Dodaj do ulubionych

Smacznego nad morzem

05.08.22, 15:21
Nie wyrzucamy resztek z talerzy. Wszystko, co zostanie: kawałki ryb, skóry, ziemniaki i frytki, no może z wyjątkiem surówek - mielimy i formujemy w pulpeciki, czyli nasze kulki rybne. Odgrzewamy to potem, albo smażymy i znowu danie wjeżdża do menu. To po prostu jedzenie z odzysku
www.msn.com/pl-pl/kuchnia/wiadomosci-o-zywieniu/kucharz-odradza-znan%C4%85-ryb%C4%99-darujcie-j%C4%85-sobie-nad-morzem/ar-AA10ljFc?ocid=msedgdhp&pc=U531&cvid=0d4c753b54864a14b495eb5bc7c51236
Obserwuj wątek
    • kamin Re: Smacznego nad morzem 05.08.22, 15:28
      W życiu nie widziałam takiej potrawy w menu.
      • incel-core Re: Smacznego nad morzem 05.08.22, 15:38
        kamin napisał(a):
        > W życiu nie widziałam takiej potrawy w menu.

No bo chodzisz do eksluzywnych restauracji a nie do bud gastronomicznych.
        • kamin Re: Smacznego nad morzem 05.08.22, 16:34
          W budach gastronomicznych każdy wyrzuca sam resztki do wielkich koszy, razem z jednorazowymi naczyniami. Nikt się w tym nie będzie babrał. Resztki potraw nie wracają na zaplecze,
          • incel-core Re: Smacznego nad morzem 05.08.22, 16:56
            kamin napisał(a):
            Resztki potraw nie
            > wracają na zaplecze,

Nie wiadomo czy nie wracają.
            • raphidophora_tetrasperma Re: Smacznego nad morzem 05.08.22, 23:13
              Nie. Nie wracają.
      • panna.nasturcja Re: Smacznego nad morzem 05.08.22, 23:05
        To potrawa z dość dobrych restauracji, na ogół a droższej ryby, szczerze wątpię w te bzdury.
    • bywalec.hoteli Re: Smacznego nad morzem 05.08.22, 16:40
      o kurde
    • mondaymorning1987 Re: Smacznego nad morzem 05.08.22, 17:05
      Jak byłam na koloniach to pani zawsze mówiła, żeby szybko wyrzucić resztki do kosza na śmieci bo inaczej to zmielą i zrobią pulpety😃 stara już jestem i nie wpadlam na to, że to sie jeszcze w tych czasach praktykuje.
    • iwles Re: Smacznego nad morzem 05.08.22, 23:19

Teraz rozumiesz, po co zabiera się resztki ze sobą? 😁😁😁
    • panipoczterdziestce Re: Smacznego nad morzem 05.08.22, 23:22
      Bzdura.
      Za to najbardziej cenię młodych ludzi, którzy uwijają się w pocie czoła w tej gastronomii. Lubię młodzież. To po prostu fajni, zaradni ludzie w większości.
      Nie lubię za to chytrych ,, restauratorów ". A było i o tym, że 5 zł płacili dzieciakom za pracę. Psia ich mać.
      Nie ryzykowali by resztkami. Ktoś by się zatruł i koniec byznesu. Ale może na wszelki wypadek nie jeść żadnych kulek i gulaszu i mielonych.
      • bominka Re: Smacznego nad morzem 06.08.22, 06:56
        Zdecydowanie nie jeść coś co może składać się na śmietnikowe jedzenie.
    • ginger.ale Re: Smacznego nad morzem 06.08.22, 07:23
      Nie widziałam takiej potrawy z smażalniach.
    • kotejka Re: Smacznego nad morzem 06.08.22, 08:22
      Dlatego nad polskim morzem wybieram głównie samozywienie, a jesli ide do knajpy to na spokojnie, a na nie dlatego że dzieci głodne piszczą i starannie wybranej
      Nie zdziwi mnie żaden pomysl na oszczędność polskiego Janusza biznesu

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka