09.07.22, 22:08

Kupiłam sobie klapki cozislides- pokochałam za coś co chyba nazywa się amortyzacją, "masażem", ale wiadomo w klapkach daleko nie chodzę.

Widziałam bardzo obiecuje reklamy butów Kybun.

Kiedy długo chodzę, nawet w bardzo wygodnych butach, zdarza się, że bolą mnie stopy u góry (podbicie) zwłaszcza jak buty są całkiem płaskie, prawie "przy ziemi" a podłożem jest np bruk, kocie łby. Tak jakbym inaczej ustawiała stopy?

Pora na pytanie: czego potrzebuję, jak nazywa się ten parametr buta, którego potrzebuję (nie pytam o marki i modele, tylko nazwę cechy buta). Co wspólnego ze sobą mają cozislides (cozislides.com) i Kybun (www.kybun.com)? Nigdy nie kupowałam obuwia typowo sportowego, ale może znawczynie tematu będą rozumiały co mam na myśli
Obserwuj wątek
    • annaboleyn Re: Buty 09.07.22, 22:11
      Moim zdaniem szukasz footbed. Acz nie wiem, czy występuje w sportowych. Ale problem podbicia zmaltretowanego cienką, płaską podeszwą znam i wydaje mi się, że to jest odpowiedź.
      • chococaffe Re: Buty 09.07.22, 22:20
        Nie zależy mi na sportowych, ale często opisy właśnie sportowych mają w opisach różne cuda.
        • annaboleyn Re: Buty 09.07.22, 22:25
          Teraz czytam, że piszesz o amortyzacji, to mi się kojarzy tylko z systemem air max wink W każdym razie zerknij na ten footbed, to właśnie tak fajnie ustawia podbicie i jakby leciutko sprężynuje? Choć nie jest miękkie.
          • chococaffe Re: Buty 09.07.22, 22:30
            i jakby leciutko sprężynuje?

Dokładnie! Dzięki, czyli footbed
    • 35wcieniu Re: Buty 09.07.22, 22:16
      Nie wiem czy to ma jakąś nazwę, po prostu musisz mieć grubsza podeszwę i/lub wyprofilowaną wkładkę.
      A stopy raczej ustawiasz normalnie, dużo osób nie lubi zupełnie płaskich butow bez żadnego podniesienia i wyprofilowania, zwłaszcza jak podeszwa jest cienka.
      • chococaffe Re: Buty 09.07.22, 22:22
        To na pewno. Widzę różnicę miezy swoimi całkiem płaskimi i takimi na 2,5 - 3,5 cm podeszwie

Ale te klapki dodają coś jeszcze, taką jakąś amortyzację, miękkie wybicie, "masaż".

I jeżeli wkładka to jaka/ z czego?
    • manon.lescaut4 Re: Buty 09.07.22, 22:30
      EVA midsoles?
      A może chodzi o jakiś support? Sole? smile arch support jest jedna z takich cech obuwia, na która się zwraca uwagę, ale Tobie o podeszwy chodzi.
      • chococaffe Re: Buty 09.07.22, 22:33
        arch support

To też może być to- wygooglałam i są też same wkłądki
        • manon.lescaut4 Re: Buty 09.07.22, 23:05
          Tak, myśle, ze jak szukasz wygodnych butów, to na arch support musisz zwracać uwagę.
    • eliszka25 Re: Buty 09.07.22, 22:33
      Chyba wiem, o co ci chodzi. Mam wysokie podbicie i znam ten problem. Potrzebujesz butów, które mają wkładkę albo przynajmniej lekko wyprofilowaną, żeby wspierała stopę w podbiciu, albo na tyle miękką, żeby stopa się w nią niejako zapadała. Nie wiem, czy ma to jakąś konkretną nazwę. Ja patrzę po prostu na wkładkę/podeszwę, a teraz odkryłam „swoją” markę butów i mogę kupować w ciemno. Chodzi mi się jak na poduszkach i stopy mnie nie bolą.
      • chococaffe Re: Buty 09.07.22, 22:34
        No właśnie. Z tym, że jeżeli szukam on-line to łatwiej kiedy wiadomo czego szukam
        • eliszka25 Re: Buty 09.07.22, 22:40
          Zdecydowanie łatwiej, ale tu nie pomogę. Może szukaj butów z wkładką memory?
      • mysiulek08 Re: Buty 09.07.22, 22:58
        mam tak samo, wysokie podbicie i zupelnie plaskie buty typu baleriny, klapki, sandaly, czy inne na twardej, plaskiej podeszwie sa nie dla mnie, boli mnie wlasnie podbicie, czasami cala stopa i kolana (birkenstokow tez nie moge nosic, chyba, ze sa gumy eva), nie wiem jak to sie nazywa ale z reguly widac na fotach jaka wyjsciolke ma but

team skechers ? smile i uwielbiam wyprofilowanie butow berkemann, choc zbyt wygledne to one sie sa
        • eliszka25 Re: Buty 09.07.22, 23:17
          No właśnie, mam dokładnie tak, jak piszesz. Nie jestem w stanie chodzić w butach na płaskiej, cienkiej podeszwie. Mam jedne takie sandałki, które bardzo mi się podobały i do tego kosztowały grosze na wyprzedaży. Zakładam je tylko na wyjścia do restauracji 😁.

Tak, jestem team skechers. Tydzień temu kupiłam na wyprzedażach 4 pary 😄. Teraz namawiam męża, bo też często narzeka, że go stopy bolą. Odkryłam w okolicy sklep z butami, kompletnie nie sieciowy, w którym mają ogromny wybór skechersów. Pojęcia nie miałam, że oni robią takie buty!
          • mysiulek08 Re: Buty 09.07.22, 23:28
            ja skechery odkrylam kilka lat temu szukajac nastepcow super wygodnych rebokow (choc cholernie brzydkich), a ze cena tez wtedy byla wazna (skechery sa cenowo przyzwoite) to sie rozgladnelam i wyszlam ze sklepu z dwoma parami smile ktore nie tak dawno wyrzucilam

ale przez te lata widze, ze oszczednosc w produkcji ich nie ominela, ostatnie pary nie maja juz np tak fajnej grubej wkladki wyjmowalnej, duzo modeli szmacianych, ale ich nadal lubie smile
            • eliszka25 Re: Buty 09.07.22, 23:38
              W tym sklepie, który odkryłam niedawno są skechersy z różnymi wkładkami. Ja sobie wybierałam tylko z tych z najgrubszymi wkładkami. Poza tym, to pierwsze buty, które nie masakrują mi pięt. No i oprócz wkładki w sumie cała podeszwa jest taka sprężynująca. Dla mnie to jest inny wymiar chodzenia.
              • mysiulek08 Re: Buty 09.07.22, 23:48
                moze starsze serie jeszcze maja, wkladki nadal sa ok, ale np w dwoch parach kupionych w 3 ostatnich miesiacach, wkladki sa na stale wszyte
                • eliszka25 Re: Buty 10.07.22, 04:09
                  A to w moich też wkładki są niewyjmowalne, ale wszystkie grube. Tylko zauważyłam, że różnie się nazywają i niektóre są cieńsze, a nawet widziałam tam skechersy, które wcale nie były takie miękkie w środku. Ja kupiłam tylko buty z wkładką memory i goga mat, bo te są najgrubsze. Mam też sandały z yoga foam i w tych wkładka i podeszwa jest zlana w jedną całość, ale nadal wkładka jest miękka i bardzo sprężynująca.
                  • mysiulek08 Re: Buty 10.07.22, 04:59
                    przy praniu wygodniej jak wkladke mozna wyjac, szybciej schnie
                    maja rozne grubosci, te wszyte, w jednych mam gruba jak zwykle a w ostatnio kupionych jest ciensza

te twarde to glownie w meskich butach 'nie sportowych'
                    • eliszka25 Re: Buty 10.07.22, 10:06
                      Oglądałam tylko damskie buty, nie tylko sportowe. Nie wiedziałam nawet, że skechers takie robi, bo nigdy wcześniej w żadnym sklepie takich nie widziałam. Wyjmowania wkładka jest wygodniejsza, ale chyba faktycznie teraz już takich nie robią. Możesz mieć w sumie rację z tymi starszymi modelami. Ten sklep jest dosyć na zadupiu. W życiu nie spodziewałabym się takiego sklepu w takim miejscu. Kupiłam sobie m.in. takie
                      • mysiulek08 Re: Buty 11.07.22, 07:41
                        robi, robi, calkiem znosne nawet
    • taje Re: Buty 09.07.22, 22:48
      A Birkenstocki próbowałaś? Dobrze Ci się w nich chodzi?
    • alpepe Re: Buty 09.07.22, 22:58
      Wygląda, jakbyś miała lekkie płaskostopie poprzeczne, a przynajmniej słabe wiązadła. Jakby nie było, można się bawić w arch support, wszelkie peloty, ale najlpiej byłoby ćwiczyć stopę. Natomiast, choć sama uwielbiam, cienkie płaskie podeszwy, w których czujesz każdy kamień to zuo. Wkładka z memory foam już pomoże, ale generalnie tam, gdzie jest coś o amortyzacji, pomyśl o kupnie. Najfajniejsze buty, po których skończyły się u mnie bóle akurat kolan, ale to wszystko się łączy, były firmy Romika i miały bardzo ciekawą podeszwę z komorami powietrznymi, i super amortyzowały, a bóle wcześniej doprowadzały mnie do płaczu, bardzo szczupłą kobietę po 30.
    • chococaffe Re: Buty 10.07.22, 07:37
      Dzięki za wszystkie wpisy.

Zawsze (no prawie) kupowałam bardzo wygodne buty, ale w takim sensie, że były z dobrych materiałów, nie uwierały, nie uciskały, nie obcierały, były milusie i "nigdy" nie miałam obtartych stóp itd. Ból podbicia stopy traktowałam ( i być może słusznie jak pisze alepe) jako swoją "urodę" i "tak po prostu jest". Efekt przy bardzo płaskim bucie traktowałam, że to jest mało przyjemne samo w sobie, ale afektów bólowych nie powoduje.

No i teraz jednak postanowiłam się zainteresować "nowoczesnymi" rozwiązaniami, które olewałam do tej pory bo kojarzyłam je głownie z butami dla uprawiających jogging itp i/lub uważałam, że to jakiś miły acz zbędny dodatek.
      • manon.lescaut4 Re: Buty 10.07.22, 10:24
        Już kiedyś w jakimś butowym wątku namawiałam Cię, byś dała szanse butom sportowym smile Teraz jest taka mnogość modeli, ze da się znaleźć coś co nie wyglada jak na siłownie, a wygoda to jednak jedna z najważniejszych cech obuwia.
        • chococaffe Re: Buty 10.07.22, 10:37
          Wiem, ale sportowe ogólnie mi się nie podobają, ale może w koncu coś znajdę.

I zgadzam się co do wygody, ale inaczej ją postrzegałam - jako coś co nie uwiera, nie obciera , nie uciska, nie jest na obcasie, jest miłe i higieniczne. Jedyny błąd, który robiłam, poniekąd świadomie, to zbyt płaskie buty (ale czasami mi się baardzo podobały). Buty na podeszwie 2-3, 5 cm są idealne, ale.. odkąd mam tę amortyzację w klapkach, chciałabym mieć ją w butach, a bólu podbicia stopy po dlugim chodzeniu nie traktowac jako coś normalnego.
          • manon.lescaut4 Re: Buty 10.07.22, 14:36
            Wydaje mi się, ze miałam identyczne podejście do obuwia smile Naprawdę. Ale pare lat temu przekonałam się, ze porządne snikersy to zupełnie inna jakość. Cały czas jednak szukam świetego Graala smile
          • jednoraz0w0 Re: Buty 11.07.22, 04:25
            IMO najlepsze, najwygodniejsze podeszwy robi Merrell. Z tym, ze w Polsce oferta jest okrojona, ale można ich podejrzewam wyczaić w jakimś TK Maxx (bo w sportowych to raczej ich hiking shoes są).
            Ale tu sobie możesz zobaczyć czy te podeszwy to jest to o co może chodzić. I są znacznie lżejsze od Birkenstocków. www.merrell.com/US/en/womens-footwear/
            • chococaffe Re: Buty 11.07.22, 07:15
              Są w eobuwie. Przy okazji zamówię, żeby przymierzyć. Nie podobają mi się specjalnie z wygladu ale gdyby miały robić cuda, to kto wie.
              • mysiulek08 Re: Buty 11.07.22, 07:40
                jesli nie chcesz stylu 'sportowego' a buty wygodne, z rozmiarowka 1/2 i 2/3 numeru, z wyborem szerokosci, odpowiednia profilowana amortyzujaca wkladka i jesli dizajn nie musi byc wystrzalowy ale nie sportowy to ogladnij berkemanny, ja ich buty uwielbiam, bardziej od skechersow 😏 na allegro mozna trafic starsze modele (tak kupilam zimowe z owcza welna i sandaly, ktore przerobilam na klapki), tanie nie sa ale za wygode i wykonanie warto, mam 7 par 🤣 i pewnie cos jeszcze dokupie
                • chococaffe Re: Buty 11.07.22, 08:03
                  Zaczynam od różnych wkładek - po to, żeby poznać potrzeby swoich stóp i żeby "nie zmarnować" różnych butów niedawno kupionych (ogólnie bardzo wygodnych). Jesienią pewnie przyjdzie czas na nowe buty i mam nadzieję, że do tego czasu będę wiedziała czego chcę.

p.s. plus mam dwie pary butów bardzo płaskich, które bardzo mi się podobają - mam nadzieję, że wkładka je "uprzyjaźni"
                  • efka_454 Re: Buty 11.07.22, 12:12
                    Właśnie chciałam napisać o wkładkach.
                    Ja w ten sposób "ratuję" buty, które mi się podobają, ale właśnie przy chodzeniu bolą mnie stopy i/lub kolana.
                    Czasami wystarczy podpiętek, żeby unieść stopę ten centymetr czy półtora i już jest zupełnie inny komfort chodzenia. Ale najczęściej kupuję wkładki piankowe, albo żelowe, z wyprofilowanym podbiciem i amortyzacją pod piętą.
    • wapaha Re: Buty 10.07.22, 11:01
      zmocz stopy i odbij ślad na kartce
      zobacz jaką masz stopę

może to ci coś podpowie

dobrym pomysłem byłaby też wizyta u podologa i komputerowe badanie stop

• chococaffe Re: Buty 10.07.22, 11:10
        Ślady na piasku, które zostawiam to chyba "średnio pronująca" (cokolwiek to znaczy)

Byłam parę lat temu u podologa, ale nic specjalnego nie zauważył w tym zakresie
        • wapaha Re: Buty 10.07.22, 11:13
          a robił ci komputerowe badanie stóp ?

przez parę lat stopa może się zmienić - w wyniku zmian wagi, wieku ( degenracja kostna), ciąż , obuwia itd

możesz iść jeszcze raz-do takiego który zaoferuje ci i badanie i indywidualnie zrobi wkładki do twojej stopy-które bedziesz sobie mogła przekładać do wszystkich butów ( skoro nie chcesz sportowych)
          • chococaffe Re: Buty 10.07.22, 11:15
            Prawdę mówiąc nie pamiętam.
            • wapaha Re: Buty 10.07.22, 11:16
              to idź jeszcze raz
              zwłaszcza że pojawia się bolesnośc
              a każda bolesność to sygnał ze coś dzieje sie nie tak
              • chococaffe Re: Buty 10.07.22, 14:17
                parę godzin łażenia po kocich łbach, bruku w butach może niezbyt płaskich, ale mogłyby być wyższe.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że jeszcze raz pójdę - im jestem starsza, ty bardziej jestem wdzięczna nogom/stopom, że mnie niosą tam gdzie chcę i chcę im się odwdzięczyć. smile
                • alpepe Re: Buty 10.07.22, 14:38
                  Zrzucaj sobie ręcznik na podłogę i próbuj podnieść paluchami, rozpostarty ręcznik spróbuj pofałdować, jak chodzisz po domu, nagle chodź te kilka kroków na palcach, na piętach, na krawędziach stóp. Na przykład wstajesz z kanapy, by iść do toalety, stawaj na palcach, z powrotem na piętach. I w ten sposób niezauważalnie wzmocnisz wiązadła. Możesz oczywiście poszukać ćwiczeń, ale to co opisałam, nie boli i co najwyżej otoczenie będzie się dziwić, dlaczego tak dziwnie chodzisz, jak ci to wejdzie w nawyk.
                  • chococaffe Re: Buty 10.07.22, 20:51
                    Dzięki
                  • mandre_polo Re: Buty 11.07.22, 07:26
                    Ćwiczenia stóp są bardzo ważne. Ciągle chodzimy w butach nie dajac im możliwości rozciągania

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka