Dodaj do ulubionych

ile jeździcie do pracy

19.11.20, 14:12
zapowiada mi się, że będę jeździła 1,5 h, wracała może nawet dluzej. Warszawa -korki.
Czy taka sytuacja sprawiłaby, abyście rozglądały się za inna praca? pieniadze ok, ale żaden wow trochę powyżej średniej krajowej.
Obserwuj wątek
      • ivaz Re: ile jeździcie do pracy 19.11.20, 21:44
        Teraz ok 15 minut, kiedyś jeździłam w obie strony ponad 3 godziny, czyli tygodniowo 15 godzin a miesięcznie powyżej 60 godz. spędzałam w komunikacji publicznej, w końcu powiedziałam dość, szkoda życia.
    • no_easy_way_out Re: ile jeździcie do pracy 19.11.20, 14:32
      Od marca trasa do mojego miejsca pracy to ok 20 sekund.
      Przyczyny mysle nie wymagaja prezentacji ..

Ale przed marcem - ok 12-15 minut w jedna.

Gdyby praca byla tego warta rozwazylbym cos co jest dalej niz 15 min w jedna, tak. Ale dojazd CODZIENNY wyraznie powyzej pol godziny w jedna strone to jak dla mnie nieporozumienie.
      Zbyt duzy odsetek zycia.

I to pomimo, ze lubie sobie nieraz posluchac radia, muzyki w aucie czy tam z telefonu.
    • jeziorowa Re: ile jeździcie do pracy 19.11.20, 14:33
      Gdy byłam bezdzietna jeździłam prawie godzinę w każdą stronę, ale za naprawdę fajną pensję. Teraz jadę 3-4 minuty autem, poniżej 10 rowerem i tak jest dobrze. 3 godziny codziennych dojazdów za słabe pieniądze to tylko w sytuacji „noża na gardle”. Jeśli masz jakąkolwiek inną możliwość to zmień pracę.
    • kaka-llina Re: ile jeździcie do pracy 19.11.20, 14:37
      5 minut pieszo za skarby tego nie zamienie.. (najlepsze, ze i tak ciagle sie ta minutę/dwie spóxniam bo wychodze na styk... a tu w ostatnim momencie dziecko szybko musi mi cos powiedzieć, wcieło mi jednego buta itd... zawsze biegne big_grin)
    • ge-ox Re: ile jeździcie do pracy 19.11.20, 14:57
      kiedys tak jeździłam, w porywach do 1,5 godziny w jedna stronę zwłaszcza po południu, to było już bardzo męczące, miałam dość, ale że praca ok, zarobki bardzo ok, to się męczyłam, na szczęście firma przeprowadziła się w bardziej dogodne dla mnie rejony i teraz jadę tak około 45 minut, czyli połowę tego czasu
      jeżeli to nie jest praca marzeń i jesteś w stanie ją zmienić, to chyba warto poszukać, jednak takie długie dojazdy i powroty z pracy zabierają mnóstwo czasu i na dłuższą metę wykańczają
    • wrotek0 Re: ile jeździcie do pracy 19.11.20, 15:21
      33 km. Około 35 minut (prawie 1/3 przez zabudowany, więc nie pogonię), reszta S-ką, ale zdarzają się zatory lub korki. Połączenie samochód + pociąg ok. 40 minut, ale w praktyce dłużej, zwłaszcza rano, bo trzeba wcześniej wyjechać, żeby tylnych świateł ostatniego wagonu nie zobaczyć. Mam auto na LPG więc wybrałam samochód jak zaczęły się remonty (równolegle na torach i budowa S-ki) i tak już dwa lata jeżdżę. Do godziny w jedną stronę bym zaakceptowała, ale ... nie mam małych dzieci.
    • trut_u Re: ile jeździcie do pracy 19.11.20, 15:55
      W czasach przed dzieckiem zdarzało mi się tyle jeździć, kwestia przyzwyczajenia i organizacji (czytanie, drzemka, dodatkowa praca, nauka języków...), ale przy dziecku już bym na to nie poszła, bo kiedy je widywać...
    • sky.83 Re: ile jeździcie do pracy 19.11.20, 16:01
      Dojeżdżałem prze 4 miesiące z Krakowa do Częstochowy (codziennie), wychodziło 3,5 h w samochodzie dziennie. Nigdy więcej nie chciałbym powtarzać tego doświadczenia (no ale opłacało się to dojeżdżanie finansowo).
    • divlje_jagode Re: ile jeździcie do pracy 19.11.20, 16:06
      Powiem tak. Kiedyś dojeżdżałam dlugo, też ok. 1.5h w jedną stronę ale hajs się zgadzał a po drugie dostałam szansę, która dwa razy się nie powtarza. Obowiązki domowe scedowałam na małża, zatrudniłam sprzątaczkę i jadłam głównie mrożonki i słodkie bułki ze stacji benzynowej. Do dzisiaj odcinam kupony.

Jeśli to dobra opcja zawodowa to bierz i się nie zastanawiaj a jak średnia robota to szukaj czegoś innego.
    • leni6 Re: ile jeździcie do pracy 19.11.20, 16:08
      Tak, szukalabym innej pracy albo mieszkania. Póki nie miałam dzieci to mi tak bardzo nie przeszkadzało, ale teraz to dojazd do pracy dłuższy niż 30 min jest dla mnie nie do zaakceptowania na codzień.
    • mikams75 Re: ile jeździcie do pracy 19.11.20, 16:36
      Min. 3h dziennie? Nie chcialabym, choc moj maz tak dojezdzal.
      Poza tym jakies plusy? Jesli praca warta takiej inwestycji czasowej a obowiazki domowe masz minimalne (brak dzieci, badz juz dorosle, maz zrobi obiad) i w poblizu domu nie ma szans na lepsza prace, to by uszlo.
    • kanna Re: ile jeździcie do pracy 19.11.20, 16:51
      Ja jeżdżę ponad h.
      Czasem się wyrabiam w h, jak połączenia mi podpasują.
      Musze też kawałek dojść.

Nie zmienię pracy, bo obecna jest super - atmosfera, prestiż itp. Miejsca zamieszkania też nie zmienię . Jeździłam 4 w tygodniu, teraz dwa. Mogę regulować h, więc nie jadę w największych korkach.

Teraz jeździ się super, luźno jest wink W tłoku gorzej ;/ Spędzam czas na słuchaniu audiobooków. Praca zmini siedzibę, więc się może niedługo w 45 minutach zmieszczę.

1,5 h to dużo... Musiałabym mieć jakieś super korzyści, żeby tak wybrać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka