25.09.21, 07:27
Komunikacji.
Proszę o rozrysowanie.

Mam swoje lata, ale jednego nie rozumiem u niektórych rówieśników.
"A wiesz, bo ja gdzieś telefon zostawiłam".
" Nie, nie, nie widziałam smsa".
"Coś wysłałaś? Bo nie widziałam".
Kwa, a ponaglenie z PGE smsem czytają??????

Zaczynam już po wbiciu kontaktu do Tel pytać, jaka forma kontaktu preferowana jest przez tą osobę.

Denerwuje mnie ta poza: "Oj, bo ja to rzadko zaglądam do komórki". I to ma być takie Super cool-retro. To co kwa, gołębia puszczać?

Dla mnie nieodpowiadanie na wiadomość np sms w obecnych czasach to ignorowanie znajomego i fałks pałks. Przemilczę whats app, messenger i inne.


Obserwuj wątek
  • jowita771 Re: Kanały 25.09.21, 07:40
   Mnie się zdarza. To jest tak: dostajesz sms, czytasz, ale nie możesz od razu odpisać, więc myślisz, że odpiszesz później. A później zapominasz.
    • aqua48 Re: Kanały 25.09.21, 10:58
     Nie cierpię sms-ów. Zadzwoń i załatw w dwie-trzy sekundy to czego ustalenie wymaga wymiany 20 sms-ów. Messengera i Whatsapa nie mam w ogóle. Kto chce coś załatwić to dzwoni, kto nie dzwoni musi się liczyć z tym, że sms-a odbiorę po kilku godzinach.
     • aandzia43 Re: Kanały 25.09.21, 13:47
      Różnie ludzie funkcjonują. Poza sprawami bardzo pilnymi wolę smsy. W pracy bardzo często nie mogę odbierać telefonów (ale zerkać w tel. tak), w komunikacji miejskiej jest hałas, w sklepie nie mam wolnej ręki. SMS czy wiadomość na Messenger treści: masz czas w sobotę?/zadzwoń jak będziesz mogła jest sprawa/idziemy na ten film? plus link odpowiadają mi bardziej niż dzwonienie z każdym bzdetem. Na rozmowę o nie-bzdetach umawiam się właśnie wiadomosciami tekstowymi. Sprawdzam telefon co jakiś czas, odpowiadam zazwyczaj szybko. Poza tym wiadomość pisana to treść czarno na białym, w razie gdyby się miało zapomnieć. Zamiast telefonu który łapie mnie podczas płacenia przy kasie wolę wiadomość "jak będziesz do mnie iść to przynieś mi czarne buty, wazon do kwiatów i dwie sałaty".
      • kokokoko_euro_spoko Re: Kanały 25.09.21, 13:53
       To jest właśnie oszczędność czasu. Większość wypowiadających się w tym wątku preferuje rozmowę telefoniczną, częściowo argumentując to brakiem czasu na sms czy inny komunikator. Uważam, że jest dokładnie odwrotnie.
       • aandzia43 Re: Kanały 25.09.21, 14:06
        kokokoko_euro_spoko napisał(a):

        > To jest właśnie oszczędność czasu. Większość wypowiadających się w tym wątku pr
        > eferuje rozmowę telefoniczną, częściowo argumentując to brakiem czasu na sms cz
        > y inny komunikator. Uważam, że jest dokładnie odwrotnie.

        To może zależeć od trybu życia czy sposobów zapamiętywania informacji. Telefon który mnie łapie w sytuacji gdy nie mogę się skupić czy nawet swobodnie rozmawiać, a zawiera treść, którą spokojnie można zawrzeć w SMS do którego mogę się ustosunkować za 5 minut wkurza.
  • alicia033 Re: Kanały 25.09.21, 08:02
   Nie mam (celowo) messengera ani what's app, na smsy odpowiadam z dobowa tolerancją. Czasami błyskawicznie, czasami nie. Nie jestem lekarzem ratującym życie, uważam, że nie muszę być ciągle dostępna. Jak ktoś ma z tym problem to jego problem, nie mój.
  • kochamruskieileniwe Re: Kanały 25.09.21, 08:26
   Mam wyklad- nie uzywam
   Pracuje w laboratorim- tez nie uzywam.

   Nie zawsze mozna odpiwiadac natychmiast... Trudno. Czasami trzeba uzbroic sie w cierpliwosc.
   Chirurrg w czasie kilkugodzinnej operacj tez natychmiast nie odbierze.
   • kokokoko_euro_spoko Re: Kanały 25.09.21, 08:28
    .
    > Chirurrg w czasie kilkugodzinnej operacj tez natychmiast nie odbierze.

    Nie myślałam pisząc post, że musiałabym o czymś takim wspomnieć. To oczywiste. Znajomi raczej wiedzą, że jesteś chirurgiem.
    • mallard Re: Kanały 25.09.21, 08:46
     kokokoko_euro_spoko napisał(a):

     > Nie myślałam pisząc post, że musiałabym o czymś takim wspomnieć.

     No jak to "nie myślałaś" Koko, - przecież wiesz na jakim forum jesteś?! 😉
     To było jasne jak dzień dobry, że zaraz przyczłapie kilka indywiduów, co Ci będą wpierać, że to z Tobą jest coś nie tak, a nie z koleżanką, która notorycznie nie odpisuje, nie odbiera telefonów, a potem się okazuje, że telefon kartoflami przysypany był, czy cuś.
     • kokokoko_euro_spoko Re: Kanały 25.09.21, 08:50
      Miałam w tyle głowy, że ematka jest tak pożądana, że nie zwraca uwagi na wiadomości. Odpowiada po 24h. Dłoń do pocałunku zgiętą w przegubie podaje na wysokości twarzy.
      • kochamruskieileniwe Re: Kanały 25.09.21, 09:57
       a ja miałam na myśli, że różne są sytuacje i są różni ludzie. I nie zawsze jest możliwość natychmiastowej reakcji. I też to trzeba wziąć pod uwagę, a nie żądać by wszyscy mieli wiatr w czterech literach i być na Twój gwizdek.
       Kojarzę Ciebie jako osobę nie umiejącą usiedzieć w jednym miejscu, ciągle podejmującą jakieś wyzwania (Sfonarina - chyba, że mylę osoby). Nie, nie wszyscy są tacy ja Ty....i bardzo dobrze. wiat byłby nie do wytrzymnia, gdyby wszyscy byli tacy sami.
    • katriel Re: Kanały 25.09.21, 13:36
     > Znajomi raczej wiedzą, że jesteś chirurgiem.

     Ale ludzie, którzy nie są chirurgami, też coś w życiu robią, a nie siedzą czekając na telefony i smsy.
   • 35wcieniu Re: Kanały 25.09.21, 08:53
    To jest chyba wątek rozruchowy, ale już można go zamknąć bo zatoczył koło. Autorka nie wie jak można nie słyszeć smsa ale sama korzysta z funkcji wyciszenia. Tadam.
     • 35wcieniu Re: Kanały 25.09.21, 08:57
      To chyba musisz tak co sekundę żeby mimo przycisku wylaczajacego móc błyskawicznie odpisać, bo przecież odpisania z opóźnieniem nie ogarniasz. big_grin
       • 35wcieniu Re: Kanały 25.09.21, 09:04
        Albowiem każde dziecko wie że poczta to jedyna sytuacja w której nie chce się mieć włączonych dźwięków w telefonie. Jedyna. Poza poczta każdy ma obowiązek chodzić 24 na dobę z telefonem przy d.pie żeby przypadkiem nie przeoczyć smsa.
        Nikt nie ma prawa wyciszać prywatnego w pracy, albo kiedy ma drzemkę, albo kiedy ma spotkanie, nikt nie ma prawa wyjść bez telefonu do sklepu albo nie słyszeć go w czasie sprzątania czy jazdy samochodem. No po prostu nie, trzeba być jego niewolnikiem non stop.

        Ale wątek spoko, obstawiam ponad 100 wpisów ale to jak forumki wstaną i włącza telefony.
        • kokokoko_euro_spoko Re: Kanały 25.09.21, 09:10
         Fajne takie naginanie. Podoba mi się.
         Piszesz, że wolisz, żeby ktoś odpisał na wiadomość, a forum odpisuje, że nie odrywasz się od telefonu. No wiem, taki atak. No, ale nieudany.
     • aqua48 Re: Kanały 25.09.21, 11:01
      kokokoko_euro_spoko napisał(a):

      > Face palm. A dajesz radę sobie wyobrazić, że przycisk działa on i off?

      A dajesz radę wyobrazić sobie że nie każdy siedzi z nosem w telefonie sprawdzając co chwilę czy nie dostał sms-a?
      Niektórzy nawet (o zgrozo!) wychodząc z domu telefonu nie biorą ze sobą.
  • arghail Re: Kanały 25.09.21, 09:00
   Pamiętam jak mój były znajomy potrafił nie odpisać na wiadomość kilkanaście godzin.
   Ale to nie było tak, że nie widzial, nie słyszał.
   To jest osoba, która telefon musi mieć zawsze w zasięgu ręki.
   Rozmawiamy przez smsa, on coś pyta ja odp, ja coś zapytałam i cisza. Pamiętam, że było to wiele razy. Pewnego dnia po 14h przypominam się z pytaniem i pytam coś się dzieje, że nie odpsije? A.on do mnie "no przecież teraz odpisuję "

   Jednak w drugą stronę było zupełnie inaczej, ja nie mogłam odpsiac po dłuższym czasie ponieważ wtedy "miałam go gdzieś "

   Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach jeśli się chce i o tej osobie pamięta, to się odpisuje. Nie mam na myśli odpisywania w ciągu kilku sekund. Jednak nie odpisywanie powyżej 5h do nawet doby to przesada.
   I tak wiemy że każdy nawet do kibla z tel chodzi. A wystarczy krótka wiadomość.
   • kokokoko_euro_spoko Re: Kanały 25.09.21, 09:07

    > to się odpisuje. Nie mam na myśli odpisywania w ciągu kilku sekund.
    >

    Ja też nie mam, ale panie, które odpisują po 24h tak to tu "interpretują", żeby usprawiedliwić albo swój nieogar telefoniczny, albo ignorowanie tej wiadomości.
  • babazradomia Re: Kanały 25.09.21, 10:04
   Ja tak robię jak kogoś nie lubię, a na sam widok wiadomości od tej osoby reaguję "o jezu, znowu ta mi dupę zawraca".

   Dziwne, że jeszcze na to nie wpadłaś, ja po trzech twoich wpisach w tym wątku się domyśliłam, że to o to chodzi.
  • totutotam.org Re: Kanały 25.09.21, 10:05
   Komunikatory to moim zdaniem (i zdaniem moich znajomych na szczęście też) rozmowa rozłożona w czasie. Mam czas od razu, odpowiadam. Nie mam, odpowiadam potem. Jak na już, dzwonię. Baaaardzo niewiele takich spraw "na już" mam.
   Ps. Myślałam, że sms to relikt.
  • ga-ti Re: Kanały 25.09.21, 10:05
   Mam znajomego, które twierdzi, że poważni ludzie nie piszą smsów, jak coś chcą to dzwonią.
   Mój własny mąż też rzadko odczytuje smsy.
   Mnie się często zdarza w domu zostawić telefon w sypialni i o nim zapomnieć przez cały dzień, zaglądam wieczorem, gdy muszę włączyć budzik. Albo wracając z pracy nie wyjmę tel. z torebki i najzwyczajniej nie słyszę, że dzwoni. No trudno, człowiek nie jest niewolnikiem telefonu. Jak ktoś bardzo potrzebuje się skontaktować to zadzwoni do męża, dzieci, jeśli to ktoś obcy, to w sumie nie wiem, czy jest powód dla którego musi mnie złapać koniecznie wieczorem, czy w weekend w danej chwili, zwykle oddzwaniam.
  • marianna211272 Re: Kanały 25.09.21, 11:13
   mam wyciszone powiadomienia sprawdzam jak mam telefon w reku jak czekam na wiadomosc powiadomienia wlaczam.Gdyby nie wyciszenie telefon dzwonil by bezprzerwy jest to jednak denerwujace przeszkadza np jak jestem w pracy wiec wyciszam ( wiadomosci WhatsApp ecc) Zdaza mi sie przeczytac wiadomosc w biegu wiec jak nic pilnego odpowiadam kiedy mi sie przypomni
   • kokokoko_euro_spoko Re: Kanały 25.09.21, 11:26
    Też mam telefon wyciszony, wbrew temu, co tu panie jasnowidzące piszą. Mam opaskę na ręce i wibracje powiadamiają. Chętne odpowiadam na wiadomości jak mogę, jak nie mogę, to piszę, że odpowiem później. Nie odczuwam ubytku na godności wink
    • marianna211272 Re: Kanały 25.09.21, 12:36
     no mi tez nic nie ubywa ale jak mi mignie wiadomosc jak np stoje na swiatlach to zdaze ja przeczytac ale odp juz nie odpowiadam ,potem jade godzine do domu ( bo tyle dojezdzam z pracy) a w miedzyczasie o nie zapomne i odp kiedy sobie przypomne.Nie robie tego celowo. Jak cos pilnego to zdarza sie ze sie zatrzymam i odpisuje ale jak wiadomosc tak zeby pogadac czy z pyt co slychac odpowiadam kiedy moge i sobie przypomne. Mam taka kolezanke ktora pisze :Marianna hej... i jak odpowiem to sie ciagnie dialogo przez 5 stron wiec czasami prosciej mi zadzwonic niz stukac a jak nie moge no to odpisuje kiedy moge
     • kokokoko_euro_spoko Re: Kanały 25.09.21, 12:41
      Jasne, że nie piszę listów. Ale bardzo często (tu również) piszę dyktując. Czasem kosztem poprawności, ale opinię purystek forumowych mam gdzieś, a znajomi wiedzą, że gadam do telefonu.
      • ga-ti Re: Kanały 25.09.21, 13:11
       Po jaką cholerę gadać do telefonu, to już nie lepiej zadzwonić i pogadać normalnie?
       Dziś napisałam sms do koleżanki, bo nie odebrała, a moje dziecko chciało, by jej dziecko wyszło na dwór pograć w piłkę. Napisałam, bo gdyby zobaczyła nieodebrane połączenie mogłaby czuć się w obowiązku oddzwonić, a może i się "tłumaczyć", że nie odebrała, a to w sumie błahostka. Ale gdybym chciała zapytać, co u niej słychać to bym zadzwoniła drugi raz i pogadała.
       • kokokoko_euro_spoko Re: Kanały 25.09.21, 13:13
        W czasie pracy nie rozmawiam prywatnie, a czasem muszę przekazać jakąś wiadomość. To dyktuję i wysyłam. Trwa to o wiele krócej i nie zawracam komuś gitary telefonem.
    • katriel Re: Kanały 25.09.21, 13:42
     > Chętne odpowiadam na wiadomości jak mogę, jak nie mogę, to piszę, że odpowiem później.

     Strasznie wkurzające. Po kij mi informacja, że odpowiesz później? Co mam z nią zrobić? Tylko mnożysz szum informacyjny i marnujesz swój i mój czas. Poczekaj, aż będziesz w stanie konkretnie odpowiedzieć, i wtedy odpisz.
     • kokokoko_euro_spoko Re: Kanały 25.09.21, 13:56
      Wolę szum informacyjny, np z informacją od kolegi, że sprawdzi temat, o którym piszę i da znać jutro, czy pojutrze. Taki standard, według mnie, jeśli ktoś szanuje tę osobę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka