Dodaj do ulubionych

Ematko! Masz może agamę brodatą?

17.08.22, 07:46
Jeśli macie, to proszę o doświadczenia z hodowania agamy, ze szczególnym uwzględnieniem minusów tego pomysłu. Z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: Ematko! Masz może agamę brodatą? 17.08.22, 09:03
      Trzeba mieć dużo miejsca, na początek sporo kasy żeby zapewnić dobre warunki (terrarium, światło, wystrój wink , ustronne zakamarki itd.), brać pod uwagę koszty weterynarza (a nie każdy się bierze za agamy), kwestie wyjazdów (czy masz kogoś kto do niej zajrzy- nie wszyscy chcą, niektórzy mają opory i boją się że w razie czego nie będą wiedzieli jak zareagować) i to że to nie pies czy kot po którym zazwyczaj widać że coś jest nie tak więc łatwo przeoczyć objawy choroby.
      Nie mam ale sąsiad miał (tzn. ma dalej ale już nie jest sąsiadem). Może sobie nadinterpretowalismy ale była dość towarzyska big_grin
      • samawsnach Re: Ematko! Masz może agamę brodatą? 17.08.22, 21:53
        One podobno są towarzyskie i mają naturę kotasmile Mamy możliwość wzięcia już podrośniętej agamy z całą infrastrukturą. No i szukam minusów jak ich od-przekonać, bo już z kotami mamy problem, żeby je obstawić w czasie wyjazdów, teraz jeszcze jaszczurka, czy czym tam to zwierzę jest...
        • damakama1 Re: Ematko! Masz może agamę brodatą? 17.08.22, 23:15
          Rachunki za prąd! No i żarełko - robaczki, świerszcze i inne takie - żywe oczywiście wink Weta ciężko znaleźć. Miałam, fajnie wspominam, ale na zbyt wielką zażyłość ze strony jaszczura bym nie liczyła...
        • maleficent6 Re: Ematko! Masz może agamę brodatą? 17.08.22, 23:24
          samawsnach napisała:
          teraz jeszcz
          > e jaszczurka, czy czym tam to zwierzę jest...

Serio???
        • mashcaron Re: Ematko! Masz może agamę brodatą? 17.08.22, 23:30
          samawsnach napisała:

>jaszczurka, czy czym tam to zwierzę jest...

Hmm, może lepiej niech ktoś inny przygarnie zwierzaka :p
        • 35wcieniu Re: Ematko! Masz może agamę brodatą? 18.08.22, 00:29
          Nie, do natury kota to im daleko, bez przesady.
          To jest egzotyczne, wymagające specjalnych warunków zwierzę. Z całym szacunkiem ale raczej nie dla osób które myślą o nim jako o "jaszczurce czy czym tam to jest". Sądzę że gdybyś realnie brała pod uwagę wzięcie agamy to zaczelabys jednak od przeczytania o niej chociaż odrobinę. Mam przynajmniej nadzieję.
          Pomysłu brania tak specyficznego zwierzaka kiedy jest problem z obstawianiem opieki nad już posiadanymi nawet nie chce się komentowac.
          • samawsnach Re: Ematko! Masz może agamę brodatą? 18.08.22, 07:07
            Zwierzę nie ma być dla mnie i nie ja będę się nim zajmować. Ja się jasno określam, że nie chcę. Niemniej, skoro mój głos jest jeden na nie, a 4 na tak, to chciałabym miec solidne argumenty dlaczego nie.
            Myślę że zdanie o jaszczurce, czy czym tam jest wyraźnie oddaje ten dystans.
            Tak czy inaczej dziękuję za głosy w dyskusji.
            • borsuczyca.klusek Re: Ematko! Masz może agamę brodatą? 18.08.22, 09:17
              Moim zdaniem w takich wypadkach nie powinno być demokracji. To żywe, wymagające zwierzę i jak każde zwierzę hodowane w domu mniej lub bardziej kłopotliwe.
              A problem z wakacjami będzie również twój jeżeli nie uda się zorganizować opieki. Problem z kosztami weterynarza również cię dotknie.
              Nie wiem gdzie mieszkasz, ale u mnie w mieście wojewódzkim jest ogromny kłopot ze znalezieniem weta do gadów. Od żółwi jest jedna sensowna babka a jednak żółw to dużo bardziej popularne zwierzę niż agama. Pewnie z tego i wielu innych powodów gady są masowo porzucane. Powstało nawet specjalne schronisko dla nich gdzie obecnie przebywa ponad 100 osobników.
              Na twoim miejscu powiedziałabym twarde veto 🙄
    • maleficent6 Re: Ematko! Masz może agamę brodatą? 17.08.22, 23:23
      Podstawowa sprawa, wiesz co ona je?
      Robale. Duże, żywe robale 🤢
    • majenkir Re: Ematko! Masz może agamę brodatą? 17.08.22, 23:35
      Kot czy pies toto nie jest. Roboty dużo, a frajdy imo mało. Trzeba mieć żywy pokarm (koszt) i trochę strach przy ewentualnej awarii pradu, że zwierz zamarznie. Weź lepiej drugiego kota 😌
      • samawsnach Re: Ematko! Masz może agamę brodatą? 18.08.22, 08:03
        "Weź lepiej drugiego kota"
        Majenkir, są już trzy - dość już, dość!wink
        • majenkir Re: Ematko! Masz może agamę brodatą? 18.08.22, 14:56
          Podobno kotów jak czipsôw - nigdy dość 😉
    • simply_z Re: Ematko! Masz może agamę brodatą? 18.08.22, 00:35
      o chryste...aż dostałam ciarek..
    • hosta_73 Re: Ematko! Masz może agamę brodatą? 18.08.22, 09:00
      Byłam przy karmieniu agamy, śmierdziało tymi robakami i w ogóle nieprzyjemny widok, blee.
    • ruscello Re: Ematko! Masz może agamę brodatą? 18.08.22, 09:09
      Przyjaciółka miała. Obrzydliwe było przechowywanie żywych świerszczy i karmienie nimi. Zapach też średni. Jeszcze dbanie o terrarium było uciążliwe. Dojeżdżali do jedynego i drogiego weta na drugi koniec miasta. Dość szybko zmarła (chyba po 3 latach), nic tego nie zapowiadało. Była o tyle przyjacielska, że czasem chodziła po ramieniu. Następnej już nie wzięli wink Dla mnie znaczenie by miało karmienie, znalezienie i koszty weta, zapewnienie opieki na czas wyjazdów, a teraz jeszcze rachunki za prąd.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka