Dodaj do ulubionych

eMatka niewidoma

02.08.21, 10:05
Rozczulają mnie zeznania, jakoby ktoś nie zauważał, nie rejestrował w ogóle otoczenia.
Obserwuj wątek
      • solejrolia Re: eMatka niewidoma 02.08.21, 10:21
       Czy to nawiązanie do jakiegoś wątku, którego nie czytałam, więc nie mam odniesienia,
       czy to jest tak zakręcone, że pambuk, nie pojmuję, o co ci chodzi. I jak brzmi pytanie.
       • krwawy.lolo Re: eMatka niewidoma 02.08.21, 10:26
        To nawiązanie do wszyskich wypowiedzi w stylu "nie obchodzi mnie, nie zauważam, kiedy ktoś jęczy za ścianą, łazi z dupą na wierzchu, ma wytapirowane włosy w kolorze blue, śpiewa i gada do siebie ..."
        • piataziuta Re: eMatka niewidoma 02.08.21, 13:21
         krwawy.lolo napisał:

         > To nawiązanie do wszyskich wypowiedzi w stylu "nie obchodzi mnie, nie zauważam,
         > kiedy ktoś jęczy za ścianą, łazi z dupą na wierzchu, ma wytapirowane włosy w k
         > olorze blue, śpiewa i gada do siebie ..."


         No to myślę, że jestem w 50% taką właśnie ematką. tongue_out

         Dopiero jak ktoś włazi mi na plecy w kolejce, albo jego wakacyjna trajektoria - która polega na poruszaniu się bez udziału mózgu - każe mu nagle skręcić prosto pod koła mojego roweru, albo jak wydaje wkurwiające dźwięki (to mi się zdarza najczęściej), to staję się ematką widzącą i słyszącą.
        • malia Re: eMatka niewidoma 02.08.21, 13:27
         No ale jak ty wodzisz wzrokiem za każdą przechodzącą Ziuta, to nie znaczy, ze każdy tak ma, duzy już jesteś, powiniens zrozumieć, ze ludzie są różni
      • bialeem Re: eMatka niewidoma 02.08.21, 10:38
       Mój dobry kolega się na mnie święcie obraził, bo go zignorowałam wychodząc z pracy. Akurat czekał na coś w okolicy. Ponoć spojrzałam bezpośrednio na niego. Nie zarejestrowałam kompletnie.
       To nie jest trudne jak człowiek nie ma zwyczaju obserwacji otoczenia.
       • lella_two Re: eMatka niewidoma 02.08.21, 11:21
        Otóż. Ludzie są po prostu różni. Mam sąsiadkę, która rejestruje dokładnie wszystko jak kot i do tego zapamiętuje na długo. Lepiej niż ja wie, kiedy zmieniłam auto, niewykluczone, że mogłaby podać nawet poprzednie numery. Ja z kolei potrafię się zachwycać czymś, co stoi od czterech lat, mało tego, zachwycam się parę razy pod rządwink Ale na ludzi akurat zwracam uwagę, bo mnie ciekawią.
   • magdallenac Re: eMatka niewidoma 02.08.21, 11:21
    To samo! -2 bez okularow. Tacy jak lolo mysla, ze mam wyebane, takim jak riki wydaje sie, ze chce ich zaciagnac do lozka, a ja jestem po prostu prozna i okulary zakladam tylko kiedy prowadze.
    • morekac Re: eMatka niewidoma 02.08.21, 11:36
     Ha, a ja ogólnie mam problem z zapamiętywaniem twarzy. I ogólnie tego, jak wyglądają ludzie na ulicy. Jeszcze w czasach, gdy był program "997", to zastanawiałam się, jak to możliwe, że ktos idący ulicą i niczym szczególnym się nie wyrożniający został zapamiętany, że byltu czy tam o jakiejś godzinie...
    • primula.alpicola Re: eMatka niewidoma 02.08.21, 14:08
     Magdalena, mam identycznie. Okulary do auta i do kina.
     Nosiłam soczewki, ale zaczęło iść w drugą stronę (dalekowzroczność) i w soczewkach nie widzę dobrze z bliska. W okularach też nie, ale okulary mogę zdjąć w sekundę.
  • z_lasu Re: eMatka niewidoma 02.08.21, 12:42
   Często nie zauważam, bo nie przywiązuję do tego wagi, więc nie rejestruję. Patrzę, a nie widzę. Czasem zauważam, ale nie oceniam. Np. zarejestruję, że ktoś ma oryginalny ubiór czy fryzurę, ale nie wyciągam z tego żadnych wniosków, ani tego nie analizuję. A czasem zwrócę uwagę na coś, co w ogóle nie rzuca się w oczy, ani nie jest specjalnie dziwne. To trochę jak w tym dowcipie o ekshibicjoniście, który zrobił prezentację zmęczonej kobiecie z siatami, a ona - gapiąc się w jego klejnoty - jęknęła "O matko! Zapomniałam kupić jajek".
  • kanna Re: eMatka niewidoma 02.08.21, 14:08
   To o mnie smile
   Jeśli świadomie nie włączę trybu obserwacji (np. w czasie zwiedzania), to jestem maksymalnie skupiona na sobie, na tym, co myślę, na audiobooku itp.
   Nie obserwuję otoczenia/innych.

   Czasem lubię robić to świadomie - np. siadam siebie w czasie śniadania na tarasie, albo na brzegu basenu i patrzę na ludzi.
  • kryzys_wieku_sredniego Re: eMatka niewidoma 02.08.21, 16:09
   Nie widzę ludzi widzę samochody ;P
   Samochody widzę, bo zawsze z psem, od dzieciństwa i zawsze musialam krócej smycz trzymać gdy szlam z psem a samochód jechał.
   Ludzi przeważnie nie poznaję na miescie dlatego na nich nie patrzę.
  • przepio Re: eMatka niewidoma 02.08.21, 19:54
   Ja nie rejestruję. Tz jak już coś lub ktoś wyjątkowo rzuca się w oczy, to zauważę. Zwrócę tez baczniejszą uwagę na coś, co mi się podoba. Ale w życiu bym nie podała jak kto wygląda czy jest ubrany.
   Kiedyś w pracy koleżanki mówiły o kolorze oczu - siedziałam wtedy i zastanawiałam się jakiego koloru są oczy moich dzieci. Serio, wiedziałam, że na pewno nie niebieskie i nie piwne, ale koloru nie podałabym.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka