Dodaj do ulubionych

Kolana, ortopeda, operacja

19.10.21, 22:12
Ponad 30 lat temu usunięta łąkotka, 11 lat temu osteotomia korekcyjna kolana, teraz ostrzykiwania (m. In komórki macierzyste, kwas hialuronowy). Zdaniem ortopedy czas pomyśleć o zabiegu /proteza kolana. Chodzi o 55 latka. Szukam szpitala i kompetentnego ortopedy, specjalistę od kolan. W grę wchodzi cała Polska. Za podpowiedzi będę wdzięczna.
Obserwuj wątek
    • alfa36 Re: Kolana, ortopeda, operacja 20.10.21, 06:46
      Podnoszę wątek...
      • kasia_kar Re: Kolana, ortopeda, operacja 20.10.21, 06:50
        Moja mama lat 64 miała w tym roku zrobioną endoprotezę kolana w szpitalu w Wadowicach (pod Krakowem) na NFZ. Bardzo zadowolona z opieki. Jest 3 mc po operacji nadal w rehabilitacji, chwilowo w sanatorium i wychodzi na prostą.
        • howards_end Re: Kolana, ortopeda, operacja 20.10.21, 21:10
          A czy mogłabyś napisać coś więcej? Jak wyglądały pierwsze dni po powrocie, mobilnośc mamy, itp? Moją mamę (75 lat) również czeka operacja i endoproteza i kompletnie nie wiem czego się spodziewać.
          • kasia_kar Re: Kolana, ortopeda, operacja 21.10.21, 20:06
            Mama spędziła w szpitalu tydzień. Bardzo cierpiała z bólu, musiała brać morfinę w kroplówce. Po operacji nacisk na szybką pionizację i rozruszanie. Mama niestety nie wracała szybko do sprawności, miała bardzo duży problem z wyprostem zoperowanego kolana, musieliśmy prywatnie wypożyczyć taką szynę którą się włącza do prądu i ona naprzemiennie naciąga i zgina nogę aby osiągnąć wyprost. Dwa razy w tygodniu przychodziła prywatnie rehabilitantka i ćwiczyła z mamą. Poza tym mama musiała codziennie sama też robić odpowiednie ćwiczenia. Po powrocie do domu ze szpitala potrzebny był balkonik (można kupić lub wypożyczyć) oraz specjalna nakładka na sedes umożliwiająca korzystanie z toalety bez zginania kolan. Pierwsze tygodnie w domu były bardzo trudne, w zasadzie do 4 tygodni po operacji mama nie mogła chodzić po schodach nawet o kulach.
            • kasia_kar Re: Kolana, ortopeda, operacja 21.10.21, 20:08
              I jeszcze w domu po powrocie ze 2-3 tygodnie musiała brać środki przeciwbólowe na receptę m.in. Traumal.
          • kasia_kar Re: Kolana, ortopeda, operacja 21.10.21, 20:54
            To jeszcze dodam, że tak po 4 tygodniach pobytu w domu mama dostała się na przepisany przez lekarza oddział rehabilitacji dziennej przy szpitalu gdzie codziennie przez 2,5 tygodnia jeździła na 2-3 h różnych zabiegów fizjoterapi. Dobrze, że nauczyliśmy ją korzystać z Ubera bo nikt nie miał czasu wozić jej w środku dnia a jej stan nie pozwalał na korzystanie z komunikacji miejskiej. Od powrotu mamy do domu jest też wypożyczony wózek inwalidzki używany sporadycznie na większe wyjście na zewnątrz. W tej chwili mama spędza 3 tydzień w sanatorium w Krynicy-Zdroju i jestem bardzo ciekawa w jakim stanie wróci, czy da radę chodzić samodzielnie.
            • howards_end Re: Kolana, ortopeda, operacja 21.10.21, 22:34
              Dziekuję za odpowiedź. Mam teraz przynajmniej pojęcie jak to może wyglądać i co jeszcze dokupić. Czyli jest to b. trudny czas i powrót do jako takiej sprawności trwa długosad Większośc artykułów twierdzi, że chory jest wypisywany w stanie pozwalającym na względną samodzielność, ale chyba to zbyt optymistyczne założenie. Dwa tygodnie po operacji, możemy być z mamą, a potem planujemy szpital rehabilitacyjny. Zobaczymy jak to wszystko się ułoży.
              • kasia_kar Re: Kolana, ortopeda, operacja 22.10.21, 22:00
                Z tego co zrozumiałam to im pacjent młodszy i sprawniejszy przed operacją tym szybciej wraca do zdrowia. A starsi, no cóż...
    • mysiulek08 Re: Kolana, ortopeda, operacja 20.10.21, 07:19
      Bergamotka byla ostatnio u chwalonego ortopedy

forum.gazeta.pl/forum/w,567,172512880,172512880,Kolana_Mam_diagnoze.html

mojego bym Ci polecila, ale za daleko i drogo
    • gaga-sie Re: Kolana, ortopeda, operacja 20.10.21, 09:31
      Opole, Centrum Medyczne Na dobre i na złe. Dr Otfinowski i dr Pełka. Operują w Głuchołazach.
    • ursula.iguaran Re: Kolana, ortopeda, operacja 20.10.21, 09:33
      www.rehasport.pl/ortopeda/tomasz-piontek,17430,d,4313
      Dr hab.n.med. Tomasz Piontek

• paola.brunetti Re: Kolana, ortopeda, operacja 20.10.21, 17:29
        Też polecam dra Piontka, świetny specjalista.
    • bergamotka77 Re: Kolana, ortopeda, operacja 20.10.21, 10:29
      Dr Kozieł dr Slynarski i ten były kochanek Rosati. Zapomniałam nazwiska...
      • lucky80 Re: Kolana, ortopeda, operacja 20.10.21, 11:06
        nieee!! zapomniałaś!? no przecież Śmigielski smile
        • bergamotka77 Re: Kolana, ortopeda, operacja 20.10.21, 19:47
          lucky80 napisała:

> nieee!! zapomniałaś!? no przecież Śmigielski smile

big_grin po covidzie tak mam, ze mi nazwiska wypadają z głowy
      • alfa36 Re: Kolana, ortopeda, operacja 20.10.21, 17:09
        Bergamotka, pytałam w Twoim wątku o lekarza, u którego się leczyłaś. Rozumiem, że Google mi powiedzą o doktorze Kozięło?
        • bergamotka77 Re: Kolana, ortopeda, operacja 20.10.21, 19:50
          Dr Kozieł tak, bylam dopiero raz u niego ale polecam. Przyjmuje w Profemedzie na Bobrowieckiej - w Znanym Lekarzu go znajdziesz
          • bergamotka77 Re: Kolana, ortopeda, operacja 20.10.21, 19:51
            Dr Tomasz Kozieł
            • bominka Re: Kolana, ortopeda, operacja 20.10.21, 22:55
              Mogę polecić z czystym sumieniem dr. Kozieł. Jest lekarzem z powołania jak chodzi o problemy kolan. Mojej córce wykonał artroskopia. Prywatnie, szybko i b. sprawnie.
    • chlodne_dlonie Re: Kolana, ortopeda, operacja 20.10.21, 11:55
      Dr Juliusz Dec - Klinika Nieborowice, niedaleko Gliwic
    • hadron-plus Re: Kolana, ortopeda, operacja 21.10.21, 07:03
      Zanim pójdziesz operować kolana sprawdź kręgosłup lędźwiowy i nerki.
      • mojave Re: Kolana, ortopeda, operacja 21.10.21, 22:05
        A kolana mogą bolec od lędźwiowego? Ostatnio miałam właśnie problem, praktycznie minął ale za to zaczęło bolec jedno kolano, czyli warto sprawdzić ten trop .
        • wkswks Re: Kolana, ortopeda, operacja 06.04.22, 19:43
          Koniecznie. Kiedyś obudziłam się z takim bólem kolana, że aż miałam wrażenie, że mi serce stanie. Nawet poród tak nie bolał. Okazało się, że to wina zapalenia w splocie nerwów w okolicach krzyża i akurat dotknięty był nerw prowadzący do lewego kolana. Rehabilitacja i po kłopocie. Aha, nachodziłam się po rożnych lekarzach, a zdiagnozował mnie znajomy fizjoterapeuta.
    • medicaladvisorkw Re: Kolana, ortopeda, operacja 25.03.22, 11:58
      Dzień dobry. Zabieg można wykonać na NFZ (sprawdzając terminy na stronie NFZ: informacje o terminach), jeżeli termin jest zbyt długi, i spełnione jest kilka warunków zabieg można zrobić za granicą w dowolnej placówce na terenie UE a NFZ zwróci koszty do limitu finansowania w Polsce. Oczywiście należy spełnić kilka warunków, ale w przeciwieństwie do leczenia prywatnego w Polsce zawsze można liczyć na pokrycie części kosztów. Podobnie w innych zabiegach jak chociażby zaćma.

Jeżeli np. zabieg jest refundowany w Polsce a z jakiś przyczyn niedostępny (np. nie ma specjalistycznego ośrodka zajmujacego się dana procedurą) równiez można skorzystać z tej opcji.

W razie pytań jestem do dyspozycji:

Wójciak Karolina
      MedicalAdvisor.pl

+48 607 871 284
    • jacekkroszka Re: Kolana, ortopeda, operacja 06.04.22, 19:17
      Polecam dra Bertmana z iMED24, świetny specjalista w swoim fachu, trafiłem do niego z rzepką, szybko wdrożył odpowiednie leczenie i dzięki temu nie musze obawiać się kolejnej kontuzji. Bardzo polecam całą placówkę ze względu na świetnych specjalistów i nowoczesny sprzęt, którym dysponują.
    • wkswks Re: Kolana, ortopeda, operacja 06.04.22, 19:38
      Obczaj jeszcze szpital Sokołowskiego w Wałbrzychu. Moja babcia miała tam robione endoprotezy z krótkim czasem oczekiwania,
      A była juz w desperacji i chciała do Czech jechać.
    • ivaz Re: Kolana, ortopeda, operacja 06.04.22, 21:38
      Ja bym ci poleciła Otwock to najlepszy szpital Ortopedyczny w Polsce, tam operują beznadziejne przypadki gdzie już nikt w Polsce nie chce podjąć się operacji, to tam są najlepsi specjaliści od trudnych przepadków, a endoproteza to dla nich kosmetyka, tu ranking bladmedyczny.net/ranking-szpitali-2017-ortopedia/ co prawda z 2017 r, ale wiele się nie zmieniło . Najważniejszy człowiek w naszym kraju też tam miła wszczepianą endoprotezę.
      • tilijka123 Re: Kolana, ortopeda, operacja 10.10.22, 16:31
        ivaz napisała:

> Ja bym ci poleciła Otwock to najlepszy szpital Ortopedyczny w Polsce, tam operują beznadziejne przypadki gdzie już nikt w Polsce nie chce podjąć się operacji, to tam są najlepsi specjaliści od trudnych przepadków, a endoproteza to dla nich kosmetyka, tu ranking bladmedyczny.net/ranking-szpitali-2017-ortopedia/ co prawda z 2017 r, ale wiele się nie zmieniło . Najważniejszy człowiek w naszym kraju też tam miła wszczepianą endoprotezę.

Z tego szpitala ostatnio odeszło dużo dobrych lekarzy, więc nie wiem czy nadal można go tak dobrze oceniać.

Znam go tylko od strony SORu i poradni ortopedycznej, miałam okazję być kilka razy i jako pacjent i jako osoba towarzysząca. Należy przygotować sie na długie oczekiwanie, a w przypadku wizyty w poradni warto ustawić się w kolejce po numerek do rejestracji w okolicach 7.15 zanim utworzy się kolejka gigant.
    • adriannlessi [...] 31.05.22, 11:52
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • perspektywa Re: Kolana, ortopeda, operacja 26.08.22, 14:21
        A ile ci płacą za taki wpis? To się liczy od sztuki czy na godziny
        • kropkaa Re: Kolana, ortopeda, operacja 26.08.22, 14:51
          Masakra. Tak, jakby ktoś wierzył spammerom.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka