Dodaj do ulubionych

Wybór nowej pracy

13.06.22, 10:56
Byłam wczoraj na trzech rozmowach ‘kwalifikacyjnych’ i dostałam trzy oferty pracy. Nie spodziewałam się tego zupełnie. Poprosiłam o kilka dni do namysłu, ale oczywiście nie chce nikogo trzymać w niepewności, wiec planuje zdecydować dziś/jutro.
Jak powiadomić o podjętej decyzji - zadzwonić, wysłać wiadomość?
Obserwuj wątek
    • panna.w.paski Re: Wybór nowej pracy 13.06.22, 11:29
      Przede wszystkim najpierw dzwoniłabym do rodziny, z którą bym chciała podjąć pracę. Czy będziesz podpisywać z nimi jakąś umowę itp?
      Jeśli tak to jak najszybciej przeszłabym do formalności. Gdyby na tym etapie pojawiły się jakieś zgrzyty albo zmiana ustaleń z ich strony to nadal masz jeszcze dwie oferty.
      A jak wypadają te dwie pozostałe rodziny, czy dobrze Wam się rozmawiało i wyobrażasz sobie np pracę dorywczą typu wieczory? Jeśli tak to bym zadzwoniła i powiedziała np Dziękuję za miłą rozmowę. Niestety, nie będę mogła pracować u Was bo już decydowałam się na pracę w innym miejscu (możesz podać obiektywy powód typu lepszy dojazd, bardziej pasujące godziny pracy) ale zostańmy w kontakcie, może kiedyś nawiążemy współpracę gdy będziecie potrzebować kogoś do opieki w godzinach wieczornych. "
      Jeśli w ogóle nie było dobrej chemii to wystarczy moim zdaniem SMS: Dziękuję za rozmowę ale zdecydowałam się na pracę w innym miejscu. Pozdrawiam
      • asqe Re: Wybór nowej pracy 13.06.22, 11:48
        No właśnie chemia była super ze wszystkimi rodzinami, wszystkie dzieciaki bardzo fajne (dwuletnia dziewczynka stwierdziła, ze nie chce, żebym szła do domu i chciała, żebym została z nimi na noc smile). Mam już chyba faworyta, ale jeszcze bym się chciała trochę zastanowić.
        Dwie rodziny zdeklarowaly się od razu w czasie rozmowy i powiedziały, ze są gotowe podpisać kontrakt jak tylko podejmę decyzje. Jeden tata wprost zapytał, czego od nich potrzebuje, zeby przyjść do nich pracować. A trzecia rodzina zadzwoniła godzinę po moim wyjściu.
        Zrobię tak jak radzisz, jak tylko się zdecyduje na 100%.
        Dzięki
        • panna.w.paski Re: Wybór nowej pracy 13.06.22, 11:57
          Ha, no to świetnie. Takie wybory bywają stresujące ale lepiej tak już gdybyś miała nóż na gardle i żadnej rodziny, dla której chciałabyś pracować.
          Na spokojnie zastanów się co Tobie będzie najbardziej odpowiadać, myślę, że jeśli dasz znać dziś wieczorem to i tak będzie to fair. A dobry kontakt warto w takim razie zachować, za parę miesięcy może się dużo rzeczy zmienić i wtedy zawsze masz już szerszą sieć kontaktów do ewentualnych dalszych poleceń.
          Powodzenia w nowej pracy i gratuluję smile
    • asqe Re: Wybór nowej pracy 13.06.22, 21:30
      No i teraz po całym dniu nerwów i przemyśleń mam wrażenie, ze żadna z tych ofert mi tak całkowicie i do końca nie odpowiada (w dużej mierze to chyba intuicja).
      Obecna prace kończę za 5 tygodni (po 10 latach) i zastanawiam się, czy nie szukać dalej.
      • panna.w.paski Re: Wybór nowej pracy 14.06.22, 02:25
        Z tego co kojarzę to mieszkasz w Irlandii albo w Anglii prawda? Nie wiem jak tam wygląda kwestia znajdywania nowej niani ale 5 tygodni do sporo czasu. Może zastanów się najpierw -czy będziesz chciała od razu zacząć pracę dla nowej rodziny czy robisz sobie przerwę? Jakie są Twoje must have w odniesieniu do pracodawcy? Czy jesteś pogodzona z tym, że nowa rodzina będzie zupełnie inna od tej, którą znasz od dekady (sic!) i że samo przejście może być dla Ciebie trudne? Bo może jeszcze się z tą zmianą nie przespałaś i to ona potęguje Twój stres.

Jeśli mogłabym doradzić : potraktuj to trochę jak wyjście ze związku. Nie musisz sobie robić przerwy w zatrudnieniuz ale ważne żebyś do nowej pracy weszła z czystą głową. Poproś "swoją" rodzinę o to, żeby rozpuścili wici, dobre opiekunki do dzieci często są polecane znajomym lub rodzinie. Może napisz też na FB lokalnej grupy dla mam? Myślę, że dobrze Ci teraz może zrobić to, że weźmiesz stery we własne ręce. Niektórzy ludzie w sytuacjach takich jak Twoja nagle budzą się po 2 dniach z nową podpisaną umową w kieszeni i zaczynają mieć wątpliwości, czy na pewno dobrze zrobili.. I czują się wmanewrowani w taką sytuację - a to nigdy dobrze nie wróży. Więc zagraj sama ze sobą w otwarte karty, jeśli to nie to to dziękujesz grzecznie i szukasz dalej. Masz prawo wyboru, oni też, i takiego racjonalnego podejścia Ci życzę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka