Dodaj do ulubionych

objaw uboczny śmierć

05.01.21, 03:46
W Portugalii 2 dni po szczepieniu zmarła 41-letnia pielęgniarka. Rodzina znalazła ją martwą w łóżku

wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-portugalia-wszczeto-postepowanie-w-sprawie-naglej-smierci-za,nId,4966588
www.rt.com/news/511524-portuguese-nurse-dies-pfizer-vaccine/
www.dailymail.co.uk/news/article-9111311/Portuguese-health-worker-41-dies-two-days-getting-Pfizer-covid-vaccine.html
Obserwuj wątek
    • reinadelafiesta Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 08:58
      I Ty tak z troski o nas, nasze zdrowie i życie przynosisz te wiadomości na forum? Bóg zapłać, dobra kobieto.
      P.S. A gdzie jeszcze ktoś zmarł po przyjęciu szczepionki, bo piszesz, że to nie jest pierwsza taka śmierć?
      • fitfood1664 Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 09:41
        porozmawiamy szczerze, kiedy będą uczciwe zestawienia statystyk powikłan i zgodów pocovidowych vs poszczepiennych, tak dla porównania ryzyka i wywnioskowania opłacalności szczepień, czyli ... nigdy big_grin
        szczepcie się do woli, ale może nareszcie odp***dolcie się od tych co szczepić się nie zamierzają, co?
          • fitfood1664 Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 10:01
            no to może przejrzyj jeszcze raz srylion wątków covido-szczepionkowych, i zobacz jak często osoby deklarujące iż nie zamierzają się szczepić są wyzywane, ośmieszane, a jak często dzieje się to w przypadku ludzi z zamiarem szczepienia, wróć i pogadamy
            • milupaa Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 10:46
              Jest w tym ziarno prawdy. Osoby które piszą że nie będą się szczepić lub nawet mają tylko wątpliwości są zaraz oskarżane o to że chcą innych pozabijać (chodzi chyba o to że pozarażać) 🙂 W lżejszej wersji taka osoba jest nakłaniana do szczepienia.
              • reinadelafiesta Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 13:47
                Wątpliwości może mieć każdy, podejrzewam że mają je nawet te osoby, które gotowe są się szczepić jak najszybciej. Tylko że to nie chodzi o wątpliwości. Tu chodzi o sianie dezinformacji, snucie jakichś teorii spiskowych. Dlaczego h_albicilla nie pisze, że z powodu covid w Izraelu zmarły 373 osoby na milion, a czuje potrzebę zakładania wątku o śmierci jednej na milion szczepionych? Przyapadek? Nie sądzę.
            • madami Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 13:15
              To prawda, dominują jednak fanatycy szczepień, może bardziej faszyści szczepionkowi - wg nich nie mamy prawa ani do strachu ani do wątpliwości ani wyboru. Nawoływanie do segregacji osób na szczepione i nie i przypisywanie im określonych praw to faszyzm w czystej postaci.
                • madami Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 15:40
                  kokosowy15 napisał(a):

> Skutecznie zaszczepiony = zdrowy. Niezaszczepiony lub bez przeciwciał - potencj
                  > alnie chory. Ograniczenie epidemii polega na oddzieleniu chorych od zdrowych.

ograniczenie epidemii polega na izolacji chorych, przynajmniej polegało.... kiedyś

• barbra25 Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 21:38
                      kokosowy15 napisał(a):

> Dobrze ze się zgadzamy. Nie zaszczepieni i bez przeciwciał są potencjalnie chor
                      > zy, więc powinni być izolowani.

"Potencjalnie chorzy" czyli powinni przed ewentualnym zaszczepieniem przebadać się? Tylko jak wykryć biznesową chorobę?
                      Pobierana jest krew do badania na przeciwciała?

*Przepraszam, słownik zmienił "bezobjawową"na biznesową...
                      ma poczucie humoru...
                      W sumie dobrze byłoby zrobić porządny biznes na epidemii. Wtedy mogłaby wcale się nie kończyć.
                  • piesiedwa Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 21:46
                    Dajcie zadzialac selekcji naturalnej!!! Wtedy sie okaze ze rowniez poziom inteligencji bral w podziale udzialsmile. Szczepcie sie, lub nie a ja popatrze i zobaczymy. I po co zlozeczyc! Juz mnie pieklem straszyli wierzacy w bogow, a ja wole tego makaronowego boga , no i brak udzialu w biznesie na ktorym strace.
              • snajper55 Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 16:17
                madami napisała:

> To prawda, dominują jednak fanatycy szczepień, może bardziej faszyści szczepion
                > kowi - wg nich nie mamy prawa ani do strachu ani do wątpliwości ani wyboru. Naw
                > oływanie do segregacji osób na szczepione i nie i przypisywanie im określonych
                > praw to faszyzm w czystej postaci.

Taki sam faszyzm jak dzielenie ludzi na tych mających prawo jazdy i tych nie mających prawa jazdy.

S.
      • ginger.ale Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 10:14
        chococaffe napisała:

> To może teraz powiedz jaki to procent?
        >
        > Covid to taka łagodniejsza grypa tak? I nikt nie umiera?
        >

Tak, wg nich tak.
        Już lecą na pasku statystyki: na covid zmarło 600 osób, a po szczepieniu 1000, szczepienie amerykańsko-niemieckie nie zapewnia nieśmiertelności!!!! Przechodzimy na Sputnika!!
        Szkoda czasu na te ruskie trolle, antyszczepy i zwolenników PiSu, z wszystkimi jałowa dyskusja.
    • stasi1 Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 09:26
      Dlatego ja osobiście jakby mi teraz zadzwonili że jest szczepionka dla mnie to raczej bym nie skorzystał. Nie dlatego że ktoś inny ma większe potrzeby, niech inni na sobie sprawdzą jej skuteczność. Po dwóch miesiącach pewnie bym ją przyjął. Chociaż wiem że ci pierwsi mają największe szanse skutecznej obrony przed cowidem, później teoretycznie mniejsze szanse są na natknięcie się na chorego
        • ginger.ale Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 10:40
          klaviatoorka1 napisała:

> Ciekawe, kiedy specjaliści dopiszą jeszcze jeden, powszechny objaw uboczny koro
          > nawirusa-
          > w internecie ujawniły się tysiące zabobonnych nieuków

To nie są niestety same nieuki. Są to też celowe, płatne działania lobby antyszczepionkowego i akcje dezinformacyjne.
          Żniwa.
          • reinadelafiesta Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 13:56
            No dobrze, ale wytłumaczcie mi, po co? Jaki jest cel tych działań? Co ktoś zyskuje jeśli się ludzie nie zaszczepią? Przy czym pytam nie o działalność jakichś obcych państw, którym może zależeć na bezhołowiu i takich, którym płacą od wpisu. Ja pytam o antyszczepionkowców ideologocznych? Co oni z tego mają?
            • madami Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 16:44
              Ale skąd wy bierzecie tych antyszczepionkowców ideologicznych? Co oni wam takiego robią?

Ja o takich osobach dowiedziałam się tutaj, z forum. Moja rodzina i moi znajomi, nawet ci najdalsi nie mają nic wspólnego a takim ruchem, zawsze sądziłam, że to jakiś nieistotny margines, jakieś oszołomy wyjatki. Z waszych wpisów wyłania się obraz wrogiej armii wink
        • stasi1 Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 15:57
          Cóż nie wszyscy lecą na wszystko co nowe. Też głowy nie dasz że jednak ta szczepionka nic złego nie robi. Wielu jest o tym przekonanych i ich nic nie zmusi aby się zaszczepić. Ja przynajmniej nie chcę być w pierwszej partii, nie mówię że nie jak okaże się że nic się nie dzieje złego. Chociaż 2 miesiące to mała perspektywa. Swoją drogą ja to i tak w ostatniej turze. Za 2 lata?
          • kokosowy15 Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 16:15
            Nie chciałbyś być operowany nowatorska metoda, leczony nowoczesnym lekiem jeżeli zwiększa to szanse twojego wyzdrowienia? Fanatycy religijni odmawiają transfuzji - samobójstwo jest dozwolone. Byle nie było rozszerzone.
            • stasi1 Re: objaw uboczny śmierć 06.01.21, 08:34
              Ale nade mną nie czycha teraz kostucha! Po co mam się leczyć nowatorską metodą skoro jestem zdrowy? Jak bym był chory i nie miał wyjścia to tak.
              Znajomi w moim wieku z nadwagą u niej znaczna i cukrzyca chula że cho. Przeszli bez problemu. Chociaż jej brat też z nadwagą ale nie stroniący od sportu to już miał problem.
    • milva24 Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 09:35
      Sama co prawda nie planuję się szczepić w najbliższym czasie ale generalnie przecież życie grozi śmiercią. Leki mają informacje o skutkach ubocznych i nierzadko skrajnym skutkiem może być śmierć więc nie wiem co Cię dziwi, że i po szczepionce może się zdarzyć. Ja jestem z frakcji kto się chce ten się szczepi, kto nie ten nie i nie straszymy ani jednych ani drugich.
    • woman_in_love Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 09:41
      Niestety wiadomo już, że miała choroby zwyrodnieniowe rdzenia kręgowego (od podnoszenia pacjentów na łóżkach) i na skutek tego, czip się źle umiejscowił. Mój chłopak jest informatykiem w NWO i już to sprawdził, że stracili kontrolę nad chipem u niej, więc na 99,9999999% to było to.
      • alessa28 Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 09:51
        woman_in_love napisała:

> Niestety wiadomo już, że miała choroby zwyrodnieniowe rdzenia kręgowego (od pod
        > noszenia pacjentów na łóżkach) i na skutek tego, czip się źle umiejscowił. Mój
        > chłopak jest informatykiem w NWO i już to sprawdził, że stracili kontrolę nad c
        > hipem u niej, więc na 99,9999999% to było to.

To z informatykiem nawet bekowe xd ale zmień bajer bo zaczynasz się powtarzać 🤪
      • gabinatka Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 10:45
        Mój boże.... Cóż za poziom dyskusji. Ematka sięga dna. W kółko tylko sprowadzanie wszystkich do foliarzy i płaskoziemców. Tak ciężko zrozumieć, że są mądrzy i poważni ludzie ( w tym lekarze), którzy nie boją się czipów i antenek tylko skutków ubocznych szczepionek, bo UWAGA !!! wszystkie szczepionki, i wszystkie leki mają skutki uboczne. Ciężko pojąć ,że ktoś rozważa za i przeciw? Trzeba każdą dyskusję sprowadzać do absurdu? Jakie świadectwo własnej inteligencji sobie wystawiacie wyzywając wszystkich którzy nie są hurra optymistami od foliarzy? Nie wszystko jest czarno białe. Szczepionki są wspaniałym i potrzebnym wynalazkiem, ale mają skutki uboczne o których należy mówić. I gdyby się o tym rzetelnie mówiło, to mniej ludzi by się bało, bo wielu obawia się dlatego, że widzą że coś się ukrywa, że można tylko siać hurra optymistyczną propagandę szczepionek, a o skutkach ubocznych nie wolno mówić. Jak coś się ukrywa i absurdalnie wyśmiewa to ludzie się boją. To normalne.
        A odnośnie śmierci i skutków ubocznych po szczepionkach i innych lekach to całe szczęście , że jest to traktowane poważnie, badane i sprawdzane. Wyobraźcie sobie jakby wyglądała medycyna, gdyby naukowcy pracujący nad lekami wszystko kwitowali jak ematka: umarł, to umarł, każdy umiera, widocznie jego pora, to zbieg okoliczności, leki i szczepionki są super bezpieczne, niczym nie grożą, nie można mieć żadnych wątpliwości.
          • gabinatka Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 11:02
            Aa, no tak, zapomniałam. Każdy kto powie coś inaczej niż jedynie słuszna narracja forum to oczywiście troll. Witać mnie nie musisz, jestem tu od 10 lat. I powiem ci, że lata temu to na tym forum naprawdę dało się podyskutować, a dziś tylko albo kółko wzajemnej adoracji, albo naparzanki na kilkaset postów, albo sprowadzanie dyskusji do trolli, wyśmiewania i przepisów o sałatkach . Współczesne, młode pokolenie ematek nie umie już wymianiać poglądów, dyskutować?
            • milupaa Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 11:06
              Czekam aż te co najbardziej innych wyzywają od trolli zaczną siebie nawzajem oskarżać, może się tak skłóca, że opuszcza forum 🙂 i zrobi się normalniej. Ale pewnie się nie doczekam.
        • kokosowy15 Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 11:23
          Skutki transfuzji bywają śmiertelne, antybiotyków również, z dawnych let znałem Pana, który zmarł na sepsę po zabiegu stomatologicznym i panią która skaleczyła się brzegiem papieru. Zawsze trzeba rozważyć za i przeciw, tylko dlaczego o tym pisać? Chyba, że ktoś chce załapać się na szczepienie wcześniej, wtedy innym odradza.
          • madami Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 16:23
            Na prawdę ktoś tu odradza? Naprawdę? Gdzie wy to czytacie, na pewno na tym forum? Ja widzę entuzjastyczne propagandowe wpisy o cudowności szczepienia jako leku na całe zło - to fanatyczki histeryczki oraz masę wypowiedzi opisujących wątpliwości. zwykłe ludzie wątpliwości, które tutaj np. za wyśmiewane i nazywane "foliarstwem".
        • woman_in_love Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 11:59
          Bronisz foliarstwa. Wszystkie leki mogą komuś zaszkodzić, owszem.
          Jednak NIKT nie robi z tego krucjaty antylekowej, nie trąbi się ciągle o szkodliwości leków, nie rozmawia o tym przy kolacji wigilijnej, itd. itd.. A akurat o szczepionkach tak.

Od głupiego paracetamolu umarło więcej osób niż umrze "po szczepionce na Covid", a jakoś nie robi się cyrków z tego powodu i każdy to ładuje w siebie na potęgę, chociaż zapewne dawno powinni go zakazać, albo zrobić na receptę tylko.
          • gulcia77 Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 20:40
            Przykład paracetamolu jest dość ważny (pojawił się już w innym wątku). Potrafi rozwalić wątrobę i całkiem jasno jest to napisane w ulotce. Pomimo to jest dostępny w każdym sklepie czy stacji benzynowej. A jakby popytać ludzi, ciekawe, ilu wie, jakie jest główne niebezpieczeństwo łykania Apapu.
    • snajper55 Nie tylko śmierć 05.01.21, 13:12
      Moja znajoma lekarka się zaszczepiła i niestety też miała przykre konsekwencje. Na drugi dzień ją okradli. Włamali się na działkę i okradli. Starą kosiarkę ukradli, narzędzia... Zachciało się babie szczepionki.

S.
      • tiszantul Re: Nie tylko śmierć 05.01.21, 23:46
        "Moja znajoma lekarka się zaszczepiła i niestety też miała przykre konsekwencje. Na drugi dzień ją okradli. Włamali się na działkę i okradli. Starą kosiarkę ukradli, narzędzia... Zachciało się babie szczepionki."

Choroba plus kowid - przyczyną śmierci zawsze kowid. Choroba plus szczepionka - przyczyną śmierci zawsze choroba. Bardzo wygodni ci kowidianie smile
        • olena.s Re: Nie tylko śmierć 06.01.21, 09:40
          Trudno zrozumieć, więc jeszcze raz skoncentruj się na tym, co napiała Al-Sahra:
          "Oczywiście można byłoby mieć podejrzenia, że jakaś część tych osób umarła w wyniku szczepionki, gdyby:

1. zaobserwowano większą częstotliwość zgonów w grupie zaszczepionej niż bez szczepienia (ale na razie nic takiego nie zaobserwowano)
          albo
          2. były medyczne poszlaki, że śmierć po szczepieniu miała związek ze szczepionką (ale nie było)".
    • igge Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 13:23
      Moja mama ( od lat co roku szczepiona na grypę) już zapisana na konkretny termin szczepienia kowidowego. U mnie w mojej przychodni nawet lekarze jeszcze niestety nie mają szczepionki i trza poczekać. Na grypę za to jest wreszcie ale trza mieć 65 lat by dostaćsad
      Przyjaciółka moja nie zamierza się szczepić i twierdzi, że nawet jej lekarka uważa, że lepiej poczekać zamiast lecieć w najszybszym możliwym terminie. Nawet jeśli jest jakieś ryzyko my zamierzamy się od razu zaszczepić. Prędzej padnę na kowid niż na szczepionkę to więcej niż pewnewink
      • al_sahra Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 21:57
        nangaparbat3 napisała:

> Nasza uczennica, 18 lat, wróciła po lekcjach do domu, rodzice znaleźli ją nieży
        > wą. Ergo - chodzenie do szkoły grozi śmiercią.

Trolle nie rozumieją (albo udają, że nie rozumieją) że "po szczepionce" nie równa się "w wyniku szczepionki" i wykorzystują to, że spora część społeczeństwa też tego nie rozumie. Niestety w szkołach nie uczy się, jak należy prawidłowo analizować dane naukowe, więc mamy to, co mamy.
        • tiszantul Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 23:30
          "Trolle nie rozumieją (albo udają, że nie rozumieją) że "po szczepionce" nie równa się "w wyniku szczepionki""

To bardzo proste, choroby towarzyszące w przypadku kowida nie były przyczyną śmierci nigdy, a w przypadku szczepionki są przyczyną zawsze. Bardzo wygodni ci kowidianie, sprytni jak Krystyna Janda i rektor Gaciong razem wzięci
          • tiszantul Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 23:34
            "Trolle nie rozumieją (albo udają, że nie rozumieją) że "po szczepionce" nie równa się "w wyniku szczepionki""

W przeciwieństwie do kowida, kiedy "po kowidzie" równało się "w wyniku kowida'". Kowidianie zawsze wciskają co im najwygodniej smilesmile
        • kura17 Re: objaw uboczny śmierć 06.01.21, 09:42
          > Trolle nie rozumieją (albo udają, że nie rozumieją) że "po szczepionce" nie rów
          > na się "w wyniku szczepionki" i wykorzystują to, że spora część społeczeństwa
          > też tego nie rozumie.

ludzie generalnie czesto nie rozumieja (nie wiedza?), ze korelacja nie oznacza z automatu zwiazku przyczynowo-skutkowego. tego zwiazku nalezy doswiesc.
    • saszanasza Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 16:50
      Statystycznie mam większe szanse umrzeć na covid niż umrzeć po szczepieniu na covid. Pomijając już nawet fakt, że pielęgniarka mogła umrzeć z wielu innych przyczyn, jeśli nawet umarła po tym szczepieniu, niewykluczone że sam covid też by ją zabił.
    • al_sahra Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 21:10
      Już to tłumaczyłam w poprzednim wątku (skasowanym i bardzo słusznie): z częstotliwości zgonów rocznie na 1000 mieszkańców można wyliczyć ile osób z danej grupy nie przeżyje do następnego dnia.

Dla Izraela ten wskaźnik jest 5.3 na 1000 (n. b. połowa tego co w Polsce). Czyli jeśli szczepi się 150 tys osób dziennie (zaokrąglając, bo podobno teraz więcej), to statystycznie z tej grupy w ciągu najbliższego roku umrze 795 osób, czyli ponad dwie osoby dziennie. Czyli wśród osób zaszczepionych dowolnego dnia można się spodziewać 2-3 zgonów w ciągu pierwszej doby, tyle samo w ciągu następnej i tak dalej.

Ile razy to trzeba tłumaczyć?
      • saszanasza Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 21:22
        al_sahra napisał(a):

> Już to tłumaczyłam w poprzednim wątku (skasowanym i bardzo słusznie): z częstot
        > liwości zgonów rocznie na 1000 mieszkańców można wyliczyć ile osób z danej grup
        > y nie przeżyje do następnego dnia.
        >
        > Dla Izraela ten wskaźnik jest 5.3 na 1000 (n. b. połowa tego co w Polsce). Czyl
        > i jeśli szczepi się 150 tys osób dziennie (zaokrąglając, bo podobno teraz więce
        > j), to statystycznie z tej grupy w ciągu najbliższego roku umrze 795 osób, czy
        > li ponad dwie osoby dziennie. Czyli wśród osób zaszczepionych dowolnego dnia mo
        > żna się spodziewać 2-3 zgonów w ciągu pierwszej doby, tyle samo w ciągu następn
        > ej i tak dalej.
        >
        > Ile razy to trzeba tłumaczyć?

Weźcie się zdecydujcie. Najpierw ludzie mieli masowo umierać po pierwszej dawce szczepionki, potem że dopiero masowo zaczną umierać po drugiej dawce, a teraz, że po roku od zaszczepienia🙈 Czekam jeszcze, jak to zaczną umierać, po 5,10 i 15 latach po zaszczepieniu, a nawet i po 50🙈🙈😂
        No jeszcze tego kurwa nie grali....skala idiotyzmu antyszczepów jest bezterminowa.
            • al_sahra Re: objaw uboczny śmierć 05.01.21, 23:13
              saszanasza napisała:

>
              > > Ale to nie do mnie chyba? Zrozumiałaś mój wpis?
              >
              >
              > No chyba w takim razie nie bardzo.
              >

Chodzi mi o to, że ludzie umierają, niezależnie czy byli szczepieni czy nie. Bez żadnych szczepionek, dla każdej grupy ludzi można przewidzieć (na podstawie historycznych danych) ile osób umrze w ciągu najbliższego dnia, miesiąca, roku. Np wiadomo, że w Izraelu na każde 1000 osób przypada 5.3 zgonów w ciągu roku (oczywiście to jest wskaźnik dla całej populacji, a wśród osób wybranych do szczepień ten wskaźnik może być wyższy, np. z powodu wieku).

A więc to, że ludzie umierają po szczepionce wynika po prostu ze statystyki, bo bez szczepionki też by umierali. Po szczepionce nie oznacza w wyniku szczepionki.

Oczywiście można byłoby mieć podejrzenia, że jakaś część tych osób umarła w wyniku szczepionki, gdyby:

1. zaobserwowano większą częstotliwość zgonów w grupie zaszczepionej niż bez szczepienia (ale na razie nic takiego nie zaobserwowano)

albo

2. były medyczne poszlaki, że śmierć po szczepieniu miała związek ze szczepionką (ale nie było)

Czy teraz jasne?
          • al_sahra Re: objaw uboczny śmierć 06.01.21, 13:05
            fitfood1664 napisał(a):

> czyli zabójstw już nie należy ścigać, przecież te osoby statystycznie i tak mia
            > ły umrzeć... no i umarły

Ale rozumiesz pojęcie związku przyczynowo-skutkowego? Ja piszę o tym, że nie ma podstaw twierdzenie, jakoby zgony po szczepionce były z powodu szczepionki, skoro bez szczepionki jest taka sama liczba zgonów.

Jaki to ma związek że ściganiem zabójstw?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka