Dodaj do ulubionych

Uparty deweloper

25.09.21, 10:50
Proszę o radę, na potrzeby opisu sytuacji założyłam nowy nick.
Chcę kupić mieszkanie na etapie dziury w ziemi. Dwa miesiące temu podpisałam umowę rezerwacyjną, co zagwarantowało mi cenę niższą niż deweloper sprzedaje obecnie. Teraz trzeba podpisać umowę deweloperską. I tutaj zaczyna się problem, bo deweloper nie chce negocjować zapisów tej umowy. Zależy mi m.in. na zmianie harmonogramu płatności, tak by choć część (10, 20%) wpłacić po odbiorze technicznym budynku. Nie ma takiej możliwości. Ostatnia rata w lutym 2023, odbiór do końca lipca. Nie mam oczywiście możliwości rozmowy z prawnikiem, tylko z panią doradcą klienta, która jest bardzo skutecznym firewallem przed dociekliwymi klientami. "Tego zapisu umowy nie można negocjować". "Dlaczego?" "My tak działamy". Nic więcej nie udaje mi się od niej wydobyć.
Wiecie może, czy to częste u deweloperów? Prawnik, u którego zamówiłam analizę umowy, napisał, że należy negocjować z deweloperem - ale jak? On ma sztywną postawę.
Podzielcie się, proszę, doświadczeniami z Echo Investments. Budują dużo w różnych miastach. Nie ukrywam, że trochę się boję.
Obserwuj wątek
  • kokokoko_euro_spoko Re: Uparty deweloper 25.09.21, 11:19
   Płatność 10, 20% po odbiorze technicznym w stosunku do tego, co masz obecni, to znaczna zmiana. Wiem, że nie pomagam, ale słabo to widzę, szczególnie w czasach bumu, gdy developer nasz pan.

  • woman_in_love Re: Uparty deweloper 25.09.21, 11:52
   ceny rosną i rosną i rosną...

   więc nikt nie zechce ci sprzedać po starej cenie... więc pewnie prawnik a potem sąd
   • problemzdeweloperem Re: Uparty deweloper 25.09.21, 11:53
    Dziękuję za wypowiedź, ale jak ona się ma do przedstawionego przeze mnie problemu? Mogę prosić o jej rozwinięcie?
    • alicia033 Re: Uparty deweloper 25.09.21, 12:07
     Ma się to tak, że deweloper bez trudu znajdzie na twoje miejsce innego niegrymaszacego w przedmiocie umownych zapisów chętnego, więc albo bierzesz na jego albo szukaj innego mieszkania, bo twoja siła nacisku na niego wynosi okrągle zero.
     • alicia033 Re: Uparty deweloper 25.09.21, 12:07
      *jego warunkach
  • podaje_haslo_okon Re: Uparty deweloper 25.09.21, 12:02
   Echo to duży deweloper, a sytuacja jest jaką jest, więc raczej nie będzie z Tobą negocjować. Imho albo bierzesz na ich wzorcu umowy albo się rozstajecie. Spytaj się może prawnika jakie mogą być dla Ciebie najgorsze konsekwencje umowy w takim kształcie jak chce deweloper i zdecyduj.
   • grey_delphinum Re: Uparty deweloper 25.09.21, 12:06
    Obecnie nie słyszałam, by jakiś deweloper pozwalał na wpłatę części kwoty już po odbiorze mieszkania. Wpłacasz całość i dopiero wówczas dostajesz klucze. Zresztą wydaje się to dosyć logiczne.
    • profes79 Re: Uparty deweloper 25.09.21, 12:12
     Dlatego jak kupowałem mieszkanie to z drugiej ręki gdzie widziałem co biorę a nie dziurę w ziemi.
  • moze_sprobowac_inaczej Re: Uparty deweloper 25.09.21, 17:55
   Deweloper działa na podstawie ustawy deweloperskiej- poczytaj.
   Twoje wpłaty oraz wpłaty innych osób wpływają na rachunek bankowy zamknięty. To jest dla Twojej ochrony. Deweloper w prospekcie deklaruje daty zakonczenia pewnych etapów budowy, jeśli zakończy etap - bank uwalnia (wypłaca) mu środki.
   Odpowiedz na Twoje pytanie brzmi: możesz negocjować terminy, ale deweloper nie musi się na nie zgodzić. Z doświadczenia- raczej się nie zgadza.
  • leni6 Re: Uparty deweloper 25.09.21, 18:01
   A dlaczego deweloper miałby z Tobą negocjować? Sytuacja jest taka, że na twoje miejsce znajdzie bez problemu kolejnego klienta, który zapłaci więcej, nie masz żadnych argumentów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka