Dodaj do ulubionych

Zdalne-niezdnalne

23.11.21, 08:43
Moja starsza ma klasową kwarantanne od wczoraj i od dzisiaj lekcje zdalne (o kwarantannie szkoła dowiedziała sie w połowie wczorajszych lekcji wiec zdalne od dzisiaj).
I tak gadam z innymi mami ( z innych szkół) i w większości ich dzieci mają takie zdalne-niezdalne. Tzn zero nauki online, nauczyciel wysyła co przerobić. W jednej szkole nie ma tygodnia żeby jakaś klasa nie szła na kwarantanne czy to "zdalne" ale nikt nie miał lekcji online.
Druga szkoła obok od 2 tygodni zamknięta cała...żadna klasa nie ma zadalnego-online.
U mnie nauczycielka EW od dzisiaj uczy z domu, angielki pani "nadaje" lekcje z klasy szkolnej.
Nosz kutwa co się dzieje? Jak to u was wygląda?
Obserwuj wątek
  • cisco1800 Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 08:45
   W klasie corki jedna dziewczynka wyladowala na kwarantannie. Klasa uczyla sie normalnie - nie zdalnie. Nie bylo przypadku zdalnej nauki w zadnej klasie w tej szkole od poczatku wrzesnia.
   • login.na.raz Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 10:08
    Skoro miała kwarantannę, to znaczy, że miała kontakt z osobą zarażoną. Wtedy ona ma kwarantannę. Co ma do tego reszta klasy? Reszta klasy by miała kwarantannę, gdyby ta dziewczyna miała stwierdzony kowid
  • little_fish Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 08:53
   Nauczycielka może uczyć z domu za zgodą dyrektora z różnych powodów - choćby lepszego sprzętu i internetu, ale także z powodu minimalizowania ryzyka sprzedawania wirusa dalej, gdyby się też zaraziła. Anglistka nadaje ze szkoły, bo pewnie ma lekcje z innymi klasami. Przesyłanie materiałów zamiast lekcji może być spowodowane lenistwem/pójściem na łatwiznę, albo trudnościami technicznymi w prowadzeniu lekcji ze szkoły.
   Gdyby to był raptem tydzień, to nie robiłabym afery. Gdyby się to powtarzało, skierowałabym zapytanie do dyrekcji.
   • kubek0802 Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 09:13
    No człowiek uczy się całe życie. Byłam przekonana że zdalne jest właśnie online. Tak miał syn w LO i obecnie tak ma jeden wykład na studiach - zdalnie czyli łączy się z nauczycielem/ wykładowcą który nadaje. Z tą różnicą że na studiach wykład jest jeszcze dostępny onilne przez tydzień. Jaka jest więc różnica między zdalnym a online.
  • heca7 Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 09:08
   Nie wiem jak to jest, chyba żyję w jakiejś bańce. Bo u nas od początku roku żadnej kwarantanny. W szkole podstawowej i w małym liceum u drugiego syna. Mam wrażenie, że rodzice są zdeterminowani żeby dzieci chodziły do szkoły a nie siedziały na zdalnych.
    • molik28 Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 10:09
     Dokładnie. Możesz sobie chcieć lub nie. Nic nie masz do gadania. U syna drugi raz zdalne od początku miesiąca. Pięć klas. Chora nauczyciekla. Syn porównał nauczycieli w klasach i wydedukował która. Podsumował: tak przypuszczałem, bo ona lata po dwóch szkołach więc ma dużo kontaktów. Biorąc pod uwagę, że jeden z nauczycieli zmarł w tym roku szkolnym na covid to nie dziwię się, że co chwila są zdalne. Jest dużo zakażeń i wszyscy się boją.
    • heca7 Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 10:26
     Mam podejrzenie, że nie zgłaszają przypadków covida. Jeśli w ogóle to możliwe. Mieszkamy w Warszawie, co prawda na peryferiach ale w mieście jest dużo zachorowań. Tymczasem cala szkoła twardo stacjonarnie. To aż dziwne.
     • jehanette Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 11:39
      Może nauczyciele zaszczepieni, nie mają specjalnych objawów to nie ma testów. Dzieci w większości przechodzą to jak przeziębienie, więc mniej osób testuje dzieci jeśli nie mają informacji o kontakcie. Sama tak zrobiłam - test zrobiłam tak naprawdę dopiero jak dowiedziałam się że jest covid w szkole, bo dziecko już było w zasadzie zdrowe.
  • iwoniaw Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 09:22
   U nas chodzą normalnie stacjonarnie, co chwilę sprawdzają czy im działa wszystko online na wypadek zdalnego (były już w szkołach klasy na zdalnym po parę dni), żeby w razie czego płynnie przejść bez strat. Wszyscy wznoszą modły, trzymaja kviuki i odprawiają rytuały szamańskie, żeby wytrwać w normalnym trybie choć do BN. Zwłaszcza maturzyści.
  • riskylea Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 09:31
   Szkoła młodszego drugi raz w tym roku zamknięta przez Sanepid (dużo zakażeń wśród uczniów, mniej wśród nauczycieli). Lekcje są online, nauczyciele prowadzą zajęcia.
  • anilorak174 Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 09:32
   W technikum wiekszosc lekcji odbywa się on-line. Pani od hiszpanskiego transmituje lekcję prowadzona z klasy dla uczniow z klasy rownoleglej (mieli łączony lektorat).
   W podstawówce online polski, matma, wf, historia, fizyka i wos. Reszty albo brak(brak nauczyciela biologii i chemii) albo zadania do zrobienia.
  • berdebul Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 09:37
   Jak nauczyciel chory, to nie prowadzi lekcji, tylko wysyła co zrobić, albo i to nie. Plus problemy ze sprzętem, jeżeli nauczyciel utknął w domu, a nie ma swojego, będąc na kwarantannie nie może iść do szkoły i nadawać z klasy. Lub w drugą stronę, w lockdownie nadawał z domu, a teraz musiałby ze szkoły i nie ma sprzętu/szybkiego łącza. Polska szkoła trzyma się pazurami metod XIX wiecznych, tak w metodach nauczania, jak i wyposażeniu.
  • ophelia78 Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 09:39
   Takie zdalne na zasadzie wysyłania materiałów może wynikać z kwestii technicznycb: jeśli na kwarantannie jest klasa A B i C, z F E i F uczy się stacjonarnie to nauczyciel to zdalne realizuje z szkoly.
   Pytanie czy ma na tyle mocny internet, kamerkę i głośniki zeby poprowadzić lekcje online...
   Moze nie mieć.

   Pamiętam z mojej szkoly: gdy było tylko zdalne to wszyscy uczyliśmy z domu i wszystkie lekcje to by lekcje online w czasie rzeczywistym. Gdy była hybryda to ja biegałam do domu (mam 5 minut) zeby poprowadzić lekcje online, wiele koleżanek musiało zadowolić się wysylaniem materiałów bo a to internet padał, a to kamerką nie działała a to coś jeszcze... No koelzanka ma w sali system Dolby (głosniki wokół sali), na lekcji języka super. Ale przy pustej sali był taki pogłos ze w ogóle nie słyszała tego co mówią dzieci...

   Wiec moze przyczyny techniczne....
   Osobiście nie znam nauczycieli którzy wolą przyszykować materiały i wysyłać. To zajmuje dużo więcej czasu niż poprowadzenie lekcji. Nie wspominjaca juz k efektywności
   • hanusinamama Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 09:47
    Wiesz akurat ta szkoła blisko mnie ma doprowadzony szybki internet rok temu. Plus gmina kupiła laptopy nauczycielom...i dupa.
    Szkoła mojego dziecka jest juz w innej gminie, tez mają szybki internet i z niego korzystają.
    • iwoniaw Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 09:55
     Wiesz, "szybki internet" może się super sprawdzać, gdy ciągnie trzy spotkania jednoczesnie, gorzej jesli musi trzydzieści, bo wszyscy nauczyciele prowadzą lekcje ze szkoły jednocześnie. Do tego "nowy laptop" też może mieć parametry różne. Moje dzieci (w liceum) twierdzą, że nauczyciele na zdalnym czesto dopiero po lekcjach uzupełniali dziennik (obecność, oceny), bo jednoczesne otwarcie dziennika i streamingu głosowego na służbowym sprzęcie wywalało ich w kosmos i pół lekcji schodziło na ponowne połącxenie i zebranie wszystkich. Kamerek nawet nie probują wymagać z powodu jak wyżej, nadając z domów się pokazują, że szkoly nidyrydy... A jest to szkoła "z szybkim internetem i kompiterami w każdej sali", więc cóż tu mówić.
     • hanusinamama Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 10:08
      Oczywiście..nie da się. Ten szybki internet jest na tyle szybki ze druga szkoła w tej gminie prowadzi lekcje onlie dla połowy klas. Połowa chodzi, połowa ma online...da się? Poza chyba jednak łatwiej jak cała szkołą zamknieta i wszyscy nauczyciele wszystkie zajęcia mają online?? Wieczne nie da się....
      • iwoniaw Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 11:06
       Nie wiem, o co ci chodzi - pytałaś o możliwe powody, wiec ci podałam kilka. W szkołach moich dzieci się dawało jak było zdalne, przy czym z domu nauczyciele mieli lepsze łącza (i sprzęt) niż ze szkoły, no ale to już od konkretnej gminy i placówki zależy zapewne, więc przypuszcxam, że sa w Pl i szkoły wyposażone lepiej i horzej niż te, o których się mogę wypowiedzieć z doświadczenia.
       Natomiast naprawdę nie sądzę, że ktokowiek prowadząc lekcje online kocha, jak mu się transmisja tnie, aplikacja go wywala itd. Przypuszczam, że zarowno nauczyciele super, jak i beznadziejni jednak wolą, żeby dało się łączyć z uczniami i ich widzieć i słyszeć, uzupelniać dziennik na bieżąco, a nie w godzinach wieczornych na podstawie notatek z lekcji, niż nie i nie sądzę, żeby sobie wymyślali problemy, zwłaszcza że ich występowanie wiąże się z dodatkową robotą później.
       • little_fish Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 11:15
        U nas niby nowy internet, a jak na radzie pedagogicznej dyrekcja odpali dwa komputery jednocześnie i nie daj Boże ktoś jeszcze włączy kamerę, to wszystko się tnie i wiesza. Na szczęście wirus nas omija i pracujemy stacjonarnie
    • asia_i_p Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 15:23
     No, to że miała doprowadzony . . . Jeśli to ten w ramach programu rządowego, to raz próbowaliśmy mieć na nim radę pedagogiczną. Po kwadransie efektów specjalnych dyrektorka się poddała i włączyła prywatny.
      • little_fish Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 19:52
       Jesteś pewna, że mają tak samo rozwiązaną sieć wewnątrz i sprzęty? Bo doprowadzenie internetu do budynku to dopiero początek.
       Ale pewnie w tej drugiej szkole po prostu pracują same lenie i nie ma co szukać innych odpowiedzi.
       • hanusinamama Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 22:36
        Inaczej byś mowiła jakby twoje dziecko 2 tygodnie nie miało lekcji...a nie sorry. Miałoby np "prosze przeczytać i nauczyć się z podrecznika str.62-69, ćwiczenia str. 77-80". Amen. Oczywiscie nie jest winna ani szkoła ani nauczyciel...ale to rodzice muszą dziecku wytłumaczyć nowe tematy albo zroganizować korepetycje. Nie chodzi o 2 dni ale o 2 tygodnie.
      • asia_i_p Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 23:53
       Z punktu widzenia uczniów i rodziców nasza też daje radę. Po prostu jak padnie albo jak jesteś w miejscu szkoły, w którym nie sięga, to włączasz własny komórkowy.
  • saszanasza Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 10:11
   U nas 3 klasy na zdalnym. Nie wiem jak będzie w przypadku klas ósmych, możliwe, że gdy większość dzieci okaże sie zaszczepionych, to nauka będzie stacjonarnie, ewentualnie jakoś w trybie mieszanym, przynajmniej tak napisała dyrektorka w mailu.
   • lifecolor Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 10:58
    Podobno na wczorajszej konferencji podał, że wprowadza możliwość rownoczesnej nauki zdalnej i stacjonarnej, o ile są warunki techniczne itp blablabla, dla tych, co na kwarantannie siedza ma być transmisja online
    • saszanasza Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 11:20
     lifecolor napisała:

     > Podobno na wczorajszej konferencji podał, że wprowadza możliwość rownoczesnej n
     > auki zdalnej i stacjonarnej, o ile są warunki techniczne itp blablabla, dla tyc
     > h, co na kwarantannie siedza ma być transmisja online

     no i bardzo dobrze, choć uważam, że każde dziecko mogłoby bez problemu chodzić do szkoły stacjonarnie, gdyby wprowadzili testy w szkole dla niezaszczepionych na coronawirusa na czas kwarantanny. Już chyba lepiej żeby dziecko napluło na pasek i weszło, niż siedziało na zdalnym. Oczywiście i tak znajdą sie rodzice, którzy uznają to za jakąś segregacje, no ale cóż. I tak to lepszy pomysł, niż nauka zdalna.
  • wkswks Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 10:22
   Syn miał kwarantannę z cała klasa pod koniec października. Mieli po półtorej godziny dziennie online, resztę do samodzielnej nauki. Ale to, co trzeba było pisemnie zrobić, było wykonane online.
  • enigma81 Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 11:31
   Syn młodszy na kwarantannie (nie szczepiony), kilka osób z klasy zaszczepione bez kwarantanny - cały tydzień zajęć online na teams. Normalne lekcje, zgodnie z planem.

   Nie wiem jak to wygląda ze strony szkoły, nie wiem czy nauczyciel jest w domu czy w klasie - nie interesowałam się tym.

   Kwarantanna po kontakcie dwóch klas z pozytywnym nauczycielem.

  • purchawka2020 Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 11:46
   Moje dziecko w III LO nie miała w tm roku ani jednego dnia nauki zdalnej.
   Na zdalnej lądują nieliczni niezaszczepieni, mają transmisję z lekcji.
   W szkole covid błąkasię cały czas , a to nauczyciele, a to uczniowie ale nikt się tym za bardzo nie przejmuje.
   Szkoła jest prywatna.
  • arthwen Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 13:06
   A mój wczoraj mi doniósł radośnie, że jeden chłopiec z klasy ma Covid, ale już w piątek go w szkole nie było, wiec kwarantanny nie mają (bo chyba by nam musieli oficjalnie dać znać? Nawet jak nie sanepid, to chociaż szkoła?).
  • ursula.iguaran Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 14:48
   Syn podstawówka, córka liceum.
   Oboje już trafili na zdalne nauczanie.
   U obojga normaklne oline lekcje na MS Teams. Wyćwiczyli to już w zeszłym roku i płynnie przeszli od nauki w szkole do nauki w domu. Nawet syn się dziwił że nauczycielce chemi udało się z dnia na dzień przygotować sprawdzian na jakiejś platformie online.
  • asia_i_p Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 15:20
   Prawdopodobnie wasza szkoła się nie przygotowała. Sprzętowo albo internetowo. U nas teoretycznie wszystko hula, bo mamy obowiązkowo prowadzić zdalne online klasom na zdalnym, ale, żeby nie było tak różowo, gdybym miała to robić wyłącznie na szkolnym sprzęcie, no to nie z mojej klasy, bo w mojej klasie laptopy szkolne nie łapią internetu. Więc robiłam ze stacjonarnego w klasie, ale na swojej kamerce i mikrofonie, wtedy chodziło ładnie. Inna rzecz, że router akurat miał dobry humor, bo jak ma zły, to mu nie podskoczysz, czasem całe przedpołudnie spędzam restartując dziada - jest u mnie w klasie, więc to moja działka.
   • hanusinamama Re: Zdalne-niezdnalne 23.11.21, 19:29
    Jeszcze raz. MOja szkoła sie przygotowała. W poniedziałek nałożona kwarantanna, od wtorku normalne lekcje wg planu online. Tylko ze ja myslałam ze wszedzie tak jest...a okazuje sie ze sa szkoły gdzie kwaratanny są co chwila albo cała szkoła zamknieta na 2-3 tygodnie a online nie ma ...nic.
    Wiesz akurat w mojej gminie szkoły dostały nowe laptopy dla kazdego nauczyciela. Rok temu kupione. W szkołach jest internet wiec teoretycznie jest jak prowadzić...i jedne szkoły prowadzą a inne olały sprawe.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka