06.08.22, 14:52
Ematka czytała? Ogląda? Z powieściami graficznymi mi zwykle nie po drodze, ale Gaimana uwielbiam, serial póki co (3 odcinki) zachwyca, szczególnie wizualnie, Tom Sturridge jest idealny (w ogóle nie rozpoznałam w nim Henryka VI z The Hollow Crown) czekam na Gwendoline Christie.
Obserwuj wątek
    • klementyna156 Re: Sandman 06.08.22, 16:45
      Wizualnie olśniewa. Właśnie kończę (9 odcinek leci).
      Scenariuszowo - gorzej. To nie jest jedna historia, a raczej kolekcja krótkich gaimanowych historii, zupełnie jak antologia opowiadań. Albo coś w stylu odcinków Doctora Who. Nierówne. Niektóre doskonałe (np. opowieść o kilkusetletniej przyjaźni). Ale generalnie - warto zobaczyć. Gwendoline wspaniała!
      Komiksów nie czytałam, no nie umiem (poza Heartstopperem).
      • arthwen Re: Sandman 09.08.22, 19:23
        Gwendoline totalnie niewspaniała. Nie, nie i nie. Nie rozumiem jak można bylo tak zepsuć tę postać.
        • jednoraz0w0 Re: Sandman 16.08.22, 12:12
          Lucyfera jak dla mnie powinien grać młody David Bowie. No wiem, ze ten pociąg już odjechał.
    • alchemy_alice Re: Sandman 06.08.22, 17:42
      Znam komiksy, uwielbiam. Serial obejrzałam i nie jestem zadowolona. Casting mi kompletnie nie leży, scenariusz posklejany byle jak. Jedynie co to wizualnie jest ok, ale bez szału.
      • ladymercury Re: Sandman 06.08.22, 21:57
        Oglądam trzeci odcinek. Coś się zaczyna rozkręcać. Morfeusz stylowy, Lucyfer(a) Morningstar wymiata. Wybaczam, że to nie Tim Ellis
        Ale i tak najmocniejsza jest strona wizualna i kruk.
        Komiksu nie znam, ale widać, że historia jest dość poszatkowana, jak piszecie.
    • marianna1960 Re: Sandman 07.08.22, 04:46
      Obejrzałam, polecam najlepazy 4 odcinek o wizycie Sandmana w piekle i odcinek 5 dziejący się w knajpie z genialną rolą Davida Thewlisa.
      • ladymercury Re: Sandman 08.08.22, 08:03
        Tak, po obejrzeniu całości się zgadzam, to dwa najlepsze odcinki.
        Świetny był zwłaszcza ten o Śmierci i nieśmiertelnym, dawał też do myślenia.
        Z niecierpliwością czekam na drugi sezon, z powodu Lucyfer 😠
        Bez żalu pożegnałam (mam nadzieję) to całe rzeźnickie szambo z Koryntczykiem i super nudny wątek Wiru. Powiedzcie, że nie wrócą...
        • jednoraz0w0 Re: Sandman 15.08.22, 16:24
          On był w sumie komiczny, trochę szkoda, ze w tłumaczeniu się zgubiła gra słów z płatkami
      • bene_gesserit Re: Sandman 15.08.22, 20:19
        A! Thewlis był świetny! Dał radę obronić postać nie do obronienia - i w sensie wielowymiarowości, i w sensie, że z jakiejś papierowej fikcji utkał kogoś prawdziwego. Poza tym był bardzo przekonywująco upiorny.
    • majenkir Re: Sandman 08.08.22, 10:52
      Gregory 😭😭😭
      • klementyna156 Re: Sandman 08.08.22, 11:03
        E, akurat Gregory był dość gumowy, niemal jak słynny smok w krajowym serialu o Wiedźminie. Wybaczam, bo to zapewne kwestia budżetu, ale słabo wyglądał. Podobnie jak demony - ewidentnie kasy na charakteryzację to zabrakło.
        Wolę kruka, ten im się udał, no ale ponoć w 90% to nie CGI, tylko żywe ptaki zagrały. Na szczęście u Gaimana najstraszniejsze potwory wyglądają jak wujek Lupin z Pottera, czyli miły pan w średnim wieku wink Albo przystojny młodzieniec w ciemnych okularach (Koryntczyk).
        • klementyna156 Re: Sandman 08.08.22, 18:05
          Dobra. Zaczęłam czytać komiksy, trochę, żeby sprawdzić, co będzie dalej wink. I tak, te historie są tam właśnie takie - w odcinkach, w kawałeczkach, milion małych historii. Zwracam honor, w takim razie to wierniejsza adaptacja niż sądziłam, po prostu oryginał nie ma spójnej fabuły.
      • ladymercury Re: Sandman 08.08.22, 15:58
        Buuuuu
    • lalkaika Re: Sandman 09.08.22, 17:12
      Dzięki za polecenie. Świetny.
      Sama bym nie sięgnęła, nie mój temat,a bardzo mi się spodobał.
      Jedyne,za dużo postaci czarnoskórych no ale to Netflix
      • jednoraz0w0 Re: Sandman 15.08.22, 16:22
        I wśród tych wszystkich historyjek miłosnych cała jedna biała kobieta hetero i ani jednej heteroseksualnej białej pary, chyba przebili „Dead to me” (nie liczę Ethel, bo tam nie było żadnej miłości).
        • mebloscianka_dziadka_franka Re: Sandman 15.08.22, 18:12
          Co do białych par to było patologiczne małżeństwo od brata WIru i żrące się między sobą małżeństwo z baru...
          • jednoraz0w0 Re: Sandman 15.08.22, 19:52
            mebloscianka_dziadka_franka napisała:

> Co do białych par to było patologiczne małżeństwo od brata WIru

tam nie było miłości tylko strach i przemoc, ale no ok, byli parą.

> i żrące się mię
            > dzy sobą małżeństwo z baru...

big_grin big_grin big_grin Czarny aktor i filipińską aktorka.
            • mebloscianka_dziadka_franka Re: Sandman 15.08.22, 20:06
              Ach, przepraszam, to był przykład na hetero parę, no ale nie białą tongue_out
              • jednoraz0w0 Re: Sandman 15.08.22, 20:16
                no więc właśnie, na 10 sezonów dwie białe pary hetero były patologicznymi, psychopatycznymi zjebami, a tyle uroczych, pełnych miłości epizodów w całej serii - i wszystkie albo homoseksualne albo przynajmniej jeden partner POC albo jedno i drugie.
                W sumie ciekawe czy to specjalnie czy tak im wyszło.
                Swoją drogą, w tej adaptacji Kate jest grana przez aktorkę o swojskim nazwisku Justyna Bochanysz:
                www.youtube.com/watch?v=5kIP70LAIBI
                • jednoraz0w0 Re: Sandman 15.08.22, 20:25
                  tfu, epizodów nie sezonów, soraski.
                  • mebloscianka_dziadka_franka Re: Sandman 16.08.22, 09:25
                    >W sumie ciekawe czy to specjalnie czy tak im wyszło.

Nie wiem, ale się domyślam.
        • hanusinamama Re: Sandman 16.08.22, 00:04
          Jakbyś czytała/czytał pierwowzór tyo byś się nie dziwowała...swoją drogą sporo o was mówi, ze wam tak ciemnoskórzy i geje czy lesbijki przeszkadzają.
      • kropkacom Re: Sandman 15.08.22, 19:57
        Czemu ci to przeszkadza?
        • jednoraz0w0 Re: Sandman 15.08.22, 20:01
          Jest to taki specyficzny netfliksowy folklor smile
          • kropkacom Re: Sandman 15.08.22, 20:03
            Ja zupełnie nie czuje "problemu".
            • jednoraz0w0 Re: Sandman 15.08.22, 20:07
              A kto mówi że to problem?
              • kropkacom Re: Sandman 15.08.22, 20:09
                Skoro to jest dla kogoś powód do histerii? Znaczy dyskusji big_grin
                • jednoraz0w0 Re: Sandman 15.08.22, 20:26
                  dyskusja od razu oznacza histerię?
                  • kropkacom Re: Sandman 15.08.22, 21:06
                    Nie, to tylko przejęzyczenie wink
          • hanusinamama Re: Sandman 16.08.22, 00:05
            Cóż to za "flklor"". Osoby innych ras całymi latami mogli oglądać filmy i seriale z białymi....teraz się dowiedziałas ze świat jest kolorowy i różnorodny?
            • mebloscianka_dziadka_franka Re: Sandman 16.08.22, 09:31
              No tak, właśnie się dowiedziałam, że 70% populacji jest innej orientacji, a jeśli ktoś jest hetero i do tego biały, prezentuje patologiczne zachowania. Małżeństwo, gdzie ojjciec znęca się nad rodziną jest oczywiście biały, biały jest pedofil-morderca. W ogóle to ciekawe, jak wśród trojga głównych Kolekcjonerów żaden nie jest czarnoskóry... Hmmmmm.
              • jednoraz0w0 Re: Sandman 16.08.22, 15:41
                mebloscianka_dziadka_franka napisała:

> W ogóle to ciekawe, jak wśród trojga głównych Kolekcjonerów żad
                > en nie jest czarnoskóry... Hmmmmm.

Tymczasem oryginał:
                • mebloscianka_dziadka_franka Re: Sandman 16.08.22, 20:52
                  No to nie mam pytań...
                  • jednoraz0w0 Re: Sandman 16.08.22, 22:36
                    A ja bym właśnie miała mnóstwo 😀 taki fajny, inkluzywny kawałek poszedł się paść!
      • bene_gesserit Re: Sandman 15.08.22, 20:16
        lalkaika napisała:

> Dzięki za polecenie. Świetny.
        > Sama bym nie sięgnęła, nie mój temat,a bardzo mi się spodobał.
        > Jedyne,za dużo postaci czarnoskórych no ale to Netflix

Za dużo na co? Za dużo do czego?
        • jednoraz0w0 Re: Sandman 15.08.22, 20:23
          bene_gesserit napisała:

> Za dużo na co? Za dużo do czego?
          >
          Ogromna reprezentacja w stosunku w stosunku do Chińczyków, Hindusów, Arabów, Żydów, Inuitów, Latynosów, albinosów, niskorosłych, niewidomych, głuchych i innych grup etnicznych i mniejszości zamieszkujących ten padół. Ale jak już zostało powiedziane, to Netflix, a dla Netflixa diversity sprowadza się do Czarnych i homoseksualnych.
          • bene_gesserit Re: Sandman 15.08.22, 20:27
            Na Neftlixie i w innych mediach też są filmy, w których nie ma w ogóle mniejszości. Ot, mignie jakaś azjatycka kelnerka albo czarny portier. I jakoś nikt nie krytykuje, że jest za dużo białych. Hm.
            • jednoraz0w0 Re: Sandman 15.08.22, 20:32
              No nie, specyficzne pojęcie diversity w produkcjach Netfliksa jest akurat niemal już przysłowiowe. Właściwie przy ich produkcjach można uprawiać drinking game.

• bene_gesserit Re: Sandman 15.08.22, 23:05
                Dzięki, Kapitanico Oczywista tongue_out

Szczerze? Wolę taki świat niż ten, w którym mniejszości grają rolę paprotek, ewentualnie pierwszej śmiertelnej ofiary.
                • jednoraz0w0 Re: Sandman 15.08.22, 23:59
                  Ależ ja się zgadzam z tym, ze mniejszości jak najbardziej powinny być, czy gdzieś napisałam coś innego? Tylko dlaczego zawsze tylko te dwie? Żeby można było odhaczyć temat?
                  • hanusinamama Re: Sandman 16.08.22, 00:08
                    Bo ta jedna lgbt to była własnie w pierwowzorze?? Plujesz się a nie czytałaś....Przeczytaj i dopiero zacnzij swoje "mundrosci" tu wylewać, bo tak wyszłać na ignorantkę (nie pierwszy raz...)
            • jednoraz0w0 Re: Sandman 15.08.22, 20:33
              > I jakoś nikt nie krytykuje, że jest za dużo białych. Hm.

akurat ostatnie co o tym serialu można powiedzieć, to że jest w nim za dużo białych smile
              (no dobra, na kongresie seryjnych zabójców było ich trochę).
              • bene_gesserit Re: Sandman 15.08.22, 20:34
                Dla odmiany 90% to byli biali faceci, fakt smile
                • jednoraz0w0 Re: Sandman 15.08.22, 20:35
                  no mówię, biali to tam głównie psychole i psychopaci smile
                  • kropkacom Re: Sandman 15.08.22, 21:51
                    I co? Czujesz się bardziej psycholem, czy psychopatą? "D
                    • jednoraz0w0 Re: Sandman 15.08.22, 21:58
                      Ale ja nie jestem bohaterką produkcji Netflixa, chyba, że o czymś nie wiem.
                      • kropkacom Re: Sandman 15.08.22, 22:35
                        To skąd ból pupy?
                        • jednoraz0w0 Re: Sandman 15.08.22, 22:45
                          Z powodu głębokiego współczucia wszystkim mniejszościom i grupom, które nie są Afroamerykanami i/lub LGBT+. A czemu tak drążysz, chcesz coś udowodnić czy co?
                          • kropkacom Re: Sandman 15.08.22, 23:09
                            No tak big_grin Współczucia... Co chcą udowodnić? Poczekaj, chyba to już napisałam big_grin
                            • jednoraz0w0 Re: Sandman 15.08.22, 23:57
                              Tak. Jestem głęboko woke i pełna współczucia dla niedoreprezentowanych grup. A twój ból dupy skąd się bierze?
                      • hanusinamama Re: Sandman 16.08.22, 00:09
                        Nie jestes jedynie rasistką i homofobką. Skromnie...
                        • jednoraz0w0 Re: Sandman 16.08.22, 02:30
                          Jestem rasistką, ponieważ myślę, ze nic by nie szkodziło, gdyby część białych bohaterów zostało zastąpionych, na przykład, Latynosami? Ciekawa teoria.
                          Nie przypominam sobie też, żeby Koryntczyk sypiał z chłopakami, czy to jest homofobia?
                          • kropkacom Re: Sandman 16.08.22, 04:24
                            Moja droga, walisz głupa aż miło. Po pierwsze, nie masz racji. Po drugie, piszesz to w oczywistym celu. Jak inni. Na przykład na filmwebie.
                            • jednoraz0w0 Re: Sandman 16.08.22, 12:11
                              Nic nie poradzę, że czytasz co chcesz przeczytać, nie wiem co piszą na filmwebie, nie mam żadnego „celu”, film z samymi białymi waliłyby okrutnie latami 80tymi, to jest oczywiste, ale USA (a nawet sami Afroamerykanie) jest o wiele bardziej różnorodne niż to pokazuje „inkluzywny” Netflix. Tyle. Odpi****l się moja droga.
                          • ladymercury Re: Sandman 16.08.22, 18:00
                            Koryntczyk tu chyba raczej nęcił ofiarę, która była gejem. Tzn na kongresie.
                            • jednoraz0w0 Re: Sandman 16.08.22, 18:13
                              W oryginale chyba nie była. On też bzyknął (w domyśle) faceta który był roommate Rose a w komiksie nie było chyba takiego epizodu. Nawet jeśli Koryntczyk sam z siebie nie miał orientacji to już kolesie których bzyknął lub kusił owszem.
          • hanusinamama Re: Sandman 16.08.22, 00:06
            Kretynka chciała błysnąc. Przeczytaj oryginał ...wiekszosc osób LGBT tam była, chyba tylko jedną parę wymyślili w filmie...
            • jednoraz0w0 Re: Sandman 16.08.22, 00:28
              A to to będzie można powiedzieć dopiero po zakończeniu wszystkich sezonów.
    • bene_gesserit Re: Sandman 15.08.22, 20:15
      Obejrzalam. E tam. Nie kumam tego, a skwaszona przez niemal wszystkie odcinki gęba Sandmana strasznie mnie wkurzała. Jedna mina. Rozumiem, że aktor tak musiał, bo tak jest w komiksie, ale strasznie mnie to irytowało. Może Sandman jest Polakiem? Ponurak taki.

Poza tym akcja jest poszarpana, brak jej logiki i brak napięcia. Moim zdaniem z dużej chmury mały deszcz. Ładne obrazki i gadające rezolutne kruki to za mało. Lucyferzyca kompletnie nie przekonuje.
      • jednoraz0w0 Re: Sandman 15.08.22, 20:17
        Nie jest Polakiem ale zauważ jaki - przy w sumie średnio atrakcyjnej twarzy - ma piękny profil, jak narysowany.
        • bene_gesserit Re: Sandman 15.08.22, 20:28
          Tak, ale ciężki makijaż mi przeszkadzał. E tam, drugiej serii nie obejrzę.
    • piataziuta Re: Sandman 15.08.22, 20:22
      >Tom Sturridge jest idealny

pohamuj swój entuzjazm, będzie coraz gorzej
    • magia Re: Sandman 16.08.22, 09:36
      uwielbiam Gaimana i czuję mocno czajodziejskosc tego serialu. Wszystko mi tu pasuje, zaczelam oglądać kolejny raz smile
      Tom Sturride cudownie wystylizowany.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka