Dodaj do ulubionych

zasilek chorobowy

31.07.22, 13:52
Dziewczyny, taki przypadek ...
Na umowie o pracę będę do końca sierpnia.
Od końca lipca dodatkowo mam w innej firmie podpisaną umowę zlecenia.

We wrześniu szykuje mi się zabieg , już nie będę na umowie o pracę, zostaję UZ( bez składki chorobowej)
Wiem że chyba do 30dni po ustaniu umowy o pracę mogę pobierać zasilek chorobowy, czy tak?
Na tym zleceniu mi b.zalezy , mogę go wykonywać z domu, nie jest obciazajace w umowie uz mam wpisane godziny pracy ( nie wiem czy to istotne)
Wiem że nie powinnam pracować na l4 ale muszę, zwłaszcza że zostshe od IX tylko z uz...
Czy zus może mi zakwestionować l4 jeśli księgowa drugiej firmy ( UZ) zgłosiła mnie do zus?

Obserwuj wątek
    • alicjamagdalena Re: zasilek chorobowy 31.07.22, 13:55
      I jeszcze czy np 1.09 mogę iść na zasilek chorobowy podając NIP pracodawcy UoP j jak długo mogę ni nim być aby nie kolidowało z UZ?
      • nocnamagia Re: zasilek chorobowy 31.07.22, 14:01
        Może cofnąć ci cały zasiłek. Jeśli jesteś niezdolna do pracy, to nie pracujesz nigdzie, to chyba oczywiste.
    • samawsnach Re: zasilek chorobowy 31.07.22, 14:05
      Pewnie, że może. Albo od początku września masz tylko UZ bez zasiłku i funkcjonujesz jako osoba zdrowa, zdolna do pracy, albo jesteś niezdolna we wszystkich stosunkach pracy.
    • mamtrzykotyidwato5 Re: zasilek chorobowy 31.07.22, 14:14
      Przełóż tę umowę zlecenia na po L4 i zasiłku chorobowym.
      Umów się z tym nowym pracodawcą, że robotę weźmiesz i będziesz wykonywała będąc na zwolnieniu, ale umowę, niech ci podpisze po zwolnieniu i wtedy zapłaci.
      • alicjamagdalena Re: zasilek chorobowy 31.07.22, 14:31
        A to nie jest tak że teoretycznie uz mogę wykonać nawet w 1 dzień?
        • busia1977 Re: zasilek chorobowy 31.07.22, 17:48
          Czyli chcesz wykonywać czynności w ramach umowy zlecenia, w okresie stwierdzonej niezdolności, wykonując pracę i wykorzystywać zasiłek chorobowy niezgodnie z jego celem?
          Już widzę uzasadnienie decyzji ZUS nakazującej zwrot nienależnie pobranego świadczenia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka