Dodaj do ulubionych

prezenty z Polski do US

17.06.22, 19:30
takie premium i nie tylko uncertain
Co się teraz wozi? co doceniane?

musze dużo spakowac uncertain
Obserwuj wątek
    • fragile_f Re: prezenty z Polski do US 17.06.22, 20:00
      Z rzeczy, ktore my chętnie przyjmujemy:

- suszone grzyby
      - krowki, sliwki w czekoladzie, ptasie mleczko, pierniczki
      - ksiazki po polsku
      - voltaren big_grin

Ale jesli lubia bling-bling, to moze bizuteria z bursztynem?
    • krolewska.asma Re: prezenty z Polski do US 17.06.22, 20:55
      Akurat…… codziennie co najmniej 3 Trollowe wątki o USA akurat wszyscy w europie żyją skoncentrowani na US…..

Tylko odnośnie USA trzeba się pytać na Forum bo jak ktoś kupuje do prezenty do Kanady albo do Brazylii to już wiadomo co kupić

No ludzie trolujcie trochę subtelniej

Ziew
    • krolewska.asma Re: prezenty z Polski do US 17.06.22, 21:02
      Są tu takie foremki które wożą kilkanaście walizek z Kromkami chleba więc co ci wyobraźnia przyniesie to pakuj

Bogato to było W S w latach siedemdziesiątych teraz Pakuj chleb i może pastę warzywna do jego smarowania
      W us pewnie nie ma
    • jackowo.thinktank Re: prezenty z Polski do US 17.06.22, 22:53
      Pisałaś, że to bogaci ludzie, więc może być symboliczny upominek, najbardziej docenią sam gest.
      Ważniejsze, żeby wiedzieć, jak się zachować. Ty pewnie wiesz, ale na wszelki wypadek, może też dla innych, podam krótki przewodnik obcowania z Amerykanami (zwłascza bogatymi!)

Unikać typowych zachowań dla mieszkańców Polski A (wykształciuchów)
      Czyli:
      – nie udawać ą, ę, np. bo My w Europie to i owo. Bogaci Amerykanie wiedzą, że Polska to Polska, a Francja to Francja, więc nie ma się co wygłupiać.
      – nie spuszczać nosa na kwintę
      – nie próbować imponować
      – nie wieszczyć końca Ameryki na podstawie jakiejś dziury w chodniku

W kontaktach z bogatymi Amerykanami najlepiej się sprawdzają walory mieszkańców Polski B
      Czyli:
      – prostota, życzliwość, brak manieryzmów, naturalność, spontaniczność

Błąd często popełniany przez mieszkańców Polski zarówno A i B:

Pytanie How are you? Nie oznacza wcale , że koniecznie należy relacjonować, że lot był koszmarnie długi, że jet lag mnie dobija, że zapomniałam ulubionych spodni. Żadnej takiej dziesięciominutowej litanii. Krótko odpowiedzić coś pozytywnego i przejść do dalszej rozmowy.

Życzę udanego pobytu w Stanach Zjednoczonychsmile

• magdallenac Re: prezenty z Polski do US 17.06.22, 23:06
        Tak! Rzeczywiście, nie wygłupiać się z prezentami, a po prostu przywieźć bochen chleba, najlepiej taki pieczony na liściu chrzanowym. Przywiezienie kosztownego prezentu, może zostać odczytane jako próba zaimponowania, a tego tak Jackowa napisała nie chcemy. Chleb będzie symbolem naszej skromności, bezpretensjonalności i pokory. Jeśli już bardzo chcemy zaimponować, to proponuję mówić po angielsku z brytyjskim akcentem.
    • bi_scotti Re: prezenty z Polski do US 17.06.22, 23:33
      Przeciez to zalezy od osoby (gdy czytam o bijou z bursztynem, zaczynam sie samam meczyc swoim wlasnym rolling eyes tongue_out). Gdybys chciala ucieszyc Bi_scotti, to bardzo prosze o:
      1. Saski (tylko i wylacznie) liqueur z pigwy
      2. Ajerkoniak z kurczaczkami made by Polmos z Bielska-Bialej (wylacznie ten, zaden inny!)
      3. Old-fashion goralski sweter z Zakopca (nie tak latwo o ten model, ktory mnie cieszy - mozemy pogadac wink)
      4. Kilka ksiazek, ktore latwiej dostac jako gift z PL niz zamawiac via Tania Ksiazka, ktora zreszta kocham miloscia wielka smile
      5. Bardzo maciupenkie magnesy na lodowke ze smokiem wawelskim dostepne wylacznie w Sukiennicach (moge podac more info)
      6. Potencjalnie polskie (made in PL, wymyslone przez Polakow etc.) gdy planszowe
      7. Polskie mapy PL
      I tyle dla mnie. Ale chyba nie mnie chcesz ucieszyc wink A szkoda, bo np. ten ajerkoniak to bym przygarnela z pozalowaniem reki wink
      I jeszcze jedna uwaga: ja z tych, co cokolwiek nie dostane, dziekuje z calego serca, ciesze sie gestem i doceniam, ze ktos o mnie pomyslal. Wiec nawet gdy przyjaciolka przyleciala z paczkami od Bliklego a kuzynka ze srebrnym wisiorem z bursztynem, przyjelam na klate i okazalam radosc o poranku 100%! Liczy sie gest, to ze komus sie chcialo smile Cheers.
      • ga-ti Re: prezenty z Polski do US 18.06.22, 00:46
        Pigwówkę robię sama, smaczna.
        Ten ajerkoniak jest obrzydliwy tongue_out
        Swetra nie kupuje się byle gdzie i do nie wiadomo kogo, bo te dla turystów są z 'podrabianej' wełny.
        A czy magnesy nie są made in china? Może nie, ale sporo niby pamiątek z Chin jest sprowadzana sad

Nie jest łatwo smile
        • bi_scotti Re: prezenty z Polski do US 18.06.22, 01:09
          No przeciez ja Ciebie nie bede czestowac zadnym z alcohols, ktore MNIE smakuja, nie naciagne na Ciebie swetra, ktory bym chciala miec ani nie bede Cie przekonywac, ze malenka firemka z okolic Krakowka nie jest tak naprawde located somewhere in China tongue_out To nie jest zaden wyczyn przywiezc swieze pastry z PL do CAN - 9 godzin lotu - nothing exciting. Pomijajac fact, ze ja akurat paczki toleruje wylacznie z Krakowa, musza byc z roza i pochodzic z kilku ulubionych cukierni (niestety, lista tychze sie kurczy, eh uncertain).
          A tak w ogole to o co Ci chodzi, Ga_ti? Na wstepie mojego post napisalam wyraznie, ze to by byly suggestions dla kogos, kto by chcial przywiezc gift dla Bi_scotti! To nie jest jakas uniwersalna lista dla whoever - nie rozumiem zupelnie dlaczego poczulas potrzebe napisania, ze sama cos robisz lepiej albo cos uwazasz za obrzydliwe ... Why oh why??? Cheers.
      • memphis90 Re: prezenty z Polski do US 18.06.22, 08:59
        6. Potencjalnie polskie (made in PL, wymyslone przez Polakow etc.) gdy planszowe

"Nemezis" może być...? Znam nawet gościa, który to tworzył...

Zwrotnie możesz mi wysłać ten wisior z bursztynem...
        • bi_scotti Re: prezenty z Polski do US 18.06.22, 15:21
          Mam choc nie lubie si-fi ale kuzyn-ofiarowadwca tez kogos tam zna (chyba wsrod graphic designers) i z duma wyslal smile Przyznam, ze zagraslimy raz "dla porzadku" i lezy w oczekiwaniu na ... bo ja wiem ... vacations na Dantis wink
          A co do bursztynow to dalam garsc precjozow znajomej organizujacej silent auctions "for Ukrainian refugees" - podobno byly licytowane wysoko wiec ... moze nie powinnam wybrzydzac - sooner or later, komus sie podobaja & ktos korzysta smile Cheers.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka