03.08.22, 17:26
A nie żartując sobie to mam następującą przypadłość. W sobotę w środku pośladka coś.mnie zabolało i zapiekło. Od tego czasu lekko boli mnie właśnie w tym miejscu, lekko ciągnie noga (stan jak po skurczu lydki), lekko lędźwiowy, lekko bark, wszystko po tej samej stronie..Nie cały czas i nie bardzo mocno, jednak myślę o tym. W zeszłym roku przeszłam atak przypominający rwe kulszowa, bolało bardzo, ale też szybko przeszło, pozostawiając na rok lekkie objawy typu bol łydki raz na trzy dni przez 5 minut.

Co to może być? I jak sobie pomóc?
Poczytałam trochę na różnych grupach na fb, ale niestety tam główną poradą jest "zrób rezonans". Wiadomo, że nie zrobię go jutro smile bardziej chodzi mi o jakieś ćwiczenia, suplementy.
Tak, przyznaję się, z ruchem u mnie bardzo kiepsko. Dodam tutaj lata siedzenia nad książkami i przy biurku.
Dodatkowo ostatnie dwa tygodnie mam spedz8ec na wsi z córkami i dziećmi brata, nie chciałabym, żeby to się rozkręciło jak w zeszłym roku.
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Ból dupy 03.08.22, 17:27
      Może to to? www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=zapalenie+kaletki+kr%C4%99tarza+wi%C4%99kszego
    • koko8 Re: Ból dupy 03.08.22, 17:34
      Gratulacje za tytuł wątku. Najlepszy.
      To może być zapalenie nerwu kulszowego spowodowane przepukliną / uciskiem w dolnej części kręgosłupa. Tak bez lekarza to nie wiem za bardzo- leki przeciwbólowe z diklofenakiem, ćwiczenia rozciągające część lędzwiawą kregoslupa, termofor na pośladek?
      • damartyn Re: Ból dupy 03.08.22, 17:38
        Rwa kulszowa. Ból mięśnia gruszkowatego.
        • moze_sprobowac_inaczej Re: Ból dupy 03.08.22, 17:45
          Tak, może to być to. Ale czy przy takich objawch mam szansę jakoś sobie pomóc, żeby nie skończyć unieruchomiona w łóżku? Pamieyam, jak nie mogłam wstać i każdy krok to był ból nie do wytrzymania.
          • damartyn Re: Ból dupy 03.08.22, 20:05
            Kup sobie TENS i używaj w domu. Na fizjoterapii stosują to samo. Naprawdę pomaga.
            A doraźnie środki przeciwbólowe.
            • moze_sprobowac_inaczej Re: Ból dupy 03.08.22, 20:59
              Możesz napisać coś więcej?
              • damartyn Re: Ból dupy 03.08.22, 21:13
                Urządzenie do stymulacji zakończeń nerwowych. Dokładnie opis w linku Tekst linku
                Jest wielokrotnego użytku. Przykleja się samemu elektrody i stymuluje specjalnymi programami, uśmierza ostry stan zapalny jak i bóle przewlekłe.
                Obsługa tego jest bardzo prosta.
                Masz mnóstwo stron w internecie , które pokazują jak prawidłowo umiejscawiać elektrody na które mięśnie. I samo urządzenie ma instrukcje obsługi . Do tego są tez filmy na YouTobe.
                Polecił mi fizjoterapeuta jak trafiłam do niego z cyklicznie powtarzającym sie bólem .
                Ja kupiłam sobie taki ze średniej półki cenowej. Są na 2 i na 4 elektrody. Mam na 4 ale 2 w zupełności wystarczają .
                Zdaje egzamin.
                • damartyn Re: Ból dupy 03.08.22, 21:24
                  Mam taki Tekst linku
                  Podchodziłam jak do jeża ale nie ma się czego bać i bardzo skuteczny.
                  • moze_sprobowac_inaczej Re: Ból dupy 03.08.22, 23:01
                    Dziękuję Ci za odpowiedź, korzystam z czegoś podobnego u fizjoterapeuty, więc może warto się zainteresować i mieć w domu
    • primula.alpicola Re: Ból dupy 03.08.22, 17:39
      Zaczęłabym od masażu mięśnia gruszkowatego piłeczką, plus rozciąganie, gorąca kąpiel. Jeśli nie pomoże, to fizjoterapeuta.
      • moze_sprobowac_inaczej Re: Ból dupy 03.08.22, 17:46
        Gorącej kąpieli się obawiam, żeby nie zwiększyć ewentualnego stanu zapalnego.
        Jaka ma być ta piłka? smile
        • koko8 Re: Ból dupy 03.08.22, 17:51
          Ale cieplo na zapalenie nerwu kulszowego akurat pomaga.
        • primula.alpicola Re: Ból dupy 03.08.22, 17:53
          Mała, twarda, np. 4Fizjo
    • fragile_f Re: Ból dupy 03.08.22, 17:56
      Pogooglaj cwiczenia jogi na biodra i okolice, do tego voltaren i powinno przejsc. Mialam cos podobnego kiedys, nie moglam chodzic ani nawet wysiasc z auta...

Po jodze przeszlo w ciagu 3-4 zajec, czasami pobolewa jak zapomnę o rozciaganiu.
    • mashcaron Re: Ból dupy 03.08.22, 17:59
      Ktoś mi tu na forum kiedyś polecał matę z kolcami na takie bóle i ja też ją polecam, duża ulga.
      • gama2003 Re: Ból dupy 03.08.22, 18:14
        O tak
        Mata to cud. I piłeczka - opieram się o ścianę dudą i masuję. Na początku boli a potem pomalutku robi się lepiej.
        • gama2003 Re: Ból dupy 03.08.22, 18:16
          A ! I odkryłam że trzeba masowac oba pośladki, wręcz rozmasowanie tego mniej bolesnego jest konieczne.
          Nie jest to miły masaż ale pomaga.
    • homohominilupus Re: Ból dupy 03.08.22, 18:06
      Mialam podobne objawy, nawet o tym pisałam na forum jakiś w lutym.
      U mnie to nie było nic groźnego, parę razy odwiedziłam fizjoterapeutę. Ten ból wynikał z siedzenia za biurkiem na wyprofilowanym krześle. Wymasowali, powbijali igły (brr) I kazali rozgrzewać i samodzielnie masowac piłeczka tenisową w oparciu o ścianę (czego nie robię)
      Teraz jeszcze mnie czasem boli ale już nie tak jak zimą.
      • moze_sprobowac_inaczej Re: Ból dupy 03.08.22, 21:00
        Pileczkę tenisowa mam, dzięki! Pomasuję.
    • misiamama Re: Ból dupy 03.08.22, 21:18
      a możesz pójść na masaż, ale taki terapeutyczny, nie relaksacyjny? tam też poproszą o RM, ale mnie masaż pomógł od ręki, a seria masaży skutecznie zażegnała problem. Od tej pory ćwiczę i dbam o siebie, no ale tak na szybko i żeby pomogło w dwa tygodnie, to imo dobry masażysta/fizjoterapeuta.
      • moze_sprobowac_inaczej Re: Ból dupy 03.08.22, 23:02
        Tak, mogę. Ale to niestety będzie się powtarzało, jeśli nie zacznę się ruszać. Jakie ćwiczenia wykonujesz? Raczej rozciąganie czy coś konkretnie na lędźwiowy?
        • homohominilupus Re: Ból dupy 03.08.22, 23:22
          Fizjo powie Ci co i jak, ale na pewno ulży za pomocą masażu.
          Mnie zalecali jeszcze koc elektryczny i maści rozgrzewające.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka