Dodaj do ulubionych

Złota odżywka

30.04.22, 20:29
Nie w sensie nie-srebrne, tylko Wasz hit. Oglądałam dziś nasze nagranie z lekcji tańca i ok, jest całkiem całkiem, ale nie mogę oczu odczepić od przesuszonych, wysokoporowatych włosów. Tyle dobrych rad we włosowych wątkach, ale od czego zacząć, jakiś jeden produkt na dobry początek?
Obserwuj wątek
    • nenia1 Re: Złota odżywka 30.04.22, 21:21
      Nic ci nie da "złota odżywka" u kogoś, kto będzie miał zupełnie inny rodzaj włosów niż ty. Najpierw powinna ustalić rodzaj włosa, o potem pytać o odżywki. To jak z kremem do twarzy. Co z tego, że ci napiszę, mój najlepszy krem, jeśli ja będę miała skórę suchą, a ty tłustą.
    • znana.jako.ggigus Re: Złota odżywka 30.04.22, 21:33
      Nie wiem, jakie masz włosy.
      Ja mam cienkie, złośliwe włosy, które reagują oklapnięciem na nadmierne ilości odżywki.
      Natomiast moje włosy świetnie odnajdują się po glutku z płatków owsianych, nałożonym po myciu. Moje włosy wiecznie splątane po umyciu już takie nie są, kiedy płuczę je w wodzie z chlustem octu.
      I są w miarę twarde jak na ich cienkie i złośliwe możliwości, odkąd używam piwo jasne pełne zamiast pianki do włosów.
    • odnawialna Re: Złota odżywka 30.04.22, 21:44
      Mówisz, masz. Dosłownie jest jak płynne złoto. Któraś z forumek tu polecała, dziękuję Ci dobra kobieto! zużywam już 2 opakowanie. Przede wszystkim to coś wygładza i chroni włosy podczas zabiegów termicznych. Efekt jest natychmiastowy i długofalowy. Ja mam pierze nie włosy, cienkie, puszące, rozdwojenie końcówki, fryzjer zawsze chciał ścinać co najmniej 3-4 cm. Od pewnego czasu nie chce smile wreszcie są ujarzmione i widzę zdecydowaną poprawę.
      Droga jest, ale bardzo wydajna, u mnie starcza na rok przy prawie codziennym stosowaniu.
          • snakelilith Re: Złota odżywka 01.05.22, 15:22
            O f..ck. uncertain Mieszanka silikonów, ten cyclopenta to chyba najpodlejszy, na dodatek z parafiną. Błe.... Najgorszemu wrogowi bym tego nie poleciła. Miałam kiedyś coś takiego. Długo wyciągałam po tym włosy do normalności. Jak przestanie się używać, to jest sajon i hiroszima w jednym.
              • snakelilith Re: Złota odżywka 01.05.22, 17:53
                Jeżeli chcesz włosy wypielęgnować na dłużej, a nie chodzi ci o natychmiastowy efekt "jedwabiu", to unikaj silikonów. Niektórzy biorą silikon tylko na końcówki, ale moim zdaniem zdrowy włos nie będzie się rozdwajał, więc nawet na końcówki tego nie trzeba. Niektóre silikony (jak np cyclopentasiloxane) są przy tym cholernie trudne do zmycia, nawarstwiają się, tworząc matową, szorstką i łuszczącą się z czasem skorupę. Do tego na dłuższą metę wysuszają włos, bo zamykają go przed wilgocią z powietrza. To trzeba zmywać rypaczami, albo rozpuszczać wielokrotnym olejowaniem, ale akurat przy zniszczonych włosach powinno się myć je bardzo delikatnie, więc lepiej unikać tego, co się przyklei na amen.
            • odnawialna Re: Złota odżywka 01.05.22, 22:34
              >>>Najgorszemu wrogowi bym tego nie poleciła. Miałam kiedyś coś takiego. Długo wyciągałam po tym włosy do normalności. Jak przestanie się używać, to jest sajon i hiroszima w jednym.

Nie wiem, nie znam się, ale w tym przypadku tak nie zadziałało. Pojechałam na wakacje, tego serum nie zabrałam, a stan włosów się nie pogorszył. I wreszcie nie podcinam już końcówek co miesiąc.
              • snakelilith Re: Złota odżywka 01.05.22, 22:52
                odnawialna napisała:

> Nie wiem, nie znam się, ale w tym przypadku tak nie zadziałało. Pojechałam na w
                > akacje, tego serum nie zabrałam, a stan włosów się nie pogorszył. I wreszcie ni
                > e podcinam już końcówek co miesiąc.

Jak stan włosów się nie zmienił, to po co jeszcze to serum? Ale używaj, mnie nic do tego. Tylko nie nazwałabym mieszkanki silikonów odżywką, bo to nie odżywia, a jedynie maskuje problemy. Słono sobie też za to życzą. Cyclopentasiloxane z dimethiconolem dostaniesz już za 14 zł z Isany w Rossmannie.
    • celandine Re: Złota odżywka 30.04.22, 21:50
      Mam suche średniopory plus chyba, najlepsze jest dla mnie olejowanie. Potem odżywki emolientowe, najlepsza dotąd to Barwa octowa, która kosztuje kółka zł, sprowadzam z Pl hurtowo. Po odżywce stosuję też odżywkę bez spłukiwania, teraz cantu shea butter zamiennie z anwen gruszka i liczi. No i olejek na końce. Bez tego wszystkiego mam siano.
    • turzyca Re: Złota odżywka 30.04.22, 22:24
      Kombinacja trzech odżywek Anwen dobranych do typu włosa i zmienianych w zależności od zachowania włosów, wywołanego pogodą, wilgotnością powietrza i zajęciami sportowymi.
    • miodowa2 Re: Złota odżywka 30.04.22, 22:33
      Proteinowa maska Only Bio. Dla moich kręconych, rozjaśnianych włosów cudna. Nadaje objętości, daje efekt podbicia u nasady, nadaje lepszy skręt. Ale stosuję na zmianę z humektantową i emolientową.
      Fryzjerka stwierdziła, że mam zadziwiająco zdrowe włosy.
      • grey_delphinum Re: Złota odżywka 01.05.22, 11:08
        Moja córka) włosy długie, wysokoporowate, piszące się) kupiła sporo różnych masek onlybio i jednak nie, to nie to. Najlepszy dla niej jest anwen odżywki bez spłukiwania, gruszkowa i morelowa.

Dla mnie też anwen do spłukiwania - róża, nawilżający bez i orchidea (ta akurat proteinowa, ale dobrze robi moim włosom). Zasada, by stosować naprzemiennie.

• mikams75 Re: Złota odżywka 01.05.22, 19:19
      cantu aktywator lokow - bedzie idealny nawet jesli nie masz i nie chcesz miec lokow. Mozesz wcierac na mokro tylko w przesuszone koncowki, mam okazje obserwowac jak dziala na roznych wlosach i jak do tej pory na roznych glowach - rewelacja jesli chodzi o odzywienie suchych wlosow. Ilosc musisz sobie dopasowac, zeby nie obciazyc zbytniu i nie sugeruj sie, ze to do lokow. Poza tym polecam odzywke isana arganowa. I wysokoporowatym wlosom dobrze robia maski nakladane przed myciem. Mozesz wymieszac jakas odzywke z olejkiem arganowym, aloesem i potrzymac na glowie przed myciem, zemulgowac odzywka i umyc.
        • mikams75 Re: Złota odżywka 02.05.22, 14:16
          moze za duzo nakladasz? mojej nastolatce wlosy sie raczej przetluszczaja ale ma dlugie wlosy i bardzo suche koncowki. Odkad wciera odrobine w same konce na mokro, to sie bardzo poprawily jej wlosy. Naklada odrobine, wielkosci zarna grochu, rozciera w dloniach i wgniata w koncowki. Ja mam wlosy suche i wysokoporowate i wchlona wiecej, ale jej wystarcza odrobina a roznica widoczna jest bardzo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka