Dodaj do ulubionych

Plyn do plukania ust

18.04.21, 14:58
Czy warto uzywac gdy mie ma sie mozliwosci umycia zebow? Czy to cos daje?
Obserwuj wątek
    • dyzurny_troll_forum Re: Plyn do plukania ust 18.04.21, 15:01
      czerwonylucjan napisał(a):

> Czy warto uzywac gdy mie ma sie mozliwosci umycia zebow? Czy to cos daje?

Ja bym powiedział, że dużo daje użycie po ostatnim myciu, gdy się wie, że długo nie będzie możliwości umycia kłów. Dużo dłużej zachowują świeżość a i szron się nie osadza tak szybko.

Natomiast zamiast to nigdy nie próbowałem.
    • 1papryczka.chili Re: Plyn do plukania ust 18.04.21, 15:05
      Jeśli nie masz możliwości umyć zębów to oczywiście że daje. Dobrym pomysłem w takiej sytuacji jest też żucie gumy bez cukru. I płyn i ślina wytworzona podczas żucia , zmniejszają wytwarzanie płytki nazębnej i w jakimś stopniu zapobiegają próchnicy. Lepsze to niż nic.
    • poppkinsaa Re: Plyn do plukania ust 18.04.21, 15:07
      Szczoteczke do zębów i pastę można wszedzie kupić np na stacji benzynowej jak zapomnimy. Dla mnie płyn do płukania jest uzupełnieniem higieny jamy ustnej, tylko uzupełnieniem. Jeśli już naprawdę jesteśmy na pustyni i nie ma możliwości kupna szczoteczki, a mamy płyn to wiadomo, że warto użyć chociażby to.
    • mitovita Re: Plyn do plukania ust 18.04.21, 18:55
      generalnie jeśli masz możliwość używania płynu do zębów to masz także możliwość umycia tych zębów, wszak ten płyn też trzeba wypluć, więc włożyć szczoteczkę i poszorować z zamkniętymi ustami tez można a póxniej wypluć.
      Tak czy siak, jak nie masz szczoteczki to nich będzie chociaż płyn.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka