18.08.21, 11:34
Pytanie do doświadczonych.
Kot 16 lat, sik w kuwecie mały, ale podbarwiony krwią, więc biegiem do weta.
Tam mocz pobrany z pęcherza, w wyniku brak bakterii, brak białka, jedynie leukocyty i krew.
Wet mówi, że to takie zakażenie pęcherza które wyleczy się lekiem przeciwzapalnym, jakimś zakwaszaczem moczu i tyle.
Ale widać ewidentnie, że kot zostawia w kuwecie mniejsze porcje moczu, że jednak ta kuweta trochę go przeraża.
I jako że jestem panikarą, bo kot już się kiedyś zatkał uważam, że wet spieprzył sprawę i chociaż USG by się przydało.
Ematki, doradzicie co dalej?
Obserwuj wątek
    • aragorna71 Re: Sikanie 18.08.21, 12:28
      ja bym zasiegnela porady innego weterynarza. Nasza kotka miala co prawda inne objawy bo sikala co chwile a wlasciwie napinala sie do sikania, nie bylo krwi, ale lekarz zrobil usg, pobral mocz i krew do badania. Szybko dostala antybiotyk i zastrzyk rozkurczowy, aby poczula ulge. Przeszlo po 2-3 dniach. Stwierdzil stan zapalny pecherza. Niestety po tygodniu objawy wrocily, kolejne zastrzyki ale wtedy dostala tez srodku uspokajajace/wyciszajace. Okazalo sie, ze zapalenie bylo spowodowane stresem, sasiad robil ogrodzenie i byl przez 2-3 dni halas, czego ona nie lubi. Opisalam to, abys miala obraz, ze powody moga byc rozne.
      • nigdynigdynigdy84 Re: Sikanie 18.08.21, 12:40
        Dziękuję
        To kocurek nerkowy, więc każdy kuwetowy problem to dla nas alarm. On się nie napina, po prostu ta grudka żwirku jest mniejsza i to tak trochę mnie niepokoi.
        Jestem już zapisana na dziś do kogoś innego, zobaczymy co powie.
    • mamtrzykotyidwa Re: Sikanie 18.08.21, 12:33
      Krew i leukocyty bez bakterii wskazują raczej na problem z kamieniem. Jeśli mocz nie jest już krwawy, to znaczy że kamień się wydalił i będzie się poprawiać.
      Kot powinien dużo pić, żeby nerki przepłukiwać.
      Czym go karmisz? Suchą, czy mokrą karmą?

• edka12 Re: Sikanie 18.08.21, 14:39
      Czy kot mógł się czymś zestresować? Wyjazd, nowa osoba,nowa kuweta, przemeblowanie? Na początek stosuje się środki przeciwbólowe i przeciwzapalne a jeśli po kilku dniach dalej będzie krew to trzeba sprawdzić dalszą diagnostykę. Cierpliwości, leczenie trochę może trwać. Kot starszy- nie bolą go stawy? Bol też powoduje stres a to z kolei idiopatyczne zapalenie pęcherza
      • nigdynigdynigdy84 Re: Sikanie 18.08.21, 16:50
        Kot ze zwyrodnieniami kręgosłupa, regularnie na olejku cbd
        Okazało się że zapalenie pęcherza, nowe leki, kroplówka, wysikał się od razu po powrocie od weta
    • berdebul Re: Sikanie 18.08.21, 17:04
      Zacznij podawać manozę, jeżeli są bakterie to je wysika. Glukozaminę - chroni ścianki pęcherza, żurawinę/methiocid na zakwaszenie. Może ma piasek/kamienie i go podrażniło?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka