11.11.20, 06:58
Tak mnie naszło, kilka lat temu kupiłam i gotowałam, a teraz bym chciała coś nowego oprócz gulaszu i bigosu spróbować. Używacie ?
Obserwuj wątek
    • triismegistos Re: Wolnowar 11.11.20, 07:54
      Używam i kocham.
      • tereso Re: Wolnowar 11.11.20, 08:09
        To proszę podaj jakiś przykład co w nim gotujesz. Wiem że wszystko ale co Tobie wychodzi, po co zazwyczaj go wyciągasz. Będę bardzo wdzięczna. Mam takie dni, że np.od 8 do 16 nie mogę niemal wyjść z komputerowego,o tej już syn kończy lekcje, córka choćby na przerwie też by zjadła, mąż z pracy wraca i druga córka.. Tak bym nastawiła koło wpół do ósmej i miała. Tylko co ?
        • triismegistos Re: Wolnowar 11.11.20, 08:34
          Jak to musi sie kitwasić aż 8 godzin to bym poszła w całe, duże kawałki mięsa. Chyba, że twój wolnowar ma opcję podtrzymywania ciepła?
          • triismegistos Re: Wolnowar 11.11.20, 08:37
            A w ogóle to poszukaj na fb grupy "wolnowar- zdrowe przepisy".
      • triismegistos Re: Wolnowar 11.11.20, 08:31
        Za szybko mi się wysłało. PRzeważnie robię w nim faktycznie gulasze, albo ragout.
        Odkryłam, że najlepsze ragout wychodzi z wolowaru właśnie, i nie z mielonego bynajmniej mięsa, ale z pociętego na kawałki, które rozpadają się po dłuuugim duszeniu. Warzywa wrzucam zazwyczaj później, po paru godzinach duszenia samego mięsa. Czasem przed wrzuceniem do misy obsmażam na patelni, czasem całą misę wkładam do piekarnika i podpiekam.
        Buliony oczywiście robię w wolnowarze. Wychodzą super esencjonalne nawet z samych warzyw, bądź warzyw z małą domieszką kości. Bulion na mostku z gęsi można było spokojnie podać jako rosół. Imho sekretem dobrego bulionu są wartstwy tongue_out Na dnie "zielsko" czyli hahazie z pora, lubczyk, pietruszka, seler naciowy etc, na to korzenie, a na sam wierzch kości (np końcówki skrzydełek) i przyprawy. Daję to do piekarnika tak, żeby przede wsystkim podprażyć kości i przyprawy, dobrze też zrumienić korzenie (jak robię wegański bulion podlewam je troche oliwą) i dopiero takie podpieczone zalewam wodą (uwaga na misę) i pyrta sobie na low jakieś 10 godzin.
        Świetnie wychodzi mięso w całości. Wrzucam do wolnowaru caly kawał mięsa (może być obsmazone, albo podpieczone w piekarniku) warzywa, wino, przyprawy, i po kilku godzinach jest cudowne, rozpadające się się. Lubie tak traktować dziczyznę i inne twardsze.
        W wolnowarze można też konfitować warzywa, np w maśle, tylko tutaj warto kontrolować proces, bo jest ryzyko przzypalenia.
        W wolnowrze gotuję często ryż, albo kaszę, zwłaszcza, jak mam do nakarmienia gości, bo to jeden garnek do pilnowania mniej.
        Właśnie, ryż! Zrobiłam genialny pilaw w wolnowarze! Najpierw poddusiłam mięso z warzywami, a na ostatnie 40 minut dorzucilam ryż długoziarnisty. Świetna sprawa. Myślę, że risotto też by wyszło doskonale, wymagając mniej uwagi niż robione tradycyjnie. Prawde mówiąc w tym tygodniu będę robić, jak nie zapomnę moge się pochwalić efektami.
        No i dżemory. Zajmuje to kuuupę czasu, no, ale takiemu dzemorowi nie trzeba żeby nad nim stać i śpiewać. Ot, raz na kilka godzin warto zajrzeć i zzamieszać.
        • tereso Re: Wolnowar 11.11.20, 09:00
          Bardzo bardzo dziękuję. Na początek spróbuję z tym risotto, bo przecież zbiec do kuchni wrzucić ryż to jednak mogę, bez przesady i zrobię bitki wołowe bo bardzo długo nie było. Pewnie, pochwał się tym co zrobisz. W ogóle jak Cię czytam, to bardzo ciekawą kuchnie prowadzisz !
    • spirit_of_africa Re: Wolnowar 11.11.20, 08:32
      Wejdź na stronę crockpot tam są przepisy. Ja góruje chilli con carne, gulasze wege i mięsne, pulled pork (najlepsze) i różne rodzaje curry. Albo ustawiam na nic na low albo rano na high i jemy w południe.
      • spirit_of_africa Re: Wolnowar 11.11.20, 08:32
        Gotuje nie góruje i na noc zamiast na nic.
    • kotekfelek Re: Wolnowar 11.11.20, 08:35
      Golabki robie. Rozne zupy. Pulled pork czy tam chicken.
    • mandre_polo Re: Wolnowar 11.11.20, 08:41
      www.chillibite.pl/search/label/wolnowar?m=1
      • mandre_polo Re: Wolnowar 11.11.20, 08:42
        Stąd biorę przepisy. Na Pinterest jest też masa
    • tereso Re: Wolnowar 11.11.20, 09:01
      Dzięki dziewczyny wielkie. To działam !
    • krypteia Re: Wolnowar 11.11.20, 09:23
      Tu masz sporo przepisów

www.crockpot.pl/przepisy
      • tereso Re: Wolnowar 11.11.20, 14:09
        Dzięki . Zdecydowałam się jednak zrobić jutro curry z życia i kurczakiem, nie mam batatów, ale zastąpią ziemniakami, resztę mam .
        • tereso Re: Wolnowar 11.11.20, 14:09
          Z dynią
        • magdallenac Re: Wolnowar 11.11.20, 14:25
          Dzięki za ten wątek, mam wolnowar- uwielbiam i gotuję jedną potrawę na okrągło big_grin Teraz czuję się zmotywowana.
    • hamerykanka Re: Wolnowar 11.11.20, 16:04
      Uzywam caly czas.
      Rozne rodzaje miesa dobrze sie w nim pieka, nie sa suche. Udka, wieprzowina w kawalach, calego kurczaka itp.
      Robie lazanie, na dno kapie sos, ukladam na przemian gotowe platy (oven-ready) ktore nie trzeba podgotowywac, mieso, sos, ser i tak w kolko, na wierzch platy lazanii, sos i ser. Zapieka sie 3 godziny na ustawieniu wysoka temperatura, az ser sie zbrazowi.
      Robi sie w tym dobre zupy, golabki, nawet dzemy.
      Jest bardzo duzo ksiazek z przepisami na wolnowar, niestety te ktore mam sa w jezyku angielskim ale na pewno znajdziesz cos online.
      • tereso Re: Wolnowar 11.11.20, 16:49
        A mięso do lazanii podsmażone?
        • mandre_polo Re: Wolnowar 11.11.20, 19:32
          Podsmażone. Generalnie do wolnowara mięsa trzeba wcześniej zamarynować albo obsmażyć to potrawa ma lepszy smak, konsystencję. To moje zdanie
          • tereso Re: Wolnowar 11.11.20, 19:42
            Dzięki
    • sunflowerin Re: Wolnowar 11.11.20, 20:50
      Szukałabym pod hasłem slowcooker, przepisów jest masa. Moje dzieci ostatnio lubią policzki wieprzowe od rzeźnika, do tego kasza gryczana i jakąś surówkę. Czasem wrzucam golonki z indyka, nogi z kaczki. Dzieciom bardzo odpowiada takie miękkie mięso.
    • tereso Re: Wolnowar 12.11.20, 16:23
      Zrobiłam to danie z dynią i piersią z kurczaka, wyszło pyszne.Dzięki!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka