Dodaj do ulubionych

Opuścić Europę?

13.11.21, 14:56
Mąż zaczął rozmowę na temat ewentualnej przeprowadzki do Kanady, ze może powinnismy się nad tym zastanowić. Generalnie na świecie robi się nieciekawie, szczególnie w Europie, wg niego Kanada może być lepsza do życia. Oczywiście temat wymaga dogłębnego przemyślenia i omówienia.
Nie powiem, ze nie jestem zdziwiona. Do tej pory swoją przyszłość wiązaliśmy z Europa i starosc wyobrażaliśmy sobie spędzana pomiędzy Francja i Norwegia.
Obserwuj wątek
  • juzjesien Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 15:03
   Ja gdybym miała możliwość nawet przez moment nie wahałabym się i emigrowała do Kanady. Chociaz w moim zawodzie jest to praktycznie niemożliwesad chyba musiałabym sie przekwalifikować na pomoc luchenna, a tego nie chce.
   Zostajemy w Europie i bardzo nad tym ubolewam
  • bigzaganiacz Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 15:14
   Po pierwsze kto cie tam wpusci?
   Bedziesz szturmowac granice?
   Po drugie jak nie jestes neofickim lewakiem jak ciasteczko luz chociaz jakims nieokreslonym lgbetem to delikatnie mowiac slaby wybor
   Zamordyzm kapowanie
        • riki_i Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 15:45
         W skrócie- przymus nazywania szamba perfumerią, pod groźbą wysokich kar finansowych. A jak masz mało kasy, to grozi ci ponadto , że się w tym szambie bedziesz musiała zanurzyć.
          • bigzaganiacz Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 16:08
           Moze o tym           Canada use to be a great and free nation, back in the “day”. Now(currently) and along with the progression of time it is slowly becoming more like Venezuela. Unlike the USA, Canada is a Socialist run society- akin to Communism on the lighter side and under the carpet side, they portray freedom to the world but suppress freedom of speech, freedom of conscience especially towards Christianity, imprisoning many. This is what the world fails to see as a truth about Canada. Just like third world Countries- the leader (Now: Justin Trudeau) dictates social values, speech laws and the like. Sadly, the leaders religion called political correctness has become Canada’s new Constitution as the old Constitution has been amended. Just like dictators (collectively) they can put up any barriers they want when it comes to freedom and as long as a citizen keeps his or her mouth shut, work for the betterment of the state and pay unbearable taxes (now about 45% of every worthless dollar) they (the citizens) are valued members of society. So, is Canada slowly becoming a third world nation? Sadly, yes. Countless companies are moving to the USA, Mexico or overseas- it is not a Country that produces anything of value- it is a population of consumers, why? So glad you asked: Taxes and more Taxes which is what prompted your query- the number of homeless people will only increase in the near future and along with this fact the rise of crime namely, robbery, assault, murder but don’t dismay-this is what “they” want to happen, makes way for more loss of freedoms and the removal of paper money. Personally I lost my business because of HST and Carbon Tax - So thank you to all who elected this Black Faced racist Trudeau as your Dictator. And sadly, my homeland that I loved will eventually collapse economically and politically only to be bought up by foreign interests namely China or face separation in the western provinces which could become States or U.S territories. Not so bad if you think about it, no more HST and 15 other taxes we are over burdened with in Canada. I love Canada but am saddened that it will get worse here which is scary because unlike the USA, Canadians have no rights against the Government, no rights to protect the lives of your family, no rights to bear arms, no rights to castle laws or stand your ground laws. There is no real justice system here, arrests are made then judges let them go, as a Canadian you have to rely on the state to protect you after it’s too late. Third world, 100% -sad but true.
            • pruszynkaaa Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 16:23
             Asqe, każdy Ci powie co innego - dużo, bardzo dużo zależy od tego kto w jakim środowisku przebywa, gdzie pracuje itp.
             Kanada ma bardzo dużo za uszami - sprawy związane z Indigenous people będą się jeszcze wlekły i wlekły (konflikty interesów), ale nie tylko. Niestety jest sporo bezdomności, narkotyki, handel ludźmi. To są bardzo czarne sprawy któe nigdy nie powinny mieć miejsca.
               • zlota-klamka Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 16:52
                he he dobre

                tak sobie z katalogu dobiera, że musi deportować, a deportować nie może, bo gdzieś mu sie zapodziali...
                www.jihadwatch.org/2020/07/canada-loses-track-of-35000-migrants-who-were-set-for-deportation
                • pruszynkaaa Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 17:10
                 Odróżniasz refugees od migrants? Od nielegalnych chociaż, którzy przylatują tutaj jako tourists i zostają nielegalnie?
                 To są zupełnie inne statusy pobytu w Kanadzie. Tak, Kanada jest atrakcyjnym krajem dla wielu nacji - i wielu tutaj jest nielegalnie. Zdziwlibyście się, ilu Polaków jest tutaj bez papierów...
               • bigzaganiacz Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 16:56
                Taaaa
                To moze mu powiedz ze poza pierwsza strona niepismiennych wielbicielu zasilkow na drugiej stronie ma inzyniera na trzeciej naukowca a na czwartej lekarza z fejkowym dyplomem kupionym na targu w kabulu
                • bigzaganiacz Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 16:59
                 Between 2017 and 2019, roughly 40,000 more illegals had swarmed into Canada through Roxham Road. Although the largest concentration of illegals were Haitians, by 2019, the largest concentration was reportedly from Nigeria, while Pakistan, Turkey, Egypt and Yemen were in the top 12 countries of origin. Illegals from around the world were responding to the big welcome from the globalist Prime Minister, who also threw out a welcome mat to returning Islamic State fighters.


                 I islamisci sie w katalogu znalezli , jak slodko , jak lewacko
                • pruszynkaaa Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 17:14
                 Niedawno byłą katastrofa samolotowa (niedaleko Teheranu), większość leciałą do Kanady włąśnie.
                 Oni też kiedyś byli imigrantami/refugees, a przejżyj sobie czym się zajmowali: www.cbc.ca/news2/interactives/flightps752/
                  • pruszynkaaa Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 17:55
                   a kto tych bojowników isis tutaj ściąga? Własnie dlatego Kanada "czerpie" swoich refugees jeszcze z refugee camps - i tutaj ściągają już pozytywnie rozpatrzonych uchodźców. Koleżanka z Syrii z malutkimi dziećmi czekałą 2 lata w takim obozie w Lebanon.
                   Oczywiście, pomyłki pewnie też są, nie ma co się oszukiwać, że cały proces przebiega gładko.
  • arthwen Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 15:40
   Mam rodzinę w Kanadzie i też trochę rozważaliśmy - ale to jest jednak daleko. Co innego Europa, wsiadasz w samochód, czy jak na którymś końcu, to samolot i parę godzin i jesteś. Bo jednak rodzina tu jest i fajnie byłoby się chociaz do czasu do czasu widywać.
  • bergamotka77 Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 15:42
   My rozważaliśmy przeprowadzkę tam 4 lata temu, ale jednak po kilku tygodniach tam spedzonych nie zdecydowaliśmy się. Perspektywy z jednej strony były obiecujace ale jednak więcej rzeczy na nie.
    • snakelilith Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 16:17
     Nic, oprócz tego, że zarobki pana bergamotki nie wystarczałyby tam na życie na polskim poziomie. Wszędzie na emigracji jest ten sam problem, jak klepie się biedę i mocno odstaje od zamożniejszych lokalsów, to zadowolenie z emigracji jest niskie. Jak stać cię na dostanie życie, to sobie go wszędzie ułożysz. A jak dany kraj ma inne wady, to emigruje się dalej.
     Ja w Kanadzie aż tak wiele wad nie widzę, poza tym, że daleko do rodziny w Europie i zamerykanizowany styl życia nie bardzo mnie pociąga. Można się jednak przyzwyczaić. Ale chyba i tak wolałabym Norwegię.
     • sniyg Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 16:53
      snakelilith napisała:

      > Nic, oprócz tego, że zarobki pana bergamotki nie wystarczałyby tam na życie na
      > polskim poziomie. Wszędzie na emigracji jest ten sam problem, jak klepie się bi
      > edę i mocno odstaje od zamożniejszych lokalsów, to zadowolenie z emigracji jest
      > niskie.
      >
      Bardzo odkrywcze zwłaszcza, że jak się klepie biedę to czy na emigracji czy nie na emigracji zadowolenie z życia jest niskie.
      • snakelilith Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 17:07
       sniyg napisał:

       > Bardzo odkrywcze zwłaszcza, że jak się klepie biedę to czy na emigracji czy nie
       > na emigracji zadowolenie z życia jest niskie.

       Nie mówimy o tych, co zostają w Polsce, a o emigrantach. To, że klepiesz w Polsce biedę, jest nam dobrze znane.
       • sniyg Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 17:28
        snakelilith napisała
        >
        > Nie mówimy o tych, co zostają w Polsce, a o emigrantach. To, że klepiesz w Pols
        > ce biedę, jest nam dobrze znane.
        >
        Wam miłośnikom wykwintnego jedzenia z Aldi? Bo na lepsze żal ojro?
    • bergamotka77 Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 17:22
     asqe napisała:

     > A co było na nie, jeśli mogę spytać?
     >

     To do mnie? Bo nie widze drzewka w komórce.
     1. Kosmicznie drogie domy i mieszkania. To prawda, dla nas oznaczaloby to nizszy poziom życia bo w PL mamy swój dom, auta, pania sprzątająca itp.teraz prace zdalna itp. Tam zaczynalibyśmy od wynajmu za ciężka kasę. Auta drogie i drogie ubezpieczenie.
     2. Edukacja. Ponoć słaby poziom edukacji, ponoc brakuje nauczycieli no ich nie stać na mieszkanie w mieście.
     3. Dominacja Azjatów. Mnóstwo osób azjatyckiego pochodzenia. Nie mam nic do nich, ale czułam sie momentami jak w Azji.
     4. Odleglosc od kraju. Daleko od Polski, nie ma bezpośrednich połączeń trzeba sie tłuc samolotami kilkanaście godzin by odwiedzić rodzinę, loty drogie I maly wybór polaczen.
     5. Ludzie. Kanadyjczycy trochę dziwni, malo kontaktowi, wolimy Amerykanów jednak i znamy ich mentalność.
     6. Drożyzna. Strasznie drogo w sklepach, nawet podstawowe produkty spożywcze. Opłacało nam się jeść w knajpach przez większość pobytu.
     7. Klimat. Ocean zimny, tylko warunki na narty fajne. Klimat chłodny, lato było zimniejsze niż u nas, zero upałów przez kilka tygoni letnich, leje non stop od października do marca.

     Na plus szybkie zalegalizowanie pobytu, prawo do pracy ( zdążyłam wyrobic) w perspektywie 2 lat obywatelstwo. Mąż miał tam dobrą pracę w ogromnej międzynarodowej korporacji. Kraj przepiękny, nie potrafię wyrazić jak bardzo mnie urzekł krajobrazowo, duża świadomość ekologiczna, świetne knajpki z kuchniami świata, ciekawe miejsca do zwiedzania, mnóstwo opcji aktywnego wypoczynku, dobre połączenia na Hawaje wink I to chyba tyle na plus.

     Uff to się wypisałam.
     • asqe Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 17:42
      Mąż jest Kanadyjczykiem, dom jest do dyspozycji, dzieci nie mamy i mieć nie będziemy, Azjaci nam nie straszni (teść jest Filipińczykiem) smile. W Londynie tez drogo i deszczowo a upałów szczerze nienawidzę (wszystko powyżej 25 st to piekło na ziemi dla mnie). Niestety za zima i zimowymi sportami tez nie przepadam.
      • pruszynkaaa Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 17:50
       Asqe - jesli Twój mąż jest Kanadyjczykiem, to połowa problemu z głowy - musicie, znaczy mąż wystapić o spousal sponsorship - wówczas uzyskasz Permanent resident status, a to już prawie jak Kanadyjka. Proces trwa dosć długo, ale warto, bo daje Ci prawo niemal do wszystkiego (poza głosowaniem i kandydowaniem w wyborach). Zorientuj się jeszcze, jak będzie wyglądałą Twoja sytuacja zawodowa - czy wykonujesz zawód regulowany (komplikuje sprawy), czy wolny.
      • bergamotka77 Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 17:56
       To znienia postać rzeczy bo macie tam zaplecze: dom i rodzinę męża. Choć ja wolę mieszkać oddzielnie. My nie znaliśmy nikogo poza ludźmi z męża pracy. Poza tym masz inny punkt wyjścia bo w Londynie też nieruchomości bardzo drogie. No i ja nie chciałam też zostawiać rodziców, jesteśmy bardzo zzyci a są coraz starsi.
       • asqe Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 18:09
        No i to jest poważna wątpliwość - rodzina daleko.
        A teściowie maja kilka nieruchomości w Ottawie, wiec moglibyśmy zamieszkać osobno. Oni by bardzo chcieli, żebyśmy zamieszkali w Kanadzie.
        • asqe Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 18:21
         Pewnie gdyby mama żyła to taka przeprowadzka w ogóle nie wchodziłaby w rachubę. No i teściowie tez mocno starsi niż tata, który w dodatku ma blisko dwóch synów.
         Chociaż szczerze mówiąc to wolałabym, zeby najmłodszy brat tez wyemigrował.
     • dark.defender07 Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 18:05
      "Ludzie. Kanadyjczycy trochę dziwni, malo kontaktowi, wolimy Amerykanów jednak i znamy ich mentalność.

      Raczej ci się wydaje, że ich znasz, skoro stawiasz tak uproszczone zestawienie: Amerykanie vs Kanadyjczycy. Na przykład mieszkańcy wielu stanów mają koszmarne problemy z aklimatyzacją w stanie Washington, mieszkańcy Colorado z reguły nie lubią stylu zachowania migrantów z Kalifornii itd. Mieszkańcy Seattle czy nawet Portland często mentalnie bardziej przypominają mieszkańców Vancouver niż Nowego Jorku, Chicago czy Houston.
       • asqe Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 18:27
        Nie znam Kanadyjczyków innych niż mąż i jego rodzina (jego mama jest bardzo ‘skandynawska’ i mnie się to w niej podoba).
        A Amerykanie których znam są bardzo różni, jednych lubię i się fajnie dogaduje (Nowy Jork, Portland, Seattle) a innych unikam, bo są dla mnie zdecydowanie ‘za bardzo’
         • asqe Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 18:40
          Ale jego mama jest pół Brytyjka i pół Norweżka, z tym ze wychowała się w Norwegii i to widać. Ona jest bardzo pomocna i bywa zaangażowana, ale jednak z dystansu trochę, nigdy się nie wtrąca i jest bardzo skłonna do znajdowania kompromisów i godzenia ludzi w bardzo bardzo delikatny sposób. Mnie się to w niej niesamowicie podoba i staram się ja naśladować. I ten jej spokój
  • sniyg Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 15:50
   Czego się spodziewasz po forum? Te które wyemigrowały do Kanady będą zachwalać, te które wyemigrowały do Europy będą wyszukiwać wady. Poczytaj sobie blogi ludzi którzy tam mieszkają.
   • bi_scotti Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 16:24
    Dlaczego zachwalac? Nie mam zadnego powodu (zysku wink) w zachwalaniu emigracji do Kanady big_grin To sa bardzo trudne decyzje, kazdy swoja droge musi przejsc na wlasny rachunek i kazdemu co innego jest potrzebne w zyciu. Pisalam wiele razy - w Paryzu umieralam z depression, ladowanie na oblesnym, zapyzialym Terminal 2 w Toronto uzdrowilo moja dusze (jak reka odjal) i zachcialo mi sie zyc. Dla wielu ludzi to dziala odwrotnie - potem sie mecza ... Namawianie kogokolwiek do wyjazdu i/lub przyjazdu do jakiegos konkretnego kraju jest completely irresponsible chyba, ze mowimy o osobach uciekajacych spod bomb lub od glodu czy innych kataklizmow. Gdy rzecz dotyczy free will/free choice, coz ... kazdy jest kowalem swojego losu. To, ze mnie jest dobrze i za ja jestem happy w zaden sposob nie przeklada sie na happiness wannabe immigrants. Life.
     • bi_scotti Re: Opuścić Europę? 13.11.21, 17:49
      Wrong. Terminal 2 juz od bardzo wieeeeelu lat nie jest uzywany dla ruchu pasazerskiego - wyremontowany nie zostal, dziala dla cargo, wciaz jest oblesny. Terminals 1 & 3 (pasazerskie) wcale nie sa duzo lepsze - Pearson Airport, jak sie uprzejmie wyrazil pewien znajomy nas odwiedzajacy jest "not too friendly" big_grin I to prawda - Toronto airport bylo, jest i wyglada na to, ze pozostanie dosc paskudnym, umiarkowanie wygodnym. Nie ma co ukrywac - kto laduje, widzi immediately. Niemniej ten akurat fact ma sie nijak do czyichkolwiek planow migracyjnych big_grin Life.
  • sunflowerin Re: Opuścić Europę? 14.11.21, 00:47
   W Kanadzie mają 10 dni holiday rocznie, które rośnie w czasie, jak się pracuje u jednego pracodawcy. To całkowicie dyskwalifikuje Kanadę w porównaniu do Europy, czy UK gdzie pracuję i mam 26+10 dni (firma daje możliwość kupienia sobie extra dni).
     • engine8 Re: Opuścić Europę? 14.11.21, 03:13
      No wlasnie.
      Nie moza tego absolutnie generalizowac. Zalezy gdzie i co kto robil. Generalnie zxwsze i wszedzie dookola mnie ludzi traktowano z szacunkiem i fair.
      Z tego co sie orientuje to w Polsce pracuje sie nieprownywalnie dluzej i ciezej i pod wiekszym stresem niz w USA.
      Przepracowalem prawie 35 lat w naajwiekszym obozie pracy jakim byla Dolina Krzemowa i jak sobie policzylem to srednio bylem w pracy ok 8 godzin przez 5 dni w tygodniu ale w czasie pracy robilem wszytko co mi sie podobalo i co potrzebowalem zalatwic osobistego. Oceniam ze pracowalem pewnie srednio ok 6 godzin. Ale ja juz w latach wczesnych 90 zarabialem bardzo dobrze - moglismy zyc wygodnie i oszczedzac na emryture bez odmawiania sobie niczego.
      Urlopu mialem tyle ile praktycznie chcialem... Nigdy nie czulem ze chcialem wiecej ale nie moglem. Wszystko sie dalo uzgodnic a szefem i nikt nie robil z tego problemow.
      Praca byla przyjemnoscia.
   • pruszynkaaa Re: Opuścić Europę? 14.11.21, 01:31
    10 dni to jest MINIMALNY wymiar urlopu, jaki może dać Ci pracodawca. Może dać więcej, i zwykle daje więcej - im lepsza praca tym ten urlop jest wyższy. Znam sporo ludzi którzy mają po 20-25 dni, plus jakieś personal days czy inne dodatki. Dodatkowo jest spory kalendarz dni światecznych, gdzie wolne opłaca rząd, i zwykle wypadają albo w piatek albo w poniedziałek co przedłuża weekend