Dodaj do ulubionych

Prezent dla PiS

24.08.21, 13:25
chyba wszyscy się zgodzą, że cała ta obecna sytuacja spadła PiSowi jak z nieba

wcale się nie zdziwię, jak wkrótce ogłoszą przyspieszone wybory (pod pretekstem niestabilnej większości w sejmie) i zgarną większość konstytucyjną sad

możliwe?
Obserwuj wątek
  • sumire Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 13:30
   Jak najbardziej, też obstawiam taki scenariusz. Już zaczęli bić w ten bęben.
   Większości konstytucyjnej może nie zdobędą, bo za duże tam są tarcia, ale mają duże doświadczenie w straszeniu wrogiem, więc...
  • alicia033 Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 13:33
   Nie, ta sytuacja im jak z nieba, wręcz przeciwnie. Za moment ci uciekinierzy rozleją się po Polsce a z braku innych możliwości zaczną popełniać przestępstwa, z czym piss nie będzie sobie radził, bo to wymaga mądrej polityki już, a nie tylko jechania na waszych antyuchodxczych nastrojach.
  • szafireczek Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 13:33
   No cóż, tak jak we wszystkim - fortuna kołem się toczy, a przysłowiowy łut szczęścia pomaga - raz jednej raz drugiej stronie, ważne by umieć wykorzytać sprzyjający moment, a nie przegapić, czy co gorsze - użyć go przeciwko sobie.
   • pani07 Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 13:37
    No i jest; KE zabrała głos
    "Komisja Europejska: nie możemy zaakceptować jakichkolwiek prób podżegania do nielegalnej migracji do UE. Ściśle współpracujemy z władzami Polski i wspieramy w skutecznym zarządzaniu granicami. "
    twitter.com/tvn24/status/1430129890616086530?s=20
    • margit49 Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 19:42
     pani07 napisał(a):

     > No i jest; KE zabrała głos
     > "Komisja Europejska: nie możemy zaakceptować jakichkolwiek prób podżegania do n
     > ielegalnej migracji do UE. Ściśle współpracujemy z władzami Polski i wspieramy
     > w skutecznym zarządzaniu granicami. "

     "potrzebne jest zarówno uporządkowane, solidne zarządzanie granicami, jak i pełne poszanowanie podstawowych praw migrantów". - To jedyny skuteczny i humanitarny sposób zarządzania migracją -

     tvn24.pl/swiat/migranci-na-granicy-polsko-bialoruskiej-komisji-europejska-i-stanowisko-christiana-wiganda-5228333
   • dramatika Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 14:21
    szafireczek napisała:

    > przysłowiowy łut szczęścia pomaga

    Jaki łut szczęścia?
    PiSowi nic by nie wzrosło, gdyby nie usilne starania "opozycji", zachowującej się jak szaleńcy na pasku Łukaszenki, nie ustałe nawet po stanowisku Tuska.
  • matacznik Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 13:37
   hipinka napisała:

   > obecna sytuacja spadła PiSowi jak z nieba
   >
   Tak

   > wcale się nie zdziwię, jak wkrótce ogłoszą przyspieszone wybory
   >
   Może

   > zgarną większość konstytucyjną
   >
   Nie
    • matacznik Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 13:59
     hipinka napisała:

     > a na czym opierasz swój optymizm?
     >
     Optymistyczne było tylko przekonanie, że nie uzyskają większości konstytucyjnej. Moim zdaniem wielu wyborcom już się przejedli, jawne skoki na kasę (na które suweren jest wrażliwy) przekroczyły granice tolerancji, koalicja chwilowo się rozpadła i może być kłopot z pozyskaniem całego elektoratu Porozumienia (część zasili prawe skrzydło PO, część zostanie w domach) i najważniejsze
  • dr.amy.farrah.fowler Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 13:58
   Tak, PiS ma wygrane w cuglach kolejne wybory.

   Nie muszą nawet straszyć wrogiem, wróg stoi u bram.

   W ramach łapówki za niepuszczanie migrantów do UE unia odpuści nam wszystkie grzeszki. "Ojtam, ojtam, żeby mi to było przedostatni raz." Pozytywny aspekt jest taki, że poleksitu nie będzie - oni są potrzebni nam, a my im i możemy ich szachować wpuszczaniem migrantów.

   Pod wpływem tego, co się odjaniepawla (wrogi reżim zasypuje nam granicę migrantami, których za pieniądze ściąga samolotami do siebie) wiele osób generalnie proemigranckich i lewicujących doznało objawienia i zrozumiało, co będzie, jak nam przejdzie przez granicę 10 tysięcy ludzi uj wie skąd.

   Tzw. opozycja, zamiast zastanowić się 5 minut, co się właściwie dzieje i przejść w choćby tryb "tak, to poważny problem humanitarny, ale nie rozwiążemy go wpuszczając ludzi przez zieloną granicę, zastanówmy się, co zrobić, żeby migrantom nie stała się krzywda, a zarazem żebyśmy nie zrobili sobie kuku jak Grecja", lansuje się z konserwami, podając PiSowi kolejne wybory na srebrnej tacy.
  • podaje_haslo_okon Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 14:00
   Przedterminowe wybory będą, bo już zapowiadają trudny budżet 2023,wiec trzeba ogarnąć wybory w 2022, żeby jeszcze sypnąć groszem. Ale w tak wysokie poparcie nie wierzę. W obliczu szalejącej drożyzny jacyś tam imigranci raczej mało kogo będą obchodzić dopóki nie zapukają do ich drzwi. Na miejscu PiS straszyłabym przede wszystkim Tuskiem, to jest realne zagrożenie dla ich wyborców.
   • pani07 Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 14:20
    Strasznie Tuskiem? Tym "zaangażowanym na 100%" Tuskiem, który po wpisie na TT , ze "granice mają być szczelne" zamilkł, a Jachiry niczym tajni agenci JarKacza ruszyli do dzielenia się głupotą?
    A teraz jeszcze Unia, która wydaje oświadczenie:
    "KE: ściśle współpracujemy z władzami Polski, aby wspierać je w skutecznym zarządzaniu granicami na granicy zewnętrznej, zgodnie z prawem UE, z pełnym poszanowaniem podstawowych praw człowieka i zapewnieniem skutecznego dostępu do procedury azylowej."
     • ninanos Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 17:56
      Imigranci zawsze rozgrzewali opinie publiczną, ludzie w Polsce boją się i nie chca muzułmańskich imigrantów. Jakby to byli imigranci z Białorusi czy Ukrainy to owszem, mało kogo by obeszła.
      Poza tym tvp info i tvn 24 grzmią na okrągło o tej sytuacji.
      To się opozycji odbije czkawką w wyborach, to pewne.
      • lauren6 Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 18:01
       Nie to. Ludzie mają w nosie imigrantów. Warszawa imigrantami stoi, pewnie inne duże miasta też.

       Ludzie bardzo dobrze pamiętają poprzedni kryzys migracyjny, gdy dziesiątki tysięcy ludzi szturmowało europejskie granice. Za dobrze pamiętamy co się działo na wybrzeżu w Grecji czy na węgiersko-serbskiej granicy. Pamiętamy relacje mieszkańców terenów, przez które maszerowały hordy ludzi.

       Dziwisz się, że nie chcemy powtórki z rozrywki na Podlasiu?
         • pani07 Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 19:26
          KE tak zdecydowanie stanęła za ochroną granic także z jeszcze jednego powodu- w Niemczech 26 września wybory, ostatnie co tam chcą, to fala uchodźców/imigrantów w tym czasie.
          • bistian Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 19:34
           pani07 napisał(a):

           > KE tak zdecydowanie stanęła za ochroną granic także z jeszcze jednego powodu- w
           > Niemczech 26 września wybory, ostatnie co tam chcą, to fala uchodźców/imigrant
           > ów w tym czasie.

           Tak, to prawda. Wybory są w nieodpowiednim momencie wink
           Merkel przyjęłaby chociaż ze 100 tys. osób z Afganistanu, ale ona idzie na emeryturę, a partia musi działać dalej.
           Przyjęcie tej pierwszej fali, to byłby dobry interes, ci ludzie będą chcieli pracować, to są ludzie wykształceni, który zaryzykowali, bo chcą normalnie żyć. Później, już nie będzie tak wesoło, ale wybory są najważniejsze wink Zupełnie, jak w Polsce big_grin
        • dr.amy.farrah.fowler Re: Prezent dla PiS 25.08.21, 07:28
         My, znaczy kto? Bo jak dotąd rząd robi wszystko, żeby tych ludzi nie wpuścić, co jest rozsądne, ponieważ po pierwsze, po to jest granica, żeby przez nią wpuszczać ludzi w określonych miejscach i na określonych zasadach, po drugie, wycieczkowicze z Białorusi to nie nasz problem, chcą wjechać do PL, niech to zrobią zgodnie z procedurą, po trzecie, to nie żadne ofiary wojny i reżimu, tylko migranci ekonomiczni z połowy trzeciego świata, których baćka wykorzystuje próbując zrobić kuku UE i jak wpuścimy ich 30, za chwilę będziemy mieli 30 tysięcy i katastrofę humanitarną full size, trupy w namiotach w grudniu, bo Polska to nie Grecja i zimą jest jakby zimno.
      • podaje_haslo_okon Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 18:22
       Rozgrzewali kiedy nie było "większych" problemów, czyli bidy zaglądającej przez okna. Imigrantami można było straszyć przed wyborami w 2015 roku, jak sytuacja gospodarczą była dobra. Natomiast teraz, jak ceny prądu, czynszów, żywności mocno dają w kość biedniejszym, to szczerze wątpię, że ich podstawowym zmartwieniem będą imigranci.
       • ninanos Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 18:33
        Przeciwnie.
        Polaków zawsze rozgrzewa temat związany z imigrantami z krajów muzułmańskim i w 2015r i teraz, teraz tez jesteśmy mądrzejsi o doświadczenia z Niemiec, Grecji czy Francji. Poza tym dla przeciętnego Polaka oczywiste jest, że jak przy szalejącej inflacji przyjdzie nam utrzymywać jeszcze chordy zwożone przez Łukaszenkę to Polsce się nie poprawi, będzie jeszcze gorzej.
        Opozycja nie odrobiła lekcji z 2015r., ba .... przespała to co działo się w Europie po 2015r. przespała moment kiedy to Europa zaczęła tworzyć obozy w Turcji, nie zamilkła nawet po oświadczeniu Tuska na tt.
        • bistian Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 19:04
         ninanos napisała:

         > Polaków zawsze rozgrzewa temat związany z imigrantami z krajów muzułmańskim i w
         > 2015r i teraz, teraz tez jesteśmy mądrzejsi o doświadczenia z Niemiec, Grecji
         > czy Francji. Poza tym dla przeciętnego Polaka oczywiste jest, że jak przy szale
         > jącej inflacji przyjdzie nam utrzymywać jeszcze chordy zwożone przez Łukaszenkę
         > to Polsce się nie poprawi, będzie jeszcze gorzej.

         Będzie gorzej, ale to jest nie do uniknięcia, w Niemczech też będzie gorzej. Niemcy odrobiły swoją lekcję, wzięły milion imigrantów z Syrii i okolic, już nie chcą tego robić, Polska przyjęła pracowników z Ukrainy i Wietnamu i mówiła, że to jest to samo, ale to przecież zupełnie inna sprawa, Niemcy już nie chcą robić za frajera.

         Nabroiliśmy wszyscy, ale chcemy budować mury, zamiast odpowiadać za swoje błędy. W Afganistanie, za 25 lat, nie będzie można już mieszkać poza nielicznymi dolinami. Wszyscy ci ludzie, będą musieli się przenieść gdzie indziej, wszystko przez zmiany klimatu. Tam w ciągu ostatnich czterech lat, trzy lata były potwornie suche, nawet zwierzęta umierały. Kabul z 2,5 milionów mieszkańców, urósł do 5 milionów, z powodu zmian klimatycznych i suszy, wszyscy uciekali do stolicy, bo tam jest ostatnia szansa na przetrwanie. 13 milionów ludzi w Afganistanie, je jeden posiłek dziennie lub mniej, 1 milion dzieci może umrzeć z głodu do wiosny. Patrzę w swoją szklaną kulę i widzę, że Talibowie będą prosić o pomoc humanitarną, jeszcze tej zimy.

         Można powiedzieć. żeby sąsiedzi wzięli tych ludzi do siebie. Ale, np. Półwysep Arabski, też się nie będzie nadawał do życia, ci wszyscy ludzie przyjdą do nas.

         > Opozycja nie odrobiła lekcji z 2015r.

         To wszystko są bzdury, my mamy dużo większe problemy, niż nam się wydaje
          • bistian Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 19:20
           sophia.87 napisała:

           > To tym bardziej trzeba skutecznie chronić granice.
           > Inaczej w Europie także nie będzie można normalnie żyć

           Ale zmiany klimatu, to nasza wina, głównie tych krajów z wysokim PKB, również tych krajów z dużą liczbą ludności, produkujących dla krajów o wysokim PKB za małe pieniądze. Wybacz, ale tak się nie da żyć. Za 30 lat, to również w Polsce w niektórych miejscach nie da się prowadzić produkcji rolnej, choćby w Wielkopolsce.
           Nie da się zabezpieczyć przed taką migracją, popatrz na różne bajki o Zombie, to jest tego typu zjawisko. Cieszcie się wakacjami, wolnością i dobrobytem, bo to już są ostatnie takie lata, za 10 lat już będziemy wspominać z łezką w oku wink
           • ninanos Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 19:50
            Europa nie jest jedynym miejscem do życia, jest jeszcze australia (bardzo słabo zaludniona), ameryka, ale oni nie rwą się do pomocy, są jeszcze inne kontynenty na których można będzie żyć. Jak my nie zabezpieczymy swoich granic to za kilkanaście lat Europa schyli się ku upadkowi.
            Zmiany klimatu to nie tylko wina Europy, ba europa na te zmiany ma niewielki wpływ.
            • bistian Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 19:59
             ninanos napisała:

             > Europa nie jest jedynym miejscem do życia, jest jeszcze australia (bardzo słabo
             > zaludniona), ameryka, ale oni nie rwą się do pomocy, są jeszcze inne kontynent
             > y na których można będzie żyć. Jak my nie zabezpieczymy swoich granic to za kil
             > kanaście lat Europa schyli się ku upadkowi.
             > Zmiany klimatu to nie tylko wina Europy, ba europa na te zmiany ma niewielki wp
             > ływ.

             Wiemy, wiemy, jest jeszcze Mars, wystarczy tylko polecieć wink
             Jesteśmy w łatwo dostępnym miejscu i to do nas będą waliły tłumy.
             Można się tłumaczyć, ale to z Europy turyści lecą na wakacje na egzotyczne wyspy i tam zaśmiecają środowisko. Japończycy wyżerają ostatnie szlachetne ryby w okolicy, a myśliwi z różnych bogatych krajów wybijają ostatnie sztuki rzadkich zwierząt.
             Nas jest zwyczajnie na dużo na Ziemi, a nikt nie chce zrezygnować z fajnych rzeczy, zrezygnują nasi następcy, już bez możliwości wyboru.
              • bistian Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 20:46
               sophia.87 napisała:

               > Dokładnie, jest nas za dużo i dlatego Europa musi zacząć skutecznie bronić gran
               > ic zamiast udawać, że może i chce przyjmować kogokolwiek

               Tak, narobić komuś do ogródka, a potem się zamknąć w domu i udawać, że na nie ma big_grin
                • bistian Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 20:52
                 sophia.87 napisała:

                 > Moje dzieci nikomu do "ogródka nie narobily" więc nie widzę powodu by ponosily
                 > konsekwencje glupoty pożytecznych idiotow

                 Dzieci nie, ale Ty już tak, jako członek społeczności.
                 Weź się z końcu w garść, bo się nie da tego czytać, jesteś już dorosła, jeśli nie wiesz.
                 Takiego świata, jaki jest obecnie, już nie będzie. No, może 100 lat po trzeciej wojnie światowej, czego bym nie chciał. Musimy współpracować i nie chować głowy w piasek, to już nie wyjdzie
                  • bistian Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 21:14
                   sophia.87 napisała:

                   > Tak, musimy współpracować żeby ocalić nasz świat, a nie belkotac na temat przyj
                   > mowania tych, którzy go zniszczą

                   Nie da się ocalić naszego świata w obecnej postaci, więc przestań bełkotać wink
                   Ja to mam już luz, bo jestem w takim wieku, że już swoje przeżyłem. Dlatego, tym bardziej mnie śmieszą takie nerwowe reakcje
                   • alicia033 Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 21:24
                    bistian napisał:

                    > Nie da się ocalić naszego świata w obecnej postaci,

                    nie da się ale właśnie tylko przez takie sophie.
                    Europa w porównaniu do Azji ma mnóstwo zasobów, by tych Afgańczyków, Pakistańczyków i innych, którzy będą tu, w związku ze zmianami klimatycznymi docierać, przyjąć i przerobić na własną modłę, bo naprawdę nasz styl życia jest dla większości z nich zdecydowanie bardziej atrakcyjny, niż tkwienie w religijnych okowach.
                    Ale skoro przez lata wpychało się Europejczyków w strach przed tak naprawdę garstką religijnych fanatyków, to nawet gdyby wśród polityków trafi się ktoś na tyle zdroworozsądkowo myślący, by to ogarnąć, to i tak będzie miał mocno pod górę, by takie fanatyczno-zagrożeniowe myślenie odwrócić.
                    • sophia.87 Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 21:35
                     Zagrożeniem są pożyteczni idioci od zawsze.
                     A Europa nie ma dość miejsca i zasobów dla wszystkich chętnych
                     Problem w tym, że to "przerabianie na.naszą modlę" jak na razie nikomu się nie udało
                     • pani07 Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 22:01
                      Tutaj dziennikarz białoruski opisuje mechanizm, w jaki to działa:
                      waidelotte.org/operacja-sluza-co-naprawde-sie-dzieje-na-polsko-bialoruskiej-granicy/
                    • dr.amy.farrah.fowler Re: Prezent dla PiS 25.08.21, 07:45
                     >nie da się ale właśnie tylko przez takie sophie.

                     Nie, nie przez Sophie, tylko np. przez koncerny paliwowe i megakorpy, które zmian nie chcą, a dopóki one nie chcą, zmian nie będzie, tępa dzido. Sophia, ja czy Ty dużo se może. Ale segreguj nadal śmieci, bierz prysznic zamiast wanny i brandzluj się, że ratujesz planetę.
                   • sophia.87 Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 21:32
                    Należy więc walczyć żeby ocalić jak najwięcej z naszego świata, a nie bredzic na temat ściągania sobie na głowę ciężaru.
                    No widzisz, a innym zależy na życiu i.własnych dzieciach
                    • bistian Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 21:34
                     sophia.87 napisała:

                     > Należy więc walczyć żeby ocalić jak najwięcej z naszego świata, a nie bredzic n
                     > a temat ściągania sobie na głowę ciężaru.
                     > No widzisz, a innym zależy na życiu i.własnych dzieciach

                     Boisz się, współczuję.
                     Ale to nic nie da, więc para w gwizdek. Nakryj głowę kołdrą, nie ma Cię! big_grin
                      • bistian Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 21:50
                       sophia.87 napisała:

                       > Jak ja się boję to walczę.
                       > Ty najwyraźniej nie znalazłeś chętniej do rozmnażania się z Tobą albo wyszło Ci
                       > na tyle mierne potomstwo, że jego los jest Ci obojętny. Współczuję.
                       > Jak Ci nie zależy na zyciu, to chociaż nie przeszkadzaj innym

                       Ja mam inaczej, ograniczam się, nie walczę z planetą. Wiem też, jakie są siły natury.
                       A umrzemy wszyscy, tak czy siak, wolałbym, żeby nie z głodu czy braku wody, ale sam niewiele mogę, muszą w końcu coś zrozumieć i włączyć, ci pożyteczni, myślę o Tobie wciąż i wciąż big_grin
                       • sophia.87 Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 21:57
                        Tak, należy zrozumieć, że wszyscy na ziemi i tak nie mają szans na przeżycie, a im więcej nas będzie w Europie to standard życia będzie gorszy, więc należy zadbać o to żeby byli tu tylko Europejczycy.
                        Tak, pożyteczni idioci muszą coś wreszcie zrozumieć.
                        Nie myśl o mnie, Zdziski rocznik 56 to nie ten adres 😀
           • sophia.87 Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 20:46
            Tym bardziej trzeba się zabezpieczyć. Mnie obchodzi przyszłość moich dzieci i nie uważam by Europa, w której będą kolejne miliony migrantów nadawała siebie do życia.
            • bistian Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 20:47
             sophia.87 napisała:

             > Tym bardziej trzeba się zabezpieczyć. Mnie obchodzi przyszłość moich dzieci i n
             > ie uważam by Europa, w której będą kolejne miliony migrantów nadawała siebie do
             > życia.

             Twoje dzieci już nie mają przyszłości, nie oszukuj się
             • snakelilith Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 21:13
              bistian napisał:              > Twoje dzieci już nie mają przyszłości, nie oszukuj się

              Dokładnie tak. A niepełnosprawne umysłowo od trzech dni pyerdolą od rzeczy i cieszą się, że wypchały małą grupkę za białoruską granicę. big_grin
              • sophia.87 Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 22:40
               Masz na myśli swoich rodaków, którzy chcą obrony granic przed imigrantami?
               Nie martw się, nawet mur zbudujemy za Twoje niemieckie podatki, ponieważ Twój rząd wie, że to Niemcy są celem migrantow i wcale go to nie cieszy ☺
           • elinborg Re: Prezent dla PiS 25.08.21, 12:08
            Dobrze piszesz. Migracje z powodu zmian klimatycznych i do tego konflikty zbrojne z tych samych powodów- żadna ochrona granic możliwa nie będzie. A sceny na lotnisku w Kabulu to już wypisz wymaluj "World War Z". Co będzie się działo, jak odleci ostatni transport z żołnierzami amerykańskimi, kiedy na lotnisko wkroczą talibowie i zaczną wyrzynać podanych na tacy "zdrajców narodu"?
            • snakelilith Re: Prezent dla PiS 25.08.21, 12:26
             elinborg napisała:

             > Co będzie się działo, jak
             > odleci ostatni transport z żołnierzami amerykańskimi, kiedy na lotnisko wkrocz
             > ą talibowie i zaczną wyrzynać podanych na tacy "zdrajców narodu"?

             Nic nie będzie. Przynajmniej w Polsce. Rodzime rasiolki już przecież pieją z zachwytu. Mentalne rozwielitki nie rozumieją, że ci ludzie w całości wyrżnąć się nie dadzą i desperacja z jednej strony i radykalizacja z drugiej będą postępować. One naprawdę myślą, że te kawałek polskiego drutu wyprodukowany przez szwagra piździelczego ministra je ochroni. big_grin
   • dramatika Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 14:29
    podaje_haslo_okon napisała:

    > Na miejscu PiS straszyłabym prz
    > ede wszystkim Tuskiem, to jest realne zagrożenie dla ich wyborców.

    Mieliby nawet większość konstytucyjną w kieszeni, gdyby zrezygnowali z planów segregacji sanitarnej. Sęk w tym, że tutaj idą łeb w łeb z opozycją "liberalną".
   • runny.babbit Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 14:53
    Dokładnie. Kogo obchodzą jacyś uchodźcy, gdy inflacja wbija w fotel, a władza coraz bardziej arogancka. Moim zdaniem nie mają szans na wygraną, chyba że będą fałszować.
  • chococaffe Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 17:35
   Nic im nie spadło z nieba tylko zostało przyniesione na tacy. Powrót tematów „uchodźczych” można było obserwować nawet na forum już od jakiegoś czasu – albo bezpośrednio od trolli albo tych śledzących odpwiednie media z zapartym tchem. Wiadomo, że była to przygrywka.

   Oprócz tego powraca seria „straszny Zachód” - niebezpieczny, uwaga...homofobiczny, seksistowski (tragikomiczne z ust/piór pewnych ludzi), zniewolony, ciemny. Zaraz bedzie brudny, śmierdzący sikami i „nigdy tam już nie pojadę, nie to co kiedyś”. Przed nami sporo wyborów – Niemcy, Francja, potem Polska (pewnie inne tez po drodze) – trzeba się sprężać.


   p.s. wraca też #winatuska wink
  • ninanos Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 18:03
   Nie spadła z niebie, została podana pisowi na tacy przez idiotów z opozycji.
   Pis ma wsparcie swoich działań na granicy w KE, opozycja przespała chyba ten moment kiedy turcja stała się przechowalnią imigrantów, kiedy to polityka otwartych drzwi przejadła się europie.
   Opozycja za przegrane wybory będzie mogła obwiniać tylko i wyłącznie swoich posłów, którzy robią z siebie na granicy i w telewizji matołów, którzy bredzą o jakimś pasie ziemi niczyjej wespół ze spół z dziennikarzami z tvnu.
  • iuscogens Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 20:23
   Czy spadła z nieba to nie wiem, ale niewątpliwie to co wyprawia opozycja woła o pomstę do nieba. Przed chwilą poseł Sterczewski urządził sprint po granicy i z niebieską torbą z Ikei na ramieniu bawił się w berka ze SG. Niestety trampki chyba okazały się chyba kiepskim obuwiem do biegania po trawce bo nie udało mu się przedrzeć się przez granicę i zaliczył glebę...
   Widać, że Franek mądry nie jest, ale nie jest też na tyle głupi, żeby legalnie przejść granicę i urządzać takie rajdy wśród białoruskich funkcjonariuszy. Masakra, ręce opadają...
   • pani07 Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 20:52
    O tak, goniący się ze służbami Franio Sterczewski nieźle się prezentuje- w sumie, a może uciekał z kaczystowskiej niewoli do wolnej i demokratycznej Białorusi, a tutaj złapali go, gdy się Franio przewrócił. Uprawia takie męskie jachirowanie.
    • iuscogens Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 21:09
     Może tam chciał złożyć wniosek o azyl?? W sumie mógłby iść do białoruskiego parlamentu, nie ukrywa już nawet, że jest użyteczną tubą Łukaszenki i jego służb.
     Z jednej strony jest to śmieszne, ale jak pomyślimy, że polski poseł uciekał przed polską strażą graniczną, bo chciał nielegalnie przedrzeć się przez granicę z Białorusią to jest to już żenujące. To jest mentalność ludzi wychowanych na Schengen, którzy nie łapià co to granica. Do tego z zerową wiedzą o świecie i aktualnej sytuacji. I łykają prowokacje Łukaszenki bez żadnego krytycyzmu. Byle zrobić szoł i się wylansować na byciu szlachetnym. A to, że dzięki ich działalności tysiące innych ludzi mogą uwierzyć Łukaszence i za ciężkie pieniądze wykupić wycieczkę na Białoruś, gdzie będą potem kwitnąć zimą na granicy, to już mają w dupie.
     • mdro Re: Prezent dla PiS 25.08.21, 11:48
      Prowokacje to łykasz ty. Bez popitki. Na sucho.

      Facet chciał dać ludziom jedzenie i wodę. Tak, jak wcześniej tym samym ludziom przynosiły jedzenie różne starsze panie ze wsi. Tobie się wydaje, że polscy pogranicznicy to po terenie Białorusi chodzą, a granica to jest centymetrowa linia narysowana na polu?
      • dramatika Re: Prezent dla PiS 25.08.21, 12:18
       mdro napisała:

       > Tobie się wydaje, że polscy pog
       > ranicznicy to po terenie Białorusi chodzą, a granica to jest centymetrowa linia
       > narysowana na polu?

       Nadal obstajemy przy "pasie ziemi niczyjej"?
       Masz, swoich ekspertów:

       - Nie ma czegoś takiego jak pas ziemi niczyjej - tłumaczy nam prof. Witold Klaus, badacz migracji, profesor w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. - Granica to jest wąska linia, wcale nie wyznaczona przez słupy graniczne - mówi. Słupy mogą być oddalone nawet 2,5 metra od realnej granicy, którą wyznaczają tzw. monolity, czyli kamienie lub słupki żelbetonowe. - Te pięć metrów między słupami mogłyby się wydawać pasem pustej ziemi nienależącej do nikogo. W rzeczywistości jest to ziemia wyraźnie podzielona między państwa ze sobą graniczące. Dokładnie wiadomo, do którego państwa który kawałek należy - dodaje.

       - Nie ma czegoś takiego jak ziemia niczyja - potwierdza w rozmowie z Konkret24 Jacek Białas z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, radca prawny, prawnik specjalizujący się w prawie azylowym i migracyjnym. - Granice państwowe wyznacza linia. Tam, gdzie kończy się Polska, tam zaczyna się Białoruś - dodaje. Jak tłumaczy, określenie "ziemia niczyja" może funkcjonować tylko jako pojęcie nieformalne, techniczne.

       • mdro Re: Prezent dla PiS 25.08.21, 12:25
        Ja wiem, że nie umiesz czytać, nawet tego, co przeklejasz czy do czego linkujesz, ale może spróbuj się skupić i znaleźć w mojej wypowiedzi cokolwiek o "ziemi niczyjej"?

        A skoro już się powołujesz na Klausa jako na autorytet, to może zapoznaj się z tym?:
        "Każda osoba, która stawia się na granicy – niezależnie od tego, czy na przejściu granicznym, czy na zielonej granicy, czy też po przejściu granicy w miejscu do tego nieuprawnionym i zjawiająca się w placówce Straży Granicznej – ma prawo do złożenia wniosku o ochronę międzynarodową. A Polska jako państwo ma obowiązek ten wniosek przyjąć i go potem rozpatrzyć. Organem odpowiedzialnym za przyjmowanie wniosków jest Straż Graniczna. Ona zbiera dane osobowe (w tym odciski palców) i rejestruje je w systemie – zarówno polskim, jak i unijnym. Tylko tyle i aż tyle. Straż nie może jednak weryfikować, czy dana osoba ma podstawy do wnioskowania o status uchodźcy. To wyłączna kompetencja Urzędu do spraw Cudzoziemców, do którego SG przekazuje wniosek o ochronę międzynarodową."
        wyborcza.pl/7,162657,27485455,bezpraw-n-ie-na-granicy-polska-od-wielu-lat-ma-problem-z-nieslyszeniem.html
        • dramatika Re: Prezent dla PiS 25.08.21, 12:41
         mdro napisała:

         > spróbuj się skupić i znaleźć w mojej wypowiedzi cokolwiek o "ziemi
         > niczyjej"?

         Sama się skup - pewności nie ma co masz na myśli pisząc, że granica nie jest centymetrową linią narysowaną na polu - dlatego pytam.

         > A skoro już się powołujesz na Klausa jako na autorytet, to może zapoznaj się z
         > tym?:

         Dlatego piszę o "waszych" ekspertach, którzy specjalizują się w przemycaniu fałszu w co do zasady prawdziwej wypowiedzi. Nic innego od 30 lat nie robicie.
         Nie ma takiego prawa, które nakazywałoby wpuszczać przez granicę - zieloną czy nie zieloną - każdego, kto tego zażąda.
         • mdro Re: Prezent dla PiS 25.08.21, 12:54
          Tobie odpowiadałam? Nie. No to zostaniesz bez zrozumienia, skoro nie jesteś wystarczająco bystra. Papatki i poluzuj foliową czapeczkę, bo już ci się pod nią zagotowało.
  • buldog2 Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 21:06
   NIe jestem do tego przekonany.
   Ci którzy będą przyjęci w Polsce, błyskawicznie przeniosą się na Zachód. Nie da się zwalić na nich nic, zostanie wyeksponowana nieudolność PISich.
   A stare problemy zostaną. I opozycja powinna cały czas powtarzać, że PIS nie ma nawet czym zasłaniać własne złodziejstwa (złodziejstwa i przywileje i drożyzna chyba najbardziej trafiają do elektoratu).
  • julita165 Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 22:58
   No po tym jak dzis zobaczylam niejakiego posla Sterczewskiego ( na marginesie-totalny noname do tej pory. 3 rok siedzi w Sejmie i w zyciu jego nazwisko nie obilo mi sie o uszy ) jak gania jak jakis zajac po lace i jak zobaczyla to cala Polska to w ciemno obstawiam PIS +5%.
   Ci ludzie postawili na kompletna kompromitacje. Pol biedy ze siebie, ich sprawa ale w ten sposob kompromituja swoje ugrupowania, a ze ludzie nie beda wnikac w szczegoly to kompromituja po prostu opozycje.
   Duzo korzystam z tt bo to szybkie a bywa tez niezwykle zabawne zrodlo informacji. Pol tt rzy ze smiechu, wysyp memow po tych granicznych popisach. I zeby byla jasnosc - nabijaja sie z tego zwolennicy opcji od lewa do prawa. Kazdy kto mysli logicznie a nie ideologicznie.
   Pomijajac jednak ta warstwe kabaretowa to co ten facet dzis odwalil bylo po prostu niebezpieczne. I to wcale nie chodzi mi o niego, idiotycznie sie zachowal najwyzej ponioslby tego konsekwencje. Dorosly chyba jest. Ale co by bylo gdyby on rzeczywiscie wbiegl na Bialorus z tym pakunkiem w rece a Bialorusini zaczeliby strzelac! To juz powazny incydent graniczny.
   • pani07 Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 22:59
    Nowy Newsletter Wyborczej. "Co dalej? Pomysł na obywatelskie nieposłuszeństwo ma Bartosz Kramek z Otwartego Dialogu. Mówi wprost: Jedźmy na tę granicę i obalmy zasieki".
    No to niektóre emamy ruszają:
    • julita165 Re: Prezent dla PiS 24.08.21, 23:12
     W koncu doprowadza do jakiejs naprawde groznej sytuacji. Sorry ale to co proponuje ten Kramek juz powinno spowodowac interwencje ABW. To nie sa heheszki tylko burdy na granicy z panstwem ktore przyjazne nam nie jest.
     • lauren6 Re: Prezent dla PiS 25.08.21, 07:50
      Zgadzam się, tym panem powinny się zająć służby. To jest jawne nawoływanie do złamania prawa. Pomijam już drobny fakt, że tam po drugiej stronie granicy stoją żołnierze Łukaszenki. Nie zdziwiłabym się, gdyby się okazało, że mają rozkaz strzelać do osób nielegalnie przechodzących na Białoruś przez zieloną granicę. U tego człowieka wszystko jest możliwe.

      Debile, po prostu brak słów.
      • pani07 Re: Prezent dla PiS 25.08.21, 08:20
       Przecież "ten pan" był juz aresztowany, miał zarzuty, a "wolne sądy" zwolniły, zapłacił "za wyjście" 300 tys. , ktoś mu tę kasę dał. I sprowadza na granicę i siebie, i rózne Lodzie. To że GW dopuszcza go do głosu, pokazuje, jak są nieodpowiedzialni.
         • mdro Re: Prezent dla PiS 25.08.21, 14:26
          Wiem, że nie potrafisz wiele więcej poza przekopiowaniem czyjegoś wspisu z tłiterka czy skądeś (np. z sygnaturki big_grin), więc nawet nie pojmiesz, co czego konkretnie w twoim wpisie się ta "kremlowska propaganda" odnosiła. big_grin

          A teraz usiądź sobie wygodnie i ponapawaj się swoją chrześcijańską postawą wobec przybyszów.
   • sumire Re: Prezent dla PiS 25.08.21, 09:52
    julita165 napisała:

    > No po tym jak dzis zobaczylam niejakiego posla Sterczewskiego ( na marginesie-t
    > otalny noname do tej pory. 3 rok siedzi w Sejmie i w zyciu jego nazwisko nie ob
    > ilo mi sie o uszy )

    Tak nieco obok tematu, Sterczewski jest jednym z najbardziej aktywnych posłów. Może i dziadersi typu Piasecki czy Rymanowski nie zapraszają go do telewizji, ale naprawdę trudno akurat jego nazywać noname'em.
    • dramatika Re: Prezent dla PiS 25.08.21, 11:38
     madami napisała:

     > Sorrry ale z takim debilem powinno się twardo postąpić, posłowie nie powinni be
     > zkarnie łamać prawa, powinno zabrać się mu immunitet i do sądu.

     PiS przez bezczynność uczestniczy w tym cyrku.
    • araceli Re: Prezent dla PiS 25.08.21, 11:48
     madami napisała:
     > Sorrry ale z takim debilem powinno się twardo postąpić, posłowie nie powinni be
     > zkarnie łamać prawa, powinno zabrać się mu immunitet i do sądu.

     A jakie prawo złamał?
    • sumire Re: Prezent dla PiS 25.08.21, 11:55
     madami napisała:

     > Sorrry ale z takim debilem powinno się twardo postąpić, posłowie nie powinni be
     > zkarnie łamać prawa

     🤣🤣🤣
     Ale żeby tak surowo oceniać panią Witek...
   • mdro Re: Prezent dla PiS 25.08.21, 11:42
    O, nie słyszałaś o pośle Sterczewskim? To chyba nie powinnaś zabierać głosu w kwestiach dotyczących polskiej polityki.

    I jaką Białoruś, nieszczęsna istoto? Tę, po której chodzą sobie polskie zielone ludziki?
    • pani07 Re: Prezent dla PiS 25.08.21, 14:42
     mdro napisała:

     > O, nie słyszałaś o pośle Sterczewskim? To chyba nie powinnaś zabierać głosu w k
     > westiach dotyczących polskiej polityki.
     >
     > I jaką Białoruś, nieszczęsna istoto? Tę, po której chodzą sobie polskie zielone
     > ludziki?
     >
     Co pozwoliłaś, biedna kobieto, zrobić ze swoją głową. I na serio Frania traktować. O rany
   • araceli Re: Prezent dla PiS 25.08.21, 11:48
    julita165 napisała:
    > Duzo korzystam z tt bo to szybkie a bywa tez niezwykle zabawne zrodlo informacj
    > i. Pol tt rzy ze smiechu, wysyp memow po tych granicznych popisach.

    Przecież TT to prawacki ściek - czego się spodziewałaś?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka