Dodaj do ulubionych

Upływ czasu

23.07.21, 18:49
Znalazłam przypadkowo w internetach coś, co skojarzyło mi się z wątkami o wyglądzie i starzeniu się.

Cztery siostry robiły sobie zdjęcia prawie co roku przez ponad 40 lat (autorem jest mąż jednej z nich, całkiem niezły fotograf). Wyszła z tego bardzo fajna dokumentacja upływającego czasu.

www.pastfactory.com/life/four-sisters-take-the-same-photo-for-40-years-and-the-results-are-heartwarming/
Nagłówki nawiązują do wydarzeń i zmian w amerykańskim społeczeństwie, więc nie wszystkie muszą być czytelne dla kogoś z zagranicy, ale moim zdaniem zdjęcia są ciekawe same w sobie.
Obserwuj wątek
    • leia33 Re: Upływ czasu 23.07.21, 19:01
      Mnie to przeraża i frustruje. Straszne, że żyjemy z takim wyrokiem - starość, śmierć. Najgorzej patrzeć, jak starzeją się i niedołężnieją nasi najbliżsi. Że musimy rozstać się, prędzej czy później, z naszymi dziećmi. Cholera, nie powinnam wchodzić do tego wątku, bo od kilku dni mam ogromnego doła - moja ciotka staruszeczka już coraz mniej rozumie i kojarzy. A jeszcze 10 lat temu była całkiem do rzeczy....
        • kkalipso Re: Upływ czasu 23.07.21, 19:15
          A czego Ty byś chciała żeby ciotka żyła wiecznie, dziesięć lat w podeszłym wieku to jak wieczność.

Ja mam jeszcze 3 siostry i też robimy sobie takie pamiątkowe zdjęcia - wręcz się wzruszyłam. Fajnie że tak długo mogły te zdjęcia robić we cztery ....
        • al_sahra Re: Upływ czasu 23.07.21, 19:20
          leia33 napisała:

> Niedobry to wątek na piątkowy, wakacyjny wieczór. Jadę po wino.

No proszę, to ja zupełnie inaczej odczytałam te zdjęcia. To, że wszyscy musimy się zestarzeć, to przecież oczywiste i nie muszę się tego dowiadywać z internetu. Ale te zdjęcia pokazują też więzi rodzinne (widać bliskość między siostrami) i ciekawe, autentyczne twarze (nie jakieś instagramowe straszydła). Na innych seriach zdjęć tego typu można też obejrzeć, jak zmieniała się moda (tutaj akurat nie, bo styl tych pań pozostaje w dużym stopniu taki sam).
          • pani_tau Re: Upływ czasu 23.07.21, 20:22
            Hua Yunqing mnie wzrusza miłością, jaką otacza córkę. Mam tak silnie wdrukowane, iż w tamtejszej kulturze kobieta jest podrzędnym bytem a narodziny córki to nieszczęście, że zawsze czuję się poruszona gdy natykam się na podobne historie.
    • woman_in_love Re: Upływ czasu 23.07.21, 19:21
      Dobry Bóg, który nas stworzył, a właściwie Bogini, czyli Lucyfer, po łacinie "niosąca światło lub "Gwiazda Poranna" lub "Jutrzenka" (utożsamiana też z Wenus), została pokonana przez złego Jehowę - Adonaia. Żydowskiego boga nienawidzącego człowieka.

Jehowa tak nienawidził człowieka, że kazał mu wywoływać wojny, zabijać się, a także odebrał człowiekowi godność, czyniąc z niego na starość wynaturzoną, bezwolną kukłę. A także zesłał na niego choroby i wszelkie nieszczęścia.
      • al_sahra Re: Upływ czasu 24.07.21, 01:40
        makurokurosek napisała:

> Dobrze obstawiłam u której najszybciej pokażą się objawy starzenia , źle natom
        > iast u której objawy starzenia będą widoczne najpóźniej.

Weź jeszcze pod uwagę, że tam jest rozpiętość 10 lat: najmłodsza siostra w chwili pierwszego zdjęcia miała 15 lat, a najstarsza 25.
      • memphis90 Re: Upływ czasu 24.07.21, 08:18
        Ale blond siostra od pierwszych fotek wygląda... staro, znacznie więcej, niż wyjściowe 25 lat. Dwie siostry mają bardzo męski typ urody i finalnie starzeją się tak "na sucho", choć wiek sredni wyraźnie im służy. Czwarta siostra, taka najbardziej "kobieca" z wyglądu z wiekiem robi się z kolei coraz pulchniejsza.
    • wapaha Re: Upływ czasu 23.07.21, 21:15
      niesamowite
      niesamowite jak upływ czasu sprawia, że sa do siebie coraz bardziej podobne
      starość jak niemowlęctwo- rysy zamazane i "every man "
      mam wrażenie że Bebe jednak całkiem inna, jakby "z innego ojca" wink
      • ginger.ale Re: Upływ czasu 24.07.21, 02:34
        Tak, Bebe różni się od pozostałych sióstr i inaczej się starzeje, najmniej korzystnie.

Wstawka autora art. dot. jarmużu chyba z myślą o ematce wink

Ojciec z córką z kolejnego art. uroczy.
      • katriel Re: Upływ czasu 24.07.21, 02:49
        Jak spojrzałam na pierwsze zdjęcie, to moja odruchowa myśl była "kurczę, Bebe wygląda jak ja".
        Faktycznie, w jej wieku wyglądałam podobnie. Nos inny, ale usta, oczy, kształt twarzy takie same, włosy też (chociaż mnie się wcześniej przerzedziły niż jej).

Na kolejnych zdjęciach zaciekawiona patrzyłam, czy starzeje się też tak jak ja. (W sumie podobnie, chociaż ja jestem grubsza, więc mam mniej zmarszczek.) A potem nagle dojechałam do zdjęć, na których Bebe jest starsza niż ja teraz. I wtedy włosy mi dęba stanęły i poczułam jakbym patrzyła w jakieś magiczne lustro, na swoją własną twarz z przyszłości. Brrr.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka