Dodaj do ulubionych

Maciej Stuhr

30.08.21, 12:40
No lubię gościa. Przekonuje mnie to, co mówi a zwłaszcza dlatego, że za słowami stoją czyny. Przyjęli z żoną na 10.miesiecy rodzinę z Czeczenii. Pomogli tym ludziom na tyle skutecznie, że teraz ta pani która u nich mieszkała sama działa w różnych fundacjach i pomaga innym. Wielki szacun.
I niestety zdaję sobie sprawę że jakieś małe ludziki go za to opluwają.
Obserwuj wątek
    • tiszantul Re: Maciej Stuhr 30.08.21, 12:58
      "działa w różnych fundacjach i pomaga innym"

Widocznie niewiele tam robi, skoro jest w stanie obskoczyć kilka. Bo chyba nie kilkanaście?
      Większość fundacji służy dojeniu kasy z grantów, czyli żyje na koszt podatnika i zagranicznych sponsorów. "Pomaganie innym", hehehe
      • joaz Re: Maciej Stuhr 30.08.21, 13:20
        tiszantul napisała:

> "działa w różnych fundacjach i pomaga innym"
        >
        > Widocznie niewiele tam robi, skoro jest w stanie obskoczyć kilka. Bo chyba nie
        > kilkanaście?
        > Większość fundacji służy dojeniu kasy z grantów, czyli żyje na koszt podatnika
        > i zagranicznych sponsorów. "Pomaganie innym", hehehe
        A Fundacja Lux veritas też ?
        Nie mam wątpliwości, że masz na myśli fundacje, które za publiczne pieniądze remontują kolejne pałace Obajtka pewnie tak.
    • tiszantul Re: Maciej Stuhr 30.08.21, 13:04
      I na koniec. Wiecie, jak by nam się ciężko żyło w Polsce bez pomocy Czeczenek? Na szczęście przyjechała do nas pani z Czeczenii, żeby nam pomóc. Szlachetny naród, pomoc innym to ich dewizą
    • tiszantul Re: Maciej Stuhr 30.08.21, 14:02
      Wrzuć może info co pani robi w ramach "pomagania innym" i ile zarabia, to wyjdzie, ze większość polskich pracowników wolałaby "pomagać innym" niż egoistycznie zarabiać tam gdzie obecnie pracują. W jednej fundacji można świetnie zarobić, a co dopiero w kilku. Tym bardziej jak się ma znanego protektora.
      Przy czym przykładowemu pracownikowi Biedronki nigdy by nie przyszło do głowy się chwalić, ze "pomaga innym", mimo że wykonuje bardzo pożyteczną pracę. To jest właśnie godność pracownika: on pracuje, a nie "pomaga innym"
        • homohominilupus Re: Maciej Stuhr 30.08.21, 15:08
          Ale przecież nie ma jakiegoś przymusu czy obowiązku przyjmowania ludzi pod swój dach. Natomiast jesli ktoś tak robi to budzi to mój ogromny szacunek i sympatię. I, że pojadę kosciolkową nomenklatura, daje świadectwo prawdziwości swoich słów.
          I nie wiem jaka menda trzeba być zeby go opluwać.
          Podobnie jest z Jurkiem Owsiakiem zresztą, na dużo większą skalę oczywiście.
            • komorka25 Re: Maciej Stuhr 30.08.21, 16:25
              Aaaa - na PAH i Caritas! PAH służył jako źródło utrzymania (niezłego) i trampolina dla pani O. i paru innych osób, a co do Caritasu - wolę dać takiemu co to "pani kierowniczko, dołoży pani 2 zł?". Caritas wystarczająco wiele dostaje z budżetu.
              • bistian Re: Maciej Stuhr 30.08.21, 16:39
                komorka25 napisał:

> Aaaa - na PAH i Caritas! PAH służył jako źródło utrzymania (niezłego) i trampol
                > ina dla pani O. i paru innych osób

A to Polska właśnie! big_grin
                Jak załatwić Polaków? Może bomby? Nie, nie trzeba, rzucić kilogram cukru z samolotu, sami się pozabijają!

Taki stary dowcip, chyba z czasu stanu wojennego. Nadal aktualny big_grin
              • homohominilupus Re: Maciej Stuhr 30.08.21, 16:50
                komorka25 napisał:

> Aaaa - na PAH i Caritas! PAH służył jako źródło utrzymania (niezłego) i trampol
                > ina dla pani O. i paru innych osób, a co do Caritasu - wolę dać takiemu co to "
                > pani kierowniczko, dołoży pani 2 zł?". Caritas wystarczająco wiele dostaje z bu
                > dżetu.

Pani O czyli Janka Ochojska? Serio? Ja też trzeba opluć?
                Wstydziłabyś się nieznany nicku. Dno i wodorosty, to jest twój poziom.
            • homohominilupus Re: Maciej Stuhr 30.08.21, 15:31
              kotletymielone5 napisała:

> Już dobrze wiedzieli, kogo przyjąć pod swój dach, żeby zamknąć usta swoim przec
              > iwnikom. Bardzo skutecznie, jak widać po tym wątku.

Na pewno zrobili to z wyrachowania, no przecież to niemożliwe, ludzie nie kierują się po prostu dobrym sercem a już lewaki to w ogóle, tylko chcą życie nienarodzone zabijać.
              Słuchaj kotlecie mielony, należy ci tylko współczuć ze nie masz wokół siebie ani jednego dobrego człowieka. Sądząc po tym jak zajadle bronisz KK obracasz się w mocno katotalibskim środowisku. Hm, wnioski nasuwają się same.
              • kura17 Re: Maciej Stuhr 30.08.21, 15:45
                > Na pewno zrobili to z wyrachowania, no przecież to niemożliwe, ludzie nie
                > kierują się po prostu dobrym sercem a już lewaki to w ogóle, tylko chcą życie
                > nienarodzone zabijać.

haha, dokladnie!
                zrobili fajna rzecz, szacunek.

mnie, na przyklad, nie stac (w roznym znaczeniu) na przyjecie uchodzcow w domu na dluzej, natomiast wspieram finansowo i przez lata "udzielalam sie" w obozie przejsciowym - na tyle mnie stac i tyle moge zrobic; nie krytykuje ludzi robiacych mniej (lub nic), ale pochwalic robiacych wiecej moge - czyz nie?
      • tiszantul Re: Maciej Stuhr 30.08.21, 17:25
        "Niestety ja nie mam warunków"

Oczywiście że masz. Zamiast przyjąć do domu, możesz się dołożyć do wynajęcia mieszkania. Ciekawa grupa "bardzo szlachetnych, ale nie dysponujących warunkami". Osobiście chętnie uczyłbym ludzi chińskiego za darmo, ale niestety nie znam chińskiego. Niesłychanie szlachetny i pomocny, tylko chińskiego nie zna
        • 71tosia Re: Maciej Stuhr 31.08.21, 00:37
          Trzeba byc kompletnym nieudacznikiem Tisznal by zazdroscic ludziom ze stracili dach nad glowa, musieli uciekac z wlasnego kraju i ze mieli na tyle szczecia ze trafili na kogos kto chcial im pomoc.

• gaskama Re: Maciej Stuhr 30.08.21, 15:19
      Dziwne jest to, że w naszym kraju to lewaki żyją zgodnie z przykazaniami dekalogu. Katolickie prawactwo okopało się za szańcami inkwizycji. Jakoś im umknęło, że świąt poszedł kilkaset lat do przodu i .... "to ziemia jednak się kręci".
      • tiszantul Re: Maciej Stuhr 30.08.21, 17:11
        "Fajnie. Zazdroszczę, że mają taką możliwość."

Hehehe. Jak najbardziej możesz wpłacić pieniądze na wynajęcie mieszkania dla Czeczenów. Nie kompromituj się wykrętami na poziomie Ochojskiej - potem pokazywali jej mieszkanie w gazecie i spokojnie Czeczeni by się zmieścili
    • kautokeino Re: Maciej Stuhr 30.08.21, 16:55
      homohominilupus napisała:

> No lubię gościa. Przekonuje mnie to, co mówi a zwłaszcza dlatego, że za słowami stoją czyny. Przyjęli z żoną na 10.miesiecy rodzinę z Czeczenii.

Prywatnie sobie ta rodzine sprowadzili, czy moze jest jakas organizacja, ktora szuka domow tymczasowych tak jak fundacje psie i kocie? Mozna sobie wybrac, ze sie chce Czeczenow o konkretnych zaletach, zeby trafic conajmniej tak jak pan Maciej z malzonka?

Nie mam nic przeciwko M.S., ale takie "przyjmowanie rodzin pod swoj dach" to dla mnie taki sam przepis na sukces jak "Bill Gates rzucił studia i został miliarderem".
    • geoardzica_z_mlodymi Re: Maciej Stuhr 30.08.21, 17:51
      Ależ bzdury czytam.
      Rodzina, której pomagali żyje skromnie a pani zdaje się piecze ciasta i gotuje dla kawiarni prowadzonej przez osoby z autyzmem, odwiedza ludzi w domu opieki. Ta pani i jej koleżanki utrzymują się ze sprzątania i gotowania.
      Akurat ja też mam kontakt z tymi rodzinami.
      Zresztą, z tego, co pamiętam to tam nie było mowy o mieszkaniu wspólnym, tylko dzieci zabierali na wycieczki i pomogli pani w skromnym urządzeniu się.
      • laluna82 Re: Maciej Stuhr 31.08.21, 00:17
        Mam podobne zdanie.
        Dodatkowo jest człowiekiem z dużą kulturą, bez szumu, bez skandali, z kindersztubą.
        Podobne zdanie mam o Kocie i Dorocińskim.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka