Dodaj do ulubionych

80 lat minęło...

30.09.21, 08:56
Historia zatoczyła koło. Znów jest dziewczynka w czerwonym płaszczyku.
Obserwuj wątek
  • paskudek1 Re: 80 lat minęło... 30.09.21, 12:13
   Za, kolejne 80 lat potomkowie mentalnie Zoski i towarzystwa będą się zapluwać jak to Polacy w 2021 bohatersko pomagali uchodźcom a ci, ktorzy będą zaprzeczać zostaną opluci jako oszczercy Polaków
    • paskudek1 Re: 80 lat minęło... 30.09.21, 12:17
     Ganz egal skąd. Straż Graniczna wyrzuciła DZIECI do lasu. Nie wywieźli ich NA Białoruś tylko do lasu. Strasznie niebezpieczne te dzieci i te matki były. Zagrożenie level master.
      • livia.kalina Re: 80 lat minęło... 30.09.21, 17:20
       Mieli zrobić to, do czego zobowiązują ich polskie i światowe (które ratyfikowali) przepisy prawa. Czyli przyjąć oświadczenie woli o nadanie statusu uchodźcy, sprawdzenie przez odpowiednie służby (które od tego są a nie od ściągania z netu zoofilskich filmów) i następnie stosowanie do wyników kontroli działanie- odesłanie lub przyznanie statusu uchodźcy i umożliwienie normalnego życia tu.
       • riki_i Re: 80 lat minęło... 30.09.21, 18:41
        Ale to trwa miesiącami, a nawet latami. Nie ma możliwości trzymać w ośrodkach dla uchodxcow w Polsce setek tysięcy ludzi (a tyle by się zwaliło, gdyby wdrożyć ten model postępowania.
        • livia.kalina Re: 80 lat minęło... 30.09.21, 19:12
         Oczywiście, że nie powinno się ich miesiącami trzymać w kiepskich warunkach o ośrodkach. Po sprawdzeniu, ci którzy mają do tego,prawo,powinni móc się osiedlić w wybranym przez siebie państwie EU. Obstawiam, że niewielu wybierze akurat Polskę, a ci którzy jednak to zrobią powinni być kierowani do samorządów, które już deklarowały, że chętnie zaopiekują się takimi rodzinami- pomogą z mieszkaniem, pracą, nauka języka polskiego, opieką zdrowotną, szkołami dla dzieci. Dzieci w Polsce mamy za mało, brakuje rak do,pracy.
      • beataj1 Re: 80 lat minęło... 30.09.21, 17:34
       Ja myślę że trzeba isc na całość. Trzeba wysłać czytelny sygnał by inni wiedzieli ze nie należy przyjeżdżać. Proponuję rozwiesić trupy tych dzieci wzdłuż granicy. Jest zimno to długo powiszą. I wszyscy będą wiedzieć że my nie przyjmujemy uchodźców bo tu jest polska. Kraj wynalazcy cywilizacji życia.

       Mnie ciekawi co innego: rozumiem że ciała ofiar naszego kraju będą pochowane w nieoznaczonych grobach?
       • riki_i Re: 80 lat minęło... 30.09.21, 18:44
        beataj1 napisała:

        > Ja myślę że trzeba isc na całość. Trzeba wysłać czytelny sygnał by inni wiedzie
        > li ze nie należy przyjeżdżać. Proponuję rozwiesić trupy tych dzieci wzdłuż gran
        > icy. Jest zimno to długo powiszą.

        A zagrożenie epidemiogiczne pomijasz?

        > Mnie ciekawi co innego: rozumiem że ciała ofiar naszego kraju będą pochowane w
        > nieoznaczonych grobach?

        Możesz zasponsorowac transport do krajów pochodzenia serwisem firmy bongo .
        bongo.com.pl/oferta
   • paskudek1 Re: 80 lat minęło... 30.09.21, 12:53
    Skup się - nie interesuje mnie co się dzieje w Mińsku. Interesuje mnie że dwa dni temu SG wyrzuciła BEZPRAWNIE z kraju wycieńczonych ludzi. Uniemożliwiła im złożenie wniosków o azyl i wywiozła DO LASU. Nie ma Białoruś tylk odo lasu. Żeby im nie przeszkadzali pewnie i nie zawracali dupy. Na zimno, wilgoc, bez jedzenia, ciepłej odzieży TO mnie interesuje.
    • riki_i Re: 80 lat minęło... 30.09.21, 13:46
     To Ty się skup, bo brniesz w absurd. Samolotami z odległych krajów przylatują ludzie, których stać było na bilet i "wycieczkę" z celem takim, aby dokonać działań sprzecznych z prawem. A Ty pragniesz im to umożliwić.

     • jasnoklarowna Re: 80 lat minęło... 30.09.21, 15:52
      Wiec należy im formalnie azylu odmówić i odesłać samolotem do ojczyzny, nie na Białoruś.
      Jak im kasa za bilety przepadnie to może kolejne razy nie polecą do Mińska.
      A nie robić to,czego spodziewa się Aleksandr Ł.

      Swoją drogą, czemu nie mówi się jaką metodą radzi sobie Litwa i Łotwa? Oni chyba FRONTEX wezwali, choć pewności nie mam, w mediach cisza poza jakimiś niepotwierdzonymi wzmiankami, a szkoda. Szkoda, że nasze władze tak nie chcą. Czy się boją ujawnienia potencjalnych sekretów albo konieczności przejrzystego działania że nie chcą unijnych sił wezwać?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka