Dodaj do ulubionych

Ubranie do teatru

22.09.21, 08:06
Idę do Teatru Narodowego, od kilku dni myślę, jak się ubrać (dawno nie byłam, nie wiem jakie teraz zwyczaje). Jestem oczywiście po lekturze internetu. Czy sukienka klasyczna czarno brązowa z długim rękawem przed same kolano i do tego czarne kozaki będzie ok? Czy szpilki czarne zakładać? Nie ma eleganckich spodni, a dżinsy wiadomo odpadają. Ewetualnie cała czarna sukienka z koronki przed kolano (nieprzezroczysta oczywiście), którą miałam na Christmas Party (ta jest wieczorowa).
Obserwuj wątek
    • alicia033 Re: Ubranie do teatru 22.09.21, 08:14
      nutella_fan napisała:

> Czy sukienka klasyczna czarno brązowa z długim rękawem przed same kolano i do tego czarne kozaki będzie ok? \

Tak

>Czy szpilki czarne zakładać?

tylko jak lubisz

> a dżinsy wiadomo odpadają.

od dobrej dekady nie odpadają ale imo lepiej w czymś elegantszym.

> Ewetualnie cała czarna sukienka z koronki przed kolan o (nieprzezroczysta oczywiście), którą miałam na Christmas Party (ta jest wieczorowa).

O ile to nie uroczysta premiera to będziesz w niej overdressed
        • potworia116 Re: Ubranie do teatru 22.09.21, 10:47
          Oj, posypały się te matki Joanny, zakładam, że to na fali rozliczeń z katolicka duchowością lub jej trupem. Ja widziałam tylko wersję Klaty, sporządź, proszki, krótka recenzję, jak wrócisz.
          • nutella_fan Re: Ubranie do teatru 22.09.21, 10:51
            Ja idę bo kiedyś obejrzałam film Kawalerowicza (chyba) z Winnicką i niesamowicie mną wstrząsnął. No i bardzo lubię Kożuchowską. A tak w ogóle stwierdziłam, że chcę iść do teatru i przedstawienie obejrzeć.
            • potworia116 Re: Ubranie do teatru 22.09.21, 11:21
              Ja za Kożuchowską nie przepadam, ale tej roli jestem akurat bardzo ciekawa - wszystkie sceniczne Joanny jakie widziałam były wyrazistymi, drapieżnymi, wampirycznymi typami, Kożuchowska ma jednak zupełnie inne emploi, poza tym znana jest z zaangażowanego katolicyzmu. To może dać ciekawy efekt, w zależności jak to twórcy rozegrają.
              Film Kawalerowicza niedościgniony, kultowy wręcz.
    • ingryd Re: Ubranie do teatru 22.09.21, 10:07
      jak sie ubrac ???
      ale to juz chyba sie skonczylo noszenie dlugich sukien ze sznurem perel do teatru (nawet do opery)
      wg mnie ubrac nalezy sie normalnie, czysto i wygodnie, ewentualnie unikac jezeli mozesz suchego prowiantu (kanapek, jajek na twardo i pomidorow...) bo mozna sobie sweterek poplamic wink
    • mamamisi2005 Re: Ubranie do teatru 22.09.21, 10:35
      Co prawda nie Narodowego, ale widzem teatru bywam dość często. Dżinsy są zdecydowanie częściej spotykane niż strój wieczorowy, choć częściej u panów. Suknie wieczorowe bywają raczej zjawiskiem wyjątkowym.
      Mainstream to klasyczna stonowana elegancja, czasem z jakimś błyszczącym akcentem u pań, spora część jest typu "jeansy bez dziur", no i nisza, która wygląda nietypowo w każdą stronę.
    • feniks_z_popiolu Re: Ubranie do teatru 22.09.21, 10:45
      W teatrach już dawno raczej nikt nie przychodzi na galowo. Pojedyncze egzemplarze, które wieeki temu w teatrze były. Czysto, wygodnie, niekrzykliwie. Z tego zestawu wybrałabym sukienkę klasyczną i szpilki. W kozakach będzie po prostu za ciepło.
      • nuta15 Re: Ubranie do teatru 22.09.21, 12:51
        W ramach coraz bardziej swobodnych strojów często widuję w teatrze i na koncertach panie z dużymi torebkami typu shopperka i facetów z plecakami. I co zrobić z takim obtorbieniem ? Nie ma gdzie tego odłożyć, a trzymanie na kolanach prze dwie, trzy godziny jest niewygodne.
    • pyza-wedrowniczka Re: Ubranie do teatru 22.09.21, 11:03
      Moim zdaniem prosto i elegancko. Klasyczna sukienka będzie ok, kozaki też (chociaż nie założyłabym kozaków we wrześniu). Sukienki wieczorowe i garnitury są przesadą, raczej po prostu trochę elegantsze sukienki, a dla panów koszula z marynarką. Jeśli to czarna sukienka tego typu, to moim zdaniem też jest ok.
      https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSOhjDkHHrj8iIn0xM6wZefdzbAJKgCNEJDVw&usqp=CAU
    • heca7 Re: Ubranie do teatru 22.09.21, 13:08
      Zawsze przy okazji takich wątków przypomina mi się jak ktoś powiedział, że zawsze ale to zawsze na widowni teatru (Wielkiego, Małego, obojętne) znajdzie się jedna osoba w wielkim, czerwonym, krzykliwym swetrze wink

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka