Dodaj do ulubionych

szczepienia HPV

29.07.21, 13:11
Od 2021 wchodzi program szczepień HPV dla dziewcząt w wieku dojrzewania (dla chłopców planowane jest to od 2026r). Jesteście za , przeciw, nie macie zdania, to dobrze, że będzie szczepionka, czy źle bo to przyzwolenie na rozpustę, a może spisek Big Pharmy, szpryca i mikrochipy i plan depopulacji, rozpoczęty już od młodych ludzi.
Co myślicie?
A może wstrzemięliwość - jeden partner po ślubie i problem HPV znacznie się ograniczy i nie trzeba szczepionki?
Obserwuj wątek
      • margerytka73 Re: szczepienia HPV 29.07.21, 13:26
        spanish_fly napisała:

> Jestem za. Moim zdaniem przypuszczenia, że to może mieć wpływ na liczbę partner
        > ów danej osoby są kompletnie bzdurne.
        Moim też. Ale takie są głosy przeciw, że dziewczyny będą się puszczać. Tak, jak by chłopcy się nie puszczali.
        Polska to jednak ciemny kraj.
      • kotletymielone5 Re: szczepienia HPV 30.07.21, 03:48
        sama jesteś kompletnie bzdurna www.nvic.org/vaccines-and-diseases/HPV/gabrielle.aspx
        www.google.com/search?q=Gardasil+side+effects+years+later&rlz=1C1GCEA_enPL904PL904&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjF29uC1onyAhW8hP0HHY3YCQMQ_AUoAnoECAEQBA&biw=1280&bih=881#imgrc=SWTEE_DbLnVS2M
          • margerytka73 Re: szczepienia HPV 29.07.21, 13:53
            slonko1335 napisała:

> a tak bardziej konkretnie?
            >
            Nie wiem. Na szkoleniu było. Mam dostęp do rzeczy, które są w planach, albo jeszcze nie ogłoszone.
            O innych szczepionkach też.
            Mała wskazówka, słuchajcie naukowców, nie ludzi z Youtuba i internetu, bo bzdury straszliwe na forach.
            Na świecie do 2030 mają wyszczepić 90proc dziewczt poniżej 15 roku życia na HPV, by wyeliminować raka szyjki macicy. Tylko, ze chyba nie chodziło im o kraje 3go świata, egzotyczne, itd bo niby jak to jest foizycznie możliwe>?
            • primula.alpicola Re: szczepienia HPV 29.07.21, 13:57
              Nie mogę znaleźć niczego, co mogłabym pokazać w przychodni i poprosić o szczepienie. Piszesz, że od 2021, mamy lipiec 2021, a z miesiąc temu przychodnia rozkładała ręce, że nie może mi sprowadzić (odpłatnych) dawek. Przecież im nie powiem "zaszczepcie, bo margerytka miała na szkoleniu, że refundowane i dostępne."
              • annaboleyn Re: szczepienia HPV 29.07.21, 14:27
                Primula, jesteś z Waw? Tu masz link: warszawa19115.pl/-/programu-szczepien-ochronnych-przeciw-hpv-wirusowi-brodawczaka-ludzkiego-
                drobnym druczkiem w połowie strony - placówki realizujące program. Nieodpłatnie, oczywiście.
                    • thank_you Re: szczepienia HPV 29.07.21, 14:55
                      Takie info miałam od różnych znajomych z dziećmi we właściwym wieku, że jest straszny problem z tymi bezpłatnymi szczepionkami w Waw, dlatego gdy w tym roku rzucili płatne, to kupiłam dla nas i zaszczepiłam, jak tylko młody skończył 9 lat.
                      • annaboleyn Re: szczepienia HPV 29.07.21, 14:58
                        thank_you napisała:

> Takie info miałam od różnych znajomych z dziećmi we właściwym wieku, że jest st
                        > raszny problem z tymi bezpłatnymi szczepionkami w Waw, dlatego gdy w tym roku r
                        > zucili płatne, to kupiłam dla nas i zaszczepiłam, jak tylko młody skończył 9 la
                        > t.

Wydaje mi sie, że ten program jest właśnie z tego roku, wcześniej go nie było. Ale głowy nie dam.
                        Również słyszałam, że są ogromne problemy z tymi szczepionkami, były nie do dostania. Dlatego kiedy tylko powiedziano mi o programie - rzuciłam się na niego i skorzystałam jak najszybciej. Byłam zdziwiona, jak wiele jest punktów i jak sprawnie to poszlo. Szczepienie wykonano w przychodni rejonowej, więc nie było problemu i z kwalifikacją lekarską.
          • snajper55 Re: szczepienia HPV 29.07.21, 14:04
            slonko1335 napisała:

> a tak bardziej konkretnie?

"Podkreślił, że niedługo projekt ten trafi do prac w parlamencie.

Wyraził nadzieję, że w IV kwartale tego roku ministerstwo zdrowia będzie mogło już uruchomić postępowania zakupowe szczepionki przeciwko wirusowi HPV."

www.politykazdrowotna.com/74802,szczepienia-przeciw-hpv-juz-wkrotce-niezbedne-regulacje

S.
    • annaboleyn Re: szczepienia HPV 29.07.21, 13:15
      W Warszawie już jest. Darmowy, w wielkiej ilości punktów w całym mieście, sprawnie działający i kompletnie niereklamowany, to jakiś skandal. Dla dzieci, które ukończyły dwunasty rok życia. Zaszczepiłam pierwszą dawką oba bombelki i niosę wieść, gdzie się da.
      • aagnes Re: szczepienia HPV 29.07.21, 13:45
        Rowniez skorzystalysmy z tej szczepionki, ale co mnie poraziło: w szkole, w przychodni przy samej szkole nie bylo zadnej informacji, jak napisalam na grupce rodzicow z klasy córki, zero odzewu. jednak jestesmy ciemnogrodem, kołtunami ze srednowiecznych wsi, jak slysze retoryke, ze dziewczyn nie szczepic bo sie beda puszczaly to nic tylko kupic dzieciom bilet do cywilizowanego kraju, niech te dziadresy mentalne tutaj we wlasnym sosie sie kisza i wymierają.
        • annaboleyn Re: szczepienia HPV 29.07.21, 13:47
          Tak, dokładnie to mnie pozamiatało - taki pożyteczny program, tyle kasy wpuszczone, nawet porządna organizacja samych szczepień - a informacji na ten temat ZERO, podawana z ust do ust, jak jakaś tajna wiedza. Przesmutne.
        • annaboleyn Re: szczepienia HPV 29.07.21, 13:48
          A także - co trzeba mieć w głowie, żeby z tej głowy wysnuć tezę, że regularnie szczepione dziecko zaszczpione RÓWNIEŻ przeciwko HPV - dwunastoletnie dziecko, przypominam! - po rozpoczęciu współżycia seksualnego właśnie z powodu tej szczepionki zdecyduje się na absurdalną liczbę partnerów?

Ludzie są chorzy, no.
          • margerytka73 Re: szczepienia HPV 29.07.21, 13:55
            annaboleyn napisała:

> A także - co trzeba mieć w głowie, żeby z tej głowy wysnuć tezę, że regularnie
            > szczepione dziecko zaszczpione RÓWNIEŻ przeciwko HPV - dwunastoletnie dziecko,
            > przypominam! - po rozpoczęciu współżycia seksualnego właśnie z powodu tej szcze
            > pionki zdecyduje się na absurdalną liczbę partnerów?
            >
            > Ludzie są chorzy, no.
            Tak samo jak nie chcą edukować na temat antykoncepcji.
            Znajomożs zakkładania prezerwatywy i działania plastrów anty i tabletek sprawi, że dziewczęta i dorosłe kobiety nagle zaczną się puszczać.
            Polska to długo jeszcze będzie ciemnogród.
            Tak jak z aborcją. Na zachodzie masz ją od ręki, tu musisz urodzić chociażby dzieciaka z jednym okiem i bez nóg. Jak w średniowieczu.
        • kotletymielone5 Re: szczepienia HPV 30.07.21, 03:49
          uważaj, żeby twoje dziecko nie wymarło i to bardzo niekomfortowo się czując www.google.com/search?q=Gardasil+side+effects+years+later&rlz=1C1GCEA_enPL904PL904&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjF29uC1onyAhW8hP0HHY3YCQMQ_AUoAnoECAEQBA&biw=1280&bih=881#imgrc=SWTEE_DbLnVS2M
        • annaboleyn Re: szczepienia HPV 29.07.21, 15:42
          sol_13 napisała:

> Dzięki za info, zaszczepię jak skończą 12 lat (mamy jeszcze trochę czasu).
          > Faktycznie niereklamowany-nie słyszałam o tym.

Właśnie sad To niniejszym namawiam, żebyś puściła info w świat. I o tym, że chłopców też się szczepi, spory odsetek ludzi o tym nie wie!
    • lot_w_kosmos Re: szczepienia HPV 29.07.21, 13:16
      U mnie w mieście darmowe szczepionki dla dziewczynek ws 12 lub 13 roku zycia są już z 10 lat
      ja na razie mojej 13-latki nie zaszczepiłam

nie jestem antyszczepem, na wszystko wszyscy są szczepieni w domuj
      ale tutaj się obawiam
      ja wiem, ze kazda szczepionka ma jakieś NOPY ale było tyle tych filmów o powikłaniach u dziewczynek, z się zestrachałam

chyba , ze będą jakieś lepsze nowsze szczepionki w ciągu 2-3 lat, to pomyślę

dodatkowo - obecnie robi się nowoczesna cytologię, która ma w komplecie testy na hpv i ja na ten przykład - okazało się nie mam wirusa, i jakby co - to mogę się zaszczepić smile bo to chyba jest warunek?
      • ichi51e Re: szczepienia HPV 29.07.21, 14:34
        wiesz - powikłania powikłaniami a potem jeden partner który się przespał z babka zarażona hpv i okazuje się ze masz raka. Mąż (jedyny partner) tak zniszczył życie mojej koleżance. Cała historia zdarzyła się na moich oczach poznałam wesoła babkę ok 25 lat której jedynym marzeniem było mieć własne dziecko. Za to dostała raka. Mąż od lat na aucie - jak się okazało w procesie bezpłodny ożenił się z babka która ma 2 własnych zaadoptował je.
        I wszyscy żyją szczęśliwie. Ta moja znajoma tez bo cieszy się ze żyje.
        • lot_w_kosmos Re: szczepienia HPV 29.07.21, 14:43
          Ja to wszystko wiem.
          Uczciwe napisałam, że przykłady sparaliżowanych duńskich czy brytyjskich nastolatek wpłynęły mi na wyobraźnię.
          Dlatego przyglądam się jeszcze chwilę sytuacji.
          Nie mówię przecież kategorycznie nie.
          • ichi51e Re: szczepienia HPV 29.07.21, 15:58
            Ja tez sie czepiam tylko tak mi bylo jej cholernie zal. Dobrze ze tego glupiego meza nigdy nie spotkalam bo bym mu z twarz napluła. I co takiemu zrobisz? Ano nic. I czy mowi kolejnym babkom ze jest nosicielem? Szczerze watpie.
    • lodomeria Re: szczepienia HPV 29.07.21, 14:34
      W normalnych krajach program szczepień obejmuje także mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami. Plus szczepi się kobiety do 45rż, jeśli nie zostały zaszczepione jako dzieci.
    • jowita771 Re: szczepienia HPV 29.07.21, 14:46
      Jestem za. Moja starsza córka była szczepiona w szkole. Mam gdzieś rozpustę, dzieciom odradzę czekanie z seksem do ślubu, niech sobie religianci wychowują swoje dzieci w cnocie, od moich wara.
    • zona_mi Re: szczepienia HPV 29.07.21, 16:07
      margerytka73 napisała:

> Od 2021 wchodzi program szczepień HPV dla dziewcząt w wieku dojrzewania (dla ch
      > łopców planowane jest to od 2026r).

Szkoda, że dla chłopców tak późno, mój starszy się raczej nie załapie.

Ogólnie jestem za, nasza gmina fundowała dziewczynkom i córka się zaszczepiła.

> A może wstrzemięliwość - jeden partner po ślubie i problem HPV znacznie się ogr
      > aniczy i nie trzeba szczepionki?

Mhm.
    • swinka-morska Re: szczepienia HPV 29.07.21, 16:54
      Program samorzadowy w Warszawie daje szczepionkę 2-walentną, a ja chciałabym zaszczepić dzieci Gardadilem 9. Teraz jest w aptekach, ale mam obawy czy będzie też jak nadejdzie czas na drugą i trzecia dawkę. Kwestia kasy nie gra roli, bo mój ubezpieczyciel zwraxa wszystko.
      • hosta_73 Re: szczepienia HPV 30.07.21, 21:43
        A nie można kupić od razu dwóch i trzymać w domu?
        U nas szczepionka była w punkcie szczepień i pani zapewniała, że jeśli dali pierwszą dawkę to druga też zapewniają.
        Co prawda to była 2 walentna, innych nie było i nie było nawet widoków na to by się pojawiły. Stwierdziłam, że lepszy rydz niż nic a Cervarix jest przeciwko najczęstszym genotypom onkogennym HPV 16 i 18.
        Może kiedyś córka będzie mogła się doszczepić inną szczepionką?
          • kropkaa Re: szczepienia HPV 30.07.21, 22:21
            Kupiłam za niecałe 1.50 zł torebkę termiczną i przewiozłam do przychodni. Też mi się wydaje, że tam będzie bezpieczniejsza. Pielęgniarka, która szczepi dzieci od urodzenia nawet powiedziała mi, żeby do niej osobiście przynieść, bo ona bardzo nie lubi, jak ktoś otwiera jej lodówkę 😆
    • 3-mamuska Re: szczepienia HPV 29.07.21, 16:58
      Tak na ciąże tabletki/aborcja,
      Na HPV szczepienie.

A gdzie reszta zamiast uczyć młodych , ze maja używać prezerwatyw gdzie HIV gdzie reszta chorób wenerycznych?

Zreszta ci co uważają ze szczepienie na covid jest groźnie czy niebezpieczne, a co z tym szczepieniem w Dani ile dziewczyn miało po nim problemy zdrowotne.
      • annaboleyn Re: szczepienia HPV 29.07.21, 17:06
        3-mamuska napisała:

> Tak na ciąże tabletki/aborcja,
        > Na HPV szczepienie.
        >
        > A gdzie reszta zamiast uczyć młodych , ze maja używać prezerwatyw gdzie HIV gdz
        > ie reszta chorób wenerycznych?

Aha. Czyli nie szczepmy przeciwko wirusowi mogącemu skutkować groźnym nowotworem, bo przecież można używać prezerwatyw, a na HIV jeszcze nie ma szczepionki.
        Straszne to.
      • swinka-morska Re: szczepienia HPV 29.07.21, 22:01
        3-mamuska napisała:

> Na HPV szczepienie.
        No tu masz rację - nie ma innej opcji niż szczepienie.

> A gdzie reszta zamiast uczyć młodych , ze maja używać prezerwatyw gdzie HIV gdz
        Widać, że Ciebie też niedouczono jak przenosi sie wirus HPV. Przy seksie oralnym przenosi się elegancko do jamy ustnej i gardła powodując nowotwory tamże.
        • annaboleyn Re: szczepienia HPV 29.07.21, 22:06
          I o ile seks oralny z mężczyzną można uprawiać zabezpieczając się prezerwatywą, to z kobietą już tak niekoniecznie, prawda? No, ale lepiej się nie szczepić, bo na HIV nie wymyślili. Co za cholerny Ciemnogród.
      • margerytka73 Re: szczepienia HPV 30.07.21, 13:03
        3-mamuska napisała:

> Na HPV szczepienie.
        >
        >
        A co jak para będzie się starała o dziecko, mają stosować prezerwatywy? A mąż może już być nosicielem, ale o tym nie wie, bo przed żoną miał inną partnerkę? Żonie jest wierny, ale jest zakażony.
    • jehanette Re: szczepienia HPV 29.07.21, 17:02
      Żartujesz? Miałabym być przeciw szczepionce na raka? Pamiętajmy że taki mają przerzuty i nawroty, co z tego że wytnie się z szyjki macicy skoro kilka lat później ujawni się gdzieś indziej. Niektóre kraje już są na dobrej drodze wyeliminowania raka szyjki macicy. Córkę na pewno zaszczepie.
      • annaboleyn Re: szczepienia HPV 29.07.21, 17:03
        jehanette napisała:

> Żartujesz? Miałabym być przeciw szczepionce na raka? Pamiętajmy że taki mają pr
        > zerzuty i nawroty, co z tego że wytnie się z szyjki macicy skoro kilka lat późn
        > iej ujawni się gdzieś indziej. Niektóre kraje już są na dobrej drodze wyelimino
        > wania raka szyjki macicy. Córkę na pewno zaszczepie.

A syna?
        >
          • annaboleyn Re: szczepienia HPV 29.07.21, 17:13
            jehanette napisała:

> Nie mam syna, ale gdybym miała też bym zaszczepiła bo HPV to nei tylko rąk szyj
            > ki macicy.
            >
            Otóż to smile Bardzo się cieszę, że są ludzie, którzy to wiedzą.
            • margerytka73 Re: szczepienia HPV 30.07.21, 22:25
              annaboleyn napisała:

> jehanette napisała:
              >
              > > Nie mam syna, ale gdybym miała też bym zaszczepiła bo HPV to nei tylko rą
              > k szyj
              > > ki macicy.
              > >
              > Otóż to smile Bardzo się cieszę, że są ludzie, którzy to wiedzą.
              Oj nie wszyscy, nie wszyscy. Poza tym wiele osób grzmi, że to wpłynie na rozwiązłość młodych ludzi i obniżenie wieku inicjacji.
              Normalnie srwledniowiecze i to w krajach trzeciego świata.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka