Dodaj do ulubionych

Patronite - You Tube

02.01.21, 19:44
Czy jest ktoś, kto jest Patronem na You Tube? Mam ochotę w tym roku wesprzeć kilka kanałów, trochę jednak się waham, chciałabym wspierać konkretną osobę, a nie bank. Może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami.
Obserwuj wątek
    • grey_delphinum Re: Patronite - You Tube 02.01.21, 19:51
      Nie znam się na tym w ogóle, ale słucham na YT Agi Rojek i kiedyś powiedziała coś ciekawego tzn. że chce się wycofać z Patronite, bo jej kanał zaczął sam na siebie zarabiać i wsparcie finansowe nie będzie jej już potrzebne. A piszę o tym, ponieważ zastanawia mnie, ilu youtuberow korzysta z Patronite, mimo że dobrze zarabiają dzięki reklamom na YT lub po prostu mają wystarczająco dużą oglądalność.
      • borsuczyca.klusek Re: Patronite - You Tube 02.01.21, 19:56
        Nie wszystkie kanały są dobrze monetyzowane. Wiem, że akurat true crime miało z tym przynajmniej jakiś czas temu spore problemy. Może teraz jest już ciut lepiej.
        Kasy z samej oglądalności nie ma tylko z wyświetlanych reklam, jak YT uznaje że treści są nieodpowiednie dla reklamodawców to nie zarobisz.
      • bread_pita Re: Patronite - You Tube 02.01.21, 20:04
        To aż nieprawdopodobne, że ktoś rezygnuje z patronite, które przynosiło zysk. Większość jutuberów ciśnie ile się da, ze wszystkich możliwych źródeł, często kompletnie zaniedbując kanał. Tak jakby czuli, że ta hossa jest chwilowa i trzeba z niej wycisnąć ile się da. Przykład - Justyna Mazur. To, co ona teraz odwala na kanale 5 nie zabijaj, to się w głowie nie mieści. Z fajnych, autorskich treści przerzuciła się na sponsorowane przez jakieś wydawnictwa dziadostwa, pokrywające się z tym, co wysmarowali inni zrzeszeni w tej grupce autorzy. Robi też z nimi bezwartościowe wywiady. A kasę ciągnie i na yt, i na patronite, i z tego wydawnictwa i pewnie z innych źródeł. Widzę, że ludzie jej piszą na YT, żeby wróciła do dawnego stylu, że teraz to już jakieś manany odwala. Ale nie komentuje i robi dalej to samo. A na samym początku jej kanału byłam sponsorem na Patronite. Teraz złamanego grosza do tej "tfórczości" bym nie dodała.

Polecam za to Asię Okuniewską, sponsoruję nieprzerwanie od daaawna, dziewczyna jeśli się zmienia, to tylko na lepsze. I sama z tej kasy wspiera fundację.
    • asfiksja Re: Patronite - You Tube 02.01.21, 21:11
      O ile nie zamierzasz wspierać gościa, co robi lajwy, jak sra do miski - to tak, zrobisz dobry uczynek wspierając wartościowe kanały, szczególnie takie bez profesjonalnego sztabu albo z niszowymi/trudniejszymi treściami, które nigdy nie dotrą do naprawdę masowego odbiorcy.
      Owszem, zapewne ktoś położy łapę na części tych pieniędzy, tak jak YT bierze ponad połowę pieniędzy z reklam (a potem jeszcze państwo każe opodatkowywać te dochody jako "udostępnianie powierzchni reklamowej", a nie jako twórczość - co jest oczywiście dla twórcy mniej korzystne).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka