Dodaj do ulubionych

Dekapitacja

06.01.21, 00:06
Dekapitacja dziąsła. Brzmi źle? I jest.
Jestem jedną z tych, co niestety mają tzw. zęby mądrości. Okrutny żart natury, ewolucji i nazewnictwa.
Nad jedną z dolnych zrobiła mi się taka jakby kieszonka. Takie coś, o:
i.pinimg.com/originals/6e/54/9f/6e549f904e6ef7543274d85e876d3c5c.jpg
Zaczęło boleć, no to poszłam do dentysty. No i co, tniemy. No i było znośnie... dopóki nie zaczęło puszczać znieczulenie.
Powiem tak: pierwszy raz w życiu autentycznie wyłam z bólu w poduchę.
Dziś już jest lepiej, ale uśmiech boli. Otwieranie ust boli. Jedzenie boli. Dziobnięte dziąsło (mam płukać specjalnym płynem dwa razy dziennie i smarować maścią) spuchnięte i czerwone.

Pytanie zasadnicze: któraś tak miała? Kiedy przestanie boleć???
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Dekapitacja 06.01.21, 00:10
      Nie wiem, o czym mówisz, mnie to lata temu dentysta wyciął, z jednej strony, bo po drugiej trzeba było ósemkę dłutować, gdyż leżała sobie w żuchwie. Doraźnie to płukałam szałwią i rozpuszczoną wodą utlenioną.
    • bistian Re: Dekapitacja 06.01.21, 00:14
      marusia_ogoniok_102 napisała:

> Pytanie zasadnicze: któraś tak miała? Kiedy przestanie boleć???

Każdy ma inne odczuwanie bólu, a takie zmiany do dwóch tygodni i wtedy zazwyczaj się ściąga szwy, więc powinno się już wystarczająco zrosnąć. Po tygodniu powinno być już dobrze, ale boleć powinno przestać wcześniej, tylko trzeba jeść same miękkie i nie grzebać językiem, ale, jak pisałem, każdy inaczej odczuwa, jednych boli, że skaczą, a dla drugich to nic, tylko uciążliwość.
    • yenna_m Re: Dekapitacja 06.01.21, 00:17
      Kup sobie ketonal bez recepty.
      Powinno pomóc.
      Ten na recepte to podwojna moc tego bez recepty.

Zalecili Ci coś do odkażania paszczy? Jakiś eludril czy preparat na bazie szalwi i alkoholu?
    • mrs.solis Re: Dekapitacja 06.01.21, 01:03
      Mialam juz troche roznych zabiegow chirurgicznych w paszczy i nigdy dentysta tu mnie nie wypuscil bez recepty na odpowiednie srodki przeciwbolowe. Bralam je do trzech dni , wiec nie moge duzo powiedziec na temat bolu, bo nie dopuszczalam zeby go czuc. Czwartego dnia na ogol juz wszystko wracalo do normy i wtedy ewentualnie bralam ibuprofen w miare potrzeby.
    • ykke Re: Dekapitacja 06.01.21, 04:06
      Mi to zrobiono rok temu. Bolało, piekło, szczypalo. Do tego bolało gardło.przy przelykaniu i ogólnie czułam się źle. Kup cos znieczulajacego do psikania punktowo i Eludril do płukania ogólnie. Pomaga. Po tygodniu będzie ok.
        • animalny-animals Re: Dekapitacja 06.01.21, 16:08
          marusia_ogoniok_102 napisała:
          > No widzisz, a jest w stomatologii coś takiego jak dekapitacja dziąsła lub kaptu
          > rka dziąsłowego.
          >

To jest tak zwana gwara zawodowa. Lub żargon.

dekapitacja «odcięcie głowy podczas egzekucji lub w wypadku»
          sjp.pwn.pl/szukaj/dekapitacja.html
    • magda_100 Re: Dekapitacja 06.01.21, 15:58
      Mi kazali jeść lody - więc przez kilka dni żywiłam się lodami. Ale to było dawno temu.
      Niestety jest też zła wiadomość - mnie ta kieszonka po jakimś czasie odrosła.
      Gdyby i u Ciebie tak było to szczerze mówiąc rozważyłaby, usunięcie ósemki. Tym bardzie, że w takim miejscu łatwo się psuje i słabo się ją leczy. Ja się ostatecznie z moją pożegnałam - ale po wielu latach, to fakt.
      • gryfna-frelka Re: Dekapitacja 07.01.21, 19:05
        Troche pozno na pisanie tego bo dekapitacja juz przeprowadzona, ale widze ze falda moze odrosnac wiec napisze : przez kilka lat utrzymalam osemke ktora nie miala miejsca zeby wyrosnac, dlatego najpierw utworzyla sie dziurka w dziasle przez ktora z gory bylo widac zab a pozniej troche wyszla, w wiekszosci bedac przyslonieta dziaslem pod ktore wchodzilo mi oczywiscie jedzenie.
        Kupilam sobie irygator do zebow (Panasonic) i oczyszczalam nim ta osemke (oraz inne zeby) conajmniej raz dziennie woda z plynem do plukania ust. Kiedy wdawal sie stan zapalny do irygatora wlewalam Eludril i dopelnialam woda i czyscilam czesciej. Oczywiscie ten zab wymagal czyszczenia pod specjalnymi katami itd, ale przez kilka lat nie bylo z nim innych problemow az do momentu usuniecia. Jezeli nie daj buk mialabys znow stany zapalne przy tej osemce, sprobuj najpierw metody z irygatorem.
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Dekapitacja 06.01.21, 16:30
      Ooo, nie wiedziałam, że to się tak nazywa. Miałam dekapitację dziąsła! Obustronną. No bolało, ale źle było tylko w dzień zabiegu, jak już znieczulenie puściło i dzień po. Potem już z górki. Tylko, że nie bolało aż tak, żeby wyć z bólu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka