Dodaj do ulubionych

Gambit królowej - stroje

26.02.21, 10:35
Być może był już taki wątek. Jestem oczarowana tymi sukienkami (ale nie tylko), które nosiła główna bohaterka w serialu. Dlaczego już dzisiaj nie szyje się takich fasonów- wzorów. To nudne jest? Dlaczego nie ma dobrze skrojonej, nieudziwnionej, prostej, geometrycznej sukienki uszytej z porządnych materiałów, ewentualnie przełamanej jakimś ciekawym wzorem? Jeżeli nawet już coś znajdę, to albo to jest beznadziejny materiał, albo jest za krótka, albo ma jakieś falbany dodane, albo kolor jakiś kompletnie z dudy. Buty, pantofle też nosiła cudne.
Taki lekki piątkowy wiosenny wątek smile. Może nie będzie jatki wink
Obserwuj wątek
    • kk345 Re: Gambit królowej - stroje 26.02.21, 10:38
      >Dlaczego już dzisiaj nie szyje się takich fasonów- wzorów.
      Bo nikt by nie zapłacił za taki produkt w świecie, gdzie ma być dużo i tanio.
      A wtedy to też były rzeczy szyte przez krawcową, na miarę, to tanie nie było.
      • po-trafie Re: Gambit królowej - stroje 27.02.21, 02:55
        O to to. Sa dobre materialy i kroje i projekty, ale licz wtedy sukienke od 700-800pln w gore, czesto i 1200pln (nie za kieckr balowa, tylko taka wlasnie dobrze zrobiona, stylowa ale miejsko/codzienna).
        Oddajesz do pralni chemicznej, dbasz i masz na 10 lat.
        Pytanie: kto dzis chce inwestowac w ciuchy, ktore sa tak trwale, skoro mozna tanszy poliester co roku wymieniac?

Dlatego uwielbiam kupowac vintage. Taniej, a jakosc i dbalosc i styl jest.
    • turzyca Re: Gambit królowej - stroje 26.02.21, 10:50
      Wtedy szyły to krawcowe na miarę i dzisiaj uszyją to krawcowe na miarę.
      Aczkolwiek jak popatrzysz na "work dress" np w M&S to część wpisuje się w konwencję. No i są pewne szanse, że po sukcesu serialu stylówka stanie się popularniejsza.
      • daniela34 Re: Gambit królowej - stroje 26.02.21, 11:01
        Tego typu sukienki, jeśli mają wyglądać, nie będą tanie. Wymagają tkanin dobrej jakości. Nie da się ich skroić obracając i naciągając materiał, tak jak się to robi z wieloma sieciówkowymi modelami (wychodzi zazwyczaj po praniu, kiedy nagle coś zaczyna ciągnąć na szwach, albo się dziwnie skręca), wymagają starannego szycia. Jak nie będą tanie to i popyt nie będzie za duży. Może jak w modzie wrócą lata 60-te to się trochę takich krojów pojawi, ale na cuda bym nie liczyła.
    • pogodzona_1234 Re: Gambit królowej - stroje 26.02.21, 11:04
      learningfromhollywood.pl/gambit-krolowej-stylowa-szafa-w-duchu-lat-60-dla-mistrzyni-szachowej/

czarna z białym kołnierzykiem
      biała z guzikami na ramionach
      beżowa z kontrastowym czarnym pasem
      zielona z kokardką
      + trzy ostatnie z turnieju w Moskwie

brałabym wszystkie!
    • mdro Re: Gambit królowej - stroje 26.02.21, 11:24
      Serialu nie oglądałam, więc przejrzałam zalinkowane zdjęcia. Nie, większość kobiet w latach 60. się tak nie ubierała, nawet w USA czy zachodniej Europie. Te ostatnie sukienki i płaszcze odtwarzają styl projektów topowych domów mody, w rodzaju Chanel czy Diora.
    • nuclearwinter Re: Gambit królowej - stroje 26.02.21, 11:26
      Jak to już dziewczyny napisały, dobra krawcowa i dziś uszyje. Dla mnie stroje przepiękne, ale niewiele bym założyła - może czarna sukienkę z białym kołnierzykiem albo zieloną aksamitną, która miała na ostatnim turnieju. O, jeszcze mini spódniczkę ze zdjęć z artykułu.

Nie przepadam za tego typu krojami, za mało podkreślają talię, a balerinek jakie Beth na ogół nosiła, serdecznie nie cierpię. Natomiast patrzeć na nią samą w tym wszystkim uwielbiam 🙂
    • nenia1 Re: Gambit królowej - stroje 26.02.21, 11:29
      Też mi się bardzo podobały i podobnie jak ty ubolewam, że tego typu ubrania są raczej trudno dostępne, i jest chyba coraz gorzej. Czy to tylko kwestia ceny? I jakiego progu ceny? Bo przecież 3 tys. zł. uszycie takiej sukienki kosztować chyba nie będzie. Według mnie jakość leci z roku na rok na łeb na szyję a sukienki z byle czego i byle jakie dalej potrafią kosztować całkiem sporo, wystarczy spojrzeć na Zalando sukienki za tysiąc zł. a wyglądają jak szmaty albo bezkształtne wory.
      • pogodzona_1234 Re: Gambit królowej - stroje 26.02.21, 11:40
        Otóż to. Ja się już chyba całkowicie przerzucę na vinted i/ albo sh. Serio, szkoda mi kasy na kupowanie ciuchów które jakościowo są coraz gorsze - już pomijam fakt, czy coś trafia w mój gust czy nie- w czymś chodzić trzeba. Jak obserwuję ten rynek, to z roku na rok jest coraz gorzej...
        • nuclearwinter Re: Gambit królowej - stroje 26.02.21, 12:03
          Ja to słyszę chyba odkąd pamiętam. Wg mnie zawsze było tak, że część ciuchów była dobrej jakości, również w sklepach a część to straszny badziew. I jak się chciało mieć doskonale skrojoną sukienkę czy płaszcz z pięknego materiału, to trzeba było szukać krawcowej. Kiedyś nie było po prostu tylu tanich sieciówek, więc ubrań zalewających rynek było na pewno mniej, ale żeby takie super lepsze były, to bym nie powiedziała.
          • nenia1 Re: Gambit królowej - stroje 26.02.21, 12:34
            nuclearwinter napisała:

> Ja to słyszę chyba odkąd pamiętam. Wg mnie zawsze było tak, że część ciuchów by
            > ła dobrej jakości, również w sklepach a część to straszny badziew

Ja nie słyszę, ja widzę. Kiedyś kupowałam bez problemu dobrej jakości spódnicę czy sukienkę, do dzisiaj
            mam takie w szafie. Teraz muszę się bardzo naszukać, żeby kupić coś w dobrej jakości i ładnie uszyte.
            Te same marki, w których kupowałam np. polski Solar, teraz a kiedyś to jak niebo i ziemia.
            • nuclearwinter Re: Gambit królowej - stroje 26.02.21, 12:50
              No, może. Ja kojarzę akurat sporo słabych ubrań i konieczność przekopywania się przez nie by coś fajnego znaleźć, podobnie jak teraz. Teraz jest o tyle gorzej w tym aspekcie, że kupuję głównie przez net, gdzie asortyment jest o wiele większy, więc i tego przekopywania się więcej.
      • paniusiapobuleczki Re: Gambit królowej - stroje 26.02.21, 13:14
        Festiwalem dla oczu jest też Miss Fisher's Murder Mysteries, tyle, że z lat 20. Obejrzawszy te trzy seriale mam jednak pewne wrażenie, że te stroje podobają nam się ponieważ są w duchu tej czy tamtej epoki, tzn wybrano najładniejsze kroje na ładnych aktorkach. W Gambicie podobają mi się praktycznie wszystkie ale podejrzewam, że to dlatego, że aktorka jest ładna i młoda. Obejrzyjcie sobie oryginalne filmy z epoki, wrażenie estetyczne jest już nieco inne
    • nangaparbat3 Re: Gambit królowej - stroje 26.02.21, 12:30
      Mnie też zachwyciły.
      Mialam z tego rodzaju jako nastolatka - prostą beżową z zielonymi listwami. Od Diora, kupioną na ciuchach.
      A potem też trochę taką: czarna, rozkloszowana z kieszeniami, z przodu nic, z tylu od góry do dołu zapinana na dość duże perłowe guziki. Z lumpexu.
    • kaka-llina Re: Gambit królowej - stroje 26.02.21, 12:46
      Uwielbiam takie ciuchy (zwłaszcza te proste geometryczne sukienki, płaszcze itd..) jak tylko gdzies znajde cos chociaz troche podobnego to natychmiast kupuję (ale dawno nie znalazłam). Kiedyś mi babcia krawcowa takie szyła ale teraz nie bede 93 latki katowała szyciem mi takich sukienek. Akurat do mojej figury pasuja idealnie.
    • bi_scotti Re: Gambit królowej - stroje 26.02.21, 14:03
      Mam znajoma, ktora "od zawsze" kupuje vintage clothes w malych boutiques, ktore skupuja i sprzedaja tego typu odziez. Ona jest mistrzem w znajdowaniu cacuszek za czesto niewielkie pieniadze. Poza tym sama poprawia, reperuje gdy trzeba etc. Piekne hobby smile Fantastic style ale wymaga sporo zaangazowania. No albo forsy jesli sie chce miec rzeczy szyte na miare. Niektore kobiety wciaz tak lubia. Not me ... ale patrze zawsze z przyjemnoscia i podziwiam smile Cheers.
    • lalkaika Re: Gambit królowej - stroje 26.02.21, 15:29
      Mam tak z serialem servant. Chcialabym wszystko co nosi bohaterka lacznie z pizamami. I uwielbiam ich mieszkanie. Wyszla 2 seria i przykro mi,jest czerstwa jak barszcz, ale i tak ogladam. Zeby popatrzec na ich stroje, meskie tez swietne i na to mieszkanie, No jest przepiekne.,wszystko.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka