Dodaj do ulubionych

"kryj ryj"

11.10.21, 12:21
takie hasło i to w kilku jezykach pojawilo sie na drzwiach jednego z profesorow, oburzylo co bardziej wrazliwych studentow. Ja chyba nie jestem tak subtelna bo mnie ta akcja profesora politechniki dosc rozbawiła, zwlaszcza jego dalsze wyjasnienia:
"Portal o2, nazywający siebie „Sercem Internetu” opublikował artykuł, którego anonimowy autor pochwalił mnie za propagowanie noszenia maseczek ochronnych i dezynfekowania rąk. Zrugał mnie jednak za użycie hasła „Kryj ryj” pisząc: „Chciał dobrze, ale forma apelu nie wszystkim przypadła do gustu”. Uprzejmie informuję, iż apel „Kryj ryj” jest skierowany do mnie, przypominając mi o samodyscyplinie, a także do miłośników fraszek Jana Sztaudyngera oraz studentów i pracowników gruboskórnych. Do pracowników i studentów wrażliwych i delikatnych kieruję następujący, napisany trzynastozgłoskowcem apel: Jeżeli chcesz się cieszyć profesorską łaską, ukryj swą twarz subtelną pod ochronną maską."

www.o2.pl/informacje/studenci-zniesmaczeni-zdjecia-z-politechniki-warszawskiej-6683065381145568a
Obserwuj wątek
  • reinadelafiesta Re: "kryj ryj" 11.10.21, 15:28
   Nie sądziłabym, że ci studenci są tacy subtelni i wrażliwi...A "dupa" to im pewnie w ogóle już przez usta nie przejdzie i wreszcie na budowach będzie pełna kultura. Doceniam poczucie humoru i talent profesora.
    • amast Re: "kryj ryj" 11.10.21, 15:55
     A wykazuje się równie ogromnym poczuciem humoru w obliczu niekonwencjonalnych zachowań studentów? Jeżeli tak, to nie ma sprawy. Ale jeżeli zdarzyło mu się sarknąć na jakiś "nietypowy" napis na t-shircie to zaczyna być dyskusyjne.
     • 71tosia Re: "kryj ryj" 11.10.21, 16:19
      z tego co wiem jest bardzo lubiany przez studentow. Ja znam go na troche innej plaszczyznie, niedawno czytalam recenzje dorobku kolegi napisana przez profesora, bardzo pozytywna ale napisana tak dowcipnie ze plakalam ze smiechu wink
  • error.404 Re: "kryj ryj" 11.10.21, 16:44
   No to jest właśnie szczyt kompetencji polskich akademikôw 😁
   Grube żarty, molestowanie studentek, fochy, osiem gwiazdek, skandowanie wulgaryzmów na manifestacjach, wykorzystywanie swojej uprzywilejowanej pozycji.
   Ale żeby tak któraś polska uczelnia wyszła wyżej niż do czwartej setki światowego rankingu, to nie ma mowy.
   • 71tosia Re: "kryj ryj" 11.10.21, 18:07

    wiesz ile jest uczelni w Polsce? A ile na świecie? Wiesz ile uczelni chcialoby by wogole być na tej liście? Wiesz jaki jest budżet takiego MIT a jaki polskich uczelni? Może warto to wiedzieć zanim znowu zapalasz świętym oburzeniem.
    Ps autor „grubego żartu” zacytował fraszkę - człowiek jako tako wyedukowany powinien to wiedzieć smile
    • error.404 Re: "kryj ryj" 11.10.21, 20:56
     A wiesz, jak długą tradycję akademicką ma Polska?
     Największym problemem nie jest kasa, tylko kadra. Wariaci i leśne dziadki, zatrzymani w rozwoju 20 lar temu, dbający tylko o swoje interesy i stopujący młodych naukowcôw w rozwoju, bo kto to widział, żeby młodzi wyskakiwali z jakimiś pomysłami.
     Ale do głupich kawałków i darcia japy to się w sam raz nadają.
     • 71tosia Re: "kryj ryj" 11.10.21, 21:08
      A kiedy ty byłeś na polskiej uczelni ostatni raz- kilkadziesiąt lat temu? Średnia wieku osob habilitujacych się na uw w ostatnich latach to 40 lat
      Btw tylko w Polsce jest ponad 450 uczelni, na liscie szanghajskiej jest 500 uczelni I idę o zakład ze nie masz pojęcia co decyduje o miejscu na liscie, ale głupoty lubisz pisać.
      Ps autor „afery” akurat większość kariery (solidnej!) zrobił poza Polska, w grupie jednego z noblistów.
    • error.404 Re: "kryj ryj" 11.10.21, 20:59
     No i nie sądzę, że atrybutem człowieka „ jako tako wyedukowanego” jest koniecznie znajomość akurat tej fraszki Sztaudengera. Znam wiele innych. Ale wymaganie, jakie stawiasz „wyedukowanym” świadczy wybornie o Twoim pojmowaniu edukacji 😂
  • woman_in_love Re: "kryj ryj" 11.10.21, 20:11
   Profesor politechniki i taka akcja?

   Nic dziwnego, że studenci są oburzeni. Wszakże polibudy to wylęgarnia konfy, inceli i wszelkich innych szurów. Musieli się poczuć naprawdę zaszczuci tymi maseczkami.
   • 71tosia Re: "kryj ryj" 11.10.21, 20:47
    Mog zacytować jeszcze dalsza cześć fraszki Sztaudyngera „ryj myj”. Pewnie wtedy niektórzy studenci zaprotestowaliby przeciw myciu zębów
    smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka