Dodaj do ulubionych

Zemsta wuefisty

20.05.21, 12:04
Przez całe zdalne nauczanie pan od wuefu był bardzo sfrustrowany. Nie potrafił prowadzić lekcji, nie miał pomysłu. Dzieciaki podpowiadały, co można zrobić, szykowały rozgrzewki. Potem pan wpadł jednak na pomysł robienia testów z zasad różnych dyscyplin sportowych. Ok, dzieciaki się uczyły. Potem znowu pan zadawał tematy, rozprawki, dzieciaki robiły, referowały. Ok. Pod koniec zdalnego miały jednak serdecznie dosyć, zmęczenie materiału. I przez kilka ostatnich lekcji nie były zbyt aktywne na lekcjach, odzywały się niezbyt często, co wprawiało nauczyciela w kiepski nastrój, bo musiał sam kombinować. Zapowiedział, że w takim razie on im pokaże, jak wrócą do szkoły. No i pokazał. Wczoraj klasa miała trzy lekcje wychowania fizycznego pod rząd. Pan wyżywał się na dzieciakach, każąc im biegać, skakać, robić pompki, skłony, skrócił przerwy między lekcjami. Darł się, robił chamskie uwagi. Mój syn, chociaż jest wysportowany, bo trenuje, wrócił cały mokry i ledwo żywy, dziś ledwie wstał, tak go bolały mięśnie. Jeden z jego kolegów źle się poczuł na lekcji, usiadł na chwilę, został zwymyślany przez pana od leni, że udaje. Po lekcji kolega dalej się źle czuł, dobrze, że odbiera go matka ze szkoły. Na przyszły tydzień pan zapowiedział, że będą "dużo biegać". I tak sobie myślę, czy interweniować? Jak uważacie? Przesadzam?
Obserwuj wątek
    • julita165 Re: Zemsta wuefisty 20.05.21, 12:21
      Po 1 wpadece pewnie bym "darowala" ale bylabym czujna. Mialam taka wfistke sadystke w LO i ona zrobila z tego przedmiotu najgorszy szkolny horror. Jak w 4 LO zachorowalam na zoltaczke to bylam wprost zachwycona bo to oznaczalo 6 mcy zwolnienia z wf. A ogolnie ostatnia noga nie bylam. Moze rzeczywiscie taki szkolny wf to nie mohe klimaty ale caly czas pywalam, gralam w tenisa. Do rej pory ta jedze pamietam.
      • arwena_11 Re: Zemsta wuefisty 20.05.21, 14:16
        Miałam zwolnienie z w-f w podstawówce, jednocześnie mając treningi 3 razy w tygodniu.

Doradził to zresztą mojej mamie dyrektor ds sportu w mojej podstawówce. Nauczycielka z którą miałyśmy to jakaś psychopatka była. Nie wyszła jej kariera lekkoatletyczna, do tego była brzydka jak noc - więc się wyżywała na dziewczynach. Potrafiła zwyzywać od dziwek spod latarni - bo któraś miała długie kolczyki. Miała do tego mocne plecy partyjne i była nie do ruszenia.
        Tak więc od 7 klasy - nie chodziłam na WF. W liceum miałam zwolnienie z biegania - nienawidziłam biegać. Siłownia, siatkówka, pingpong - super. Ale nie bieganie.
        • julita165 Re: Zemsta wuefisty 20.05.21, 15:30
          A ja wcale nie jestem raka pewna czy 2 wf pod rzad to blad ( choc trzy to przesada ) i juz pisze skad takie wnioski. Otoz moeszkam na wprost szkolnego boiska, syn chodzi do tej szkoly wiec rozklad dzwonkow znam. I widze przez okno ( bardzo duzo pracuje zdalnie ) jak to wyglada jak cwicza na boisku. Pobiewaz przebieraja sie na na przerwie a w trakcie lekcji to pojawiaja sie na boisku 10 kin po dzwonku a zwijaja 10 min przed dzwonkiem + dobre 5 min nauczyciel cos im klaruje. Z rzekomo 45 min lekcji robi sie efektywnie 20 min. To jest przegiecie w druga strone. Pewnie jak cwicza na sali jest troche dluzej ale nie sadze ze wiecej niz 30 min.
      • leia33 Re: Zemsta wuefisty 20.05.21, 15:01
        Już wyjaśniam - trzy wuefy, ponieważ pacan prowadzi jeszcze zajęcia z kreatywności (!!!) tzw. "zrk" - oczywiście wykorzystuje je w jedyny znany sobie sposób.
      • bei Re: Zemsta wuefisty 21.05.21, 07:37
        U młodszego tez mają trzy godziny ale z rzędu😉- raz w tygodniu. Do hali mają spory kawałek, na jedną lekcję spacer tak daleko to byłoby nieekonomiczne gospodarowanie czasem.
    • odnawialna Re: Zemsta wuefisty 20.05.21, 12:56
      Moim zdaniem interweniować. Wuefiści chyba zapomnieli, że w pandemii większości kondycja siadła. Moja córka też miała straszne zakwasy po pierwszym WF i ledwie chodziła na 2 dzień, a co dopiero po 3 godzinach.
    • molik28 Re: Zemsta wuefisty 20.05.21, 13:24
      Interweniować, a dzieci powinny wybrać klasową delegację np. przewodniczący z obstawą i pójść do dyrektora. Ciekawe co by było gdyby któremuś dziecku coś się stało? Poza tym obrażanie czy wyśmiewanie uczniów jest niedopuszczalne. Co za gnojek.
    • wapaha Re: Zemsta wuefisty 20.05.21, 13:36
      1. Taki plan lekcji? - trzy lekcje wf pod rząd?
      2. Nie przesadzasz. Napisz ładne zapytanie do dyrekcji i prośbę o wgląd w dziennik - jaki temat nauczyciel wpisał a także jego zgodność z programem szkolnym. Przedstaw również informacje udzielone przez dziecko zaznaczając przy tym : naruszenie statutu szkoły ( przerwa), zagrożenie dla zdrowia dzieci poprzez nieumiejętne dostosowanie poziomu i czasu ćwiczeń do sytuacji, naruszenie praw dziecka wynikajacych z konwencji itp
      3. Co za debil. Wrr
    • mamamisi2005 Re: Zemsta wuefisty 20.05.21, 13:45
      Psychol nie nauczyciel. Te pierwsze lekcje powinny służyć sprawdzeniu, w jakiej kondycji są dzieciaki, a nie narażaniu ich na kontuzje i dawanie wycisku.
      Oczywiście, że interweniować.
    • irma223 Re: Zemsta wuefisty 20.05.21, 14:54
      Oczywiście, że interweniować. Pan w czasie zdalnego olał ćwiczenia praktyczne, a kazał im wkuwać zasady poszczególnych dyscyplin sportowych? A teraz wiedząc, że dzieciaki nie ruszały się przez rok niemalże, "nadrabia" hurtowo? Absurd. To może być niebezpieczne nawet dla życia dzieci, jeśli wuefista olewa ich stan.
      • kira02 Re: Zemsta wuefisty 21.05.21, 13:50
        Rety, kto ma nauczyć te dzieciaki bezpiecznego uprawiania sportu, jeśli nauczyciel wf naraża ich na omdlenia i kontuzje? Naprawdę w polskiej szkole zawsze, ale to zawsze musi się trafić jakiś nawiedzony frustrat.
    • leia33 Re: Zemsta wuefisty 20.05.21, 15:07
      Odebrałam syna ze szkoły - szykuje się grubsza sprawa, bo ten jego kolega, który jak wspomniałam, źle się poczuł, po odebraniu przez matkę zasłabł, dobrze, że mamy przychodnię tuż obok szkoły, konieczna była podobno interwencja lekarska. Matka chłopaka się wściekła, dziś już rozmawiała z kilkorgiem rodziców. Jutro ma iść do dyrektorki.
      • irma223 Re: Zemsta wuefisty 20.05.21, 15:18
        wiadomosci.radiozet.pl/amp/full/498808/Polska/Warszawa/Warszawa.-Podchorazy-zmarl-podczas-cwiczen-na-WAT.-Prokuratura-jest-akt-oskarzenia

Co za dużo, to niezdrowo. A wuefista powinien takie rzeczy wiedzieć.
    • umi Re: Zemsta wuefisty 20.05.21, 15:15
      Ten tytul brzmi jak tytul kryminalu big_grin

Interweniowac, zanim beda ofiary w dzieciach. Wspolczuje, ale napisalas to tak, ze mi sie smiac troche chce. Biedny, sfrustrowany wuefista zamkniety na zdalnym wreszcie zobaczyl zywych uczniow i zaczal przeginac zeby pokazac, ze jego przedmiot tez jest wazny suspicious
    • glanaber Re: Zemsta wuefisty 21.05.21, 06:50
      Ja bym zainterweniować już przy zadaniach z wf typu referaty, rozprawki i testy z teorii. U nas były przez chwilę w ubiegłym roku takie zapędy (filmy do obejrzenia i testy z nich lub inne zadania do zrobienia online, ale trójka klasowa skutecznie wytłumaczyła nauczycielowi oraz dyrekcji co oznacza wychowanie fizyczne i że takie zadania nim nie są).
      • 35wcieniu Re: Zemsta wuefisty 21.05.21, 07:21
        co oznacza wychowanie fizyczne i że takie zadania nim nie są

Podstawa programowa obejmuje też część teoretyczną. I było tak od dawien dawna- że nie każdy nauczyciel to realizował to inna kwestia.
        • jasnoklarowna Re: Zemsta wuefisty 21.05.21, 08:34
          owszem, obejmuje, dlatego mój syn miał takiej teorii lekcję jedną i pracę domową chyba jedną, o kołach olimpijskich i tradycji olimpiad.
          Pani robiła lekcje na 2 sposoby: do kamerki, dzieciaki miały przygotować na szczotkę na kiju lub podobne rekwizyty i pokazywała różne ćwiczenia z tymi rekwizytami, śmieszne nieraz, z konkretną dyscypliną nie miało to nic wspólnego, ale się przynajmniej pogimnastykowali, młody skakał aż sufit dudnił, przy okazji masę śmiechu przy tym mieli. 5 klasa.
          Drugi sposób, to zadawała konkretne polecenia, typu ileś przysiadów, ileś kroków do wyrobienia i rodzice mieli wysłać potwierdzenia czy wykonano. Kto chciał mógłby oszukać, ale większość wykonywała.
          U córki licealistki pani zachęcała do wysyłania filmików, zdjęć z dodatkowymi aktywnościami: zimą córka wysyłała z nart jak już stoki otwarli, czy leśnych spacerów. ćwiczyli też konkretne programy np aerobik. Zaznaczam ćwiczyli, córka brała matę do ćwiczeń do pokoju.
          Dla kreatywnego nauczyciela była masa sposobów, by dzieci do ruchu zachęcić
      • profes79 Re: Zemsta wuefisty 21.05.21, 07:49
        WF obejmuje także wiedzę o sporcie; inna sprawa, że w życiu nie widziałem nauczyciela, który by się tym przejmował poza ewentualnym tłumaczeniem podstawowych zasad granych sportów zespołowych (piłka nożna/kosz ew. siatkówka/ręczna).
        • glanaber Re: Zemsta wuefisty 21.05.21, 07:57
          Tłumaczenie zasad i wdrażanie ich w praktyce - TAK, pisanie testów, referatów itp., czyli spędzanie godzin przeznaczonych na ruch na siedzeniu przed komputerem - zdecydowanie NIE.
    • princesswhitewolf Re: Zemsta wuefisty 21.05.21, 17:22
      >Wczoraj klasa miała trzy lekcje wychowania fizycznego pod rząd.

o takim ukladzie zajec rozmawia sie z dyrekcja.

>Darł się, robił chamskie uwagi

pytanie co darl. Bo wiesz na WFie to sie dra "Raz Dwa Raz Dwa, Wyzej Tomek, Wyzej. Ziutek rozpedz sie no i juz. Siup"

>ostał zwymyślany przez pana od leni, że udaje

o takie okreslenia to sie juz omawia z dyrekcja.

> Na przyszły tydzień pan zapowiedział, że będą "dużo biegać"

ja bym zaproponowala dyrekcji by ow Pan w ramach dopingu regularnie biegal z kazda klasa dajac wspanialy tym wzorzec i nie ma wymowki ze jest zmeczony. Zmeczony= leniwy

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka