Dodaj do ulubionych

Czy w Holandii

26.02.21, 23:32
jest lepsze życie? Pytam tych, które tam mieszkają. Słyszałam, właśnie słyszałam to nie rekomendacja do końca. Pytam, jeżeli ktoś z was tam mieszka. Żyje, mieszka, pracuje. Po prostu jak tam się żyje?
Obserwuj wątek
    • klementyna156 Re: Czy w Holandii 27.02.21, 00:43
      Mam tam bliską rodzinę. Dobrze im się żyje, nawet bardzo. Myślę, że nigdy już nie wrócą. Kupili własny dom, nad kanalem, z kajakami, mają 10 min autem do morza. Dzieciaki studiują już i kończą szkołę średnią. Zadowoleni. No teraz mniej, bo lockdown koszmarny od października trwa.
    • mashcaron Re: Czy w Holandii 27.02.21, 06:05
      To przecież zależy od osobistych preferencji :p jednym się żyje dobrze i zostają na stałe a innym źle i nie zostają :p mówi się że Holandia to nie państwo tylko przedsiębiorstwo wink podatki wysokie, wynajem drogi, kupno nieruchomości trudne ( przynajmniej w mojej okolicy) ubezpieczenie zdrowotne drogie, ale ( z moich doświadczeń, bo jak wszędzie, różnie bywa) opieka medyczna dobra, sprzęty nowe, personel miły i profesjonalny. Kierowcy samochodów przepuszczają na pasach, rowerzyści zawsze próbują cię rozjechać:p trudno kupić korzeń pietruszki, lokalne jedzenie jest mocno średnie a coś takiego jak "kuchnia holenderska" praktycznie nie istnieje:p A jeśli chodzi o ludzi, to są różni, jak wszędzie wink
      W dużych miastach jest brudno, ale czyściej niż w jakimkolwiek włoskim mieście, za to małe miasteczka są czyściutkie i spod linijki jak z pocztówki. Płaski krajobraz nie każdemu przypadnie do gustu, mi brakuje wielkich, zielonych lasów których w mojej okolicy nie ma.
    • bistian Re: Czy w Holandii 27.02.21, 09:10
      Fajne jest to, że ludzie są sobie życzliwi i trzeba się mocno wysilić, żeby to zmienić. Nawet, jak ktoś zwróci uwagę, to tak życzliwie, bez wydzierania się. Kierowcy uważają, dziecko może jechać rowerem do szkoły i nie ma takiego stresu, jak w Polsce. Wszędzie są rozplanowane miejscowości tak, żeby można było przejechać bezkolizyjnie rowerem pod drogą czy nad drogą, mostem tylko dla rowerów i pieszych, a nawet są takie ciągi przez miasto łączące parki. Jest dużo terenów do odpoczynku i dba się o to, są ośrodki kempingowe przy fajniejszych miejscach, płacą niższe podatki, żeby ten odpoczynek był dostępny dla większości.
      Ogólnie, fajnie, sery w porządku, warzywa tanie, frytki przereklamowane, jedzenie takie sobie, a ciasta niezjadliwe wink

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka