Dodaj do ulubionych

Psychologia dla młodzieży

27.05.21, 17:51
Potrzebuję książki, coś jak wprowadzenie do psychologii ale dla nastolatki. Napisane lekko, przystępnie, najlepiej z nastolatkowymi przykładami. To co mi się udaje wyszukać jest raczej poradnikiem z jakiegoś zakresu np. jak poradzić sobie z .... (wstaw dowolne)

Jedyna ogólna psychologia jaką znalazłam to "Psychologia. Szybki kurs dla każdego". Opis niby zgodny z moimi potrzebami bo: (...)to doskonałe wprowadzenie do psychologii dla licealistów ale nie znam tego wydawnictwa. GWP itp. brałabym w ciemno.
www.empik.com/psychologia-szybki-kurs-dla-kazdego-porter-alan,p1240751714,ksiazka-p?gclid=Cj0KCQjwhr2FBhDbARIsACjwLo39psToR-_oVZPp1ChaD3covCBbjdNkVZWGkXUamgUq4jVnVkTdJwMaApOAEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
Może któraś z was to ma i czytała/wertowała albo może polecić coś innego?
Obserwuj wątek
    • triss_merigold6 Re: Psychologia dla młodzieży 27.05.21, 17:54
      "Człowiek istota społeczna" Aronsona.
      • mid.week Re: Psychologia dla młodzieży 27.05.21, 18:02
        a to mam nawet na półce, ale nie wiem czy nie za poważne...
        • kosmos_pierzasty Re: Psychologia dla młodzieży 27.05.21, 18:17
          Skoro i tak masz, to może niech spróbuje, jak się okaże za trudna, to dopiero poszukasz czegoś innego? Dzieci są mądre smile
    • wapaha Re: Psychologia dla młodzieży 27.05.21, 17:58
      Wyd. Feeria
      Książki ze zwierzątkami na okładce ( kilkanaście sztuk )- charakterystyczne
      Np. ( jeż na okładce) Mówili że jestem zbyt wrażliwa-dla tych co za dużo myślą i za bardzo sie przejmują -Federica Bosco
      (królik) Empatia poradnik dla wrażliwych dla tych co za dużo myslą i czują -Judith Orloff
      • kosmos_pierzasty Re: Psychologia dla młodzieży 27.05.21, 18:16
        Oj, nie. One są może i sympatyczne, ale raz że nie trzymają poziomu, niektóre są wręcz słabe imo, a dwa że to nie jest ogólne wprowadzenie (!), one są skierowane do pewnego typu osób.
        • wapaha Re: Psychologia dla młodzieży 27.05.21, 18:21
          A...zalezy jaki cel
          założyłam że autoterapeutyczny - a nie edukacyjny
          • mid.week Re: Psychologia dla młodzieży 27.05.21, 18:32
            Nie, nie chodzi o autoterapie tylko zapoznanie sie z psychologią jako nauką, nurtami,itp
    • skumbrie Re: Psychologia dla młodzieży 27.05.21, 19:44
      Jak klikniesz na nazwę wydawnictwa, wyskoczą ci inne pozycje. Głównie repetytoria, bryki. Jeśli ten poziom cię zadowala, kupuj.
      • neospasmina Re: Psychologia dla młodzieży 27.05.21, 19:53
        https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRSH0S2p3BCcg4Wumi1GZT8d8JE7I1ZmRmuz8heNHo12b_ovcUm8DEcXMViDgNHHU0HH8-FAnk&usqp=CAc
    • kanna Re: Psychologia dla młodzieży 27.05.21, 19:50
      Psychologia i życie Zimbardo.

Stare, ale jare wink
      • arwena_11 Re: Psychologia dla młodzieży 27.05.21, 21:36
        Jesteś pewna, że dla nastolatków? Czytałam wieki temu na studiach.
        • kanna Re: Psychologia dla młodzieży 28.05.21, 11:01
          Jestem pewna.
          Można czytać wyrywkami, wybierać co interesuje, są rysunki, opisy eksperymentów.
          Jest dużo bardziej "przyjazna" niż polecany wyżej Aronson.
          • triss_merigold6 Re: Psychologia dla młodzieży 28.05.21, 11:03
            Aronson jest bardziej zwięzły, Zimbardo to kobyła.
        • panna.nasturcja Re: Psychologia dla młodzieży 28.05.21, 20:25
          Zależy ile ta nastolatka ma lat. Jak 12 to jeszcze nie dla niej, jak 16-17 i naprawdę ją to interesuje to jak najbardziej.
    • saszanasza Re: Psychologia dla młodzieży 27.05.21, 19:53
      Psychologia dla bystrzaków.
      dlabystrzakow.pl/ksiazki/psychologia-dla-bystrzakow-wydanie-ii-adam-cash,psyb2v.htm#format/d
    • bib24 Re: Psychologia dla młodzieży 27.05.21, 21:17
      otoczeni przez idolów. super książka, wszystkim się podoba dzieciom też. olać ze o sprawach biurowych, przykłady są jasne.
      • bib24 Re: Psychologia dla młodzieży 27.05.21, 21:19
        www.empik.com/otoczeni-przez-idiotow-erikson-thomas,p1145327649,ksiazka-p

aż się zaskoczyłam liczbą recenzji na empiku.
        • mid.week Re: Psychologia dla młodzieży 27.05.21, 21:27
          ja nie, bo to Erikson wink
          • bib24 Re: Psychologia dla młodzieży 27.05.21, 21:36
            nic mi to nie mówi czemu nie. generalnie ja z klasyfikacją diso miałam kontakt wcześniej a tu jest po prostu fajnie opisane.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka