-kobiet-kuratorium-zazadalo-wyjasnien-odwazna-odpowiedz-dyrektora/t8775mp,79cfc278
    • agniesia331 Re: MEN grozi 03.11.20, 08:43
      Mój dinz Politechnika Wwa dumnie szedlaw strajku z koleżankami i na pewno nie planuje znając 2 najlepsze języki programowania kariery w szkole. Mogą sobie grozić.
    • mamtrzykotyidwa Re: MEN grozi 03.11.20, 09:19
      Co oznaczają konsekwencje?
      No jak co?
      Są tu takie , co im się zdalne nie podoba, a niedługo może żadnego nauczania nie być, jak nauczycielki zaczną strajkować.
      Czy miłościwy rząd nam panujący che całkiem państwo rozwalić?
      Dąży uparcie do tego, aby doprowadzić do strajków coraz to nowych grup ludzi.
      Po co? dlaczego?
      Mam w tym jakiś cel? - przemyślany??
      Czy tylko tak im samo wychodzi, przypadkiem?
      Panikę już jaskrawo widać w ich zachowaniach, więc teraz decyzje bedą coraz głupsze i coraz bardziej skrajne.
      Boję się tego, co z tego może wyniknąć.
    • skumbrie Re: MEN grozi 03.11.20, 09:27
      Tu masz cymesik. Popis oratorstwa i lizusostwa. Witki opadają.

e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/36-region/31085-dolnoslaski-kurator-oswiaty-o-protestach-bede-stanowczo-reagowal
      • paniusiapobuleczki Re: MEN grozi 03.11.20, 09:40
        A tam cymesik ( ok ten jest niezły). Chyba każdy kurator dostał polecenie napisania do podlegających mu dyrektorów takiego pisma własnymi słowami. Czytałam już Aurelię z mazowieckiego i jakąś tam z pomorskiego. Wszyscy piszą o pocie ojców i dziadów naszych, piszą z troską i w ogóle.
    • asia_i_p Re: MEN grozi 03.11.20, 09:33
      To pakowanie się to nie musi być taki zły pomysł.

Mówimy o partii, która przez pięć lat była mistrzem PR-u, a teraz wynajęła koparkę, żeby sobie szybciej wykopać grób. Pytanie - co jest gorsze od totalnej porażki politycznej? Przed czym oni zwiewają tak zdecydowanie, że wolą być wywiezieni na wozie z gnojem niż tego doczekać?

Ja się boję.
      • morekac Re: MEN grozi 03.11.20, 11:29
        Nie bój się. Oni są po prostu w szoku kulturowym - bo do tej pory byli przekonani, że wszyscy myślą tak samo jak oni: czczą bozię i proboszcza, nie cierpią lgbt, a dziewczynki tylko marzą o białych sukniach i założeniu rodziny.
        • asia_i_p Re: MEN grozi 03.11.20, 11:34
          Wiesz co, to może szeregowi posłowie. Ale oni mają spin doktorów, i to nie tanich - nie bardzo wierzę w przypadkową katastrofę. Obyś miała rację, bo apokalipsę preferuję z Netflixa/ HBOGo, z kawą.
          • morekac Re: MEN grozi 03.11.20, 12:03
            Kaczyński odleciał, ale może ma już jakieś problemy geriatryczne - a i powiedzmy sobie - kontakt z rzeczywistością to on zawsze miał słaby.
            Porównaj wypowiedzi Dudy, Morawieckiego, kilku innych ministrów - poza jakimis pierdolniętymi zjebami po KULu czy ziobrystami -raczej starają się skłonić "nasze panie" do powrotu do domu itp - co oczywiście jest nieporadne i nietrafione, ale gróźb nie ma. Ba, i Morawiecki, i Duda już twierdzili, że w państwie prawa (hehe) do obrony porządku publicznego wystarcza policja...
            • ultimate.strike Re: MEN grozi 03.11.20, 23:44
              Kaczyński nigdy o niczym nie decydował, to tylko niezbyt rozgarnięty słup. Asia logicznie rozumuje, mocodawcy PISu postanowili go wycofać, nie wiadomo tylko dlaczego i po co.
      • turzyca Re: MEN grozi 03.11.20, 12:17
        >co jest gorsze od totalnej porażki politycznej? Przed czym oni zwiewają tak zdecydowanie, że wolą być wywiezieni na wozie z gnojem niż tego doczekać?

Kryzys, który teraz walnie a na który państwo w ogóle nie jest przygotowane.
    • milupaa Re: MEN grozi 03.11.20, 11:49
      A jest taki przepis pozwalający karać za udział w wydarzeniu "uwlaczajacym"? smile 1 słyszę. Prędzej za nieprzestrzeganie przepisów o dystansie i ograniczeniu zgromadzeń ale to nie do MEN należy karanie.
        • ren.s Re: MEN grozi 03.11.20, 16:18
          Ale demonstrowanie chyba nie uwłacza godności zawodu nauczyciela, to prawo obywatelskie. Ja nie przeklinam, ani nie mam wulgaryzmów na plakatach. Bez przesady, nie damy się zastraszyć !!
          • asia_i_p Re: MEN grozi 03.11.20, 16:23
            Przepis jest tak konkretny, że na co jest zapotrzebowanie w danym momencie to uwałacza big_grin Czarne bluzki parę lat temu uwłaczały na przykład, kobiety miały dyscyplinarkę, ale ją wygrały. Więc góra co ci grozi to strata czasu, a to, że tak spróbuję ująć w sposób wywżony, jakby nie nowość w szkolnictwie.

Bardziej się martwię o studentów, bo ten głąb jest też ministrem nauki.
    • kub-ma Re: MEN grozi 03.11.20, 16:16
      To chyba tym bardziej pójdę, bo po dzisiejszym dniu pracy mam okropne nerwy.
      Nad przygotowaniem zdalnego nauczania nie pochylili się nawet na minutę, ale na głupawe pomysły mają czas.
      Prowadzę zdalnie lekcje ze szkoły. Co się muszę naszarpać, to wiem tylko ja. Już mi się dzisiaj płakać chciało.
      Co z tego, że przygotowałam dla dzieci ciekawe ćwiczenie, żeby te lekcje nie były nudne jak flaki z olejem, jak na niektórych lekcjach nie udało się tego otworzyć? Dzieci kiepsko mnie słyszały (i tak używam własnych słuchawek, bo bez nich jest duży pogłos) i wyrzucało mnie z lekcji.
      Litości. A ci analizują kto był na protestach. Czym zasłużyliśmy sobie na tak inteligentne ministerstwo?
    • mamkaantka Re: MEN grozi 03.11.20, 22:16
      No i bardzo dobrze - namawianie uczniów do protestów politycznych i w dodatku tak agresywnych i wulgarnych jest nie na miejscu delikatnie mówiąc Też uważam, ze takie osoby absolutnie minęły się z powolaniem! A za swoje nieetyczne zachowanie powinny ponieść karę i to surową

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka